משתמש:Kermit1/מרווח מתואם אופציות

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
Gnome-colors-edit-find-replace.svg
יש לשכתב ערך זה. הסיבה לכך היא: לא כתוב בעברית.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה.

מרווח מתואם אופציות (OAS) הינו מרווח התשואה אשר יש להוסיף על מדד עקום התשואה לתזרים התשלומים של נייר ערך כדי להוון את ההתאמה לשוק מחיר, באמצעות מודל תמחור דינמי המותאם לאופציות. OAS הינו תלוי מודל ולכן מרווח זה יכול להיות מיושם על ניירות ערך מגובי משכנתאות (MBS), או עוד אגרות חוב עם אופציות פנימיות, או נגזרים על שערי הריבית או אופציות.

מרווח ה-OAS נמדד בדרך כלל ב-נקודות בסיס (bp).

לניירות ערך בעלות תזרים מזומנים התלוי באופן עצמאי בשערי הריבית העתידים, מרווח ה-OAS זהה למרווח ה-Z-spread.

הגדרה[עריכת קוד מקור | עריכה]

בניגוד למדדים פשוטים יותר של "מרווחי עקום תשואה" לבחינת הפרמיה של אגרות חוב, המשתמשות במודל תזרים מזומנים קבוע (כגון I-spread אן Z-spread) מכמת מודל ה-OAS את פרמית התשואה באמצעות מודל הסתברותי המשלב שני סוגים של תנודתיות:

  • משתנה הריבית
  • משתנה העלויות המוקדמות.

עיצוב מודלים כאלה מלכתחילה הינו מסובך, כי חישוב התנהגות העלויות המוקדמות הינן פונקציה סטוכסטית של הריבית. (הם נוטים לעלות כאשר הריבית יורדת). במיוחד מכויל מונטה קרלו טכניקות משמשים בדרך כלל כדי לדמות מאות תשואה-עקומת תרחישים לחישוב.

OAS הינו מונח מתפתח בעל שימוש נזיל בתחום כלכלת ה-MBS. ההגדרה כאן מבוסס על Lakhbir Hayre של ניירות ערך מגובי משכנתאות לימוד. הגדרות אחרות קשים אנלוגים:

קח את הערך הצפוי (כלומר NPV) על פני טווח של כל אפשרי לדרג תרחישים כאשר היוון כל תרחיש זה בפועל תזרימי מזומנים עם האוצר עקומת התשואה בתוספת להפיץ, X. ה-OAS מוגדר הערך של X משווה בין מחיר השוק של ה-MBS שלה ערך זה המסגרת התאורטית.

איגרות החוב הן בדרך כלל לא זמין עם פדיונות בדיוק תואמים MBS תזרים התשלומים, כך interpolations נחוצים כדי להפוך את OAS חישוב.

Convexity[עריכת קוד מקור | עריכה]

עבור MBS את המילה "אפשרות" אפשרות-מותאם להפיץ מתייחסת בעיקר את הזכות של בעלי הרכוש, מי משכנתאות בחזרה את הביטחון, לשלם מראש את סכום המשכנתא. מאז משכנתא לווים נוטים לממש זכות זו, כאשר זה נוח להם וגם לרעת עבור בונד-הולדר, רכישת MBS במרומז כרוכה מכירת אופציה. (הנוכחות של הריבית כובעי יכול ליצור יותר optionality.) את מוטבע "אופציה עלות" ניתן לכמת על ידי הפחתה של OAS מ Z-spread (אשר מתעלם optionality, התנודתיות).

מאז prepayments בדרך כלל עליית הריבית ליפול ולהיפך, בסיסי (pass-through) MBS יש בדרך כלל שלילי בונד convexity (שני נגזרת של המחיר מעל תשואה), כלומר, המחיר יש יותר חסרונות מאשר יתרונות, כמו שיעורי ריבית משתנים. ה MBS-של בעל חשיפה ללווה מראש יש מספר שמות:

  • סיכון לקריאה מוקדמת CALL
  • סיומת סיכון
  • תשלום מראש הסיכון
  • מהשקעה סיכון

זה ההבדל בין קימורים יכול לשמש גם כדי להסביר את מחיר דיפרנציאלי מן MBS לאוצר בונד. עם זאת, ה-OAS להבין זה בדרך כלל מועדף. הדיון על "שלילי קימורים" ו "אפשרות עלות" של קשר הוא למעשה דיון של יחיד MBS תכונה (שיעור תלויי-תזרימי מזומנים) נמדד בדרכים שונות.

לקריאה נוספת[עריכת קוד מקור | עריכה]

  • Hayre, Lakhbir (2001). Salomon Smith Barney Guide to Mortgage-Backed and Asset-Backed Securities. Wiley. ISBN 0-471-38587-5. 
  • Hull, John C. (2006). Options, Futures and Other Derivatives. Pearson. ISBN 0-13-149908-4. 

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

קטגוריה:איגרות חוב