שיחה:איטון קולג'

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

king's scholers הם 70 התלמידים המצטיינים באיטון, שמקבלים סיוע בשכר הלימוד ותנאים משופרים.

תרגמתי את זה כ"מלומדי המלך", האם ראוי יותר השם "מלגאי המלך", או משהו אחר? ד.ט 22:45, 5 בדצמבר 2006 (IST)

שיניתי ל"מלגאי המלך" ד.ט 22:59, 5 בדצמבר 2006 (IST)

אני לא רואה סיבה לקרוא לערך "איטון קולג'" ולא "איטון" או "איטון (בית ספר)". הן "איטון" והן "איטון קולג'" הם רק קיצורים לשם הרשמי, King's College of Our Lady of Eton. בעברית נעשה שימוש רק ב"איטון" (או בית ספר איטון, פנימיית איטון). לעולם לא ב"איטון קולג'".

יש שימוש ב"איטון קולג'", ראה בגוגל שם יש 29 תוצאות, ולי אישית זה השם המוכר. DGtal 11:30, 7 בדצמבר 2006 (IST)
עדיין איטון נפוץ יותר. 29 התוצאות בגוגל באות מ 8 אתרים, שחלקם בכלל באנגלית. (כולל משום מה האתר של איטון עצמו). מספר המופעים של איטון ללא "קולג'" אחריו רב יותר. ד.ט
ב 15 ערכים מופיע קישור לאיטון, כשבכולם פרט לאחד הכוונה לבית הספר. זאת לאחר שכבר שיניתי בכמה ערכים את הקישור. יש לבטל את דף הפירושונים ולהעביר את איטון קולג' לאיטון - השם המקובל שבו נקרא בית הספר בעברית. אם יכתבו ערך על העיירה באנגליה בעתיד, זה יכול להיות פירוש משני. ד.ט 13:26, 5 בפברואר 2007 (IST)
לדעתי הפירושונים צריך להישאר, כי יש יותר מפירוש אחד למילה איטון (בעצמך מצאת ערך שלא מתכוון לבית הספר) וייתכן שהערכים האלו ייכתבו בעתיד. יש לי 2 הצעות אלטרנטיביות שמטרתן להשאיר פירושונים מוצדק (לעניות דעתי), אך ליצור מצב בו לחיצה על איטון תוביל ישירות לבית הספר.
בשלב ראשון מעבירים את איטון הנוכחי לאיטון (פירושונים). בשלב השני יש 2 אפשרויות:
1) להעביר את הערך "איטון קולג'" לאיטון ולהפנות לדף הפירושונים.
2) להשאיר את איטון קולג' כשם הערך, אך המילה איטון תפנה ישירות אליו ובראש הערך להפנות לדף הפירושונים. דוגמה לכך היא רבין שמפנה ליצחק רבין ושם יש הפנייה לרבין (פירושונים).
היתרון באופציה 2 היא ששם הערך יהיה חד משמעי וכל אדם שיראה את הערך (נניח ב"שינויים אחרונים", אפרופו הדיון במזנון), יידע מיד שמדובר במוסד חינוכי ולא בשום דבר אחר. DGtal 19:53, 5 בפברואר 2007 (IST)
לדעתי השם צריך להיות פשוט איטון, השם הנפוץ בעברית, אך כדי לחסוך ויכוח, בוא נסגור על הפנייה מ"איטון" ופירוש נוסף (כמו בערך שביט) לאיטון (עיירה). אין צורך בפירושונים. איטון שבג'ורג'יה הוא ערך שנוצר על-ידי בוט, על יישוב בן 319 תושבים. דף הפירושונים עלול לעודד איזה מטורף לתרגם את זה. ד.ט 14:45, 6 בפברואר 2007 (IST)

שוב שם הערך[עריכת קוד מקור]

למה לא "מכללת איטון"? דרור - שיחה 18:09, 21 בספטמבר 2009 (IDT)