שיחה:דן מירון

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

"בשנת 2006 נעצר מירון בניו יורק לאחר שהיכה את אשתו, אילנה". השמטתי פיסקה זו על הסימוכין שלה. כידוע, מעצר אינו הרשעה, ופתיחת הליכים פליליים אין פירושה שהאיש אכן עשה את המעשים. העניין כבר בן מספר חודשים, וודאי יש מידע נוסף - האם היה זה סכסוך משפחתי שנופח מעבר לפרופורציות (ואז אין בו עניין לקורא), או שמא אכן המדובר בעניין שקרה כפי שמדווח ומירון אכן היכה את אשתו (וגם אז יש לחשוב על מקומו המדוייק של המידע בערך זה). מכל מקום, כמו שהיא, אין הפיסקה ראויה, והשמטתי אותה. קילגור טראוט 12:40, 3 ביוני 2007 (IDT)

שלום, מקוה שמישהו רואה את זה. דן מירון הודה בתקיפת אשתו: http://www.haaretz.co.il/misc/1.1088069. אני חושבת שראוי שתכניסו חזרה את הפסקה הזו. תודה.

שאלה - האם ראוי לשמור על הטענה לפיה מירון הוא בן זוגה של אגי משעול? ראשית המקור לטענה הוא בלוג של אלי אשד ולא מקור מוסמך. שנית בראיון עם אגי משעול לאחרונה הוזכר בן זוגה, בעלה מזה שנים רבות.

צודקת. הסרתי. אבנר - שיחה 00:20, 8 ביוני 2012 (IDT)

מחיקת קשור[עריכת קוד מקור]

- הועבר מהדף ויקיפדיה:בירורים

מחיקת קשור של מאמר של נעמה לנסקי "שיר מחאה" ב"ישראל היום" מתאריך 08.04.2011 מדף הערך של דן מירון.(ובעבר מחיקתו גם מדף יהודה עמיחי ונתן זך)

המאמר עוסק ביחסים הקשורים לעבודתם הספרותית של יהודה עמיחי ונתן זך, ובמסגרת זו מתוארת עבודתו הבקורתית של דן מירון, כפי שגיבש ותאר וסכם אותה בספרי הבקורת שלו ("מול האח השותק") במאמר מתאר מירון את דרך עבודתו ,מקורות האינפורמציה שלו ודרכי הבדיקה של האינפורמציה שבידו כמבקר ספרות ,ולכן לדעתי הוא רלוונטי לכל מי שמעונין בדרכי עבודתו של דן מירון וחשוב שיהיה מצוי בערך אודותיו.

