פלי הנמר פלד

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
פלי הנמר פלד, דצמבר 2016
פלי הנמר באירוע העשור לוויקימדיה ישראל

פלי הנמר פלד (נולד בשם ישראל פלד ב-26 ביולי 1947) הוא נשיא קבוצת העיתונות והתקשורת "אנשים ומחשבים" ומייסדה, והוגה שיטת הנמר לאימון אישי לכישורי חיים עסקיים.

ביוגרפיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

פלד הוא בוגר החוג לכלכלה באוניברסיטת תל אביב במסגרת העתודה האקדמית. לאחר לימודיו שירת בצה"ל ביחידת מחשבים המסונפת לממר"ם. עם סיום שירותו בצה"ל עבר לחברת יבמ ישראל.

שם החיבה שלו היה "פלי". לימים, עם פיתוח תורת הנמר, שינה את שמו הפרטי לפלי הנמר.

פעילות[עריכת קוד מקור | עריכה]

בשנת 1981 הקים את אנשים ומחשבים שלימים התפתחה לקבוצה העוסקת בתקשורת, הפקות ואירועים, אותה הוא מנהל יחד עם אשתו, דליה פלד. הקבוצה מונה עשרות עובדים ועיקר עיסוקה הוא בתחום המדיה, העיתונות, האירועים וההדרכה. לקבוצה מדיה העוסקת בתחומים מקצועיים ופונה למנהלי ומקצועני המחשוב וההיי-טק בישראל בשלושה ערוצים עיקריים: פורטל אנשים ומחשבים בנושאי מחשוב וטכנולוגיה, ניוזלטר יומי בשם "דיילי מיילי", והירחון "Information Week".

פלד ייסד ופיתח את "תורת הנמר", פילוסופיה המקנה כלים מעשיים להתמודדות בחיים המקצועיים והאישיים. כנשיא קבוצת "אנשים ומחשבים" הוא מנחיל בה את שיטת הנמר ומנהל את עסקי החברה ויחסי האנוש בה בהתאם לאמונות אלו. פלד כתב ארבעה ספרים בהם הוא מתאר ומסביר את שיטתו. פרט לשימוש במילים וביטויים מחיי הג'ונגל, פלד גם נוהג ללבוש פריטי לבוש מנומרים, ומשרדו מקושט בהתאם. ברוח שיטתו תרם נמר שנקרא על שמו לספארי ברמת גן.[1]

משפחה[עריכת קוד מקור | עריכה]

נשוי לדליה פלד ולהם שלושה ילדים.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]