לדלג לתוכן

הבדלים בין גרסאות בדף "פריקינג"

נוספו 25 בתים ,  לפני 14 שנים
מ
תיקון קישור
(fr)
מ (תיקון קישור)
מאז שהפכו מרכזיות הטלפון לדיגיטליות נמנע הפריקינג החובבני. פריקינג מודרני מאופיין בעיקר על ידי גניבת סיסמאות לגישה מרחוק למרכזיות, ועל ידי ניתוח תעבורת טלפוניה.
 
המקרה המפורסם ביותר של פריקינג ב[[ישראל]] קרה במרכזיות דיגיטליות ב[[שנות ה-90]]. הפריקינג בוצע על ידי שלושה אחים עוורים ממשפחת בדיר מ[[כפר קאסם]]. הם פיתחו יכולת לזהות את צלילי החיוג הדיגיטליים (DTMF), וכך למצוא [[ססמה|ססמאות]] שעזרו להם לפרוץ למרכזיות שונות ולמערכות של [[תא קולי|תאים קוליים]]. בין המרכזיות שנפרצו היו המרכזיות של חברות "[[דיגיטל]]", "[[פלאפון (חברה)|פלאפון]]", "[[קומברס]]", [[גלי-צה"ל]] ועוד.
 
האחים ניצלו חדירות אלו לביצוע שיחות טלפון בינלאומיות בחינם. הם מכרו שיחות חינם לאחרים, וכך הרוויחו כסף רב: יש הטוענים שהם הרוויחו מכך קרוב ל-20 [[מיליון]] [[שקל חדש|שקלים]]. האח הבכור, מונדיר בדיר, קיבל עונש של חמש שנות [[מאסר]] על מעשיו.
תשובה: זה עניין מוזיקלי יותר. אדם שמבין קצת במוזיקה, גם מוזהר יש לו את היכולת הזאת, כששומעים שיר הוא יכול לדעת באיזה תווים מנוגן השיר. זה מה שקרה במצב שלי, יש לי אוזן מוזיקלית שעל ידי שמיעה יכולתי לדעת את הטון. הצליל של הטלפון מקש מס' 1 ומקש מס' 2 מורכב בצורה מסוימת תו מוזיקלי. זה מה שסיגל אותי להבין את הצלילים האלו.
|מקור=מתוך פרוטוקול המשפט}}
 
==ראו גם==
*[[האקינג]]