יהושע\TBWA

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
לוגו יהושע\TBWA

יהושע\TBWA הוא משרד פרסום ישראלי. אחד מחמשת משרדי הפרסום הגדולים בישראל. לאורך השנים רשם המשרד הישגים משמעותיים בעולם הפרסום ומהלכים שהפכו לקלסיקות ומטבעות לשון בתרבות הישראלית.[1]

היסטוריה[עריכת קוד מקור | עריכה]

המשרד הוקם בשנת 1994 על ידי רמי יהושע ונקרא בראשיתו "יהושע ושות'". ב-1997 רכשה ענקית הפרסום האמריקאית TBWA (מקבוצת התקשורת הגדולה בעולם OMNICOM) כ-25% ממניות החברה[2] ושמה שונה ל"יהושע\TBWA". בשנת 2005 יזם רמי יהושע יחד עם גיתם BBDO, את הקמת חברת המדיה TMF, שכיום היא מחברות המדיה הגדולות בישראל.

במהלך שנת 2006 רכש משרד הפרסום יהושע 51% ממניות מור אינטראקטיב והפך אותה ל- TBWA\Digital. ב-2009 רכש רמי יהושע את כל המניות[3] והטמיע את הדיסציפלינות הדיגיטליות ביהושע\TBWA

בשנת 2012 מונתה עינת יוזנט-רביד מי שהייתה מנכ"ל טבעול (מקבוצת "נסטלה") למנכ"ל משרד הפרסום ורמי יהושע התמנה ליו"ר "יהושע\TBWA".

בשנת 2013 רכש המשרד 33% מהמשרד "לעומק התודעה". שהוקם ב-2003 על ידי זיו פופלבסקי ואון גולדשטיין. במסגרת רכישת המניות הפכה 'לעומק התודעה' לחלק מקבוצת TBWA העולמית[4].  

בשנת 2014 ייסד המשרד את חברת הפרפורמנס OCEAN.

ב-2017 הקים את חברת TMI המתמחה במסחור חזותי אשר אחראית על ניהול מיתוג בבלעדיות במאות נקודות מכירה בישראל.

ב-2017 יגאל ברקת מי שהיה סמנכ"ל שיווק בפרטנר וסמנכ"ל שיווק בישרכארט, מונה למנכ"ל החברה[5].

שיטות עבודה[עריכת קוד מקור | עריכה]

שיטת העבודה ביהושע מבוססת על מתודולוגיות של TBWA העולמית. המתודולוגיה נקראת Disruption והיא עוסקת בניתוח הסביבה השיווקית. ביסוד השיטה שלושה שלבים.

א.    מציאת הקונבנציה, ניתוח צרכנים וחידוד מסרים הסברתיים ופרסומיים הרלוונטיים למותג. שיטת ה-Disruption מבוססת על סקרים ומחקרי שוק איכותיים וכמותיים על מנת לבחון ולאושש פרמטרים שונים לפני, במהלך ואחרי התהליך השיווקי/הסברתי/פרסומי.[4]

ב.    ניסוח החזון המותגי

ג.     יצירת אסטרטגיית קרייאטיבית שיוצרת הפרעה ומובילה את המותג משלב הראשון למימוש החזון.

שיטה זו  הוצגה בשנת 1992 על ידי יו"ר TBWA העולמית, ז'אן מארי דרו. מתודולוגיית עבודה זו הוטמעה בסוכנויות של TBWA בעולם בעבודה עם מותגים בינ"ל כדוגמת Apple, playstation ועוד. בישראל השיטה מוטמעת בעבודה על מותגי משרד הפרסום יהושע\TBWA.

TBWA[עריכת קוד מקור | עריכה]

משרד הפרסום יהושע הוא חלק מחברת TBWA העולמית עם 275 סוכנויות פרסום ב-95 מדינות ברחבי העולם ויותר מ-11,000 עובדים. כחלק מפעילות הניתוח והאסטרטגיה מיישמת החברה שיטות עבודה הכוללת תאוריות ומודלים אשר פותחו במשרדי TBWA ברחבי העולם ויושמו במהלכים פרסומיים רבים.

