שיחה:אוטובוס תלמידים

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

שם הערך[עריכת קוד מקור]

בארצות הברית הוא אמנם נקרא School bus, אבל אני חושב שבעברית מקובל יותר הביטוי אוטובוס תלמידים. עידושיחה 19:36, 8 באוגוסט 2012 (IDT)

אני לא בטוח בששדף השיחה שלי • כ"א באב ה'תשע"ב • הצטרפו למיזם התנ"ך מחכים לכם
לפי גוגל - "אוטובוס בית ספר", אפילו חיפוש זה מניב יותר תוצאות מ"אוטובוס תלמידים". תומר - שיחה 14:32, 10 באוגוסט 2012 (IDT)

קיומה של סוגיית אוטובוסים אלו מחוץ לאמריקה הצפונית ובמידה מסויימת גם בריטניה[עריכת קוד מקור]

על פי האזכור בערך האנגלי, סוגיית האוטובוסים הללו (School Bus), נמצאת בשימוש בארה"ב ובקנדה (ובמידה מסויימת גם בבריטניה) בלבד. אפילו בישראל, הסעות תלמידים מתבצעות באותם סוגי האוטובוסים שמשמשים לתחבורה ציבורית בינעירונית, הסעות פועלים ועובדים ובמידה מסויימת גם לטיולים והסעות תיירים, הן של החברות הפרטיות והן של חברות התחבורה הציבורית.

בישראל, האוטובוסים הקרובים ביותר לתיאור של School Bus, הם האוטובוסים של המועצות האיזוריות, שצבועים בצהוב ומשמשים כמעט אך ורק להסעות תלמידים, אולם הם אינם שונים במראיהם מהאוטובוסים שמשמשים לנסיעות בינעירוניות בתחבורה ציבורית, הסעות פועלים ועובדים וכן טיולים. זור987 - שיחה 11:45, 10 ביולי 2013 (IDT)

שינוי שם הערך 2[עריכת קוד מקור]

לאוטובוס תלמידים + הרחבת הערך מעבר לאוטובוסים האמריקאיים. בניגוד לערך האנגלי, ברוב הויקיפדיות הזרות, מוצגים, בנוסף ל-School Bus האמריקאי, גם אוטובוסי תלמידים מקומיים של המדינות שהויקיפדיות שייכות אליהן. ומספר קטן של ויקיפדיות, מתייחסות אף באופן גלובלי בנושא. זור987 - שיחה 18:44, 23 במרץ 2019 (IST)

לפי גוגל, ל"אוטובוס בית ספר" יש יותר מקומות שבו הוא מוזכר מאשר "אוטובוס תלמידים", אבל אני מעדיף יותר "אוטובוס תלמידים" מאשר השם הנוכחי Euro know - שיחה 18:08, 24 במרץ 2019 (IST)
זה פשוט בגלל שויקיפדיה שהמציאה את השם הזה, שתפס. השם "אוטובוס תלמידים" תמיד היה נפוץ בישראל לתיאור אוטובוס. זה בדיוק אותו המקרה שקרה בשיחה:פלאש מוב. זור987 - שיחה 18:58, 24 במרץ 2019 (IST)