שיחת משתמש:Hummingbird

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש


קישור פנימי לוויקיפדיה זרה[עריכת קוד מקור]

שלום, אין זה מקובל, לכל היותר אפשר להשאיר זאת כהערה מוסתרת לטובת עורכים עתידיים. תודה. שנילי - שיחה 20:47, 18 באפריל 2015 (IDT)

שלום שנילי. האם התקבלה החלטה כלשהי בנושא לעגן זאת כמדיניות? אני די בטוח שכשעברתי על דפי העזרה לא הייתה כל התייחסות לכך ואני די בטוח שלקחתי דוגמה ממישהו אחר ולא המצאתי את הגלגל. אני מצמיד את הקישורים האלו לקישורים אדומים כדי להקל על מי שיכחיל אותם. בינתיים אני ממתין לתשובתך. ‏Hummingbird° יש לך הודעה ° כולי אוזן 20:57, 18 באפריל 2015 (IDT)
אני לא מכיר חוק כתוב כזה אבל כידוע אנחנו פועלים במקרים רבים במסגרת מעין "המשפט המקובל". קשה לי להניח שתמצא עורכים "כבדים" או וותיקים הנוהגים כך. אין זה ראוי, כמו שאין זה ראוי לקשר מתוך הערך קישור חיצוני. זה נראה כהנחיות עריכה בתוך הערך ופוגע ברהיטות הקריאה לקורא הרגיל ובחזות הערך. למכחיל לא תהיה בעיה להגיע לערך החסר, אם מידיעה אישית, גיגול, או מתוך קריאת הערך הראשי בשפה אחרת. שנילי - שיחה 21:51, 19 באפריל 2015 (IDT)

בדוק עריכות אוטומטית[עריכת קוד מקור]

Nuvola apps korganizer.svg שלום Hummingbird.

כפי שניתן לראות ביומן ההרשאות, סומנת כ"בדוק/ת עריכות אוטומטית". על משמעות ההגדרה החדשה שלך ניתן לקרוא בדף "ויקיפדיה:מערכת בקרת שינויים".

בתמצית, אין לסימון זה השפעה מהותית על פעילותך בוויקיפדיה – כל מה שיכולת לעשות עד היום עדיין אפשרי, ומלבד היכולת לערוך דפים שברמת "הגנה מוגברת", לא התווספו לך הרשאות או כלים חדשים. עיקר ייעודו של הסימון הוא להקל על מלאכתם של המנטרים.

בברכה, ערן - שיחה 07:21, 22 באפריל 2015 (IDT)

בה"ד 12[עריכת קוד מקור]

ConstructionClock.svg

שלום לך,
הצבת תבנית "בעבודה" על הערך "בה"ד 12" ולא ערכת אותו כבר זמן רב. אם העבודה על הערך למעשה נשלמה, יש להסיר את התבנית. אחרת, ברצוני להזכירך כי טרם השלמת את העבודה על הערך. אם בכוונתך לסיים את המלאכה, אזי זו תזכורת, ואם החלטת, למרבה הצער, לזנוח את העבודה על הערך, יש להסיר את התבנית ולהחליפה, במידת הצורך, בתבנית תחזוקת ערכים מתאימה.

בברכה, דוידודשיחה • י"ט בתמוז ה'תשע"ה • 23:33, 5 ביולי 2015 (IDT)

צודק! התחלתי להכניס הרבה שינויים בערך אבל הפסקתי באמצע, זה כרגע לא מתועד בויקיפדיה. אשתדל למצוא את המידע בהקדם ואוריד את התבנית. ‏Hummingbird° יש לך הודעה ° כולי אוזן 17:43, 6 ביולי 2015 (IDT)

שיח בין חברי הקהילה[עריכת קוד מקור]

בהתאם לבקשתך בדף המשתמש שלך, אני פונה אליך בדבר עריכתך זו, חלקים ממנה פוגעים במשתמשת:Hanay, בעיקר האשמתה בדמגוגיה, אנא הסר אותם ומקד את הדיון בדברים נוקבים וחדים על ליבת הנושא האנציקלופדי שבמחלוקת. תודה מראש על שיתוף הפעולה במאמץ ליצירת שיח חדש ובריא בין כולנו. ביקורת - שיחה 16:13, 1 במרץ 2016 (IST)

