מעיין הנצח

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Gnome-colors-edit-find-replace.svg יש לשכתב ערך זה. הסיבה לכך היא: לא כתוב בצורה אנציקלופדית.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה.

מעיין הנצחאנגלית: Tuck Everlasting) הוא ספר נכתב על ידי נטלי באביט ויצא לאור ב-1975. הספר עוסק ברעיון חיי האלמוות ובסיבות למה הם לא צריכים להיות נחשקים. בעקבות הספר נעשו שני סרטים, האחד ב-1981, והשני ב-2002. מהספר נמכרו יותר מ-2 מיליון עותקים והוא מוגדר כקלסיקה מודרנית בספרות ילדים.

עלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

העלילה עוסקת בוויני, נערה שבורחת מביתה. כתוב שהיא חיה חיים משעממים ומתסכלים מכיוון שההורים שלה סוג של כולאים אותה בבית שמגודר בגדר ברזל בגובה 4 רגל. הם המשפחה הוותיקה יותר בעיירה והם הבעלים של היער הסובב אותה.

וויני נכנסת ליער ורואה שם נער שותה ממעיין שנובע ליד עץ מרהיב. כך היא מכירה אותו (ג'סי) ואת משפחתו- משפחת טאק. הם לא מזדקנים ולא נהרגים מתאונות פשוטות - לא ברור מה יכול להרוג אותם.

המשפחה מתכננת לשתף את וויני בסוד, אך באותו הזמן איש בחליפה צהובה מסתובב שם בניסיון למצוא את המעיין ולמכור את מימיו. הוא משקר ומציג את הבריחה של וויני אל משפחת טאק כחטיפה על ידם, בכך מגדיר את המשפחה כפראיים וגורם למשפחתה של וויני לתת לו את היער.

באותו הזמן, משפחת טאק חושפת את וויני לחייהם (כתוב limbo existence, קיום חסר ודאות, חיי אבדון), והיא מתחברת אליהם ואוהבת אותם כמשפחה והחברים שלעולם לא היו לה.

הם מפגינים אהבה וחיים כמעט ללא חוקים באמצע היער, כ- 20 מייל מהעיירה. הם מאמינים ש"שחרור" הנצחיות לעולם יפר את איזון החיים, יזרוק את בני האדם מגלגל החיים והמוות, ויהפוך אותם ל"אבנים בצידי הדרך".

זמנם הקצר יחד מסתיים כשהאיש בחליפה הצהובה מתעמת עם המשפחה, שעקב אחריהם לביתם לאחר ה"חטיפה". לאחר שמיעת תוכניתו, אם המשפחה לוקחת את רובה הציד ומכה בעורפו עם הקת. מכה, שבסופו של דבר, ממנה הוא מת.

שוטר שעקב אחרי האיש ראה את התקיפה, מבלי לראות קודם את התוכנית שלו להפוך את המשפחה לפריקים אותם יציגו בהופעה משנית. אם המשפחה נכנסת למאסר ותוצא להורג. אך מכיוון שהיא לא תמות, הדייט שלה עם הגרדום יחשוף לעולם את סודם של משפחת טאק. אז ג'סי נותן לוויני בקבוק עם מי המעיין, ומבקש ממנה לשתות ממנו כשתגיע לגיל 17, כך תוכל לחיות ולטייל איתו מסביב לעולם, ואולי אף להתחתן.

ג'סי חושב שחיי האלמוות מסכנים אך ורק את משפחת טאק בגלל אופן חייהם. הוא טוען שהם יכולים להיות יחד, בשחר חייהם (הכוונה לכך שיישארו לנצח בני 17), לנצח.

לילה לפני ה"הוצאה להורג" של אם המשפחה, בני המשפחה נפגשים ליד בית הכלא, פותחים את סורגיו ומחליפים את האם עם וויני. יום לאחר מכן, כשמוצאים את וויני במקום האם ובורחים, היא מסתבכת מאחר שעזרה למשפחת טאק, אך הסוד נשמר.

באפילוג, נגלה שלוויני הייתה משפחה משלה אחרי בריחתם של משפחת טאק. וויני נפטרה לפני שהם חזרו בשבילה, הם היו עצובים, ובכל זאת, המשיכו לחיות את חיי האלמוות שלהם.