ויקיפדיה:מיזמי ויקיפדיה/נשים באדום

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
מיזם זה פעיל


נשים באדום

ברוכות וברוכים הבאים למיזם "נשים באדום"!

המיזם הוא חלק ממיזם עולמי בוויקיפדיות רבות, שמטרתו "להכחיל" ערכים על נשים, ואצלנו - גם על נושאים הקשורים לנשים.

המיזם הוא מיזם אחות לוויקי נשים, וכל עורכי ועורכות ויקיפדיה מוזמנות להוסיף לכאן ערכים לא קיימים, כדי שנוכל לרכז רשימה כללית של ערכים מבוקשים, וגם לעקוב אחר ההתקדמות שלנו. בהמשך העמוד רשימת נושאים שאפשר להוסיף לדפיהם(וזה לא נורא אם מישהי תופיע תחת יותר מקטגוריה אחת, והרי לכש"תוכחל" זה יהיה בכל מקום בו היא מופיעה). בהצלחה לנו, ויאללה! לעבודה!


כרגע ישנם 1246 ערכים שהוכחלו באופן ישיר דרך המיזם!
♥ ישנם ערכים ברשימה שמוכחלים בלי קשר להיותם ברשימה, ויש ערכים ברשימה שחסרים תבנית, אך אין ספק שזה נחמד לראות את המספרים עולים :)


Women in Red (hewiki).png


רשימת הנושאים: נשים באדום

הגות ופילוסופיה: פילוסופיות · נושאים בפילוסופיה

נשים בהיסטוריה: נשים בעלות עשייה היסטורית שלא לגמרי מתאימות לכל קטגוריה אחרת · נשים מהמערב הפרוע

למיון: כאן תוכלו להוסיף שמות של נשים שלא ברור לכן לאן הן שייכות, ונשתדל למיין אותן


ערכים שהוכחלו - לדוגמה

Lola Ridge.jpg

לולה רידג' (נולדה אמילי רוז רידג', 12 בדצמבר 1873 – 19 במאי 1941) הייתה משוררת אנרכיסטית אירית-אמריקאית, ועורכת בעלת השפעה של כתבי עת אוונגרדיים, פמיניסטיים, ומרקסיסטיים. היא ידועה בשל הפואמות הארוכות שלה, שפורסמו במגזינים רבים ולוקטו לחמישה ספרי שירה. יחד עם עוד משוררים פוליטיים של תחילת התקופה המודרניסטית, רידג' זכתה לעניין מחודש בתחילת המאה ה-21, וגורפת שבחים עבור יצירת שירה הישר מתוך הקשיים של החיים האורבניים. לקט חדש של השירה שלה פורסם בשנת 2007 וביוגרפיה שלה יצאה ב-2016.

מחאת נשים בריקיוויק

באוקטובר 1975, יצאו נשות איסלנד לשביתה כללית במחאה נגד פערי שכר ואפליה. ביום השביתה, 90% מהנשים במדינה הדירו רגליהן ממקומות עבודתן, ואף מיאנו לעסוק בעבודות הקשורות לבית או לילדים. כתוצאה, ענפים שלמים במשק הושבתו, ואחרים חוו האטה, וגברים נאלצו להביא את ילדיהם איתם לעבודה. ב-1975, נשים עובדות באיסלנד הרוויחו בממוצע פחות מ-60% מגברים, ולנשים רבות לא התאפשר כלל לצאת לעבודה כי הוטלה עליהן האחריות לבית וגידול ילדים. לאחר השביתה, ב-1976, עבר באיסלנד לראשונה חוק שוויון זכויות.

תבנית נשים באדום נשים באפור

אתם מתבקשים להוסיף לכל ערך שאתם מכחילים מרשימות אלה את תבנית {{ערך נשים באדום}} כדי שנוכל לעקוב (ולהפיץ את בשורת המיזם) :)

Women in Red (TLV) logo - circle.png ערך זה נכלל ברשימת נשים באדום והוכחל!

נשים באדום היא יוזמת-אחות של ויקי נשים

WikiWomensCollaborativeLogoGray.svg
Silhouette woman front darkgrey.svg

השקת החלק השני של נשים באדום - נשים באפור!

הרעיון ברשימה הזו היא לייצר רשימת ערכים על נשים או נושאים הקשורים לנשים שיש צורך להרחיב אותם.