שלום ביקורת, וברוך הבא לדף שיחתי!
ראשית-חנה התייחסה לעריכה הזו ולא למה שקישרת. דבר שני-אם נכנסת לנושא, האם אתה מוכן להתעמק בו? האם קראת את הדיונים השונים? (או שראית תמונה של חייל מכוון רובה אל ילד וזה כל הסיפור?) אי אפשר לנתק את האמירה שלי מההתנהגות הכוחנית שלה כלפיי שכוללת שחזורים מלאים ללא מחשבה-חנה, שלהערכתי אינה שולטת בעריכה טכנית של תבניות, שחזרה אותי תוך שתי דקות מהעריכה. יש לה כבר רקורד של התנהגות כזו:
  • כלפי (כאן שמרתי על עניינות ובדף השיחה זכיתי להתעלמות)
  • כלפי Ikhitron (שבסה"כ רצה לתעד את התבנית בדף משנה)
  • כלפי אחרים (כל שלוש הכותרות בקישור האחרון).
לא יכול להיות שכולם במלחמות עריכה איתה ואין קשר להתנהגותה לכך-למלחמת עריכה יש שני צדדים. איכשהו כל פעם בעינייה מישהו "הופך את הדברים ליותר מסובכים". ובנושא ענייניות הדיונים איתה וקבלת ביקורת, רבים וטובים כבר קדמו לי.
לאחר ההקדמה הזו-אתה מוזמן לקרוא את הודעתה של חנה מוקדם יותר בדיון (שאליה הגבתי) ואז לעבור לערך דמגוגיה ולקרוא את השורה העוסקת ב"מתקפה רגשית".
לגופו של עניין: אחרי הודעתה, או כנראה התכתבות בערוץ אחר, שאר העורכים שדווקא לא לגמרי התנגדו (geagea, בריאן, Ldorfman) לשינוי הספציפי שהצעתי (הכוונה לתיקון קישור אם/בלי פרמטר ולא לאיחוד תבניות, מעבר לכך אין צורך להיכנס לפרטים) שינו את יחסם וקבעו שעדיף לא להמשיך לדון בכך.
רק כדי להבין את הרקע, יש רק ארבעה מתנדבי OTRS וחנה רמזה שההתעסקות שלי בתבנית תגרום לה להפסיק בפעילות בOTRS. הדיון כל הזמן הוסט על ידה למישור הרגשי תוך סילוף מעשיי וייחוס לי כוונות שאין לי ודברים שלא אמרתי או עשיתי (תכף אגיב שם כדי שתבין במה מדובר) ולכן השתמשתי במונח דמגוגיה רגשית (זה לא עונה למה שרשום בערך דמגוגיה?).
כפי שרשמתי כבר בדבריי לHanay, לא הייתה לי מטרה לפגוע בכבודו של אף אחד. יכולתי גם לבחור בקלות במונח "שקרים" (איך אפשר לקרוא למי שמייחס לי דברים שלא עשיתי?) אבל העדפתי לשמור על ענייניות. אולי זה נתון לפרשנות, אבל "דמגוגיה" מבחינתי זה פחות פוגעני.
תמוה שהמשתמשת לא טרחה לפנות אלי קודם בנושא ורצה ישר להתלונן תחת "בקשות חסימה" בנימוק שאני לא אענה לה. אם משתמש רגיל ולא מפעיל היה עושה זאת, האם היו נענים לבקשה? לא בזה הייתי מעוניין, אבל אם לא תהיה ברירה אולי אפנה לבוררות, בתקווה לקצת אובייקטיביות.
בהזדמנות זו אתה מוזמן לפנות לGeagea ולבקש ממנו להפסיק לקרוא לי אובססיבי באותו דיון. גם לי יש רגשות, לא רק למפעילי מערכת. ‏Hummingbird° יש לך הודעה ° כולי אוזן 18:11, 1 במרץ 2016 (IST)
