קארספורום

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
מדף הבית של האתר

קארספורום (קָאְרְספוֹרוּם; מאנגלית: Cars-Forum) הוא אתר, פורטל וקהילת פורומים ישראלי של חובבי רכב הכולל מעל 120,000 חברי פורום שכתבו למעלה מ-5,600,000 הודעות והוא הגדול מסוגו בישראל (נכון למאי 2016).

על פי מדד Similar web, בחודש נובמבר 2018 ביקרו באתר מעל 1,040,000 מבקרים.

היסטוריה[עריכת קוד מקור | עריכה]

אתר הרכב CarsForum נוסד בשנת 2002 על ידי היזם שלומי צרפתי, כבית וירטואלי לקהילה שכללה אז כמה עשרות בודדות של גולשים. מאז הלך וגדל האתר בקצב מהיר וצבר פופולריות רבה. באתר רשומים למעלה מ-120 אלף חברים המשתתפים באופן פעיל בשלל דיונים המקיפים את כל עולם הרכב. כמות המשתמשים שהיו מחוברים ביחד הגיע ל-5,300.

תוכן האתר[עריכת קוד מקור | עריכה]

מגזין וקטלוג רכב[עריכת קוד מקור | עריכה]

מערכת התוכן של האתר מתעדכנת באופן שוטף בחדשות רכב ומבצעת מבחני דרכים כמעט לכל הרכבים החדשים שמשווקים בישראל. מגזין הרכב של האתר מתעדכן על בסיס יומי במידע על עולם הרכב.

קטלוג הרכב של האתר כולל מידע טכני על כל הרכבים שווקו בישראל משנות ה-90 ועד היום. הקטלוג כולל, מלבד נתונים טכניים רשמיים, גם מידע אמיתי מהשטח שנכתב על הרכבים בפורומים השונים וכן חוות דעת ונתוני צריכת דלק אמיתיים של משתמשים.

בפורומים של האתר פעילים יבואני רכב בישראל, וניתן לפנות אליהם ישירות כדי לקבל מידע על כלי רכב, הצעות מחיר, לקבוע נסיעות מבחן ולקבל שירות של לפני ואחרי הקניה.

מערכת הפורומים[עריכת קוד מקור | עריכה]

באתר למעלה מ-20 פורומים שונים בנושאי הרכב – מנושאים טכניים, דרך המלצות לניקיון הרכב ועד לייעוץ ברכישת רכב חדש או משומש. ההרשמה לפורומים הנה חינם ואינה דורשת תשלום. את מערכת הפורומים מנהל צוות האתר ומשתמשי הפורום הוותיקים שרצו בכך וקיבלו אישור ממנהל הפורום.

מדריך העסקים[עריכת קוד מקור | עריכה]

האתר כולל מדריך עסקים פעילים בעולם הרכב לגולשיו. לצד מידע על העסק, כתובתו ודרכי יצירת קשר ניתן למצוא גם חוות דעת אמיתיות של לקוחות שביקרו בעסק על מנת להחליט האם אכן מדובר בעסק המתאים ביותר עבורכם.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]