שיחה:דיבייט בישראל

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

כל מי שיכול לתרום לרשימת הדוברים מוזמן לעשות את זה

מה זה? ערך אנציקלופדי או אתר של הארגון? לדברי העורך (בתוך הערך) "המטרה העיקרית של כרך זה היא להכיל רשימה של כלל הדיבייטורים המובלים של הליגה הישראלית בדיבייט. בנוסף כרך זה יפרסם כתבות ומאמרים אשר נכתבו על ידי החברים ברשימה זו בלבד." שנילישיחה 15:02, 16 באוקטובר 2008 (IST)

חשיבות הרשימה[עריכת קוד מקור]

צריך להקשיח את הקריטריונים. זוכים באליפות הארץ (יהיו 5-6 שמות זכאים לאזכור כמו מלכות יופי וזוכים בריאליטי). דובר מצטיין ומי שהעפיל לשלב גבוה בתחרויות בינלאומיות נחשבות (כמו אצל ספורטאים). כל השאר - לא חשובים גאלוס - שיחה 15:04, 16 באוקטובר 2008 (IST)

ולא להכניס שום מאמרים וכתבות ולהוריד את כל המשפטים המסבירים מי נכנסו ומי לא, למה מודגש וכדומה. שנילישיחה 15:06, 16 באוקטובר 2008 (IST)
חייבים את ההסברים כי אחרת הערך הזה ישונה כל יומים, אנשים יתווכחו על למה אדם אחד נכנס ולמה אחר לא.פרמטר ברור יסדר את הויכוח הזה.--Amster - שיחה 15:22, 16 באוקטובר 2008 (IST)
אם מקבלים את התבחין אז באמת לא צריך הדגשות כי מילא רק המודגשים נכנסים גאלוס - שיחה 15:08, 16 באוקטובר 2008 (IST)
רק אלופי ישראל יהפוך את הרשימה לרשימת חברים קטנה, אם רוצים להציג באמת את האנשים של הליגה הישראלית לדיבייט חייבים לתת לאנשים שמגיע להם את הקרדיט. גמר אליפות הארץ זה עדיין הישג מרשים. בנוגע לתחרויות מחו"ל ברור שאם אנחנו מסכימים שאליפות הארץ זה הישג מספק אז חצי-גמר אליפות העולם או אליפות אירופה חייב להיות גם קרטריון.--Amster - שיחה 15:22, 16 באוקטובר 2008 (IST)

לדעתי, יש להשאיר את הרשימה והקריטריונים כפי שהם. זוהי הרשימה האנגלית http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_debaters

לאור העובדה שאנחנו מדינה קטנה יותרבעלת כמות תחרוית מוגבלת יותר אני בעד שהקריטוריונים יהיו: - אלופי ישראל בדיבייט והעולים לגמר האליפות - דיבייטורים אשר הגיעו לשלבי הברייק של אליפות העולם ואירופה - דוברים מצטיינים של אליפות ישראל בדיבייט - דוברים מצטיינים של אליפות העולם ואירופה

רינת גרשפלד יו"ר ליגת הדיבייט הישראלית

הוספתי לאחר התנגשות עריכה: הרשימה הזאת לא בנויה טוב, צריכה להיות טבלה המתארת את אליפות הארץ בדיבייט בדומה לטבלת האליפויות בליגת העל בכדורסל, לגביי שאר הההישגים (כרגע אין ברשימה מתדיין שגם הגיע להישג באירופה וגם לא הגיע לגמר בישראל) יש מקום לאזכר אותם במהלך הערך תחת הסעיף "הישגים בינלאומיים של הדיבייט הישראלי" שנראה שיועד במיוחד לצורך זה. יש לשים לב שבסידור כמתואר יהיה "קשה" יחסית לאתר מידע על מתדיין בודד, אבל לשם כך אולי עדיף ערך "רשימתי" נפרד (כמו שהיה קודם לכן?) ולא להעמיס על ערך זה. בברכה, --איש המרק - שיחה 15:22, 16 באוקטובר 2008 (IST)
הרשימה מיותרת בצורה קיצונית. מפתיע לגלות שדווקא ערך העוסק באמנות הרטוריקה כתוב ברמה כל כך ירודה. ערך אנציקלופדי נועד לספק תובנות, ואילו רשימות טובות לקנייה במכולת. הערך שלפנינו הוא אוסף של רשימות, המתחרות ביניהן על תואר "הרשימה המיותרת ביותר", והתחרות צמודה ועזה. רשימות אלה מקומן באתר של ליגת הדיבייט הישראלית, ולא בוויקיפדיה. הוספתי לערך תבנית "שכתוב". דוד שי - שיחה 15:33, 16 באוקטובר 2008 (IST)

שלום חברים, אני חושב שהקרטריונים של יושבת ראש הליגה הם בהחלט מספקים, אך אם זאת אשמח אם יש רעיונות לסידור מוצלח יותר של הרשימה. לפי דעתי אלינו להיצמד למבנה של הערך האנגלי, זו צורה נכונה של ציון הפרטים. בכל מקרה אני תומך ברעיון של פתיחת ערך חדש לליגת הדיבייט האונברסיטאית, שהיא למעשה הליגה הישראלית היום.
- אורי זכאי.