תודה על המענה המנומק. לצערי נבצר ממני להקדיש לעניין כעת את הזמן הראוי לו, ולכן כדי לכבד את כל המתדיינים לא אתערב בגוף הדברים. עם זאת בקשתי בעינה עומדת ליתר שימת לב שבאופן גורף לא יועלו טענות לגופו של איש והתנהלותו אלא לנושא עצמו אני קורא במעמד זה גם לGeagea להסיר את הכינוי אובססיבי שכמובן אינו מקדם את הדיון, ואני מקווה שנאמר רק ב"עידנא דריתחא" ואינו אמירה עקרונית. אם יש לך חשדות לגבי דילים שנרקמים מאחורי גבך, המקום לבירור הדבר הוא בויקיפדיה:בירורים ולא בדפי הדיונים, שם הדבר יכול לתרום רק להעכרת האווירה. בשורה התחתונה באנו לכאן למטרה אחת ולעשות את זה בכיף, ואל לנו לשכוח את הדבר. תודה על כל תרומותיך והמשך ערב טוב. ביקורת - שיחה 18:19, 1 במרץ 2016 (IST)
אני נזהר מאוד בדבריי ומשתדל להימנע משימוש בלשון פוגענית-אני לא אומר דברים בלי מחשבה (ובד"כ קורא יותר מפעם אחת את ההודעה לפני שאני שולח). כשמכבדים אותי, אני מכבד אחרים. אני אנסה לעדן את דבריי בלי להשתמש במונח דמגוגיה.
למען הסר ספק-לא התכוונתי שמדובר בדיל, אלא בשיחה פנימית (וממילא לא מדובר בהצבעה של ממש וזה לא משהו שיפגע בי בצורה כלשהי). לצערי הם נטפלו לדבר אחד שהיה שולי יחסית בהצעתי באולם הדיונים ובחרו לשפוך את התינוק עם המים. בכל אופן, תודה על היחס האדיב. המשך ערב טוב ופעילות פורייה. ‏Hummingbird° יש לך הודעה ° כולי אוזן 18:36, 1 במרץ 2016 (IST)
אם המילה אובססיבי פגעה בך אז אני לוקח אותה בחזרה. ניהלת מלחמת עריכה על התבנית. בסופו של הדיון נתבקשת על ידי כל מתנדבי OTRS להניח לתבנית אישור - 1, 2, 3 וחנה כמובן, אבל למרות זאת התעלמת והטרחת משתמשים נוספים לדון באותה תבנית באולם הדיונים של תבניות. אתה ממשיך לעשות את זה שוב ושוב והתגובות שלך לעניין זה הולכות ומסלימות. תרפה בבקשה מהתבנית. כרגע התבנית מוגנת ואין לי שום כוונה לעסוק עוד בעניין הזה. Geagea - שיחה 00:02, 2 במרץ 2016 (IST)
  1. Geagea-אם אתה לוקח אותה בחזרה, אתה מוזמן להוכיח זאת גם במעשה ולעדן את תגובתך.
  2. לגבי "מלחמת העריכה" כבר שפכנו מספיק מילים וגם על שחזורים גורפים. איננו רואים זאת עין בעין.
  3. לגבי הדיון בתבנית, אני שוב מזכיר שהדיון באולם התבניות נפתח לבקשתך והזהרתי מהתחלה שאנחנו הולכים לדיונים לשום מקום. לצערי עשיתם פניית פרסה וויתרתם על ההזדמנות לשפר את התבנית וזאת כבר בעיה שלכם. ביקשתם ממני להרפות מהתבנית ולכן כפי שהצהרתי-ויתרתי על שאר ההצעות שהן בסה"כ "בונוס" לעיסוק הטכני הנוכחי בתבנית. מאחר והתבנית מוצגת באופן לקוי במספר לא ידוע של ערכים (מתוך כלל 430 מופעים), גם אם רק אתם שמים את התבנית, זו החלטה שמחוץ ל"סקופ" שלכם.
הדיון בתבנית מתרכז כעת רק בנושא הטכני (אופן הקישור המועדף בתבניות) ולכן ביקשתי גם את חוות דעתם של בעלי הניסיון הטכני מאחר וה"לקוחות" בחרו לעזוב את הדיון. הדיון יכול להתנהל בלעדיכם אבל בשבילכם חשוב שתחזרו להיות חלק ממנו ובפרט אשמח אם אתה תחזור כי העלית רעיונות טובים. בכל אופן, מאחר והצהרת שאין לך כוונה לעסוק בכך, אכבד את בקשתך ולא אתייג אותך יותר. ‏Hummingbird° יש לך הודעה ° כולי אוזן 14:40, 3 במרץ 2016 (IST)

