שיחה:בית הכנסת בדורה אירופוס

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

EU - מתועתק כצירה מלא בעברית (ראו ערך ויקיפדיה:תעתיק שמות זרים לעברית), היינו "ֵי". לפיכך: אֵירופוס ולא "אֶוּרופוס". HansCastorp 10:34, 18 ינואר 2006 (UTC)

אני מסכים, יש לתקן גם בערך דורה אורופוס. נתנאל 12:03, 18 ינואר 2006 (UTC)

העלאת התמונות[עריכת קוד מקור]

ההתכתבות: שאלה:

I ask your permisiom to put several picturers from the site to Hebrew Wikipedia

in article of the synagugue Dura Eropeus

thank you

daniel ventura

תשובה: Amy Limpitlaw

Dear Mr. Ventura,

The Dura Europos synagogue frescos ( http://research.yale.edu:8084/divdl/eikon/subjects.jsp?subjectid=464) are from the illustrations in this book: Author: Goodenough, Erwin Ramsdell, 1893-1965. Title: Jewish symbols in the Greco-Roman period. Published: [New York] Pantheon Books [1953-68]

There are also some Dura Europos synagogue frescos from the "Gill/Gillerman slide collection." These are very low resolution images and are not attributed to the book. Those images you may use freely.

המסגרת הושמה על ידי: דני

As far as the publication request is concerned, we are not in a position to grant permission to use the images from the book. You would need to obtain permission from the publisher of Jewish symbols in the Greco-Roman period.

I hope this answers your question.

Best wishes,

Amy Limpitlaw Research & Electronic Services Librarian Yale Divinity School Library At 02:20 AM 5/9/2007, you wrote:

hi


I ask your permisiom to put several picturers from the site to Hebrew Wikipedia

in article of the synagugue Dura Eropeus

thank you

daniel ventura


kedumim israel Amy Limpitlaw Research & Electronic Services Librarian Divinity Library Yale Unive

מדף שיחה שלי - העברה - שלום דניאל, ראיתי כי העלית מספר תמונות, אך לא הבנתי מאין הסקת כי הרשיון שלהן הוא GFDL. בברכה, ירוןשיחה 21:26, 9 במאי 2007 (IDT)

ראה את התשובה שקבלתי והיא מוצטטת בהערה לפרק. מוכן לשנות לסיווג אחר. רק תגיד איזה. לפי הרזולוציה האפסית שגם בעל האתר מציין, אני סבור כי בעיה. הוא במפורש לא הירשה העלאה של שאר התמונות.

מעתיק את הדף שיחה לאתר יחד עם ההתכתבות המלאה. ‏Daniel Ventura‏ 21:31, 9 במאי 2007 (IDT)

לפי התכתובת הם לא בעלי הזכויות לכן הם לא יכולים לתת אישור. התמונות שמקורם מ-"Gill/Gillerman slide collection" הם כנראה ברשות הציבור, זאת לפי תמונה דומה שמצאתי בויקישיתוף (Image:Good shepherd 01.jpg) ששם הרשיון מציין שכיוון שהתמונה היא "יצוג דו-מימדי של יצירת אומנות" שנמצאת ברשות הציבור (70 שנה ממות היוצר) גם היא נמצאת ברשות הציבור. השאלה היא מתי עשו את היצירות האלה. בכל מקרה הרשיון GFDL לא מתאים ואם יתברר שגם היצירות האלו הם ברשות הציבור (נגיד שהם בנות יותר מ-120 שנה בערך) אז רצוי לעלות את התמונות לפי אותו רשיון לויקישיתוף. מקווה שזה עוזר. יות ≈שחייה≈ 06:47, 10 במאי 2007 (IDT)
רק בעיה קטנה: לא יודע איך עושים את זה.אם תתנדב לעשות כן, כמו שאומרים, אני מאוד אעריך את זה. כמובן, רק אם אתה סבור שאין מנוס מכך. לעניות דעתי, הנושא לא קריטי ! האמנם. ‏Daniel Ventura‏ 06:50, 10 במאי 2007 (IDT)
הוספתי לאחר התנגשות עריכה: צריך קודם לברר ממתי היצירות אומנות האלה (היצירות עצמם לא התמונות), אתה יודע? שאלה אידיוטית... הם מהמאה ה-3... תמיד טוב לקרוא את הערך... אני יעלה את התמונות לויקישיתוף בקרוב, כרגע אני בדיוק גמרתי להוריד את הפרק החדש של אבודים ואני סקרן לדעת מי זה ג'יקוב. :) יות ≈שחייה≈ 07:03, 10 במאי 2007 (IDT)
הפרסקות הן מהמאה ה-3. התגלו על ידי משלחת מאוניברסיטת ייל בשנת 193x - מהם קבלתי את הדואר האלקטרוני. הצילום נעשה על ידם או במוזיאון הלאומי בדמשק. אני מניח על ידם. נדמה לי שאפשר להשאיר חופשי. מה יותר טוב ממכתב מבעל האתר שכותב בו שיש לפנות אליו בכל שאלה של רשיון. פניתי ולמזלי קבלתי אפילו תשובה חיובית. אני סבור שניתן לעבור לסדר היום. יום טוב. ‏Daniel Ventura‏ 07:08, 10 במאי 2007 (IDT)
כן הן חופשיות פשוט GFDL זה לא הרשיון המתאים ומקומם בויקישיתוף לטובת שאר הויקיפדיות. יות ≈שחייה≈ 07:17, 10 במאי 2007 (IDT)

משפט לא ברור[עריכת קוד מקור]

בערך מופיע "המבנה תוארך לתקופה הפרתית 113 לפנה"ס - 165 - חמש שנים אחרי הכיבוש הרומי."

אין ברור למתי המבנה מתוארך. חמש שנים לאחר הכיבוש הרומי? 113 לפנה"ס? בין 113 לפנה"ס ל-165 לספירה?

בבקשה ממי שיכול לשפוך אור על הנושא, לתקן את הערך בהתאם. תודה.

צבי אהרונוב - שיחה 04:56, 22 בנובמבר 2010 (IST)