קתרינה אמליה, נסיכת הולנד

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
קתרינה אמליה, נסיכת הולנד

קתרינה אמליה ביאטריקס כרמן ויקטוריה, נסיכת הולנד, נסיכת אורנג'-נסאוהולנדית: Catharina-Amalia Beatrix Carmen Victoria van Oranje-Nassau; נולדה ב-7 בדצמבר 2003) היא יורשת העצר של הכתר ההולנדי.

קתרינה אמליה, בתם הבכורה של וילם-אלכסנדר, מלך הולנד ואשתו המלכה מקסימה, נולדה ב-7 בדצמבר 2003, בשעה 17:01 בבית החולים ברונובו שבהאג, הולנד. לאחר פרסום הולדתה בציבור נורו מטחי כבוד בארבעה מקומות ברחבי המדינה, כשבכל אחד מהם נורו 101 יריות. היא הוטבלה ב-12 ביוני 2004 וסנדקיה היו דודה קונסטנטין, נסיך הולנד, ויקטוריה, נסיכת שוודיה, ראש המועצה הכללית של ממשלת הולנד, דודה מרטין זורגואייטה וחבריהם של הוריה. היא הבכורה מבין שלוש בנות, ואחיותיה הן הנסיכות אלקסיה ואריאן.

קתרינה אמליה נמצאת ראשונה בסדר הירושה לכתר והיא מיועדת להיות מלכה לאחר מלוכת אביה ובכך היא תהיה המלכה הרביעית של הולנד לאחר וילהלמינה, יוליאנה וביאטריקס. היא גם נכללת בסדר הירושה לכתר הבריטי כצאצאית של ג'ורג' השני דרך נכדתו הנסיכה אוגוסטה שהייתה אחותו של ג'ורג' השלישי. אביה הוצא מסדר הירושה למלוכה הבריטית מכיוון שנישא לאימה שהיא נוצרייה רומית-קתולית - מעשה המנוגד לחוק ההסדר 1701. הוא הוחזר לסדר הירושה על פי חוק הורשת הכתר 2013.

ב-2010 היא שימשה כשושבינה בחתונה של הסנדקית שלה, ויקטוריה.

כיום היא מתגוררת בטירה מלכותית הממוקמת בעיירה במערב הולנד ביחד עם הוריה ואחיותיה.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]