סקייט אצבעות

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
סקייט אצבעות
טריק עם סקייט אצבעות
טריק עם סקייט אצבעות
טריק עם סקייט אצבעות
סקייט אצבעות

סקייט אצבעות, באנגלית Fingerskate, או Fingerboard הוא סקייטבורד קטן ממדים להפעלה באמצעות אצבעות הידיים. הצורה והחלקים נראים כמו סקייטבורד רגיל אבל האורך שלו הוא רק 96 מילימטר או 3-3/4 אינץ'.

מבנה וחלקים[עריכת קוד מקור | עריכה]

החלקים המרכיבים את סקייט האצבעות הם לוח עליו מודבק מעין נייר זכוכית מחוספס הנקרא גריפ, צירים, ברגים ראשיים, גלגלים (סיליקון), וברגים. סקייט אצבעות מייצג בדרך כלל בנאמנות סקייט רגיל, כולל כל החלקים שלו והציורים בתחתית הלוח. הציורים הם אותם ציורים וסמלים כמו בסקייטבורד של חברות ידועות כולל דגמים על שם סקייטרים מקצועיים. הלוחות עשויים מעץ או מפלסטיק.

טריקים[עריכת קוד מקור | עריכה]

עם סקייט אצבעות אפשר לעשות את כל הטריקים (התרגילים) הידועים של הסקייטבורד. אפשר לבנות ולהרכיב רמפות ורילים מתאימים ולעשות איתם תרגילים. אפשר לקנות רמפות מוכנות לסקייט אצבעות במבחר חנויות של ציוד סקיטבורד.

היסטוריה[עריכת קוד מקור | עריכה]

סקייטי אצבעות החלו מופיעים בשנת 1986 כמחזיקי מפתחות ולא ניתן היה לבצע איתם תרגילי סקייטבורד. בשנות ה-90, החלה חברת Tech Deck לייצר ולמכור סקייט אצבעות שניתן לבצע בו טריקים של סקייטבורדינג. חברת Tech Deck הקימה קהילות ברשת האינטרנט כדי שבעלי העניין יוכלו להתכתב ביניהם ובדרך זו לפתח את התחביב שלהם. לאחר ההצלחה של חברת Tech Deck החלו חברות נוספות להיכנס לתחום ולייצר סקייטי אצבעות וגם חלקים עצמאיים כמו לוחות, גלגלים וצירים, ביניהם Berlin Wood (השייכת ליצרן Blackriver-Ramps) ו-Pro Wood, בקניית חלקים אפשר כמו בסקייטבורד רגיל להרכיב סקייט אצבעות המורכב מחלקים של מספר יצרנים.

ראו גם[עריכת קוד מקור | עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ויקישיתוף מדיה וקבצים בנושא סקייט אצבעות בוויקישיתוף