לדלג לתוכן

משתמש:Yonidebest

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
yonidebest
yonidebest

רואה חשבון ומשפטן יונתן ווידן נולד ב-1983, גדל ברעננה, ומקווה לגור שם גם בעתיד. יונתן מאופיין בתור בחור מסודר, שקט, ביישן ומופנם. הביישנות שלו שנויה במחלוקת, שכן הדעות של אנשים אחרים לא משפיעות עליו בצורה מוגזמת. את הכינוי yoniDeBest הצמיד לעצמו עוד בצעירותו.

תחביבים

יונתן אוהב בעיקר מחשבים, וכן גם התכוון לעסוק במקצוע זה בעתיד, אולם משבר ההיי טק בשנת 2001 שבר את האהבה. הוא זנח את לימודי המחשב, והפסיק ללמוד שפות מחשב שונות ומשונות, וכיום בקושי זוכר את נבכי ה-++C (ואפילו HTML הוא הספיק לשכוח). אף על פי שיונתן עזב את נושא התכנות, עד לאחרונה ניתן היה למצוא אותו משחק במשחק המחשב האהוב עליו, דיסנט עם הכינוי Kill_Me. בגלל המחשב האיטי שברשותו, יונתן הצטיין במשחק "שולה מוקשים", עם תוצאה של 103 שניות ברמת מומחה, לאחר ששיחק בו רבות כאשר חיכה לעליית המידע בדפדפן.

מעבר לכך, יונתן אוהב טיולים ומסעות, מוזיקה, תוכניות טלוויזיה מצחיקות, ואת רוב סוגי הסרטים.

רקע לימודי ועיסוקים קודמים

יונתן למד בבית הספר היסודי ממלכתי-דתי "אריאל", אולם הואיל והתקשה ללמוד עברית, שכן עד כיתה א' דיבר רק אנגלית, עבר לכיתה א' בבית הספר "יבנה", שם למד שנה נוספת בכיתה א'. לאחר שתי שנות לימוד בכיתה א' חזר לבית הספר "אריאל" ולמד שם בכיתות ב'-ו' (מחזור י"ב).

לאחר מכן עבר לבית הספר השש-שנתי מדעי טכנולוגי, אמי"ת השרון לבנים בכפר בתיה ולמד שם במחזור הראשון. בסוף כיתה ט' השתתף בקורס עזרה ראשונה יחד עם שאר הכיתה, אותו עבר בהצלחה. בתחילת כיתה י"ב נסע עם הכיתה לפולין, שם למד וחווה חוויות אישיות על השואה ומלחמת העולם השנייה. למרות שהלימודים לא היו קלים במיוחד, את תעודת הבגרות שלו הוא קיבל בסופו של דבר.

יונתן לא גויס לצה"ל בגלל בעיות רפואיות ובגלל שהרגיש צורך "לתת" למדינה הצטרף למשמר האזרחי.

במשך שנתיים וחצי עבד יונתן בחברת טבע, שם בילה את מרבית שעות היום. לאחר שהרגיש שהלימודים דורשים יותר מאמץ וזמן, החליט להתפטר מעבודתו.

יונתן סיים את לימודיו לתואר ראשון בחשבונאות (וחטיבה בכלכלה) ב-2010 במסגרת האוניברסיטה הפתוחה. שנה לאחר מכן סיים את שנת ההשלמה לצורך קבלת הסמכה ממועצת רואי החשבון, וכן עבר את מבחני המועצה בהצלחה. בין השנים 2008 ו-2013 עבד יונתן במשרד רואי חשבון באזור השרון. לאחר מכן עבד במשרד רואי חשבון שטיינמץ עמינח ושות', שישי בגודלו, עד ספטמבר 2014. בשלב מסוים החליט יונתן להוסיף שורה לקורות החיים שלו, וסיים תואר שני במנהל עסקים עם התמחות במימון במכללה למנהל ב-2016. יונתן התעניין רבות גם בתחום המשפט ולכן למד גם לתואר שני במשפטים באוניברסיטת בר אילן, אותו סיים ב-2017. יונתן הוא שותף במשרד רואי חשבון.

בנוסף, ליונתן רישיון תיווך במקרקעין החל מאוגוסט 2012.