לשחק באור המנסרה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
לשחק באור המנסרה
Lesahek.jpg
מידע כללי
מאת דסי אלבר
שפת המקור עברית
הוצאה
הוצאה הוצאת פלדה ואש
תאריך הוצאה 2006
עורך יעל לקסמן
קישורים חיצוניים
הספרייה הלאומית 003251200

"לשחק באור המנסרה" הוא ספר משחק לשחקן יחיד מאת דסי אלבר. הספר הוא אחד מספרי המשחק הבודדים שיצאו לאור במקור בשפה העברית. כבכל ספר משחק, הקורא יכול להשפיע על גורל הגיבור והתפתחות העלילה. הספר יצא בהוצאות פלדה ואש והתעשייה הגובלינית בשנת 2006 בישראל.

עלילת הספר[עריכת קוד מקור | עריכה]

העלילה מתרחשת בעולם פנטזיה. הממלכה אליה מגיע הגיבור, גנב נמלט בשם אורגנבאלד, כדי להימלט מהשלג השורר בחוץ. במהרה מגלה הגנב שהממלכה נמצאת בסכנה ושלו הכח להחליט את גורלה. מכשפה מרושעת מהעבר הרחוק שואפת לנקום באהובה לשעבר בכך שתמט חרון על הממלכה כולה, בני המלוכה, האח והאחות, רבים ביניהם בקשר לכס המלוכה ושואפים להרוס זה את זה. על אורגנוולאד מוטל לבחור איזה כוחות לשרת ולמי לעזור.

מבנה הספר[עריכת קוד מקור | עריכה]

הספר מכיל 776 קטעים בהם עובר הקורא על פי בחירתו, כל קטע מוביל לקטע נוסף או למספר קטעים המציגים בחירה לקורא, אשר בוחר עבור הגיבור הראשי את אופן פעולתו. השינויים בדמות הגיבור כגון מצב פיזי או כמות ניסיון שנרכש, וכן הציוד שאוסף הגיבור במהלך ההרפתקה נרשמים בדף דמות המיוחד לשם כך ועל הקורא לעדכן אותו. נוסף על כך בקטעים חשובים לעלילה מתבקש הקורא לסמן "חותמת" במספר כלשהו. חותמות אלה, במספר 1 עד 77, מטרתן לעקוב אחר העלילה. הקטע אליו יופנה השחקן ייקבע לעיתים לפי החותמות המסומנות אצלו. סימון חותמות אלו גורם לכך שבחירת המהלכים של הקורא תשפיע על מהלך העלילה באופן הגיוני.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]