מופע הארנבות של ד"ר קספר 2

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
מופע הארנבות של ד"ר קספר 2
מופע הארנבות של דוקטור קספר - הכחול.png
אלבום אולפן מאת מופע הארנבות של ד"ר קספר
יצא לאור 1994
הוקלט 1994
סוגה רוק
אורך 54:29
כרונולוגיית מופע הארנבות של ד"ר קספר
מופע הארנבות של ד"ר קספר
(1993)
מופע הארנבות של ד"ר קספר 2
(1994)
הו הו
(1995)

מופע הארנבות של ד"ר קספר 2 הוא שמו המקובל של אלבומה השני של מופע הארנבות של ד"ר קספר שיצא בחורף 1994. האלבום שנעדר שם רשמי זכה לכינויים שונים כמו "מופע הארנבות 2", "הכחול" (בשל עטיפתו), "קספר השני" ו"שילה". האלבום שהוא אלבום קונספט כשל מסחרית, אך כעבור מספר שנים זכה לעדנה והכרה מחודשת עד שהודפס לבסוף מחדש.

סיפור האלבום[עריכת קוד מקור | עריכה]

האלבום הוא אלבום קונספט המספר את סיפורה של שילה, בחורה שככל הנראה צורכת סם הזיה ומצויה עתה ב"טריפ". במהלך שירי האלבום מטיילת שילה בנבכי התת-מודע שלה, בזירות הנעות בין הפסיכדלי לקסום, כמו יערות, טירות וחופי ים, ופוגשת בהן שלל דמויות דמיוניות, כמו שדרן רדיו בשם ג'ו, ג'יף, אהובים מעברה ואחרים. עם תום האלבום מתעוררת שילה מחלומה. בראיון שנערך עם הלהקה, סיפרו חבריה כי שמעו לסיפור האלבום מספר פירושים, אך אף אחד מהם לא נגע "בזה בדיוק".[דרוש מקור]

בשנת 1994 הקדיש פנזין הקומיקס "סטיות של פינגווינים" את אחת ממהדורותיו לאלבום וניסה להביא בה את סיפורה של שילה. עוד לפני שעלה הרעיון להכניס את סיפורה של שילה בפנזין, ניסו הקספרים לעבד אותו לסרט, אך שני הניסיונות עלו בתוהו.

הפקת האלבום[עריכת קוד מקור | עריכה]

את האלבום הפיק דודי לוי שהפיק גם את אלבומה הראשון של הלהקה. זהו האלבום היחיד מאלבומי הלהקה שבכתיבתו השתתפו גם איציק רייזנברג וצביקה כהן. רייזנברג אף כתב, הלחין ותרם את קולו לשיר "סאן שיין שלי", וכהן כתב, הלחין ותרם את קולו לשיר "לעולם תמיד הים".

הלהקה סיפרה שלאחר ההצלחה המסחררת של אלבומם הראשון, הם ביקשו להגיע למקום רציני יותר והתוצאה הייתה אלבומם השני. בראיון מ-1994 אמר שי להב סולנה של הלהקה, שבתחילת העבודה על האלבום במהלך שהייתם באולפן ההקלטות, הם קיבלו הודעה על מותו של קורט קוביין, סולן להקת נירוונה, ו"אולי בגלל זה האלבום היה נשמע קצת כמו שהוא."[דרוש מקור]

יציאה ותגובות לאלבום[עריכת קוד מקור | עריכה]

האלבום שכמו קודמו מ-1993 יצא ללא שם, נחשב לפחות "קומניקטיבי" ולמורכב יותר מקודמו. מהאלבום יצאו 4 סינגלים להם נוצרו גם קליפים - "רדיו ג'ו", "אהובתי השונה", "ימות הקיץ" (שצולם, בוים ונערך על ידי חברי הלהקה) ו"אדום".

זמן קצר לפני צאת האלבום קיימה הלהקה הופעה אקוסטית מיוחדת במועדון ה"הארד-רוק קפה" בתל אביב וביצעה בה שירים ספורים מהאלבום שבדרך.

תגובת מעריצי הלהקה לאלבום הייתה ברובה שלילית ומבחינה מסחרית האלבום כשל.

הוצאה מחדש[עריכת קוד מקור | עריכה]

בשנים שחלפו מאז התפרקותה של הלהקה החלה התעניינות מחודשת בשני אלבומיה "הכושלים" של הלהקה, אלבום זה ואלבומם הבא "הו הו". לאחר הגשת מספר עצומות להוצאה מחודשת של האלבום השני, הוא הודפס לבסוף מחדש.

שירי האלבום[עריכת קוד מקור | עריכה]

 1. שילה (3:33)
 2. בובה מפח (2:46)
 3. כל שירי יום שני (5:15)
 4. אהובתי השונה (2:25)
 5. שמה בקופסה (3:51)
 6. ימות הקיץ (3:41)
 7. אדום (3:56)
 8. רדיו ג'ו (4:22)
 9. פלאפ בק (3:35)
 10. ג'יף (4:43)
 11. * (0:35)
 12. אפרו (2:54)
 13. חוטים של זהב (4:08)
 14. סאן שיין שלי (4:49)
 15. * (1:28)
 16. לעולם תמיד הים (3:28)