הבדלים בין גרסאות בדף "להיות קצין"

קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
הוסרו 152 בתים ,  לפני 10 שנים
עריכה
(לאור דף השיחה ולאור בקשת המקור (עוד קודם) - ללא תגובה.)
(עריכה)
|תקציב=
}}
'''להיות קצין''' הינוהוא [[סרט תיעודי]] של הבמאי [[איתן אורן]], שהוקרן ב[[ערוץ 1]] בתחילת [[שנות ה-90 של המאה ה-20]].
 
צילומי הסרט נערכו ב[[בית הספר לקצינים של צה"ל]] - בה"ד 1, ועקבו אחר מספר צוערים מתחילת [[קורס קצינים בצה"ל|קורס קציני חי"ר]] ועד להצבתם בתפקידי פיקוד בשטח. לאחר ההקרנה הראשונית בטלוויזיה הוקרן הסרט פעמים רבות בכנסים ובסמינרים וזכה להצלחה רבה. חלק גדול מהצלחת הסרט היה תודות לבחירה מוצלחת של הצוערים שעליהם מתבסס הסרט, ולכנות ולתמימות של הדיאלוגים.
לאחר ההקרנה הראשונית בטלוויזיה הוקרן הסרט פעמים רבות בכנסים וסמינרים וזכה להצלחה רבה. חלק גדול מההצלחה של הסרט הינה עקב בחירה מוצלחת של הצוערים שעליהם מתבסס הסרט, ולכנות ולתמימות של הדיאלוגים.
 
הסרט מתחיל בשלב המיון הראשוני של הצוערים, וסוקר את הפחדים של כולםפחדיהם. בהמשך, הסרט עוקב הסרט אחריהם ביציאות הביתה, בדילמות משפחתיות, ובדילמות חברתיות. בסוף הסרט [[אפילוג]] קצר שמציג את הצוערים חצי שנה לאחר הקורס, ובו נזכר לראשונה "נוהל חניבעל" כאשר הקצין הצעיר [[ארז אשל]] מסביר לחייליו כיצד לפעול בשעת חטיפה.
 
בין יתר גיבורי הסרט ישנם דמויות שהתפרסמו בהמשך: ארז אשל ואל"מ [[יהודה פוקס]] שלאחרונה פורסם שהוא ימונה למפקד הבא של [[בית הספר לקצינים של צה"ל]].
בסוף הסרט ישנו [[אפילוג]] קצר שמציג את הצוערים חצי שנה לאחר הקורס, ובהם מוזכר בפעם ראשונה "נוהל חניבעל" שבה הקצין הצעיר [[ארז אשל]] מסביר לחיילו מה לעשות בשעת חטיפה.
 
בין יתר גיבורי הסרט ישנם דמויות שהתפרסמו בהמשך: ארז אשל ואל"מ [[יהודה פוקס]] שלאחרונה פורסם שהוא ימונה למפקד הבא של [[בית הספר לקצינים של צה"ל]].
 
==פסקול==
81,966

עריכות

תפריט ניווט

מרחבי שם

גרסאות שפה