שיחה:בן ציון שפירא

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

מחסור במקורות[עריכת קוד מקור]

חיפשתי במאגר "עיתונות יהודית היסטורית". מצאתי אישים אחרים בשם זה, לא אותו (ייתכן שפספסתי).

בערך היו שתי הערות שוליים, שעסקו בגיסו. אין אף הערת שוליים שעוסקת בנושא הערך. יש "לקריאה נוספת": "שמואל אבן-אור אורנשטיין, דור ודור, "לבית אבותם" 5-6, 1992". אם אני מבין נכון, מדובר בכתב העת הגנאולוגי "לבית אבותם". כאשר מדובר באדם בעל חשיבות אנציקלופדית הייתי מצפה שיהיה הרבה יותר מידע. לפני שאני שם תבנית חשיבות אני מבקש לשאול אם למישהו יש מקורות משמעותיים יותר העוסקים בו. נרו יאירשיחה • י' בתשרי ה'תש"ף • 22:53, 9 באוקטובר 2019 (IDT)

שלום משתמש:נרו יאיר, ההערות שהורדת שייכות דווקא אליו ולא לגיסו, אף כי יתכן שהמיקום שלהן יכול היה אכן להטעות אולי. חוץ מזה, שים לב בבקשה: א. המנהל של בית הספר הדתי הראשון של המושבה יבנאל. ב. אחד ממייסדי בית הספר הדתי הראשון של תנועת "המזרחי" בירושלים. ג. כתב מאמרים בענייני היום, שירים וסיפורים וכן תרגם שירים וסיפורים מצרפתית לעברית, שהתפרסמו ברבים מעיתוני התקופה, "מוריה", "דאר היום", "התקופה", "התור". ד. ציר מטעם תנועת המזרחי בקונגרס הציוני העשרים בציריך. ה. חבר בוועד המפקח של בתי הספר של תנועת המזרחי בארץ ישראל. ו. חבר בהנהלת בנק מסד, הבנק של המורים. ועוד.עמירם פאל - שיחה 06:48, 10 באוקטובר 2019 (IDT)
שלום עמירם. הקישור הראשון מבין אלה שהורדתי שבור. השני אמנם מזכיר את שם העט באופן אגבי, לא את השם "בן ציון שפירא". לכן לא מצאתי את הקשר. מלבד זה, אנא שים לב לכך שגם שני המקורות האלה, גם ה"לקריאה נוספת" אינם תקניים. שתי ההערות אפילו לא בכיוון, אין אפילו קרדיט למחבר. אולי תוכל לתקן את זה. החשיבות עדיין מסופקת בעיניי, אבל השאלה המקורית שלי היא אילו מקורות נוספים עוסקים בדמות הזאת. זה מבחן לא רע למידת האנציקלופדיות שלה. כאמור, חיפשתי גם בעיתונות התקופה והעליתי חרס בידי. נרו יאירשיחה • י"א בתשרי ה'תש"ף • 10:11, 10 באוקטובר 2019 (IDT)
תיקנתי את ההערה השנייה והחזרתי למקום שהוא אולי קצת יותר טוב. אנסה לראות לאחר סוכות, כשייפתחו הספריות, אם ניתן להוסיף עוד מקורות. עמירם פאל - שיחה 09:04, 11 באוקטובר 2019 (IDT)

המשך[עריכת קוד מקור]

נרו, אל תשחזר אותי סתם, בבקשה. ביקשת מקורות והצלחתי למצוא. הקישור הוא עקיף ולפי שם העיתון והתאריך ניתן להגיע אליהם, צריך רק להיכנס יותר לעומק. מכל מקום, שמות היצירות, מקום פרסומן ותאריכי הפרסום הם בוודאי חשובים. כניסה לאתר והקשת "בן ציון שפירא" נותנת את כולם. אם נראה לך שמשהו לא בסדר, תעזור ותתקן, אל תשחזר באופן גורף. תודה. עמירם פאל - שיחה 14:28, 30 באוקטובר 2019 (IST)

עמירם, אתה הרי יודע שאין לי שום דבר נגדך. אפשר בהחלט לקשר לידיעה ספציפית, בדוק מעט יותר ותראה. אנחנו עושים את זה כל הזמן (וודאי לא מקשרים באופן שבו קישרת). אני לא פנוי להתחיל לחפש את הידיעות הספציפיות, אנא תגמור את העבודה. נרו יאירשיחה • א' בחשוון ה'תש"ף • 14:31, 30 באוקטובר 2019 (IST)
נרו יאיר, זהו שלא הצלחתי. אודה לך אם תעשה זאת עם אחד מהסיפורים או השיר שמצאתי ואני אחר כך אפעל עם השאר לפי הדוגמה שלך. שוב תודה. עמירם פאל - שיחה 14:45, 30 באוקטובר 2019 (IST)
יש שתי אפשרויות: או בוקמרקלטים (מכיר?) שעושים את זה באופן חצי אוטומטי, או שתיכנס לידיעה, ותחפש למעלה אייקון של שרשרת, שייתן לך קישור לידיעה המסוימת. באפשרות השנייה אתה צריך להוסיף שם מחבר, כותר, עיתון, תאריך ומספר עמוד. אם ההסבר עדיין לא מספיק אוכל להדגים, אבל לדעתי הדוגמה לא תספיק ללא ההסבר האמור. נרו יאירשיחה • א' בחשוון ה'תש"ף • 14:50, 30 באוקטובר 2019 (IST)
נרו יאיר, תודה, כל יום לומדים משהו. את האופציה השנייה הבנתי. אנסה אותה. לגבי האופציה הראשונה, האם תוכל אולי להפנות אותי לדף הסבר כלשהו? עמירם פאל - שיחה 15:07, 30 באוקטובר 2019 (IST)
בשמחה. ויקיפדיה:בוקמרקלטים. נרו יאירשיחה • א' בחשוון ה'תש"ף • 15:13, 30 באוקטובר 2019 (IST)