ויקיפדיה:ויקישטעטל/מסלולי התחרות

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

במסלול הכתיבה ייכתב ערך על הקהילה בוויקיפדיה העברית. אין מניעה להיעזר בחומרים קיימים בוויקיפדיות בשפות אחרות, אך הערך לא יוכל להתבסס עליהם כמקור מרכזי. ניתן להגיש ערך למסלול זה, גם אם הוא התבסס על ערך קיים בוויקיפדיה העברית או בשפות אחרות, אם המשתתפ/ת בתחרות הרחיב/ה את הערך באופן שהערך הסופי לכל הפחות הוכפל מהיקפו המקורי.

מה יש לעשות כדי להשתלב במסלול זה?
מתוך סמליל ויקישטעטל מדליק.png
  • לבחור את הקהילה עליה תרצו לפתוח ערך חדש או להרחיב ערך קיים (לכל הפחות בהיקף שיכפיל את היקף התוכן המקורי). מומלץ במיוחד (אך לא הכרחי!) לבחור קהילה שיש לכם קשר קהילתי אליה, זכרונות משפחתיים, תמונות בבּוֹידֶעם וכדומה.
    • למה הכוונה "קהילה יהודית"? - כל מקום (עיר או עיירה) שבו התגוררו יהודים (ואין הכוונה לקהילה סביב בית כנסת או דמות מסוימת).
    • על אלו קהילות יהודיות אפשר לכתוב? - כל קהילה יהודית (קטנה או גדולה) שנכחדה בשואה או נפגעה כתוצאה ממנה, ולא משנה היכן הייתה ממוקמת - בלוב, פולין או יוון (הכינוי "שטעטל" נבחר למיזם כיוון שהוא מקובל לתיאור רוב המקומות שבהם נרצחו יהודים בשואה).
  • יש להירשם דרך דף ההרשמה לתחרות.
חנה קובלסקה (1943-1907), "שטעטל", 1934

במסלול "חומר נלווה" מועלה חומר נלווה לערך - ויזואלי (כמו תמונה, יצירה או שרטוט) או קולי (כמו קטע האזנה או עדות), התורם באופן משמעותי לתיעוד החיים שהתקיימו בקהילה. החומר הנלווה צריך להשתלב בערך וויקיפדי, על מנת להשתתף בתחרות.

מה יש לעשות כדי להשתלב במסלול זה?

  • להעלות את החומר הנלווה לוויקישיתוף ולרשום אותה לתחרות דרך דף ההרשמה לתחרות התמונות (ראו שם הנחיות ופירוט נוסף).
  • אפשר להשתתף בתחרות התמונות עם תמונות שהועלו לערכים שמשתתפים במסלול הכתיבה, וגם בלי קשר למסלול זה.

מתוך סמליל ויקישטעטל אלף.png

במסלול התרגום יתורגם ערך משפה אחרת לעברית. הערך יכול להיות מתורגם מוויקיפדיה בכל שפה, או לשלב בין תרגומים בשפות שונות.

מה יש לעשות כדי להשתלב במסלול זה?

  • לבחור את הקהילה שאת הערך על אודותיה תרצו לתרגם לעברית, ולהירשם דרך דף ההרשמה לתחרות התרגום.
  • במקרה שבו הערך בשפת המקור דל, והערך העברי מכפיל לכל הפחות את היקף הערך, ניתן להעביר את הערך למסלול הכתיבה (אף אם הבסיס נכתב באמצעות תרגום).