ויקיפדיה:ביכורים

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
August Macke 047.jpg
ביכורי ויקיפדיה

דף שבו יתארחו מדי חודש מספר כותבים חדשים בוויקיפדיה, יציגו מפרי עבודתם במרחב הערכים ויספרו מעט על עצמם.

"וֶהֱוֵי מְקַבֵּל אֶת כָּל הָאָדָם בְּסֵבֶר פָּנִים יָפוֹת" (משנה, מסכת אבות, פרק א', משנה ט"ו)

August Macke 003.jpg
אודות התמונה
תרומות של חדשים
August Macke 011.jpg
אודות התמונה
חממה

מטרת הדף

ויקיפדיה גדלה והפכה למקום סואן. כותבים חדשים מתקשים להתבלט, למשוך תשומת לב לעבודתם, ולזכות להכרה בקהילה. גם מילה טובה ופרגון חסרים לא פעם.

הדף הזה בא לתקן את פני הדברים ולהאיר בזרקור את עבודתם של ויקיפדים חדשים ומבטיחים, כדי להקל על השתלבותם והתאקלמותם בוויקיפדיה ולשלבם בעשייה ממושכת לאורך שנים.

קריטריונים וכללים

  • מדי חודש יתארחו בדף עורכים חדשים, (עד ותק של כשנה) ומבטיחים. אחרי שיוזמנו על ידי האחראי על הדף, יכינו תקצירי ערכים חדשים שכתבו או ערכים שהרחיבו ושיפרו באופן משמעותי, וכן יוכלו להוסיף מידע על עצמם, על תחומי העניין שלהם על עבודתם בוויקיפדיה, ועל חווית השתלבותם בקהילת הכותבים.
  • האחראי על הדף יתחלף מעת לעת. אחראי נוכחי -
  • תפקיד האחראי הוא לאתר ויקיפדים חדשים ומבטיחים, לתאם את האירוח שלהם בדף הזה ולנהל אותו.
  • ההשתתפות כמובן איננה חובה.
  • בדף הזה רואים בעין יפה תשבחות, נימוסים ופרגון הדדי.
  • תגובות והערות תתקבלנה בשמחה בדף השיחה של ויקיפדיה:ביכורים, ובדפי השיחה של האורחים.

אורחים קודמים

<שיחת ביכורים

ישראל קלר

שלום לכולם, קוראים לי ישראל ואני לומד בכיתה ט' בישיבת ירושלים לצעירים. נרשמתי לויקיפדיה לפני כ8 חודשים והתחלתי לערוך בה אחרי שערכתי באוצר הספרים היהודי השיתופי.

קצת עלי

אני גר בירושלים ולומד בישיבת ירושלים לצעירים. אני חרדי לאומי. אני משתתף במיזם המקבץ השבועי ולאחרונה כתבתי במסגרתו ערך. אני משתייך לצד הימני במפה הפוליטית.

בתחילת המחזור הנוכחי הצטרפתי ללימוד הדף היומי. אני השלישי מתוך עשרה אחים ולאחרונה הבאתי את אח שלי לערוך בויקיפדיה.

ויקיפדיה

כאמור נרשמתי לויקיפדיה לפני כשמונה חודשים, באותה תקופה ערכתי מעט, כתבתי את הערך אוצר הספרים היהודי השיתופי,שאוחד עם טיוטה אחרת של המשתמש עמד. לאחר מכן תרגמתי ערך על ישיבת נתיב אריה שגם הוא אוחד. לפני מספר שבועות מוניתי לבדוק עריכות אוטומטית.

בסה"כ יצרתי 12 ערכים, חלקם במסגרת המקבץ השבועי וחלקם במסגרת הערכים {{לטיפול דחוף}}, וביצעתי כ3000 עריכות.

תוכלו לראות עוד פרטים עלי מהתבניות בדף המשתמש שלי.

פינת ההילולים

הפינה הוקמה במטרה להלל ויקיפדים עמיתים. בפינה מתארחים מדי חודש ויקיפדים ותיקים, המספרים על ויקיפדים אחרים מהם זכו לקבל עזרה ותמיכה, לשמוע מילה טובה, לנהל דיון מעניין וכו'.

"יְהַלֶּלְךָ זָר וְלֹא-פִיךָ." (משלי כ"ז ב')

<שיחת הילולים

HiyoriX

אז, פעם ראשונה שאני כותב בפינת ההילולים, אחרי 8 וחצי שנים שכתבתי לראשונה בפינת הביכורים המקורית שבמהלכה עברתי הרבה מאוד תקופות, הפסקות ארוכות, כתיבת ערכים רבים, סיום לימודים כתיכוניסט, התגייסות לצה"ל ולפני כמה חודשים גם שחרור בסוף הגל הראשון. מאז ומתמיד ההתמקדות העיקרית שלי הייתה במשחקי וידאו, נושא מאוד קרוב לליבי והמשנית מאז 2013 היא ניטור מתמשך ונרחב של ויקיפדיה. ארצה לומר שיש פה קהילה מדהימה של עורכים, חדשים וותיקים (פז"מניקים בעגה הצה"לית), אשר תומכת, תורמת ומסייעת להפוך את המיזם הזה לאנציקלופדיה אמיתית מקוונת. לא ארבה במילים על הויקיפדים שפגשתי ושוחחתי, כי אני לא כותב מי יודע מה. ><

בראש ובראשונה ארצה לציין את גילגמש על פועלו המאוד חשוב ועל תרומתו הרבה להפוך את ויקיפדיה לגרסה מקוונת של אנציקלופדיה, משהו שלצערינו חסר בהרבה מאוד ערכים. אמשיך ב-TheStriker ופועלו החזק בכתיבת ושיפור ערכי משחקי וידאו, משהו שבתור גיימר יקר לליבי; The Gargoyle King על תרומתו הרבה לערכי סרטים וגם לעיתים משחקי וידאו; The Turtle Ninja על פועלו המאוד נרחב בערכי הקומיקס ואנימציה; Hello513 על פועלו היוצא דופן בערכי אלבומים, זמרים ולהקות.

וקצת על ויקיפדים שפרשו: אלעד, עורך מן המניין שהקים ותיחזק את מיזם אפל; עיצובית, מהמפעילות הטובות ביותר שהיו בכל ההיסטוריה של המיזם הזה וויקיפד גאה על תרומתו הרבה לערכי שחקנים ותוכניות טלוויזיה ישראליות.

בטוח יש עוד ויקיפדים ששכחתי לציינם - מחילה, אני לא זוכר את כולם, אבל שתדעו שכולכם יקרים למיזם!