תבנית:ה[עריכת קוד מקור]

ראיתי שהתחלת לבטל מופעים של תבנית:ה. ראה דיון בנושא זה בשיחת תבנית:ה. כיוון שהוחלט שם "כי כל משתמש יהיה חופשי להשתמש בתבנית כראות עיניו, וכי לא יופעל בוט שיהפוך צורה אחת לאחרת" נראה לי שפעולתך זו מיותרת. דוד שי - שיחה 06:24, 11 במאי 2016 (IDT)

מאז העריכות שעשיתי ולפני ששלחת את ההודעה הספקתי לקרוא את הדיונים ולהבין את העמדות של הצדדים השונים. בכל אופן, מטרת העריכות הייתה בעיקר המחשה לקראת הודעה שרציתי לרשום באותו יום (ותיכף אשלח), ולא (לפחות עדיין לא) התחלה של מהלך. ‏Hummingbird° יש לך הודעה ° כולי אוזן 18:16, 14 במאי 2016 (IDT)

מתקפת איכות קטגוריות[עריכת קוד מקור]

שלום משתמש:Hummingbird, בבקשה העבר לי בדואר אלקטרוני מידת החולצה וכן שם וכתובת למשלוח החולצה. תודה שלקחת חלק במתקפת האיכות.
בברכה, לסטר - שיחה 14:56, 27 ביוני 2016 (IDT)

עריכתך בערך חמקנות[עריכת קוד מקור]

- הועבר לדף שיחה:חמקנות

התנצלות[עריכת קוד מקור]

לא התכוונתי להאשים אותך סתם, "בדקתי" כמובן לפני שביטלתי אותך, אבל מסתבר שפישלתי בבדיקה. אלף סליחות! פרח בשבילך ראובן מ. - שיחה 05:48, 19 ביולי 2016 (IDT)

ההתנצלות התקבלהחיבוק
אם טרם יצא לך להכיר, חיפוש לפי תוכן זה כלי מגניב (ואלמנטריקריצה) שהופך את כולנו לחוקרי CSI של הוויקיפדיה. מומלץ לאמץ! ‏Hummingbird° יש לך הודעה ° כולי אוזן 05:55, 19 ביולי 2016 (IDT)
לא הכרתי, בהחלט נראה שימושי! תודה :) ראובן מ. - שיחה 06:13, 19 ביולי 2016 (IDT)

שיחה:הצלב האדום[עריכת קוד מקור]

בבקשה תניח את התבנית בראש פסקה חדשה "שינוי שם" ותכתוב מדוע אתה מעוניין לשנות אותו. המצב כרגע של לענות לשיחה מ-2011 נראה קצת....קריצה אני אשמח לעזור אם צריך, אבל ככה זה יהיה ברור היכן מתקיימת השיחה וככה מקובל :) אנדרסן - שיחה 19:09, 15 באוגוסט 2016 (IDT)