תיקון, 21 דצמ תיקון (שיחה | תרומות | מונה) לא חתמ/ה

לטובת המתדיינים הנה הכתבה [1]. כקישור חיצוני הוא לא רלונטי לדעתי שכן הוא מוזכר בכתבה במספר קטן מאד של שאלות ששאלה אותו העיתונאית בהקשר של טענה לעריכת שירים של יהודה עמיחי בתחילת דרכו ע"י נתן זך, ומדוע מירון החליט להכניס את הטענה הזו לספרו. הוא מוזכר שם בצורה אגבית ובניסיון לברר את הטענה ולא מלמד באמת על אופן עבודתו או איסוף מקורות. זה שהוא הכניס טענה ספציפית מסוימת על סמך שמועות לא מלמד אותנו על אופן עבודתו בכל הספר. אוסיף רק שהוספת קישור חיצוני בצורה סיטואנית (כלומר לערכים רבים כשבחלקם הוכנס הקישור מספר פעמים במקרומות שונים) כמו שעשית לא נראה טוב. אליסף · שיחה 17:30, 21 בדצמבר 2013 (IST)
הקישור לא מתאים. גילגמש שיחה 17:34, 21 בדצמבר 2013 (IST)
שלום אליאסף, אנו חלוקים בדעותינו בענין עקרוני.לדעתי כל מולקולה של חומר מעידה על החומר כולו. המאמר מייצג, על ידי מקרה אחד , (מולקולה אחת) את צורת טפולו של מירון בעובדות . הוא מסתמך על שמועות , ללא בדיקה, ומציג אותן כעובדות מוחלטות. (טענתו: "למה שזך ישקר?" אינה עומדת בשום מבחן) האם אתה, אליאסף, בדקת באופן יסודי את שאר העובדות בספריו והגעת למסקנה שהן כולן אמת? מן הדין שחוקר או קורא הנפגש בעבודתו של דן מירון יהיה מודע לבעיתיות העולה במאמר הזה,המזמינה בדיקה יסודית גם בכתביו האחרים. הצעת הגניזה שלך תגרום להסתרה של ידע ולהטעיה של הקורא והחוקר.;תיקון - שיחה 19:33, 22 בדצמבר 2013 (IST)
כיצד אתה מסיק מתשובה שהוא נתן לעיתונאי ושבה הוא לא פירט את צורת עבודתו המלאה באיסוף מידע אלא ענה נקודתית, לגבי אופן העבודה הכללי שלו? ובלי קשר, התשובה שלו חבויה שם בצורה שולית בכתבה ולכן אין להטריח את הקורא במאמר לא קשור. אתה רוצה להביע ביקורת עליו, טוב ויפה. מצא בבקשה מאמרי ביקורת שהם מרכזיים בספרות, עיתונות וכו, שבהם יש עליו ביקורת, ואם זה באמת מרכזי ויהיה כתוב בצורה נייטרלית אולי יש על זה מקום בערך. אליסף · שיחה 21:57, 22 בדצמבר 2013 (IST)
שלום אליאסף, אתה שם עצמך כצנזור ושופט עליון לקורא,ומחליט מה יקרא ומה לא יקרא, מה רללוונטי ומה לא.זה לא נראה לי עפ"י כללי הויקיפדיה. לדעתי הקורא הוא שאמור לשפוט את התוכן העובדות המובאות בפניו.תפקיד הויקיפדיה להביא חומר מבוסס.
נראה לי שעלינו להתקדם לשלב הבא בפתרון מחלוקת העריכה הזאת. נראה לי שאתה בקי ממני בתהליכים. התוכל בבקשה לקדם את המחלוקת לשלב הבא?תיקון - שיחה 10:53, 23 בדצמבר 2013 (IST)
ממש לא צנזורה, אני פשוט לא רואה שום סיבה לקשר לכתבה לא קשורה כאשר את הביקורת אתה מביע ולא הכתבה. ביקורת, במידה ואכן ישנה כזו והיא לא קיימת רק אצלך, יש להביאה בצורה ברורה, לא בדרך מתחבאת דרך קישור חיצוני. בכל אופן אקשר לכאן דרך לוח המודעות כדי שאחרים יביעו את דעתם. אליסף · שיחה 21:44, 23 בדצמבר 2013 (IST)
צר לי שאינך מבחין בין הבאה של מקור רלוונטי ,( המובא במלואו וכפי שהוא) לבין דעתו של המביא את הקשור של המקור לערך הרלוונטי. דעתי אינה מובעת במקור ולא בקשור. הבאת המקור היא פעולה אובייקטיבית והמקור מוסמך. אין שום מניעה מבחינת תקנות הויקיפדיה להביאו. אתה הוא זה שמחליט לצנזר את המקור בקשור בטענה שהוא לא רלוונטי. הוא רלוונטי כי הוא עוסק בדן מירון ובעבודתו כחוקר ספרות, והמקור התפרסם בצבור והוא אמין.תיקון - שיחה 09:08, 28 בדצמבר 2013 (IST)
