שיחה:גופרית

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

תרשימים[עריכת קוד מקור]

העלתי תרשימים של גופרית מונוקלינית וגופרית פלסטית אם זה עוזר לערך.

SuperJew - שיחה 22:05, 25 במאי 2008 (IDT)

אני לא בטוח שכדאי להוסיף את התרשימים לערך, כי כבר יש בו מספר תמונות והוספת התרשימים עלולה להעמיס. אפשר להסביר מילולית את הסידורים (הם די פשוטים). שים לב להבא להשתמש בשמות תמונות באנגלית כשאתה מעלה לוויקישיתוף - שם עברי מאוד מקשה על ויקיפדים שאינם דוברים עברית. ‏odedee שיחה 00:04, 26 במאי 2008 (IDT)

שאלה.[עריכת קוד מקור]

האם לבלוע גופרית בכמויות קטנות (גופרית טהורה) תזיק לגוף?

לא יודע, אבל אני מתקשה להאמין שהיא תועיל. אין לראות בדברים כהמלצה רפואית תומר א. - שיחה - משנה ויקיפדית 23:24, 28 במרץ 2010 (IDT)
"כמויות קטנות" זו כמובן הגדרה לא מספיק ברורה. בליעת גופרית יכולה לגרום לכאבי גרון, בחילות והקאות, אבל הרעילות של גופרית עצמה אינה גבוהה (ראה MSDS לערכי מינון קטלני). בעיות נוספות הן שגופרית נדלקת בקלות, ותוצרי השריפה הם גזים שהם כן רעילים, ונשימה של אוויר שמכיל חלקיקי גופרית, גם היא אינה בריאה. ‏odedee שיחה 02:59, 29 במרץ 2010 (IDT)

העיקר לא מוזכר[עריכת קוד מקור]

בערך לא כתוב על הגופרית המזהמת. כשאומרים "גופרית" מתכוונים בדרך-כלל לגופרית מזהמת.

גופרית היא בראש ובראשונה מינרל בעל תכונות שונות. בפרק (הקצר אמנם) "סביבה" מוזכרת השפעתה המזיקה, שיש להרחיב עליה, כפי שיש להרחיב בפרק "שימושים" דוגמאות, למשל: שימוש בה (בתוספת אשלגן) לצביעה של תכשיטים וחפצי-חן העשויים ממתכות שונות דוגמת כסף, כפי שעשיתי אנוכי השבוע. דקיהמטבחוןהסלוןבקרוב אצלכם 02:56, 28 בספטמבר 2011 (IDT)
כל הרחבה שכזו מבורכת. ALC • כ"ט באלול ה'תשע"א • 03:14, 28 בספטמבר 2011 (IDT)

טעות שחוזרת על עצמה בכמה הגדרות[עריכת קוד מקור]

יש בערך הזה כל מיני שמות של חומרים ומשתמשים במילה גופרתי. פעמיים משתמשים במושג הזה נכון, SO4, אך פעם אחת גותבו מימן גופרתי, H2S.

החומר H2S נקרא מימן גופרי, להבדיל מימן גופרתי H2SO4. אשמח אם תוכלו לשנות את השם כדי שיתאים לערך. כמו כן, שמתי לב לערכים רבים נוספים עם אותה הטעות, אשמח אם תוכלו לעשות בעניין בדיקה כללית.

S2 - גופרי

SO4 - גופרתי

SO3 - גופריתי


המילים מאוד דומות, אך יש הבדל מהותי.

היסטוריה[עריכת קוד מקור]

בתת הערך- היסטוריה, מצוין כי הומרוס כתב כי הגופרית מזיקה לצמחים. חסר מקור. ובאופן כללי חסרות הערות שוליים ומקורות אמינים. 46.116.96.38 18:58, 2 בנובמבר 2018 (IST)