Media Arts Lab TBWA היא אחת מסוכנויות הבולטות ממנה מושפעות שיטות העבודה של סוכנויות TBWA ברחבי העולם. Media Arts Lab TBWA מצטיינת בליווי המותג העולמי Apple בהשקות השונות. ב-2018 זכתה TBWA העולמית בתואר סוכנות הפרסום של השנה.

פעילות החברה[עריכת קוד מקור | עריכה]

במשרד הפרסום יהושע\TBWA מועסקים למעלה מ-150 עובדים ומשרדיה נמצאים בתל אביב. המשרד מייצג למעלה מ-50 מותגים ישראלים ובינלאומיים המייצגים את כל הסקטורים המרכזיים במשק, בהם טויוטה, בנק דיסקונט, מקדונלד'ס, מלונות פתאל, ויזה כאל, טרה, טויוטה, מנורה מבטחים, תאגיד המחזור אל"ה, יינות ביתן ומגה,  טוטו Winner, מכבי שירותי בריאות, אסותא, פררו, אופיס דיפו, רשת TouchIt, רשת ACE, ביתילי, רכבת ישראל ועוד. כמו כן, מטפל המשרד כ"פרו-בונו" בעמותות ומלכ"רים רבים, ביניהם ער"ן, אנוש (העמותה הישראלית לבריאות הנפש), העמותה למאבק במחלת ה-A-T, בעצמי, אור למשפחות, עמותת לראות, אגודת יד ביד, עמותת אתגרים ועוד. ב-2007 הקים רמי יהושע את תנועת "ישראלי אמיתי לא משתמט", המעודדת גיוס לצה"ל.

משרד הפרסום יהושע מתמחה בפרסום של 360 ולצד מחלקות הקריאטיבי, הדייזין והאסטרטגיה ליהושע זרוע דיגיטלית ענפה שמתמחה בפרפורמנס, פרסום פרוגרמטי, מדיה חברתית ותוכן. לצד שירותי תוכן, ניהול רשתות חברתיות דיגיטלי וקמפיינים של משפיענים ללקוחות המשרד, זכתה ב-2017 מחלקת התוכן ללוות את האסטרטגיה התקשורתית של חברת החשמל ברשתות החברתיות. בין התקציבים הבולטים שמנוהלים במחלקת התוכן הדיגיטלי ביהושע מקדונלד'ס, המועצה להסדר וההימורים בספורט, טרה, ACE, פרי מור, סוגת, רכבת ישראל ועוד

חברת הבת Ocean Media היא זרוע הפרסום הדיגיטלי של יהושע\TBWA והיא אחת מחברות פרסום הדיגיטלי הגדולות בישראל. כחברת אחות של TMF והנציגות הישראלית של OMD (חברת המדיה הגדולה בעולם) ושל PHD (חברה בינלאומית לתכנון ורכישת מדיה), אושן מדיה אחראית על אסטרטגיה, אקטיבציה ואנליזה של קמפיינים למגוון לקוחותיה.

הזרוע הדיגיטלית של החברה משתמשת בטכנולוגיות פרסומיות על מנת לפתח את העסקים של הלקוחות שלה, תוך דגש על חדשנות, יעילות ויצירתיות. בין מחלקות הזרוע: מחלקת פרסום פרוגרמטי\PPC, מחלקת אסטרטגיה וחדשנות דיגיטלית, מחלקת דאטה ואנליזה ומחלקת אפיליאייט שעובדות יחד כדי לייצר פתרונות שיווק ופרסום ייחודיים לכל לקוח.

פרסים[עריכת קוד מקור | עריכה]

לאורך השנים זכה המשרד והעומדים בראשו בתארים ופרסים מקצועיים כגון: זכייה בעשרות פרסים בתחרות קקטוס הזהב (תחרות הפרסום הישראלית) ובטקס פרסי ה-Effie (תחרות פרסי אפקטיביות בשיווק ופרסום).

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]