אנדרסן, בעבר נהגתי כפי שציינת, אך כפי שניתן להבין מתחביר התבנית, היא מונחת בראש דף השיחה וניתן להפנות ממנו לפסקה הרלוונטית. אם אתה מעוניין לשנות את הכללים ניתן להעלות זאת בדף השיחה של התבנית ו/או במזנון. ‏Hummingbird° יש לך הודעה ° כולי אוזן 19:12, 15 באוגוסט 2016 (IDT)
יאפ. אבל במקרה כזה, אפשר/צריך/אפשר להפנות לפסקה שבה מתנהל הדיון (ולכתוב בתבנית מה השם המוצע וכו'). אבל למען הסדר הטוב, כך נוהגים :) אנדרסן - שיחה 19:16, 15 באוגוסט 2016 (IDT)
מאחר ויש שתי אפשרויות שצוינו בדיון, לא מילאתי שם מוצע בתבנית. אם תלחץ על הקישור "הדף הזה" תגיע לפסקה הרלוונטית (אותה רשמתי בתבנית). מאחר וזה לא טריוויאלי לך ממבט ראשון בתבנית, זה כנראה לא טריוויאלי לכל הקוראים ואולי יש מקום לפתוח דיון בנושא בדף השיחה של התבנית, כדי לשנות את האופן שבו היא פועלת. ‏Hummingbird° יש לך הודעה ° כולי אוזן 19:20, 15 באוגוסט 2016 (IDT)
לא כל כך הבנתי. עדריאל הציע לשנות את שם הערך ב-2011, וכעת אתה מציע לשנותו לפי השיחה מאז. לדעתי כדאי לפתוח פסקה חדשה ולא להמשיך את הדיון ההוא כתגובת המשך (או למצער לכתוב "המשך הדיון" כשם לפסקה, כמו שעושים בד"כ במקרה כזה). מצד שני זו לחלוטין בחירה שלך... אנדרסן - שיחה 19:24, 15 באוגוסט 2016 (IDT)
זה כבר דיון אחר שלא קשור לתבנית אלא לניהול דיונים. בדקתי מראש כדי לראות אם השתמשו בתבנית בדף השיחה ומאחר ולא מצאתי שימוש כזה בגרסאות הקודמות, החלטתי לחדש את הדיון מאותה נקודה ולשים גם את התבנית, בתקווה שהפעם תהיה תוצאה לדיון. מאחר והתאריכים גלויים בחתימות, זה לא ממש משנה ובכל זאת המשכתי את הדיון מאותה נקודה, כתגובה לעדירל. ‏Hummingbird° יש לך הודעה ° כולי אוזן 19:44, 15 באוגוסט 2016 (IDT)
אמרתי את דעתי. בהצלחה בכל מקרה! Face-smile.svg אנדרסן - שיחה 19:48, 15 באוגוסט 2016 (IDT)
תודה, גם לך Face-smile.svgHummingbird° יש לך הודעה ° כולי אוזן 20:13, 15 באוגוסט 2016 (IDT)

מנטר[עריכת קוד מקור]

לבקשתך, קיבלת הרשאות מנטר. אנא קרא בעיון את דף הנהלים הרלוונטי. המשך פעילות ניטור נעימה Face-smile.svgLionster‏ • שיחה 17:34, 27 בספטמבר 2016 (IDT)

תודה רבה! (עכשיו אני המנטר ה-110Face-smile.svg). עכשיו צריך ללמוד את הכלים החדשים. רושם לעצמי לתזכורת-מיוחד:רשימת הרשאות לקבוצה. ‏Hummingbird° יש לך הודעה ° כולי אוזן 18:14, 27 בספטמבר 2016 (IDT)

וילהלם ריטר פון גוטמן[עריכת קוד מקור]

היי Hummingbird, אשמח אם תשיבי לשאלתי בדף השיחה:וילהלם ריטר פון גוטמן. תודה :) ברעזרא - שיחה 18:45, 5 באוקטובר 2016 (IDT)

תיכף אענה שם-התחלתי עכשיו לבדוק את ההתראות שלי. ‏Hummingbird° יש לך הודעה ° כולי אוזן 18:51, 5 באוקטובר 2016 (IDT)

יום הכיפורים[עריכת קוד מקור]

לאיזה עניין התכוונת שהשבת קדושה בהלכה יותר מיום הכיפורים? קובץ על ידשיחהוִיקִיפֶּד מְנַקֵּדכיצד חרבה ירושלים? 00:25, 18 באוקטובר 2016 (IDT)

ראית את הפסקה שקישרתי אליה בעריכה? ‏Hummingbird° יש לך הודעה ° כולי אוזן 00:27, 18 באוקטובר 2016 (IDT)

הזמנה לבעל ידע[עריכת קוד מקור]

Wikipedia Library owl.svg

שלום Hummingbird!

