שיחה:בוט

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

[עריכת קוד מקור]

אולי כדאי יותר להעביר לערך "רובוט"? אני חושב שעדיף שיהיה שם כי יותר נפוץ השימוש במילה רובוט, ובוט הוא רק קיצור של המילה אז אין היגיון כל כך בלהשאיר את הערך בשמו הנוכחי. יכול להיות ואיני מכיר מספיק את התחום, לכן אינני מעביר. אם בדף השיחה יאמר לי ע"י אנשים נוספים כי הם תומכים בהעברה אני מוכן לבצע את העברה. ערן 17:33, 20 ינו' 2004 (UTC)

הערך רובוט, גם אם היום אינו כזה, יהיה עמוס מאוד בבוא הזמן ובטוחני שיחלקו אותו עצמו למאמרי משנה עם הזמן....איני חושב שיש מקום להעבירו לשם מה גם שיש מקום לכתוב הרבה על הבוט כמו התפתחות הבוטים שימושם כיום וכו'....YMIBleeding

מתוך המאמר (יש משפט כזה גם באנגלית) "המילה Bot היא קיצור של המילה Robot". גרמתי לך לשנות את דעתך?

איני מטיל ספק בכך שזה אכן מקור המילה אך הוא אינו רובוט במובן הרגיל של המילה אלא בדרך הפעולה שלו שהיא רובוטית אין ספק שצריך להיות קישור מתוך הערך רובוט אך איני חושב שהוא צריך להיות שם אך אין זו התנגדות עילאית וגם אם תעביר זה לא ישנה כלום כי אם יצטרכו בעתיד יעבירו אותו לערך עצמאי ככה שאין מבחינתי האמת שום בעיה עקרונית עם זה שתעביר אותו YMIBleeding

גם לדעתי צריך להשאיר את הערך כך משום שהוא מהווה תחום נפרד מרובוטיקה. רצוי שבערך רובוט תוסיפו קישור לערך זה.
מאיר :-> (מאיר מ 19:26, 20 ינו' 2004 (UTC))

שיכנעתם אותי =] אבל אולי כדאי שנחליף את שם הערך מbot לבוט, ניתן לראות שאפילו אנחנו משתמשים במילה בוט בעברית (בוט השנים של קוסטלו למשל) ערן 07:31, 31 ינו' 2004 (UTC)

בוט או BOT ? והאם לשייך לערך "רובוט"[עריכת קוד מקור]

ראשית אני מצדד במילה העברית, אחרי הכל המטרה היא לעברת ערכים. קחו לדוגמא את SMS ותראו ששינינו אותו ל מסרון.

בנוגע לאיחוד/שיוך לערך רובוט, אני נגד!!!

יש הבדל מהותי בין שני הערכים, בעוד שרובוט מתיחס למכונה המבצעת פעולות במישור הפיזי לבוט אין קיום במישור זה, והוא מוגדר כרכיב תוכנה הפועל על מערכות מחשב.

והעובדה שמקור השם הוא מהערך רובוט, לא אמורה להכריע החלטות כאלה.

Ramiy 20:50, 4 ינו' 2005 (UTC)

בוטים בויקיפדיה[עריכת קוד מקור]

למה לא מוזכרים בערך? טרול רפאים 00:32, 16 ינו' 2005 (UTC)

Avoid self refferences וכד'. בכלל, הקישור לוויקיפדיה:בוט ב"ראו גם" לא אמור להיות שם לפי התקדים של ויקיפדיה:התמודדות עם טרולים בטרול (אינטרנט). שאמיל 23:43, 30 במאי 2007 (IDT)