טימי טרנר

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

טימי טרנר

תוכנית טלוויזיה קסם של הורים
הופעה ראשונה קסם של הורים פרק 1
טימי טרנר.

טימותי טיבריוס (טימי) טרנראנגלית: Timothy Tiberius "Timmy" Turner נולד ב-24 באוגוסט 2004) הוא הדמות הראשית בסדרת הטלוויזיה האמריקאית המצוירת "קסם של הורים".

בגרסתה האנגלית של הסדרה מדובבת דמותו של טימי על ידי טרה סטרונג, אם כי בעונת הפיילוט הוא דובב על ידי מרי קיי ברגמן; בגרסתה העברית של ערוץ ניקלודיאון מדובבת דמותו של טימי על ידי שיר כהן ובגרסה של ערוץ דיסני מדובבת דמותו על ידי דנה אברהם-סמו. את דמותו של טימי בסרטי הלייב אקשן גילם השחקן דרייק בל.

אישיותו[עריכת קוד מקור | עריכה]

טימי טרנר נולד ב-24/8/2004, טימי טרנר הוא ילד בן 10 (בהמשך הסדרה חוגג את יום הולדתו ה-11 וגם ה-12). הוריו של טימי רפי שכל וכושלים בחינוכו. לטימי בייביסיטרית אכזרית העונה לשם ויקי. ויקי אוהבת להתעלל בטימי ומכנה אותו "טמבל". המחנך של טימי, דנזל קרוקר, בעל אובססיה לצוד פיות ולהכשיל במבחנים את תלמידיו.

בעקבות סיבות אלו, טימי קיבל שני סנדקי פיות: קוזמו ווונדה. מטרתם של קוזמו וונדה היא להגשים כל משאלה שטימי יבקש (כל עוד היא לא נוגדת את חוקי הפיות). טימי ילד אנוכי ופעמים רבות הגשמת משאלותיו של טימי, מהוות סיכון לתושביה העיר הבדיונית דימסדייל, בה הוא גר.

טימי מאוהב בתלמידה הלומדת בכיתתו, טריקסי טאנג (ולפעמים בילדה אחרת). טריקסי טאנג היא הילדה המקובלת ביותר בבית ספרו של טימי, בעוד טימי נחשב לחנון ולכן טריקסי מתעלמת ממנו. אחותה של הבייביסיטרית ויקי, טוטי, מאוהבת בטימי. בסדרה נראה כי בחדרה כי הכינה 'מקדש' לטימי. טימי לא אוהב את טוטי, אם כי בסרט "טימי טרנר, תתבגר!", מתאהב טימי בטוטי והופך לבן זוגה.

טימי משתתף בצופי הסנאים של העיר דימסדייל ומעריץ את גיבור הקומיקס 'הסנטר האדום' וגם את גיבור העל קראש נבולה.

החל מהעונה השישית, לטימי סנדק פיה נוסף - פוף, התינוק, בנם של קוזמו ווונדה, שטימי עצמו ביקש שייוולד. בעונה התשיעית, טימי מאמץ כלב-פיה, העונה לשם ספארקי ולעתים קרובות אוהב לעשות בעיות ולנהוג ברכב של אבא של טימי ובעונה ה-10 הוא חולק את פיותיו עם ילדה בשם קלואי.