פרדריק דה סולה מנדס

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

פרדריק דה סולה מנדסאנגלית: Frederick de Sola Mendes) ‏ 8 ביולי 1850 מונטגו ביי, ג'מייקה1927. היה רב, סופר ועורך.

הוא היה בנו של אברהם פררה מנדס. מנדס למד בקולג' נורת'ויק (Northwick), בקולג' האוניברסיטאי של לונדון ובאוניברסיטת לונדון. אחרי שקיבל את התואר הראשון ב- 1869 נסע לברסלאו גרמניה שם למד לרבנות בבית המדרש לרבנים בברסלאו. מנדס קיבל תואר דוקטור מאוניברסיטת ינה ב- 1871. כשחזר לאנגליה הייתה לו הסמכה לרבנות מאת חכם בנימין ארטום, שהיה רבה הספרדי של אנגליה, בלונדון 1873. באותה שנה הוא מונה כמטיף בלונדון אבל בסוף השנה עזב לניו יורק. קהילת שערי תפילה ביקשה ממנו לבוא אליהם. הוא התחיל בכהונתו שם ב- 1 בינואר 1874. מנדס היה אחד המייסדים של העיתון American Hebrew. ב- 1888 הוא נטל חלק במחלוקת פילד-אינגרסול כשכתב בעיתון North American Review מאמר בשם In Defense of Jehovah.

ב- 1900 הצטרף מנדס לצוות הכותבים באנציקלופדיה היהודית כאחראי על ההגהה ועל מחלקת התרגומים. מתפקידים אלה הוא התפטר בספטמבר 1902. בזכות קשריו עם ד"ר מרקוס יסטרוב וד"ר קאופמן קוהלר היה אחד המגיהים של הוצאת התנ"ך בהוצאת החברה היהודית להוצאה לאור. כמו כן הוא תרגם את Jewish Family Papers: Letters of a Missionary מאת גוסטב מיינהרדט (Gustav Meinhardt) (ד"ר ויליאם הרצברג).

חיבוריו[עריכת קוד מקור | עריכה]

יש להזכיר את ספר הלימוד Child's First Bible, הספר Outlines of Bible History ו- Defense not Defiance. כמו כן הוא כתב מאמרים על יהודים ל- Johnson's Encyclopedia. ב- 1903 הוא היה, לזמן מה, העורך של הירחון The Menorah.

יחד עם אחיו הנרי פררה מנדס ואחרים הוא היה אחד המייסדים של העיתון The American Hebrew (1879) הוא כתב מאמרים לעיתון זה לעתים תכופות.