קפה ג'מייקה בלו מאונטיין

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
קפה ג'מייקה בלו מאונטיין

קפה ג'מייקה בלו מאונטיין הוא סוג קפה שגדל בהרים הכחולים של ג'מייקה. הקפה ידוע בטעמו העדין ובחוסר המרירות שלו. בעשורים האחרונים, המוניטין של הקפה צבר תאוצה והביקוש לו גדל ובכך הפך לאחד מהיקרים והנחשקים ביותר בעולם. למעלה מ-80% מכלל הקפה מיוצא ליפן שם יש קהילה של צרכני קפה שמוכנה להשקיע בהשגת סוגי קפה משובחים ואקזוטיים. פולי הקפה משמשים גם להכנת ליקר הקפה "טיה מאריה".

קפה ג'מייקה בלו מאונטן מוגן על ידי תו תקן וסימון ורק קפה שמוכר על ידי מועצת תעשיית הקפה של ג'מייקה יכול לקבל את תו הקפה ולסמן את מוצריו כקפה ג'מייקה בלו מאונטן.

ההרים הכחולים ממוקמים בין הבירה קינגסטון בדרום המדינה ולבין פורט אנטוניו אשר בצפונה. ההרים מתנשאים לגובה של 2,300 מטרים (7,500 רגל), והם בין רכסי ההרים הגבוהים ביותר בקאריביים. האקלים באזור קר, ערפילי ועתיר גשמים. האדמה באזור עשירה ובעלת ניקוז מצוין, שילוב שנחשב לאידיאלי עבור גידול קפה.

רגולציה בתעשיית הקפה בג'מייקה[עריכת קוד מקור | עריכה]

בשל הביקוש הרב לקפה, ממשלת ג'מייקה יצרה רגולציה בתעשיית הקפה המקומית המסדירה אילו סוגי קפה יכולים לשאת תווית של קפה ג'מייקה בלו מאונטן. בנוסף לכך, הרגולציה מגבילה את השימוש בסימן המסחרי בלו מאונטן לחברות שאושרו על ידי מועצת תעשיית הקפה הג'מייקנית.

בהגדרה רחבה, רק קפה שנקטף במחוזות סיינט אנדרו, סיינט תומאס, פורטלנד, סיינט מארי יכול להחשב לקפה בלו מאונטן. באופן מסורתי, רק קפה שגדל באזור פסגות ההרים, בגובה של בין 3,000 ל-5,000 רגל (1,700 מטרים) יכול להקרא קפה ג'מייקה בלו מאונטן. קפה שגדל בגבהים בין 1,500 ל-3,000 רגל (910 מטרים) נקראים ג'מייקה היי מאונטיין וקפה שגדל בגבהים הנמוכים מ-1,500 רגל (460 מטרים) נקראים ג'מייקה סופרים או ג'מייקה לואו מאונטן. ההרים הגבוהים מ-5,500 רגל הם יערות שמורים ועל כן לא מגדלים בהם קפה.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]