לדלג לתוכן

לחצנות מתכת – הבדלי גרסאות

נוספו 34 בתים ,  לפני 11 שנים
מ
ויקיזציה
(דף חדש: לחצנות הינה אומנות הייצור באמצעות לחיצת פח מתכת (נחושת, אלומיניום, ברזל וכו'...) על גבי מודל. העבודה מתבצ...)
 
מ (ויקיזציה)
'''לחצנות''' הינה אומנות הייצור באמצעות לחיצת פח [[מתכת]] ([[נחושת]], [[אלומיניום]], [[ברזל]] וכו'...) על גבי מודל. העבודה מתבצעת במספר שלבים:
שלב א' - חיתוך המתכת לצורה עגולה באמצעות מכונת מספרי פח.
שלב ב' - העברת הפח העגול למכונת לחצנות (מאוד מזכירה מחרטה). הפח העגול מונח על גבי לחיים ניידות המסתובבות. מצד אחד מורכב מודל אשר עליו אמורים ללחוץ את המתכת (המודל מחובר למכונת הלחצנות - הוא מסתובב באמצעות המכונה) ומצד שני מורכבת הלחי הנייחת אשר מצמידה את הפח העגול למודל המסתובב.
שלב ג' - מורחים ע"ג הפח חומר סיכה (גריז או שמן)
שלב ד' - מפעילים את המכונה. הפח מתחיל להסתובב על גבי המכונה.
שלב ה' - עבודת הלחיצה על הפח לכיוון המודל באופן מדורג. הלחיצה צריכה להעשות באופן עדין ורציף על מנת להמנע מקריעת הפח. בסוף תהליך הלחיצה של הפח על המודל, מתקבלת צורת המודל.
 
העבודה מתבצעת במספר שלבים:
הערה - ישנן שתי שיטות ללחיצת הפח על גבי המודל: שיטה אחת מתבצעת על ידי אדם המכונה "לחצן". פעולת הלחיצה נעשית באמצעות מוט ברזל/נחושת המחובר לכת עץ. הלחצן אוחז במוט כך שכת העץ מונחת מתחת לבית השחי והיד השניה אוחזת במוט. אפשרות שניה באמצעות מכונה אוטומטית.
*שלב א' - חיתוך המתכת לצורה עגולה באמצעות מכונת מספרי פח.
*שלב ב' - העברת הפח העגול למכונת לחצנות (מאוד מזכירה מחרטה). הפח העגול מונח על גבי לחיים ניידות המסתובבות. מצד אחד מורכב מודל אשר עליו אמורים ללחוץ את המתכת (המודל מחובר למכונת הלחצנות - הוא מסתובב באמצעות המכונה) ומצד שני מורכבת הלחי הנייחת אשר מצמידה את הפח העגול למודל המסתובב.
*שלב ג' - מורחים ע"ג הפח חומר סיכה (גריז או שמן)
*שלב ד' - מפעילים את המכונה. הפח מתחיל להסתובב על גבי המכונה.
*שלב ה' - עבודת הלחיצה על הפח לכיוון המודל באופן מדורג. הלחיצה צריכה להעשות באופן עדין ורציף על מנת להמנע מקריעת הפח. בסוף תהליך הלחיצה של הפח על המודל, מתקבלת צורת המודל.
 
הערה - ישנן שתי שיטות ללחיצת הפח על גבי המודל: שיטה אחת מתבצעת על ידי אדם המכונה "לחצן". פעולת הלחיצה נעשית באמצעות מוט ברזל/נחושתמברזל או מנחושת המחובר לכת עץ. הלחצן אוחז במוט כך שכת העץ מונחת מתחת לבית השחי והיד השניה אוחזת במוט. אפשרותהשיטה השניה שניההיא באמצעות מכונה אוטומטית.