ויקיפדיה:מיזמי ויקיפדיה/נשים באדום

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
מיזם זה פעיל


נשים באדום

ברוכות וברוכים הבאים למיזם "נשים באדום"!

המיזם הוא חלק ממיזם עולמי בוויקיפדיות רבות, שמטרתו "להכחיל" ערכים על נשים, ואצלנו - גם על נושאים הקשורים לנשים.

המיזם הוא מיזם אחות לוויקי נשים, וכל עורכי ועורכות ויקיפדיה מוזמנות להוסיף לכאן ערכים לא קיימים, כדי שנוכל לרכז רשימה כללית של ערכים מבוקשים, וגם לעקוב אחר ההתקדמות שלנו. בהמשך העמוד רשימת נושאים שאפשר להוסיף לדפיהם (וזה לא נורא אם מישהי תופיע תחת יותר מקטגוריה אחת, והרי לכש"תוכחל" זה יהיה בכל מקום בו היא מופיעה). בהצלחה לנו, ויאללה! לעבודה!


כרגע ישנם 1375 ערכים שהוכחלו באופן ישיר דרך המיזם!
♥ ישנם ערכים ברשימה שמוכחלים בלי קשר להיותם ברשימה, ויש ערכים ברשימה שחסרים תבנית, אך אין ספק שזה נחמד לראות את המספרים עולים :)


Women in Red (hewiki).png


רשימת הנושאים: נשים באדום

הגות ופילוסופיה: פילוסופיות · נושאים בפילוסופיה

נשים בהיסטוריה: נשים בעלות עשייה היסטורית שלא לגמרי מתאימות לכל קטגוריה אחרת · נשים מהמערב הפרוע

למיון: כאן תוכלו להוסיף שמות של נשים שלא ברור לכן לאן הן שייכות, ונשתדל למיין אותן


ערכים שהוכחלו - לדוגמה

Chai Ling.JPG

צ'אי לינגמנדרינית תקנית: 柴玲, בפִּין-יִין: Chái Líng; נולדה ב-15 באפריל 1966) היא אחת ממנהיגות מחאת הסטודנטים באירועי כיכר טיין-אן-מן בשנת 1989, מייסדת הארגון "כל הבנות מותרות" ששם לו למטרה לסיים את מדיניות הילד האחד של סין, ומייסדת קרן הפילהנתרופיה "JENZABAR" העוסקת בקידום זכויות אדם ברחבי העולם ובתכנון הון אנושי.

צ'אי לינג התחילה באקטיביזם כסטודנטית. בשנת 1989 הובילה עם מספר סטודנטים נוספים את מחאות אירועי כיכר טיין-אן-מן, במהלכם התקיימו שישה שבועות של הפגנות. הפגנות אלו באותה העת היו האיום המרכזי ביותר על המשך שלטונה של המפלגה הקומוניסטית של סין. בעקבות המחאה הייתה צ'אי לינג לאישה המבוקשת ביותר בסין. היא הצליחה להימלט לצרפת, דרך הונג קונג, ומשם אושרה לה בקשת מקלט לארצות הברית. בשל פעילותה במחאת טיין-אן-מן, היא הייתה מועמדת לפרס נובל פעמיים. בשנת 1998 היא סיימה לימודי תואר שני במנהל עסקים באוניברסיטת הרווארד ובאותה שנה הקימה את קרן הפילנתרופיה "Jenzabar" שיעודה הוא עידוד זכויות אדם ברחבי הקהילה העולמית, עידוד ההשכלה האקדמית, ותכנון ופיתוח ההון האנושי. ב-2010 ייסדה את הארגון "כל הבנות מותרות", שמטרתו העיקרית הינה ביטול מדיניות הילד האחד בסין, שמעודדת ג'נדרסייד, ובמסגרתה מבוצעות הפלות כדי למנוע לידה של עוברות נקבות.

לוגו הארגון

המרכז לסיוע משפטי על שם סילביה ריברה (The Sylvia Rivera Law Project או SRLP) הוא ארגון המבוסס בניו יורק ומציע שירותים משפטיים לאנשים טרנסג'נדרים, אינטרסקס, ובעלי זהויות מגדריות לא-בינאריות. הארגון הוקם ב-2002 על ידי דין ספייד, פרופסור למשפטים ופעיל טרנסג'נדר, ונקרא על שם הפעילה הטרנסג'נדרית סילביה ריברה, הידועה עבור חלקה במהומות סטונוול ב-1969, ואשר נפטרה בשנה שהמרכז נוסד.

תבנית נשים באדום נשים באפור

אתם מתבקשים להוסיף לכל ערך שאתם מכחילים מרשימות אלה את תבנית {{ערך נשים באדום}} כדי שנוכל לעקוב (ולהפיץ את בשורת המיזם) :)

Women in Red (TLV) logo - circle.svg ערך זה נכלל ברשימת נשים באדום והוכחל!

נשים באדום היא יוזמת-אחות של ויקי נשים

WikiWomensCollaborativeLogoGray.svg
Silhouette woman front darkgrey.svg

השקת החלק השני של נשים באדום - נשים באפור!

הרעיון ברשימה הזו היא לייצר רשימת ערכים על נשים או נושאים הקשורים לנשים שיש צורך להרחיב אותם.