לדלג לתוכן

סקייט אצבעות

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
סקייט אצבעות
טריק עם סקייט אצבעות
טריק עם סקייט אצבעות
טריק עם סקייט אצבעות
סקייט אצבעות

סקייט אצבעותאנגלית Fingerskate, או Fingerboard) הוא סקייטבורד קטן ממדים שמותאם להפעלה באמצעות אצבעות הידיים. הצורה והחלקים שלו נראים כמו סקייטבורד רגיל אבל האורך שלו הוא רק 96 מילימטר או 3-3/4 אינץ'.

מבנה וחלקים

[עריכת קוד מקור | עריכה]

החלקים המרכיבים את סקייט האצבעות הם לוח עליו מודבק מעין נייר זכוכית מחוספס הנקרא גריפ, צירים, ברגים ראשיים וגלגלים (סיליקון). סקייט אצבעות מייצג בדרך כלל בנאמנות סקייט רגיל, כולל כל החלקים שלו והציורים בתחתית הלוח. הציורים הם אותם ציורים וסמלים כמו בסקייטבורד של חברות ידועות כולל דגמים על שם סקייטרים מקצועיים. הלוחות עשויים מעץ או מפלסטיק.

עם סקייט אצבעות אפשר לעשות את כל הטריקים (התרגילים) הידועים של הסקייטבורד. אפשר לבנות ולהרכיב רמפות ורילים מתאימים ולעשות איתם תרגילים. אפשר לקנות רמפות מוכנות לסקייט אצבעות במבחר חנויות של ציוד סקייטבורד.

סקייטי אצבעות החלו להופיע בשנת 1986 כמחזיקי מפתחות ולא ניתן היה לבצע איתם תרגילי סקייטבורד. בשנות ה-90, החלה חברת Tech Deck לייצר ולמכור סקייט אצבעות שניתן לבצע בו טריקים של סקייטבורדינג. חברת Tech Deck הקימה קהילות ברשת האינטרנט כדי שבעלי העניין יוכלו להתכתב ביניהם ובדרך זו לפתח את התחביב שלהם. לאחר ההצלחה של חברת Tech Deck החלו חברות נוספות להיכנס לתחום ולייצר סקייטי אצבעות וגם חלקים עצמאיים כמו לוחות, גלגלים וצירים, ביניהם Berlin Wood (השייכת ליצרן Blackriver-Ramps) ו-Pro Wood. בקניית חלקים אפשר, כמו בסקייטבורד רגיל, להרכיב סקייט אצבעות המורכב מחלקים של מספר יצרנים.

קישורים חיצוניים

[עריכת קוד מקור | עריכה]
ויקישיתוף מדיה וקבצים בנושא סקייט אצבעות בוויקישיתוף