שיחה:איינזצגרופן

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

תיקון: דרגתו של ארתור נבה לא נכונה. עיין ערך ארתור נבה.

שלבים ועוד[עריכת קוד מקור]

בתחילה האיינזצגרופן הפעילו ודחפו את התושבים המקומיים ליצירת פוגרומים מקומיים, ורק בשלבים מאוחרים יותר הם עברו לתוכנית חיסול שיטתית בירי וגז. בעוד שבתחילה הם פעלו כנגד מסכני משטר ויהודים, רק בשלב מאוחר יותר הם החלו בחיסול שכלל גם נשים וילדים יהודיים. יש מקומות שבהם התושבים המקומיים עשו את העבודה בעוד הם פיקחו, והיו מקומות שבהם הם נעזרו גם בוורמאכט כמו באבי יאר. מי שיכול לפרט על ההתפתחות שהייתה בהרג והרצח ולהרחיב בנושא מוזמן. אפי ב. • התחברו לרגשותיכם • 01:16, 12 באפריל 2010 (IDT)


קישור שבור[עריכת קוד מקור]

במהלך מספר ריצות אוטומטיות של הבוט, נמצא שהקישור החיצוני הבא אינו זמין. אנא בדקו אם הקישור אכן שבור, ותקנו אותו או הסירו אותו במקרה זה!

--Matanyabot - שיחה 00:18, 1 באוקטובר 2013 (IDT)

כשלים בניסוח / תוכן[עריכת קוד מקור]

1. בפרק: קשיים בביצוע ההשמדה,

מתחת לסעיפים המסומנים בכוכביות,

נמצאות המילים: "פעולות האיינזצגרופן כחלק מהפתרון הסופי" תלושות מהטקסט וללא נקודה.

2. בהמשך פסקה, המתחילה במילים:

"הטענה כי השמדת היהודים השיטתית..." - יש להסביר את הקשר בינה לבין הפרק ששוייכה אליו, או לערוך אחרת.


נא לתקן.

דיווח על טעות[עריכת קוד מקור]

פרטי הדיווח[עריכת קוד מקור]

בפסקה העוסקת במשפטי האיינזצגרופן מובא שם" ורנר בראון" כמי שנידון למוות. הקישור המופנה מלחיצה על שם זה מגיע אל דף ויקיפדיה העוסק בצלם עיתונות ישראלי בשם ורנר בראון ככל הנראה מדובר בקישור שגוי לאדם בעל שם זהה דווח על ידי: אבי 164.138.115.161 00:21, 5 במאי 2016 (IDT)

אבי שלום. תודה רבה על המשוב! Face-smile.svg בעקבות פנייתך הטעות תוקנה גם במשפט האיינזצגרופן. מזכיר שלכולם יש את היכולת לערוך ערכים וכך גם אם תתקל בטעות דומה, תוכל לתקן אותה עצמאית. ‏Hummingbird° יש לך הודעה ° כולי אוזן 01:01, 5 במאי 2016 (IDT)


דיווח על טעות[עריכת קוד מקור]

פרטי הדיווח[עריכת קוד מקור]

בניגוד לנאמר בדף ארתור נבה, מפקד איינזצגרופן B, לא היה בעל תואר ד"ר. אוטו אולנדורף, מפקד איינזצגרופן D, היה פרופסור.

מקור: הצלבתי את המידע מכמה מקורות: בספר "בימי שואה ופקודה" בהוצאת האוניברסיטה הפתוחה כותב הפרופסור דן מכמן בעמוד 57 את הדברים הבאים: "שלושה מתוך ארבעת המפקדים בעת הפלישה לברית המועצות היו בעלי תואר דוקטור". ב"אנציקלופדיה של השואה" תחת הערך "איינזצגרופן" מצוינים התארים של ארבעת המפקדים. ארתור נבה לא מופיע כדוקטור. השלושה האחרים כן. גם בסדרה המצוינת של ה-BBC "הנאציזם אזהרה מההיסטוריה" מופיעים התארים של מפקדי האיינזצגרופן וארתור נבה לא מוזכר כבעל תואר שלישי [ד"ר]. בנוסף, מפקד איינזצגרופן D, אוטו אולנדורף (כלכלן) היה פרופסור [מה שאומר שבהכרח היה גם ד"ר].

דווח על ידי: נוימרק רענן 5.29.73.128 08:44, 19 ביולי 2017 (IDT)

בערך לא כתוב שארתור נבה הוא ד"ר. תיקנתי את התואר של אוטו אולנדורף מד"ר לפרופ' כפי שהצעת. גילגמש שיחה 13:54, 19 ביולי 2017 (IDT)