ויקיפדיה:מיזמי ויקיפדיה/ערכים יתומים/הנחיות לאחראי המיזם

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
מיזם ערכים יתומים
נושאים
רשימות
אודות

אחראי המיזם יבצע פעילות שוטפת של עידכון רשימות המיזם, ישמש שגריר להבהרת החשיבות במציאת מאמצים לערכים יתומים ויסייע לוויקיפדים המטפלים בערכים יתומים ומסייעים לקידום המיזם.

מטרת על - עדכון תקופתי של רשימת האימוץ[עריכת קוד מקור]

יש לעדכן על בסיס יומי את רשימת האימוץ, על פי הרשימות שלהלן, בתהליך המתואר להלן:

הרשימות לבדיקה יומית (קלט)[עריכת קוד מקור]

פעם ביום יש לבדוק את הרשימות הבאות, ולגבי כל ערך חדש יש לבדוק אם הוא יתום. במידה והוא יתום, יש לנהוג לגביו בהתאם להנחיות שלהלן:

פעולות לביצוע בעת מציאת ערך יתום[עריכת קוד מקור]

  1. יש לבדוק עבור כל ערך שמופיע ברשימות האם הוא מקושר לערכים נוספים.
  2. יש לרכז את הערכים היתומים ברשימת הביניים.
  3. את דפי הפירושונים יש לקשר לדף ריכוז דפי הפירושונים (לפי האות הראשונה והשנייה של הערך) כך הבוט מזהה אותם ולא מוסיף אותם לרשימה האוטומטית.
  4. ערכים שמוצבת בהם {{בעבודה}}, {{הפרת זכויות יוצרים}}, {{לאחד לתוך}} או {{הבהרת חשיבות עם זמן}} יתוייקו ברשימת ההמתנה עד סיום הבירור או העבודה.
  5. יש לנסות לחפש כעת ערכים מאמצים, על פי ההנחיות בויקיפדיה:מיזמי ויקיפדיה/ערכים יתומים#מציאת מאמצים לערכים יתומים.
  6. באם לא נמצא מאמץ, יש להוסיף את הערך היתום לרשימת האימוץ תחת הפסקה המתאימה לערך על פי נושאו ולקוות כי הערך יקושר בעתיד. כמו כן, יש להוסיף לערך היתום בסופו את התבנית {{ערך יתום}}.

ריכוז רשימות פלט[עריכת קוד מקור]

מציאת מאמצים לערכים יתומים[עריכת קוד מקור]

ראה ויקיפדיה:מיזמי ויקיפדיה/ערכים יתומים#מציאת מאמצים לערכים יתומים.

בדיקת רשימת ההמתנה[עריכת קוד מקור]

מדי שבוע יש לבדוק מה קורה עם הערכים ברשימת ההמתנה. ערכים אדומים יש להסיר. ערכים שיש בהם תבנית {{בעבודה}} מעל חודש, יש לפנות למשתמש ולהציב בדף השיחה שלו תבנית {{בעבודה מתיישנת}} או לתת תזכורת בשפה חופשית. אם אין מענה תוך שבוע, ניתן להסיר את התבנית מהערך, להחליפה בתבנית אחרת ולטפל בערך כבכל יתום אחר.

בדיקת רשימת ערכים לא יתומים[עריכת קוד מקור]

ערכים שהועברו לרשימת האימוץ ועם הזמן קושרו לערכים במרחב הראשי, יבדקו על ידי בוט ויועברו לדף ערכים לא יתומים. אם הקישור מספק אזי ניתן למחוק אותם מרשימת האימוץ.

פעם בתקופה מבקשים ממשתמש:תומר א. שיריץ את הבוט, ורואים אילו ערכים מאומצים כבר. אם האימוץ מוצא חן בעיניך ניתן למחוק אותו מרשימת האימוץ. אם לא, הוא נשאר ברשימה לבדיקה עתידית נוספת.

הפצת רעיון האימוץ[עריכת קוד מקור]

אחראי המיזם יעזור לוויקיפדים אחרים להבין את שיטת העבודה לאימוץ יתומים ויעודד אותם לעזור במיזם.

כללי[עריכת קוד מקור]

אחראי המיזם רואה פעמים רבות את הערכים בתחילת דרכם. לכן, מוטלת עליו האחריות לעזור בביצוע ניטור הערכים החדשים, בין בבקשות מחיקה, תבניות חשיבות או תבניות עריכה ושכתוב במידת הצורך. כמו כן, מומלץ לבדוק האם הערכים "יתומים" מבחינת שפות, ולנסות לקשר אותם לערכים מקבילים בשפות זרות.