משתמש:Avneref/יצחק אוחיון (קיקי)

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
קובץ:Kiki Ohayon.jpg
יצחק (קיקי) אוחיון

יצחק אוחיון (קיקי) הוא יזם ומנהל בכיר. הוא מכהן כמנהל הסניף של חברת הביופרמצבטיקה אומריקס בירושלים. בעבר היה מנהל בכיר בחברת אינטל ישראל, ראש המטה של ציפי לבני כשהייתה ראש האופוזיציה, וכן יזם של פרויקטים בתחום מצוינות בחינוך.

קורות חייו[עריכת קוד מקור | עריכה]

נולד ב-22 בספטמבר 1960 ב-?

במשך כשלוש שנים ניהל את מפעל היצור Fab6 של חברת אינטל בפיניקס, אריזונה; והיה האחראי להעברתו ל-?

בין השנים 2000 ו-2006 היה מנהל הפיתוח העסקי של מפעל היצור של אינטל בירושלים, Fab8 בהר החוצבים. התמנה למנהל המפעל בדצמבר 2005, במהלכם נסגר המפעל מחוסר כדאיות לחברת אינטל. אוחיון דחף לפתיחתו מחדש כמפעל לייצור כרטיסים, אריזות מיוחדות של מעגלים משולבים ובדיקות.

בשנים 2009 עד 2011 שימש כראש המטה של חברת הכנסת ציפי לבני, המנהיגה של מפלגת קדימה ומנהיגת האופוזיציה בכנסת ה-18.

החל מאוגוסט 2012 אוחיון משמש כמנהל הסניף הירושלמי של חברת הביופרמצבטיקה הישראלית אומריקס, המייצרת "דבק ביולוגי", שהוא דבק אורגני המופק מפלזמה שבדם אדם, ומשמש לעצירת שטפי דם ודימומים. החברה התפרסמה כאשר נמכרה לחברת ג'ונסון אנד ג'ונסון בכחצי מיליארד דולר, ולאחר מכן כשנתבעה על ידי המדינה בטענה של גניבת פטנט, אולם כל זה התרחש לפני שאוחיון הגיע לחברה.

פעילות חינוכית[עריכת קוד מקור | עריכה]

אוחיון נמשך תמיד לנושאי חינוך, ורואה במצב החינוך בישראל את אחת הבעיות הגדולות ביותר הזקוקות לפיתרון. בשנת 2008, בעת המשבר הגדול בבנקאות בארצות הברית, שגרר אחריו משבר חריף בתעשיות ההיי-טק, יזם ביחד עם רם שמואלי, קצין בכיר לשעבר בחיל האוויר, את מיזם יחד מורים, להסבתם של מהנדסים מפוטרים ופורשים, לעבודה בהוראה, בשיתוף משרד החינוך. אוחיון פעיל בעצמו במיזם, כמתנדב המלמד ? בבית ספר.

השכלה אקדמית[עריכת קוד מקור | עריכה]

אוחיון רכש תואר ראשון בהצטיינות בהנדסת תעשייה וניהול מהטכניון, ותואר שני במנהל עסקים וכלכלה מהאוניברסיטה העברית בירושלים.

אוחיון נשוי לטלי, מעצבת גרפית ? ואב ?. מתגורר במכבים-רעות.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

  • כתבה על מיזם החינוך ב- M-News, "הפורטל של מודיעין"

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]