ויקיפדיה:מיזמי ויקיפדיה/נשים באדום

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
מיזם זה פעיל


נשים באדום

ברוכות וברוכים הבאים למיזם "נשים באדום"!

המיזם הוא חלק ממיזם עולמי בוויקיפדיות רבות, שמטרתו "להכחיל" ערכים על נשים, ואצלנו - גם על נושאים הקשורים לנשים.

המיזם הוא מיזם אחות לוויקי נשים, ומשתף פעולה עם ויקיפדיה:מועדונים/מועדון 51%, וכל עורכי ועורכות ויקיפדיה מוזמנות להוסיף לכאן ערכים לא קיימים, כדי שנוכל לרכז רשימה כללית של ערכים מבוקשים, וגם לעקוב אחר ההתקדמות שלנו. בהמשך העמוד רשימת נושאים שאפשר להוסיף לדפיהם (וזה לא נורא אם מישהי תופיע תחת יותר מקטגוריה אחת, והרי לכש"תוכחל" זה יהיה בכל מקום בו היא מופיעה). בהצלחה לנו, ויאללה! לעבודה!


כרגע ישנם 1432 ערכים שהוכחלו באופן ישיר דרך המיזם!
♥ ישנם ערכים ברשימה שמוכחלים בלי קשר להיותם ברשימה, ויש ערכים ברשימה שחסרים תבנית, אך אין ספק שזה נחמד לראות את המספרים עולים :)רשימת הנושאים: נשים באדום

הגות ופילוסופיה: פילוסופיות · נושאים בפילוסופיה

נשים בהיסטוריה: נשים בעלות עשייה היסטורית שלא לגמרי מתאימות לכל קטגוריה אחרת · נשים מהמערב הפרוע

למיון: כאן תוכלו להוסיף שמות של נשים שלא ברור לכן לאן הן שייכות, ונשתדל למיין אותן


ערכים שהוכחלו - לדוגמה

קארי רייצ'ל בראונשטיין (נולדה ב-27 בספטמבר 1974) היא מוזיקאית, תסריטאית, שחקנית וקומיקאית אמריקאית. היא התפרסמה לראשונה כחברה בלהקה Excuse 17 לפני שהרכיבה את שלישיית הפאנק-אינדי סליטר-קיני. במהלך הפסקה מסליטר-קיני, היא הקימה את הלהקה Wild Flag. במהלך תקופה זו, בראונשטיין כתבה והופיעה בסדרה של מערכונים עם פרד ארמיסן, אשר פותחו אחר כך לסדרת הטלוויזיה הסטירית זוכת פרסי האמי והפיבודי פורטלנדיה. סליטר-קיני מאז התאחדו, וב-2015 בראונשטיין תיירה בסיבוב הופעות עם הלהקה, בשילוב עם מסע תמיכה בספר זכרונותיה שיצא באותה שנה.

סיפורה של בסי סמית ("Bessie") הוא סרט טלוויזיה מבית היוצר של HBO מ-2015, המספר את סיפור חייה של אגדת הבלוז בסי סמית, החל מתחילת דרכה כשנאבקה לייצר לעצמה שם כמופיעה ועד שהפכה ל"קיסרית הבלוז". הסרט הוא בבימויה של די ריס, עם תסריט מאת ריס, כריסטופר קליבלנד ובטינה ג'ילואה. קווין לטיפה המככבת בתפקיד הראשי גם תפקדה כמפיקה בפועל. בתפקידי משנה שיחקו מייקל קנת' ויליאמס בתור בעלה הראשון של סמית, ג'ק ג'י, מוניק בתור מא רייני, וקנדי אלכסנדר בתור ויולה, אחותה של סמית. בכורת הסרט התקיימה ב-16 במאי 2015.

הסרט זכה בעיקר לביקורות חיוביות מהמבקרים, וגרף ארבעה פרסי אמי, כולל לסרט המצטיין.

תבנית נשים באדום נשים באפור

אתם מתבקשים להוסיף לכל ערך שאתם מכחילים מרשימות אלה את תבנית {{ערך נשים באדום}} כדי שנוכל לעקוב (ולהפיץ את בשורת המיזם) :)

ערך זה נכלל ברשימת נשים באדום והוכחל!

נשים באדום היא יוזמת-אחות של ויקי נשים

השקת החלק השני של נשים באדום - נשים באפור!

הרעיון ברשימה הזו היא לייצר רשימת ערכים על נשים או נושאים הקשורים לנשים שיש צורך להרחיב אותם.