דבר זה לא מהווה "מקור". גילגמש שיחה 09:19, 28 בדצמבר 2013 (IST)
ראיון בעתון מוכר אינו מהווה מקור לידע על המרואיין ? אולי תגדיר מהו לפי דעתך מקור ?תיקון - שיחה
אנחנו לא נוהגים לקשר לדבר כזה, במיוחד שהראיון לא נערך עם פרופ' מירון. גילגמש שיחה 12:27, 28 בדצמבר 2013 (IST)
סליחה, אולי תגדיר מה זה "דבר כזה"? הראיון נערך גם עם דן מירון (ועם אחרים) בנושא שדן מירון קשור אליו. צר לי גלגמש, תואיל לדייק בדבריך ולבדוק לפני שאתה קובע דברים מופרכים.תיקון - שיחה 13:56, 28 בדצמבר 2013 (IST)
"דבר כזה" הוא ראיון. לא כל כך נהוג לקשר לראיונות בפרק קישורים חיצוניים. מילא אם ראיון היה עם דן מירון עצמו, אבל זה לא המצב. הוא רק חלק מהכתבה. אני לא חושב שיש לקשר לכתבה זו. גילגמש שיחה 16:05, 28 בדצמבר 2013 (IST)
איפה בחוקי העריכה של ויקיפדיה נקבע שראיונות אינם מתקבלים? חוץ מזה, הראיון הוא במסגרת מאמר שבתוכו שולבו מספר ראיונות ודן מירון הוא אחד מהם. דן מירון מרואיין. אלה הן עובדות ולא דעות הניתנות לויכוח. בשל מעוט המשתתפים בדף השיחה יש לעבור לשלב הבא.תיקון - שיחה 14:56, 29 בדצמבר 2013 (IST)
אין "שלב הבא". מספר המשתתפים אינו חשוב לצורך העניין. אני פורש מדיון זה לעת עתה. גילגמש שיחה 15:03, 29 בדצמבר 2013 (IST)
מסכים, "השלב הבא" הוא שתקבל את העובדה שעמדתך היא במיעוט, לא משנה כמה מתדיינים יש פה. היו שתי פניות בלוח המודעות, שלי ושלך ואף אחד לא הצטרף לדיון. אני מציע שתעזוב את הערך ותעבור לנושאים אחרים. אליסף · שיחה 15:15, 29 בדצמבר 2013 (IST)
אלאסף הנכבד, מוטב שתלמד את חוקי הויקיפדיה.נערכת מלחמת עריכה. כל זמן שהיא לא הוכרעה יש לשמור את הגירסא היציבה(המקורית) עד להכרעה.לא היתה כל הכרעה ולא אתה מחליט. הגרסא המקורית מוחזרת עכשיו ואני מציעה לך לכבד את חוקי הויקיפדיה ולא להשחית את הקישורץתיקון - שיחה 15:26, 29 בדצמבר 2013 (IST)
אם תנסה להחזיר את הקישור בצורה כוחנית, תחסם. ראה כי הוזהרת. גילגמש שיחה 15:27, 29 בדצמבר 2013 (IST)
דעתך היא דעת מיעוט לאחר דיון שהתקיים, כך שלא משנה מה הייתה הגרסה היציבה, זה לא רלוונטי כלל. שנית, אם תטרח לקרוא את ויקיפדיה:מלחמת עריכה, תווכח שהגרסה היצבה היא הגרסה ללא הקישור החיצוני. אני מציע שוב ובפעם האחרונה - תעזוב את זה, עבור לדברים אחרים. ההתעקשות שלך מתישה ואני גם נוטש את הדיון הזה. כל טוב, אליסף · שיחה 15:33, 29 בדצמבר 2013 (IST)

אני לא אוותר ואמשיך מכיון שהצדק איתי. אל תאיים.תיקון - שיחה 15:42, 29 בדצמבר 2013 (IST)

רשימה לוקה בחסר[עריכת קוד מקור]

רשימת ספריו ומחקריו לוקה בחסר (מעיון בסיסי ולא מעמיק שמתי לב שחסרים ספריו "הרופא המדומה", "שלג על כנף היונה", "הרפיה לצורך נגיעה" ו"מדוע גנסין"). האם אנחנו רוצים להוסיף את כל החסר? (אני לא רואה למה לא) אפשר לעשות את זה ע"פ הרשימה הנ"ל https://library.osu.edu/projects/hebrew-lexicon/00614.php