שיחה:אנרגיה הידרואלקטרית

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

אם אנרגית מים הוא שם מוטעה, למה הערך קרוי בשם זה, ולמה הערך ממשיך להשתמש בשם זה לאחר שהסביר מהו השם הנכון? יש להעביר לאנרגית תנועה. Yonidebest Ω Talk 13:14, 14 דצמבר 2005 (UTC)

  • דבר ראשון, הערך קרוי כך מאחר וזהו הערך שחופש ב"דף בקשת הערך". דבר שני - מאחר וזוהי טעות נפוצה כדאי לשמור את הערך כפי שהוא כדי לתקן את הטעות.

ובכלל, ערך אנרגית תנועה כתוב כולו בנוסחאות פיזיקה ללא הסבר אחד מה זה אומר לעזאזל, ורק פיזיקאים יכולים להבין אותו (כנראה). Scudnick 19:38, 14 דצמבר 2005 (UTC)

אני חושב שהשם המתבקש הוא אנרגיה הידרואלקטרית. מי בדיוק קורא לזה "אנרגיית תנועת מים"? מאיפה ההמצאה הזו?! ‏odedee שיחה 11:22, 7 בדצמבר 2007 (IST)

צודק. מבחן גוגל: 1972 לאנרגיה הידרואלקטרית מול 3 לאנרגיית תנועת מים . הועבר. --Hmbr-חנן שיחה 23:33, 17 בדצמבר 2007 (IST)

  • יש כאן בלבול מושגים. יש אנרגיית תנועת מים העשויה גם להפוך לאנרגיה חשמלית.
  • את אנרגיית תנועת המים (שניתן אולי לקרוא לה בקיצור "אנרגיית מים") אפשר לנצל גם באופן אחר, ללא הפיכתה לאנרגיה חשמלית. למשל: טחנת קמח המופעלת על ידי זרם מים.
  • המונח "אנרגיה הידרואלקטרית" הוא מונח משובש. יש תחנות כוח הידרואלקטריות ההופכות אנרגיית תנועת מים לאנרגיה חשמלית. --Act - שיחה 00:15, 17 ביוני 2008 (IDT)

מבחן מטעה. מבחן גוגל בעברית המשתמש בשם "אנרגיית תנועת מים" מטעה:

  • באנגלית מראה גוגל 2,610,000 תוצאות ל-Hydropower לעומת 63,700 ל-Hydroelectric Power.
  • בעברית (אולי גם בגלל ההסתמכות על מקורות שגויים כמו ויקיפדיה) 1,600 ל"אנרגיה הידרואלקטרית" לעומת 1,240 ל"אנרגיית מים" ועוד 479 ל"אנרגית מים"

יש להעביר ל"אנרגיית מים" ולכלול גם פיסקה על טחנות קמח המונעות במים ללא חשמל. --Act - שיחה 01:24, 17 ביוני 2008 (IDT)

שם שגוי של הערך[עריכת קוד מקור]

אנרגיה הידרואלקטרית אינה אנרגית תנועה. זוהי אנרגיה חשמלית שמקורה בתנועה מים. כלומר כאשר אנרגית תנועת מים מוסבת לאנרגיה חשמלית היא נקראת הידרואלקטרית. אין קשר בין כך לבין מספר הפעמים שהביטוי נזכר בגוגל.--Act - שיחה 08:01, 5 באוגוסט 2008 (IDT)

שם הערך אינו שגוי - האדם מתעניין באנרגיה שמקורה בתנועת מים, והופכים אותה לחשמל. זה הצד הפרקטי המעניין היחיד של "אנרגיית תנועת מים" - וזו הסיבה שמשתמשים ב"אנרגיה הידרואלקטרית" ולא ב"אנרגיית תנועת מים".
מה שדורש שיפור הוא לא שם הערך אלא תוכנו, כך שיהיה ברור שבפועל, ובוודאי בימינו, "אנרגיית תנועת מים" האמורפית מעניינת את האדם רק כשהופכים אותה לחשמל. ‏odedee שיחה 09:46, 5 באוגוסט 2008 (IDT)

מה בנוגע לגלי ים?[עריכת קוד מקור]

בהגדרה מוזכר שאנרגיה זו כוללת אנרגיה הנוצרת ע"י גלים, אך בהמשך אין שום חומר בעניין.

מה ההבדל בין הערך הזה לבין תחנת כוח הידרואלקטרית?[עריכת קוד מקור]

פה יש מידע רב שמתאים יותר לשם (רשימת תחנות כוח כאלו, סך הייצור העולמי של אנרגיה זו וכו') בעוד שהערך שם הוא קצרמר עלוב. אני מציע או איחוד או העברת מידע מפה לשם. AMIRBL25 - שיחה 22:01, 17 בדצמבר 2008 (IST)

אני לא משוכנע שאיחוד ייטיב פה עם הקוראים. בערך על תחנת כוח אפשר לתאר את המבנה שלה בפירוט, בעוד שבערך שדן באנרגיה ההידרואלקטרית צריך להתמקד בדברים אחרים - באילו מדינות בעולם האנרגיה ההידרואלקטרית היא מרכיב משמעותי בסל האנרגיה, אילו השלכות סביבתיות יש לה (לטוב ולרע - בקליפורניה למשל אנרגיה הידרואלקטרית בכלל לא נחשבת לאנרגיה מתחדשת בגלל השפעות סביבתיות שליליות של תחנות הידרואלקטריות גדולות - בניית סכרים שיוצרים אגמים מלאכותיים ומציפים אזורים נרחבים). אמנם כרגע הערכים יחסית קצרים, אבל לדעתי נכון להסתכל לטווח יותר רחוק, ולא לאחד רק על מנת לפצל בחזרה בשלב מאוחר יותר. ‏odedee שיחה 10:29, 12 במרץ 2010 (IST)
מעיון עדכני בערכים אלו אני חושב שאין הגיון בפיצול, אבל יש בעיה במיקוד. אם מסתכלים על ההפנייה לוויקיאנגלית, ניתן לראות שהערך אנרגיה הידרואלקטרית מפנה ל-en:Hydropower, כלומר, לאו דווקא נוגע לחשמל, כפי שכבר הוזכר למעלה. הערך en:Hydroelectricity נראה רלוונטי מאוד לערך זה, אבל מקושר בעברית לתחנת כוח הידרואלקטרית, שזה סביר לדעתי, ולכן מה שנדרש לטעמי זה למקד את הערך הנוכחי יותר בהידרו ופחות באלקטרי (ואז כנראה גם לעדכן את השם). שרשרשיחה 18:04, 22 בינואר 2016 (IST)