ענת אנגל

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
ענת אנגל .jpg

ד"ר ענת אנגל היא מנכ"לית המרכז הרפואי וולפסון בחולון, החל מאפריל 2018. ד"ר אנגל היא בוגרת הפקולטה לרפואה של אוניברסיטת תל אביב ובעלת תואר MA במנהל מערכות בריאות (בהצטיינות) של אוניברסיטת בן-גוריון בנגב. אנגל היא מומחית ברפואה פנימית ובמנהל רפואי.

ביוגרפיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

בתפקידיה הקודמים, כיהנה כסגנית מנהל המרכז הרפואי אסף הרופא במשך כחמש שנים, וכעוזרת למנכ"ל משרד הבריאות, רוני גמזו. בשנת 2010 התנדבה במסגרת המשלחת הרפואית של צה"ל להאיטי, שהוגדר כאזור מוכה אסון לאחר רעידת אדמה. לדבריה: "אני מאמינה שטיפול רפואי לנזקקים הוא ערך עליון. בהאיטי האמונה הזו התממשה בתנאים לא פשוטים ולא אידיאליים, ולמרות זאת –הצלנו חיים".

ד"ר אנגל גדלה והתחנכה בעיר בת ים, ובהמשך בעיר חולון. היא החלה את דרכה בעתודה הצבאית, ובתפקידה האחרון בצה"ל שימשה כסגנית מפקד מחלקת הרפואה בפיקוד העורף. עם כניסתה לתפקיד מנכ"לית המרכז הרפואי 'וולפסון', באפריל 2018, אנגל מובילה אסטרטגיה של מצוינות באיכות, בשירות ובתחום בטיחות המטופל. כמו כן, היא מקדמת ביתר שאת את הנושא של העלאת חוסן הצוותים ומניעת שחיקה. ד"ר אנגל פועלת בשלושה צירים מרכזיים: ראשון – בניית שדרה ניהולית חזקה ויציבה, המורכבת ממנהלים מצוינים ובעלי מוטיבציה. שני – גיוס משאבים ממשרד הבריאות ומתורמים והעלאת הכנסות המרכז הרפואי. שלישי – מיצוב תדמיתו של המרכז הרפואי כבית חולים מרכזי המעניק את כל השירותים הרפואיים המתקדמים, כאשר איכות הטיפול והשירות הנם ברמה בינלאומית.

ד"ר אנגל משמשת כמרצה בפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל אביב, בבית הספר לבריאות הציבור, ומנחה סטודנטים לרפואה בבית הספר לרפואה. ד"ר ענת אנגל נשואה, אם לשני ילדים, ומתגוררת בהרצליה.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]