לפי ההתרשמות הכללית מעריכותיך, נראה שיש לך ידע מקיף במגוון תחומים. היענותך לתרומה מהידע שלך בענף, עשויה להעלות את הרמה בתחומים אלו.

אופן נאות לתרומת הידע יכול להתבצע בהצטרפות לפרויקט בעלי ידע. ההצטרפות מתבצעת על ידי שיבוץ שמך בתחומי הידע שלך ובכך לקבל התראה בכל פעם שמישהו מתייג את בעלי הידע שבאותו התחום. תוכל לראות כאן את רשימת התחומים המלאה, או - לפי חלוקת נושאים ובצירוף שמות בעלי הידע הקיימים כבר - כאן.

אודות המיזם בקצרה: שאלות רבות בדפי השיחה של מרחב הערכים או בהכה את המומחה וכדומה נותרות לעתים ללא מענה מצד הידע היסודי יותר שהן דורשות. כמו כן הרבה דיונים מתנהלים בלא שמעורבים בהם אלו מבין המשתמשים שמבינים יותר בעניין. בעת העלאת השאלה והתנהלות הדיון, ואף בכלל, לא תמיד יודעים וזוכרים מי יכול לעזור בזה. לפעמים בכלל אין דיון. יש איזו עריכה שחשודה בהשחתה ואין מי שיכול לאשר או לפסול אותה. צריך שיתמזל כדי שבדיוק יעבור במקום מישהו שמבין בזה באמת כדי לספק מענה הולם. פרויקט זה קורא לכל מי שיש לו ידע ועניין בתחום מסוים מעבר לידע הכללי והממוצע שיש לשאר המשתתפים כאן, שיבוא ויתייג את שמו, ואז יוכל לסייע במקרים הנ"ל ועוד. התיוג מאפשר מענה גם לאחר זמן ללא שהמתייג והמתויג מכירים ויודעים זה על זה.
פרטים נוספים ניתן למצוא בדף המיזם.

נשמח מאוד בהצטרפותך. איך שלא יהיה, אם אתה רואה תועלת מיוחדת במיזם, אנא חווה זאת בהצדעה כאן. זה עשוי להועיל בקידום המיזם.

בברכה,

קובץ על ידשיחה  הצטרפו לבעלי הידע - עשרות כבר משובצים! 21:50, 1 בפברואר 2017 (IST)

האיחוד החקלאי[עריכת קוד מקור]

תסתכל מה שכתבתי בשיחה: האיחוד החקלאי 109.66.37.216 (שיחה | תרומות | מונה) שכח/ה לחתום

נא לדייק[עריכת קוד מקור]

שלום לך,

ב-22 בפברואר ביצעת עריכה בדף פרשת אלאור אזריה [1] ובה ציינת "לפי עדותו, המ"מ הנחה את אחד החיילים לירות במחבל אם הוא יזוז."

המשפט הזה לא נכון, אף על פי שהוא מופיע בכותרת של הכתבה. עיתונים נוטים להגזים, אנחנו נוטים לדייק. בכתבה נאמר: "הנחיתי את הלוחם שאבטח את המחבל החי שאם המחבל עושה תנועות חדות או מכניס את ידיו לבגדים הוא רשאי לפתוח באש." יש הבדל עצום בין העדות של המ"מ לבין המשפט שהוספת לערך. אני מבקש ממך לשים לב ולדייק בעריכותיך. תודה.

-- ‏גבי‏ • שיח 13:55, 10 במאי 2017 (IDT)

ההערה במקום, תודה שהסבת את תשומת ליבי לכך Face-smile.svgHummingbird° יש לך הודעה ° כולי אוזן 01:29, 11 במאי 2017 (IDT)