שיחה:אזולאי

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

שינויים ומקור השם[עריכת קוד מקור]

Aviados, אנא חוות דעתך על השינויים האחרונים שבוצעו על ידי אלמוני. בברכה אמא של גולן - שיחה 15:48, 5 בנובמבר 2017 (IST)

תודה. המידע שהוספתי לכאן כשפתחתי את הדף לא נשען על מקורות חיצוניים אלא על ערך אחר... אביעדוסשיחה 20:19, 5 בנובמבר 2017 (IST)

שם המשפחה אזולאי יש לו נגזרות וגרסאות כמו לכל שם משפחה ... בנאסולי בן אסולין אסולין אזולאס ויש גם עזולאי יש לכם הסבר ???? ועוד ... שוב אם היה אמת במשפת הזה זה היה משהו שהולך לכל היהודים ולא היה נקרא גם באות עין עזולאי??? יש לכם הסבר למשפחת עזולאי ??? כמו שיש וקנין, ועקנין או ואקנין זה הכל .. ויקיפדיה זה לא אתר רכילות ,זה אתר עם היגיון . אין לי בעיה עם כל פירוש, אבל שהוא נאמן למציאות ולאמת ...והבאתי פה קישור לרחוב ועסקים בספרד בשם אזולאי או אזולאס ..

הדיון מתקיים בפסקה הבאה. קובץ על ידשיחה ♦ 21:31, 6 בינואר 2018 (IST)

ראשי התיבות[עריכת קוד מקור]

הטענה שמדובר בראשי תיבות של "אישה זונה וחללה לא יקח" מופיעה למשל בדף זה במאקו ונדמה לי שהיא מיוחסת לרב פנחס בדוש (המרואיין ע"י דודו כהן). הכתבה פורסמה ב-2011 והטענה הזו הוספה לערך לפני כשבועיים, אז אין חשש שהרב "העתיק מוויקיפדיה". לי אישית אין מושג אם זה נכון. אני מתייג את משתמש:.yonatan שהוסיף את הטענה הזו וגם את משתמש:XX-59-40 שבחר להשאירה בערך.‏ Amitayzl - שיחה 22:43, 1 בינואר 2018 (IST)

שוב חברים זה רכילות נטו הרב זה בכלל לא קשור ליהדות ספרד.. 5.28.138.60 (שיחה | תרומות | מונה) לא חתמ/ה

הוספתי לאחר התנגשות עריכה: תודה רבה על תגובתך, ראשית, כדי שהמשתתפים בדיון יוכלו לתקשר בקלות ולהבין מי כתב כל משפט, נהוג לחתום בדפי שיחה באמצעות הקלדת ~~~~ (ארבעה סימני ~) שהופכים לחתימה עם שמירת הדף. לחלופין, ניתן להשתמש בכפתור חתימה: חתימה.
נוסף על כך, נהוג להזיח תגובה באמצעות נקודתיים (הסימן :) בתחילת התגובה. כך נשמר הסדר בשיחה. אם כבר יש נקודתיים בתגובה שאליה אתם מתייחסים – נהוג להוסיף זוג אחד נוסף. באופן זה, נשמר הסדר בדיון ויודעים אילו דברים נכתבו כתגובה לדברים שהופיעו קודם. בברכה, שנית, תוכל להביא קישור שבו נטען שזו רכילות ושהפירוש הוא כחול או בעל עיניים כחולות? ‏ Amitayzl - שיחה 22:54, 1 בינואר 2018 (IST)

דבר חשוב נוסף, כאשר עריכה שלך מבוטלת, לא מקובל להחזיר אותה, אלא צריך לדון בדף השיחה (שזה מה שאנחנו עושים עכשיו). עד שתהיה כאן הסכמה, אנא אל תשנה את הערך.‏ Amitayzl - שיחה 22:58, 1 בינואר 2018 (IST)
בבית התפוצות כתוב כי "לפירוש שם זה קיימים מספר הסברים" ביניהם "שם זה נגזר מהמילה הספרדית אזול שפירושה "כחול"", ואינו מזכיר כלל את ראשי התיבות.‏ Amitayzl - שיחה 23:04, 1 בינואר 2018 (IST)
באתר הפדרצייה העולמית של יהדות מרוקו כתוב כי "כמה הסברים ניתנו על השם הזה. ההסבר הדתי-מיסטי הוא הפופולארי ביותר אבל עם הסבירות הכי נמוכה: ראשי תיבות מהפסוק "אישה זונה וחללה לא ייקחו" (בקשר לכוהנים). הסבר יותר סביר: מהמילה הספרדית "אזול" (Azul), שהוא הצבע כחול. היהודים בספרד עסקו הרבה באמנות יצירת קרמיקה בצבע הכחול המיוחד. ישנו הסבר שלישי המתקשר למקור ברברי "איזיל" שמשמעותו "טוב"."Amitayzl - שיחה 23:06, 1 בינואר 2018 (IST)
לדעתי יש מקום בערך לכל הפירושים. מה דעתך?‏ Amitayzl - שיחה 23:08, 1 בינואר 2018 (IST)
דעתי כמו שכתוב לא סתם בסבירות נמוכה משום דתי מיסטי ,שזה שמועה ורכילות ...אפשר לעשות את זה על שם משפחה כולל שלך ובכלל אם זה היה נכון זה לכל התפוצות כמו כהן או לוי או גבאי .

