שיחה:דייט

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

לטעמי, ההפניה של המושג דייטינג לדף הזה שגויה. דייטינג זו תרבות רחבה המכילה משמעויות שונות, בוודאי בעידן הרשתות החברתיות, אתרים ואפליקציות היכרות, והמושג ראוי לערך בזכות עצמו. לא רק בהקשר של פגישה. אתם מוזמנים להשוות עם הערך המקביל באנגלית (אנ'). לכן, אני מציע בשלב הראשון להפריד בין הדפים ולהשאיר את הדף "דייטינג" כקישור אדום.--נדב - שיחה 10:48, 31 ביולי 2017 (IDT)

מסכים שראוי לערך, לא מסכים להסרת הפניה - אם תיצור ערך על התרבות של דייטינג - אולי יהיה נכון להפריד. באנגלית, יש לציין, אין הפרדה. הדף של (אנ') הוא דף disambig (שכן באנגלית זה רב משמעי - מתאריך, דרך תמר (הפרי), ועד לדייט רומנטי (שנולד מהמושג של תאריך - לקבוע תאריך לפגישה)) - הדף לנושא הרומטי הוא בdating.Icewhiz - שיחה 16:07, 2 באוגוסט 2017 (IDT)
באמת שאני לא זקוק להסברים אטימולוגיים. התכוונתי לדייטינג כתרבות חיזור, אבל אין לי כוונה כרגע לכתוב ערך בפני עצמו. אולי בגלגול הבא.--נדב - שיחה 18:13, 8 באוגוסט 2017 (IDT)

שוליים, אובייקטיביות, ותוכן חסר[עריכת קוד מקור]

1. אני מוצא את הקישור לדייט שואו כקישור לא אובייקטיבי/פרסומי. מה גם שהאתר הזה מכיל המון עצות שוביניסטיות ופוגעניות בהיבטים אחרים, וגם ארכאיות. 2. הסיפור של אימון לזוגיות הוא לדעתי די שולי בסיפור של דייטינג. 3. בהקשר ההערה הקודמת - נכון וראוי לעשות הבחנה (ואף להרחיב) בערך על קשרים אפשריים בין היכרות ראשונית בדייט לבין יציבות זוגית שהינו נושא שלם בפני עצמו, אך הבסיס לו הינה ההתאמה הראשונית. 4. במערכות לארגון דייטים ראוי לציין גם את הרשתות החברתיות, בפרט פייסבוק שהינה פלטפורמה פופולרית היום למציאת בן/בת זוג לדייט. זה מתבטא גם בקבוצות פייסבוק שונות אבל גם מחוץ לקבוצות. אולי הסיפור של תרבות השדכנות (למשל במגזר הדתי) גם ראוי לשורה בפסקה זו. 5. יש הרבה מקום להרחיב בערך הזה על דברים שמוזכרים למשל בערך באנגלית: הסכנות בדייטינג, הבדלים מגדריים/נטייה מינית בדייטינג, טל.ש - שיחה 14:42, 10 בספטמבר 2017 (IDT)