ויקיפדיה:ביכורים

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
August Macke 047.jpg
ביכורי ויקיפדיה

דף שבו יתארחו מדי חודש מספר כותבים חדשים בוויקיפדיה, יציגו מפרי עבודתם במרחב הערכים ויספרו מעט על עצמם.

"וֶהֱוֵי מְקַבֵּל אֶת כָּל הָאָדָם בְּסֵבֶר פָּנִים יָפוֹת" (משנה, מסכת אבות, פרק א', משנה ט"ו)

August Macke 003.jpg
אודות התמונה
תרומות של חדשים
August Macke 011.jpg
אודות התמונה
חממה

מטרת הדף

ויקיפדיה גדלה והפכה למקום סואן. כותבים חדשים מתקשים להתבלט, למשוך תשומת לב לעבודתם, ולזכות להכרה בקהילה. גם מילה טובה ופרגון חסרים לא פעם.

הדף הזה בא לתקן את פני הדברים ולהאיר בזרקור את עבודתם של ויקיפדים חדשים ומבטיחים, כדי להקל על השתלבותם והתאקלמותם בוויקיפדיה ולשלבם בעשייה ממושכת לאורך שנים.

קריטריונים וכללים

  • מדי חודש יתארחו בדף עורכים חדשים, (עד ותק של כשנה) ומבטיחים. אחרי שיוזמנו על ידי האחראי על הדף, יכינו תקצירי ערכים חדשים שכתבו או ערכים שהרחיבו ושיפרו באופן משמעותי, וכן יוכלו להוסיף מידע על עצמם, על תחומי העניין שלהם על עבודתם בוויקיפדיה, ועל חווית השתלבותם בקהילת הכותבים.
  • האחראי על הדף יתחלף מעת לעת. אחראי נוכחי - גל
  • תפקיד האחראי הוא לאתר ויקיפדים חדשים ומבטיחים, לתאם את האירוח שלהם בדף הזה ולנהל אותו.
  • ההשתתפות כמובן איננה חובה.
  • בדף הזה רואים בעין יפה תשבחות, נימוסים ופרגון הדדי.
  • תגובות והערות תתקבלנה בשמחה בדף השיחה של ויקיפדיה:ביכורים, ובדפי השיחה של האורחים.

אורחים קודמים

Urimalron

שלום לכולם, אני אורי, אני בן 11 ותלמיד כיתה ו, אני עורך בויקיפדיה מה-7 ביולי 2018.

תחילת הדרך שלי בויקיפדיה הית לא מושלמת, לא הבנתי את הקריטריונים ויצרתי ערך שלא עמד בסטנדרטים של ויקיפדיה וכמובן שלא עבר כמה שעות ומחקו לי אותו. ב-16 באוגוסט 2018 הגעתי למפגש של מיזם הנוער, במסגרת המפגש למדתי לערוך כמו שצריך, הכרתי מספר עורכים צעירים כמו אופק, אביב, ויצרתי את הערך הראשון שלי "מא לונג". כיום רוב הערכים שכתבתי עלהם בויקיפדיה הם על שחקני טניס שולחן תחום הלוקה בחסר בויקיפדיה, למרות שאני מתעניין בעוד המון תחומים. בעתיד אני מתכנן לכתוב עוד ערכים, להשתתף בעוד כמה מיזמים, ואולי אפילו ליצור מיזם בויקיפדיה.

פינת ההילולים

הפינה הוקמה במטרה להלל ויקיפדים עמיתים. בפינה מתארחים מדי חודש ויקיפדים ותיקים, המספרים על ויקיפדים אחרים מהם זכו לקבל עזרה ותמיכה, לשמוע מילה טובה, לנהל דיון מעניין וכו'.

"יְהַלֶּלְךָ זָר וְלֹא-פִיךָ." (משלי כ"ז ב')

AvivBn263

שמי אביב. אני תלמיד תיכון בתל אביב, ובנוסף סטודנט באוניברסיטה הפתוחה למדעי המחשב.

בויקיפדיה הייתי מגיל צעיר, אך תמיד בתור קורא ולא עורך. נהניתי ועודני נהנה להיכנס לויקיפדיה, לקרוא ערך מומלץ או סתם לחפש ולקרוא על נושא שמעניין אותי. במשך שנים הייתי נכנס לאתר וקורא, אבל המחשבה על עריכה לא עלתה בי. בכיתה ז' החלטתי ליצור משתמש. לאחר שני ערכים קצרים, העניין שלי בכתיבה דעך, אך הוא חודש לאחר השתתפותי בקורס כתיבה בויקיפדיה שנערך בבית ספרי, בשיתוף קרן ויקימדיה, שם כתבתי את הערך קונצ'רטו לפסנתר מס' 3 של פרוקופייב. בקיץ 2018 ראיתי מודעה על מפגש לנערים שעורכים בויקיפדיה. הלכתי למפגש יחד עם שני חברים, ומאז אני הולך למפגשים בקביעות.

אני מתעניין בנושאים רבים ומגוונים, הכוללים מוזיקה קלאסית, מתמטיקה, גיאוגרפיה והיסטוריה. לאחרונה אני מתעניין מאוד במחשבה מדינית ופוליטיקה, בעיקר בליברליזם. אני מקווה שיצא לי לכתוב ערכים בנושא, כמו למשל ערך על ספרו של פרידריך האייק, "חוקת החירות".

אני עסוק בלימודים וכותב לעיתים נדירות, אבל כשאני כותב אני נהנה מאוד מהתהליך. אני חושב שמיזמים כמו נוער ויקיפדיה הם נפלאים ומסייעים בהבאת עורכים חדשים לאתר ובהחדרת מוטיבציה לכתיבה.