למה מישהו מחק את כל הרשימה כאשר זה נמצא בדיון? --Amster - שיחה 17:11, 16 באוקטובר 2008 (IST)

כך כתוב בוויקיפדיה:מלחמת עריכה. לגופו של דיון, אני מסכים עם דוד שי. הרשימה כתובה בצורה לא טובה ואיננה אנציקלופדית. לא ברור ממנה בכלל מה תרומתם של האישים האלה לנושא הדיבייט בישראל. ברוקסשיחההמורשת העולמית. פשוט עולמית! 17:23, 16 באוקטובר 2008 (IST)

ערך זה הינו ערך האמור לחזק את תרבות הקשבה ודיון בישראל, ולהראות כי גם בתוכנו ישנם דוברים מצויינים אשר תורמים לדיבייט הישראלי. לכל אחד ישנה ראייה שונה על הנושא, וזכותו לכך, אך אין הדבר אומר כי מותר למחוק דברים שאינם נראים לכותב אחד, בעוד הם לחלוטין מקובלים על משתמשים וכותבים אחרים. רינת

ליגת הדיבייט הישראלית מוזמנת להקים אתר משלה, ובו תוכל לתת עשרות דפים של רשימות, ובהם אלופי דיבייט, אלופי משנה וסגני אלופים. ניסיון להתעלק על אתר אחר (ויקיפדיה) ולכפות עליו תכנים שמקומם באתר פרטי, אינו ראוי. דוד שי - שיחה 07:00, 17 באוקטובר 2008 (IST)

אם כך אצרף את הרשימה בלינק בנתיים--Amster - שיחה 02:52, 21 באוקטובר 2008 (IST)

אתה לא תצרף אותה כי יש רוב נגד וזו גם הגרסה היציבה (והאתר הזה גם מפר את הרישיון של ויקיפדיה בהעתקת ערכים בלי התנאים הנדרשים ולכן אין לקשר בכלל). הידרו - שיחה 02:59, 21 באוקטובר 2008 (IST)
אני לא מכיר חוק אצלנו שקובע כי אתר אשר מפר את זכויות היוצרים שלנו - לא נקשר אליו. זה משהו שצריך לדון בו. באופן כללי, סביר לקשר לאתר של אגודה או התאחדות כלשהי המאגדת הנושא בישראל. זהר דרוקמן - I♥Wiki‏ 03:02, 21 באוקטובר 2008 (IST)
לא ברור לי מה האתר הזה העתיק מאתנו תוך הפרת זכויות יוצרים. דוד שי - שיחה 08:46, 21 באוקטובר 2008 (IST)
הערך דיבייט מועתק מגרסה ישנה שלו, וסביר להניח שגם סמלי הפורטלים. אני לא אומר שלא נקשר לוואלה בגלל וואלפדיה אבל כאן אין תוכן מלבד גרסת "המה שלא ניתן להכניס לויקיפדיה יכנס בקישור חיצוני". הכותרת באתר ברוכים הבאים לאתר הדיבייט הרישמי של ישראל איננה הופכת את האתר לרשמי. הידרו - שיחה 13:44, 21 באוקטובר 2008 (IST)
יש שם דף מידע עם חברי ליגת הדיבייט והשגים, זה כבר הופך את הקישור לרלוונטי לערך (בהנחה שהמידע נכון), בכל מקרה ניתן לדבר על כל אחד מהנושאים בנפרד ולא לבצע מחיקות גורפות. מה גם שהגירסה היציבה היא האחרונה של דוד שי. --Amster - שיחה 15:56, 21 באוקטובר 2008 (IST)
עכשיו אני ממש מבולבל, אם האתר ויקי הזה הוא האתר הרשמי אז מה זה? (אני חיפשתי קשר בין השניים ולא מצאתי) ומי בכלל מסוגל להכריז על רשמיות בנושא? הידרו - שיחה 17:13, 21 באוקטובר 2008 (IST)
האם ישנם אנשים נוספים אשר רוצים להביע דעה בנושא הקישור? ליאור.ש


לאחר מחיקת הרשימות אני משנה את התבנית לערך זה לוקה בחסר זה יותר מתאים מערך זה חסר ערך

אלופי ישראל[עריכת קוד מקור]

האם למישהו יש התנגדות לרשימת הזוכים בליגת הדיבייט הישראלית? רק הזוגות שזכו?? 00:12, 22 באוקטובר 2008 (IST).

רשימת זוכי הליגה[עריכת קוד מקור]

האם מישהו יכול לאמת את הרשימה דרך אתר רישמי או משהו דומה? --Amster - שיחה 11:23, 21 באוקטובר 2008 (IST)

יש אתרים של הליגה הזו שבטח מפרסמים תוצאות. אנונימי/ת לא חתם/ה

ניתן לאמת את המידע דרך אתרי הישגי הליגה של אוניברסיטת חיפה והמרכז הבינתחומי. --רינת1 - שיחה 19:44, 21 באוקטובר 2008 (IST)

הישגים בינלאומיים של הדיבייט הישראלי[עריכת קוד מקור]

מהערך נמחקה רשימת ההישגים הבינלאומיים בתחום הדיבייט בטענה שהיא אינה אנציקלופדית. לא ברור לי מדוע זכייה באליפות אירופה למשל, אינה אנציקלופדית. בברכה, איש המרק - שיחה 10:10, 15 באוגוסט 2009 (IDT)

קרא למעלה - #חשיבות הרשימה. ‏odedee שיחה 10:25, 15 באוגוסט 2009 (IDT)
הדיון למעלה עוסק ברשימה שנמחקה מהערך (לא הרשימה שאתה מחקת). בברכה, איש המרק - שיחה 10:55, 15 באוגוסט 2009 (IDT)