שיחה:דיוטי פרי

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

כמה שאלות[עריכת קוד מקור]

ערך מעניין , אולם תהיתי אם החלק העוסק בחנויות הפטורות ממס בישראל, ובפרט השורות שעוסקות ביתרון שלהם על השוק הכללי ועל אחזקתם בחלק ניכר מהצריכה הכוללת במשק בפרטים מסויימים, מעודכן. זו לאור השינויים בשוק הישראלי בשנים האחרונות וביחוד לאור התחזקותו של השקל, כניסתם של רשתות שיווק גדולות וחדשות לשוק הכללי, המעבר לטרמינל 3, שפגע ברווחיותם של החנויות (לפי טענתם, בשל מבנה אזור הדיוטי פרי ופיזור המסעדות שם) ויציאתה של סקאל מהאזור והחלפתה בחברה אחרת(אם זכרוני אינו מטעה אותי בחברה שמתעדת לא למכור מוצרי חשמל גדולים) .

כמו כן תהיתי אם פסק הדין המצוטט לא אמור להיות מלווה בהערת שוליים.

בברכה--יום טוב - שיחה 09:16, 13 ביוני 2008 (IDT)

לשינוי בשער השקל אין השפעה על יתרונן של חנויות הדיוטי פרי, מפני שיתרון זה מושג בזכות הפטור ממס.
אני משער שגם לשאר השינויים אין השפעה מהותית, אבל כדאי למצוא אסמכתא לכך.
פסק הדין אינו מופיע באינטרנט החופשי, ולכן אי אפשר לתת יותר ממה שיש. בכל אופן, הפכתי את פרטי פסק הדין להערת שוליים. דוד שי - שיחה 09:34, 13 ביוני 2008 (IDT)
תודה על התגובה המהירה, בברכה--יום טוב - שיחה 09:43, 13 ביוני 2008 (IDT)

פטור ממס[עריכת קוד מקור]

בערך נאמר שיש לשלם מכס על מוצרים שמחירם גבוה יותר מ-200 דולר, אך הם פטורים ממע"מ וממס קנייה. אני חושש שמדובר באי דיוק. האם מישהו יכול לספק אסמכתא לפטור הנ"ל? שרשרשיחה 23:21, 28 במרץ 2011 (IST)

דיוטי פרי[עריכת קוד מקור]

שלום דוד. בתחילת הדרך ומנסה להבין. בדף הדיוטי פרי יש ארבעה קישורים. הראשון מוביל לדף עם הרבה קישורים שבורים ואינו כולל מידע משל עצמו (אתר "טייל" אולי כדאי להוריד). ברשימה העולמית שוב פעם הרבה מידע, באנגלית. עקבתי מה הוא אומר על נמל התעופה בן גוריון - ובסופו של דבר הוא מקשר לאתר ג'יימס ריצארדסון (וזהוא). לא מאוד שימושי אבל בהחלט ייחודי. השלישי של עז אלמוג - סקירה היסטורית ופילוסופית. נותן מימד אחר. אני באופן אישי אם אני טסה לפני אני קודם כל מעוניינת לדעת אלו חנויות מצפות לי ומחירים, זה שימושי בעיניי. דברים שאין בדף. האם זה משהוא שהדפים בוויקיפדיה רוצים לספק ? בת עמי.

ייתכן שהגישה שלי למהותה של אנציקלופדיה שמרנית מדי, אך אני סבור שמידע שימושי מסוג שהבאת אין מקומו באנציקלופדיה. על אנציקלופדיה לעסוק במהות, בהיסטוריה, ולא בהשוואת מחירים. במסגרת מיזמי ויקיפדיה יש מקום שבו מידע על השוואת מחירים בדיוטי פרי יתקבל יותר באהדה והוא אתר ויקימסע. דוד שי - שיחה 14:04, 3 במאי 2013 (IDT)

דיווח על טעות[עריכת קוד מקור]

פרטי הדיווח[עריכת קוד מקור]

