שיחה:בן ציון שפירא

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

מחסור במקורות[עריכת קוד מקור]

חיפשתי במאגר "עיתונות יהודית היסטורית". מצאתי אישים אחרים בשם זה, לא אותו (ייתכן שפספסתי).

בערך היו שתי הערות שוליים, שעסקו בגיסו. אין אף הערת שוליים שעוסקת בנושא הערך. יש "לקריאה נוספת": "שמואל אבן-אור אורנשטיין, דור ודור, "לבית אבותם" 5-6, 1992". אם אני מבין נכון, מדובר בכתב העת הגנאולוגי "לבית אבותם". כאשר מדובר באדם בעל חשיבות אנציקלופדית הייתי מצפה שיהיה הרבה יותר מידע. לפני שאני שם תבנית חשיבות אני מבקש לשאול אם למישהו יש מקורות משמעותיים יותר העוסקים בו. נרו יאירשיחה • י' בתשרי ה'תש"ף • 22:53, 9 באוקטובר 2019 (IDT)

שלום משתמש:נרו יאיר, ההערות שהורדת שייכות דווקא אליו ולא לגיסו, אף כי יתכן שהמיקום שלהן יכול היה אכן להטעות אולי. חוץ מזה, שים לב בבקשה: א. המנהל של בית הספר הדתי הראשון של המושבה יבנאל. ב. אחד ממייסדי בית הספר הדתי הראשון של תנועת "המזרחי" בירושלים. ג. כתב מאמרים בענייני היום, שירים וסיפורים וכן תרגם שירים וסיפורים מצרפתית לעברית, שהתפרסמו ברבים מעיתוני התקופה, "מוריה", "דאר היום", "התקופה", "התור". ד. ציר מטעם תנועת המזרחי בקונגרס הציוני העשרים בציריך. ה. חבר בוועד המפקח של בתי הספר של תנועת המזרחי בארץ ישראל. ו. חבר בהנהלת בנק מסד, הבנק של המורים. ועוד.עמירם פאל - שיחה 06:48, 10 באוקטובר 2019 (IDT)
שלום עמירם. הקישור הראשון מבין אלה שהורדתי שבור. השני אמנם מזכיר את שם העט באופן אגבי, לא את השם "בן ציון שפירא". לכן לא מצאתי את הקשר. מלבד זה, אנא שים לב לכך שגם שני המקורות האלה, גם ה"לקריאה נוספת" אינם תקניים. שתי ההערות אפילו לא בכיוון, אין אפילו קרדיט למחבר. אולי תוכל לתקן את זה. החשיבות עדיין מסופקת בעיניי, אבל השאלה המקורית שלי היא אילו מקורות נוספים עוסקים בדמות הזאת. זה מבחן לא רע למידת האנציקלופדיות שלה. כאמור, חיפשתי גם בעיתונות התקופה והעליתי חרס בידי. נרו יאירשיחה • י"א בתשרי ה'תש"ף • 10:11, 10 באוקטובר 2019 (IDT)
תיקנתי את ההערה השנייה והחזרתי למקום שהוא אולי קצת יותר טוב. אנסה לראות לאחר סוכות, כשייפתחו הספריות, אם ניתן להוסיף עוד מקורות. עמירם פאל - שיחה 09:04, 11 באוקטובר 2019 (IDT)