שיחה:דיאגרמת פאזות

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

הערות על הערך[עריכת קוד מקור]

קודם כל משתמש:YasminBE: כל הכבוד על הערך חשוב כל כך! רואים השקעה וידע מקצועי! מספר הערות קטנות (יהיו עוד בהמשך):

  • אני מכיר את הדיאגרמה כלחץ כנגד טמפ'. יש עוד אפשרויות? אולי כדאי לפרט טיפה אילו גדלים תרמודינמיים נמצאים בשימוש.
  • פסקת דו קיום: "מאי רציפות בנגזרת של האנרגיה החופשית": נגזרת לפי מה? ולמה יש קציפה בנגזרת בכלל?
  • נקודה קריטית: " אין יותר לאנרגיה החופשית נקודת מינימום שנייה אלא רק אחת": איפה הוזכר שיש אחת? מתי דיברנו על מינימום?
  • בהמשך מדברים על איזור רציף בו אנרגיה חופשית היא אנליטית. אני חושב שצריך להוסיף הקדמה המסבירה טיפה לגבי אנרגיה חופשית והקשר שלה לעניין. לא לשכוח - הקורא יכול לבוא עם רקע חלקי ועדיף על ההתחלה להסביר מוסגי יסוד.

אגב (לא חייבים לענות), יש לך רקע מקצועי בכימיה או הנדסת חומרים? Corvus,(שיחה) 18:14, 1 באוגוסט 2015 (IDT)

  • בסעיף 2.1.1 יש הסבר על תכונות תרמודינמיות נוספות וגם אחר כך עבור כל דיאגרמה באופן ספציפי
  • הדף מדבר בעיקר על דיאגרמות והיה רצוי באמת שיהיה ערך "מעבר פאזה" יותר מקיף שיסביר את הדברים הנוגעים לכך בהיבט הנגזרות של האנרגיה החופשית והקשר שלה לכל העניין. בכל מקרה בסעיף הלפני אחרון יש הסבר ודוגמה עם איור לגבי האנרגיה החופשית והקשר שלה לדיאגרמה. אולי אוסיף עוד כמה מילים לגבי האנרגיה החופשית באופן כללי אבל כאמור זה נושא מאוד רחב שצריך להיות מוסבר במעבר פאזה.
בדף השיחה נהוג לחתום (לשים 4 פעמים "~" בסוף ההודעה). הקריאה היא מהתחלה לסוף. ככה שלהזכיר בקצרה נגזרות תרמודינמיות וקשר לפוטנציאלים תרמודינמיים יכול לעזור הרבה בשביל להבין את ההמשך. יש לנו ערך מעבר פאזה ובהחלט מותר ורצוי לשפר אותו (או כל ערך אחר בויקיפדיה). זה בסדר גמור לעשות פסקת מבוא אחרי הפתיח שבה יוסברו מוסגי יסוד. רק נשמח מזה. אני אישית פחות מתעסק בתרמודינמיקה באופן ישיר אלא משתמש בה ככלי למחקר, ככה שמעדיף לא לכתוב בעצמי על הנושא. ובכלל: welcome to wikipedia! שיהיה בהצלחה! Corvus,(שיחה) 18:41, 1 באוגוסט 2015 (IDT)
אני רואה שאתה עושה שינויים בערך. אני אשמח אם לא תבצע שינויים בתוכן בשבוע הקרוב.
הזחות בדף שיחה עושים עם ":" בתחילת שורה. בסוף השורה צריך להוסיף 4 פעמים "~". אם בכוונתך לעבוד על הערך ולמנוע התנגשות עריכה, יש לשים בראש הערך את התבנית {{בעבודה}}. יש להסיר אותה אחרי סיום העבודה. Corvus,(שיחה) 18:56, 1 באוגוסט 2015 (IDT)
עשית בינתיים שינויים בתוכן? או רק הגהה ושינוי של גודל האיורים? YasminBE - שיחה 19:15, 1 באוגוסט 2015 (IDT)
ניתן לראות את השינויים בלשונית "גרסאות קודמות" של הערך. לא הכנסתי שינויים משמעותיים. Corvus,(שיחה) 19:25, 1 באוגוסט 2015 (IDT)

xkcd[עריכת קוד מקור]

ראו את הקריקטורה שפורסמה כשבוע לאחר כתיבת הערך: Water Phase Diagram ב- xkcd... ‏Ovedcשיחהאמצו ערך יתום! 13:52, 11 באוגוסט 2015 (IDT)