קוואנגמיונגסונג 3

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
קוואנגמיונגסונג 3
Kwangyongsong 3.jpg
מידע כללי
סוכנות חלל הוועדה הקוריאנית לטכנולוגיית חלל
יצרן הוועדה הקוריאנית לטכנולוגיית חלל
תאריך שיגור 13 באפריל 2012
הלוויין השני: 12 בדצמבר 2012
משגר אונחה
משימה
סוג משימה לוויין חישה מרחוק
לוויין של כדור הארץ
אפואפסיד 500 ק"מ
אפואפסיד 500 ק"מ
מידע טכני
ערוצי תקשורת UHF

קוואנגמיונגסונג 3קוריאנית: 광명성 3호‏, Kwangmyŏngsŏng, בעברית: כוכב זוהר) הוא שמו של לוויין מתוצרת קוריאה הצפונית, ששוגר ב־13 באפריל 2012, אך לא הגיע לחלל בגלל כישלון המשגר.

הלוויין שוגר כחלק מהאירועים לציון יום הולדתו המאה של מייסד קוריאה הצפונית ושליטה הראשון, קים איל סונג. על פי הצהרות דוברים רשמיים של קוריאה הצפונית, הלוויין הוא לוויין חישה מרחוק המצויד במצלמות, לשם ביצוע משימות שונות של הערכת יבול חקלאי.

הלוויין הוא בעל תצורה של תיבה, והוא עטוי תאים פוטו־וולטאיים לשם הפקת חשמל הנדרש לפעולתו במסלול. משך החיים המתוכנן ללוויין הוא שנתיים, והוא אמור להיות משוגר למסלול מעגלי קוטבי בגובה של 500 ק"מ.

NORAD, פיקוד ההגנה האווירית של ארצות הברית וקנדה, פרסם הודעה לפיה השלב הראשון של הטיל נפל כ־165 קילומטר ממערב לסיאול, וכי שני השלבים האחרים כשלו. גם קוריאה הצפונית הודתה בכישלון השיגור.[1]

לוויין חלופי[עריכת קוד מקור | עריכה]

הודעה רשמית של קוריאה הצפונית בדבר שיגור לוויין נוסף בשם זה במהלך חודש דצמבר 2012 פורסמה בראשית דצמבר. בהודעה הרשמית של ממשלת קוריאה הצפונית מצוין שמו של הלוויין כ־"קוואנגמיונגסונג 3 (2)". הלוויין שוגר בהצלחה לחלל ב־12 בדצמבר 2012.[2]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]