ישראלה אבתאו

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
אין תמונה חופשית
אין תמונה חופשית

ישראלה אבתאואנגלית: Israela Avtau; נולדה בשנת 1987) היא דוגמנית ישראלית.

ביוגרפיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

אבתאו נולדה ברמלה, ישראל, כילדה שלישית מתוך ארבעה למשפחה יוצאת אתיופיה. בעקבות עבודתו של אביה, בגיל 5 עברה לאילת עם אימה, עדנה ושאר האחים והאחיות שלה.

לא-שירתה בצה"ל עקב בעיות רפואיות.

היא זכתה בתואר "מיס אילת" בגיל 15. שנה לאחר מכן, בגיל 16, ניצחה בתחרות של סוכנות הדוגמנות עלית בישראל, ונסעה לייצג את ישראל בתחרות הבינלאומית "מראה השנה של עלית" שנערכה בסינגפור, ביחד עם הסגנית הראשונה מאי אקרמן. בגיל 17 עברה להתגורר בתל אביב, בגיל 20 התגוררה מספר חודשים בפריז, ובגיל 21 עברה לניו יורק.

בשלהי נובמבר 2008 פסק בית משפט השלום בתל אביב כי על שי אביטל, מבעלי סוכנות הדוגמנות "עלית מודל ישראל", לשלם לאבתאו פיצוי בסך 100,000 ש"ח לפי סעיף 6(ב) לחוק למניעת הטרדה מינית. בית המשפט קיבל את טענתה של אבתאו לפיה אביטל הטריד אותה מינית בארבעה אירועים שונים, כאשר באחד מהאירועים אביטל חיכך מול עיניה את תמונתה על גבי איבר מינו, ובאירוע אחר נכנס למיטה שבה אבתאו ישנה.[1]

באותה שנה היא הוחתמה בסוכנות הדוגמנות MC2 בבעלותו של עפר רפאלי. בזירה הבינלאומית היא מיוצגת על ידי סוכנות וילהלמינה.

היא דגמנה בעבר לחברת "AVON", "טומי הילפיגר", "פולו ראלף לורן", "מאוזנר" ו"פאקטורי 54", עשתה את הקמפיין לחברת הסבונים LUX, ובעבר הצטלמה לשער של Elle גרמניה, למודעות של בתי הכלבו האמריקאיים מייסיס, דילארד'ס ונורדסטור.

ב-2013 הופיעה של שער המגזין בריטי "pulse", על גיליון חודש אוגוסט.

בנוסף היא שימשה כ"פנים" של חברת הקוסמטיקה הצרפתית "וישי".

בעשור השני של המאה ה-21 שימשה כ"פנים" של חברת הקוסמטיקה הבינלאומית "קליניק", והשתתפה בקמפיין של חברת הקוסמטיקה האמריקאית "Olay" המופץ בעיקר בצפון אפריקה.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

  1. ^ ת"א 66328/04 (ת"א) עלית מודל ישראל (2003) בע"מ נ' רוברטו קאסטינג בע"מ ואחרים, ניתן ב-30 בנובמבר 2008