יש גם כאלה שנקראים עזולאי !!! מה תגיד ,זה ממצה את השקר,זה כל כך שקוף שכן אם היה נכון כמו כהן או גבאי או לוי זה היה נפוץ אצל כל היהודים .

הפירוש הוא כחול או בעלי העיניים הכחלות .יש משפחות רבות בספרד או רחובות בספרד שנקראות AZULIES זה המקובל https://www.azulesdevergara.com/ ראשי תיבות מעולם לא היה פירוש ואף משפחה שעלתה ממרוקו לא העלתה את האפשרות הזאת בכלל, איזה מישהו דתי ראה את והחליט על דעת עצמו ,שהרי אפשר לעשות זאת לכל משפחה כמו שתמצא לכל מילה או משפט בתנך בגימטריה ותמצא אלפי תוצאות, גם המקור במאקו הוא ללא סימוכין וחסר היגיון ,תפעילו קצת את ההיגיון .5.28.138.60 (שיחה | תרומות | מונה) לא חתמ/ה
שם המשפחה אזולאי יש לו נגזרות וגרסאות כמו לכל שם משפחה ... בנאסולי, בן אסולין, אסולין, אזולאס ויש גם עזולאי!!! יש לכם הסבר ? ברור שלא ... שוב אם היה אמת במשפת הזה זה היה משהו שהולך לכל היהודים ולא היה נקרא גם באות עין עזולאי??? כמו שיש וקנין, ועקנין או ואקנין זה הכל , זה כתיבה של מילה בשפה בעברית זה הכל כמו Weizman יקראו לזה וייצמן וגם וייסמן .. ויקיפדיה זה לא אתר רכילות ,זה אתר עם היגיון . אין לי בעיה עם כל פירוש, אבל שהוא נאמן למציאות ולאמת ...והבאתי פה קישור לרחוב ועסקים בספרד בשם אזולאי או אזולאס AZULIES -azules הסיבה לשינוי הוא הכתיבה בעברית האות S לא נשמעת בדיבור למשל בצרפתית אז יקראו לזה אזולאי שהמקור אזולאס ..https://www.azulesdevergara.com
שלום לאלמוני, אנא הגב לאחר התגובות של האחרים כדי שנשמור על רצף הדיון. הוספנו מקורות לכל הפירושים (ולא מאתר מאקו... ) וגם שינינו את הסדר להראות שהפירוש שאתה טוען שהוא בעייתי אינו הראשון. אמא של גולן - שיחה 08:55, 2 בינואר 2018 (IST)
אפשר גם לציין בסוף ההסבר של ראשי התיבות כי הסבירות של פירוש זה היא נמוכה, תוך ציון לאתר הפדרציה העולמית של יהדות מרוקו. קובץ על ידשיחה ♦ 21:30, 6 בינואר 2018 (IST)
האלמוני צודק, אבל מדובר פה במדרש שם יצירתי עממי (וכנראה מגמתי) וככזה הוא מוצג. ראובן מ. - שיחה 21:58, 6 בינואר 2018 (IST)
קבלתי תשובה מכותב שאתם מצטטים אותו בלינק "בספרי מודגש דווקא שההסבר הקשור לזונה וחללה הוא פנטזיורי ,שמועה , הוא מוגש יותר כקוריוז ולא כהסבר מדעי..5.28.138.60 (שיחה | תרומות | מונה) לא חתמ/ה
שלום לאלמוני, מי הוא הכותב שהשיב לך, והיכן הוא הספר? האם תוכל להפנות למקור? בברכה אמא של גולן - שיחה 12:35, 28 בינואר 2018 (IST)