כתוב: "הפטור ממס הופך את חנויות הדיוטי פרי בנתב"ג למושכות במיוחד, ובמוצרים מסוימים נמכר בהם חלק ניכר מהצריכה הכוללת של תושבי ישראל." טענה זו לא נכונה. הפטור ממס לא מוריד את המחירים כלל וכלל ולכן לא ברור מה מושך בהם. המחירים בדיוטי גבוהים בהרבה מהממוצע הארצי (לעתים פי 4 ממחיר רגיל). לגבי הטענה שמוצרים מסוימים הם חלק ניכר מהצריכה בארץ: דרוש מקור רציני שמוכיח את זה. דווח על ידי: 130.60.94.208 14:28, 2 במרץ 2017 (IST)

"בשנת 1996 מכרו רשתות השיווק בארץ מוצרי קוסמטיקה ובשמים בהיקף כולל של 230 מיליון דולר. לצורך ההשוואה, חנות הקוסמטיקה והבשמים של ריצ'רדסון לבדה מכרה באותה שנה אותם מוצרים ב-120 מיליון דולר. כך קרה גם בענף נעלי הספורט. מתוך כ-2.5 מיליון זוגות נעלי ספורט ונעליים מותגיות שנמכרו בישראל בשנים 1993-1996, מכרו האחים סקאל כ-800 אלף. את השאר מכרו 400 חנויות ברחבי המדינה." [1] דוד שי - שיחה 22:48, 2 במרץ 2017 (IST)
דוד שי, בכל זאת, משנת 1996 עברו כבר 20 שנה. וגם לא בטוח עד כמה אפשר לסמוך על הנתון: הוא מדבר בדולרים ולא במוצרים וכידוע הדיוטי-פרי יקר יותר (כך שב100 דולר בישראל אפשר לקנות משמעותית יותר מוצרים מ100 דולר בדיוטי-פרי) וגם אין הוכחה לכך שהמוצרים שנרכשו אכן שימשו בזמנם את תושבי ישראל ולא את התיירים שלא מתמצאים במחירים. ישראלים לא כאלה פריירים. Corvus‏,(Nevermore)‏ 14:45, 3 במרץ 2017 (IST)
לי אין ספק שבבשמים ובסוגים מסוימים של אלכוהול הדיוטי פרי זול יותר, ונוגס נתח משמעותי מהשוק. מובן שיש למצוא לכך אסמכתא עדכנית. דוד שי - שיחה 16:31, 3 במרץ 2017 (IST)


מידע חשוב שלא נמסר בערך - מה ההגיון בכל העניין?[עריכת קוד מקור]

מידע שלא נמסר בערך אך לדעתי הוא חשוב מאד ובגללו נכנסתי לערך. מה ההגיון הכלכלי/חברתי בכל עניין הדיוטי פרי? הרי מדובר בסוג של פרס לעשירים שטסים לחו"ל! לא די בכך שידם משגת לטייל בחוץ לארץ, אלא המדינה גם נותנת להם מתנה נוספת: אפשרות לקנות מוצרים לכאורה זולים יותר בחנות שרק היוצאים לחו"ל יכולים לקנות בה! (זה שבפועל לא צריך להיות עשיר בימינו כדי לטוס לחו"ל וזה שהמוצרים בדיוטי פרי לא תמיד יותר זולים, זה כבר מה שהוא אחר. אני בכל אופן כיוונתי להגיון שבבסיס כל העניין). תודה מראש למי שיואיל להסביר ואף לערוך את הערך בהתאם! חניאל קורן 37.142.241.56 21:48, 7 בנובמבר 2020 (IST)

"החנויות במתחמי הדיוטי פרי נהנות הן מפטור ממס והן מקהל לקוחות שבוי, אשר לא יכול לצאת מחוץ למתחם בקלות" - הפרס הוא רווח לחנויות שנהנות מהטבות ולא ללקוחות וכן - לכאורה המוצרים זולים יותר, אך בפועל המוצרים בדיוטי פרי יהיו לרוב יקרים יותר ובמיוחד מוצרי מזון לצריכה מידיית (בתי קפה וכו'), שהמחיר יכול לטפס בקלות לפי 10 מהמחיר שתמצא בחנויות רחוב בישראל. ‏HiyoriXשיחה • חציל-צילון • 21:55, 7 בנובמבר 2020 (IST)