שיחה:אסטרונומיית חובבים

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

מאחר והתחייבתי לערוך את הערך של בש, שסולק ברעש גדול, אני מנסה כאן לברר מה הבעיות בערך הנוכחי, למעט תיקוני ניסוח. אני מבקש מהמסתייגים לפרט כאן את הערותיהם, ולהיות קונקרטיים בהערות ככל שאפשר. אילן שמעוני - שיחה 01:49, 1 באוקטובר 2008 (IDT)

נ.ב: כמות שהוא הערך נראה לי מפורט הרבה יותר מדי. אפשר לדעתי להעיף את החלקים על הציוד, או לחילופין להפוך אותם לערכים בפני עצמם.

וכמובן - אפשר למחוק את הערך כולו. אני אישית חושב שיש מקום לערך כזה, אבל אפשר שיש דיעות אחרות.

אני חושב שיש מקום לערך למרות שבהתחלה חשבתי שעדיף יהיה אם הוא יאוחד עם הערך אסטרונומיה שיניתי את דעתי.
  • יש מקום לדבר על הציוד אבל לא בפירוט מוגזם כמו עכשיו שבו הנושא מרכיב את מרבית הערך.
  • חובה להזכיר אסטרונומים חובבים במהלך ההיסטוריה ותרומתם למחקר המדעי.
אלו הם שני הדברים שקפצו לי לעין מיד. אם יהיה עוד משהו אני אכתוב כאן. בהצלחה!--Yumetriz - שיחה 02:18, 1 באוקטובר 2008 (IDT)
הבעיה המרכזית היא כמובן מבנה הדף. זה לא ערך אנציקלופדי, אלא דף מידע שהייתי מצפה למצוא באתר אוהדים.
יותר פרטני:
  1. פעילות חובבנים בארץ ובעולם - במקום לכתוב בנקודות צריך לפרט מה בדיוק הם עושים. כמו כן, לא צריך כל כך הרבה טקסט מודגש. כל החלק על ציוד חובבים איננו נחוץ. אפשר, אמנם, לפרט בקצרה באילו אמצעים משתמשים החובבים, אבל אין טעם להפוך את הערך לרשימת מכולת.
  2. כמו כן, כתוב ואני מצטט: "אזהרה חמורה: כל תצפית בשמש בציוד שאינו מיועד לכך תסתיים באסון. אין לצפות בשמש ללא פילטר ייעודי!" - זאת דוגמה מובהקת לכתיבת אוהדים. ויקיפדיה היא לא מדריך למשתמש. אין לתת הוראות הפעלה או המלצות לקניית ציוד ותחזוקתו. מדריכים מפורטים ניתן לכתוב בוויקיספר.
  3. אחרי הקיצוץ אני לא בטוח שישאר מספיק מידע בשביל ערך נפרד ויתכן שיהיה טעם לאחד את זה עם אסטרונומיה. גילגמש שיחה 07:18, 1 באוקטובר 2008 (IDT)

ניסיתי להביא את הערך למצב ראוי לפחות.[עריכת קוד מקור]

כרגע אין לי זמן ואנרגיה למלא אחר הבקשה המוצדקת לדוגמאות לחובבים בולטים מההיסטוריה. אילן שמעוני - שיחה 09:41, 1 באוקטובר 2008 (IDT)

שם הערך[עריכת קוד מקור]

העברתי את אסטרונומיה (תחביב) לאסטרונומיית חובבים. זה המונח המקובל, בדומה לספרות חובבים. אין לנו איסוף בולים (תחביב) או שחיה (תחביב), ואין סיבה ליצור ערכים עם סיומת (תחביב). ברק שושני - שיחה 16:04, 9 באוקטובר 2008 (IST)

לא מתחייב ולא בטיח![עריכת קוד מקור]

לא מתחייב אבל התחלתי לטפל בערך, אשמח לעזרה Amirber - שיחה 20:07, 15 במאי 2009 (IDT)

לגבי חובבים חשובים, בערך האנגלי יש כמה וכמה כולל כאלו שאינם בעלי תארים באסטרונומיה אולם היא מהווה את מקור הכנסתם, לדוגמא דיוויד ליווי ופטריק מור, מה צריך להשתנות, ההגדרה או האנשים? לדעתי ההגדרה, לא בטוח איך. Amirber - שיחה 20:13, 15 במאי 2009 (IDT)
אני חושב שגם הם מתקראים אסטרונומים. אפשר לפתוח קטגוריה:אסטרונומים חובבים. חגי אדלרשיחהל-71 ערי מיליונים אין עדיין ערך. קחו אחת! • כ"ב באייר ה'תשס"ט • 21:09, 15 במאי 2009 (IDT)