ויקיפדיה:בירורים

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

קיצור דרך: וק:בר

ארכיון

ארכיונים


1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

דף זה משמש את הקהילה וחבריה לשם בירור נוסף של אירועי עימות בין משתמשים בוויקיפדיה, מסוג: הפרות של כללי ההתנהגות בין חברי הקהילה, מלחמות עריכה בניגוד לכללים, תקצירי עריכה פוגעניים, התבטאויות לא הולמות בדיונים ובדפי שיחה, התנהגות מאיימת, שימוש בלתי נאות בהרשאות מחיקה, שחזור מהיר, חסימה וכדומה.

הדף מיועד לטיפול בתלונות ממוקדות העוסקות באירוע אחד או יותר מן העבר הקרוב. בדרך כלל, הדיון שיתקיים בעקבות התלונה אינו מהווה הצבעה, אלא בירור בשאלה מהי דעתם של משתמשים ומפעילים אחרים על הדרך שבה נשוא התלונה פעל/ה והדרך שבה יושמה מדיניות ויקיפדיה במקרה המדובר. אם הדעה בדיון תטה לטובת עמדתם של מגישי התלונה, ימצאו אלו שיהיו מוכנים לתקן את המעוות או להציע פשרה הוגנת לפתרון המחלוקת בדרכי נועם; ואם לא, ניתן יהיה לקבל הסברים נוספים שיקלו על מגישי התלונה בעריכות הבאות. יוצא דופן לכלל זה: הצבעה המתקיימת לאחר חסימה ארוכה של משתמשים ותיקים, שתתקיים על פי הנוהל המתאים, ולא זה המפורט כאן.


אנא קראו בעיון את הנהלים הבאים לפני שתשטחו את טענותיכם.


טוען את הלשוניות...
 • על פותח הדיון להודיע לנילון על הבירור.
 • את הבירור יכולים לפתוח כל אלה המרגישים שנעשה להם עוול על ידי משתמשים אחרים או מי מטעמם, לרבות מפעילי מערכת.
 • ככלל, יש לפתוח בירור רק לאחר שמוצו האפשרויות האחרות (ובפרט פנייה לנילון).
 • הדיון יפתח ב־==כותרת== קצרה שאינה כוללת את שם המשתמש/ת, שם המתלונן/ת או כל שם אחר.
 • הדיווח חייב לכלול הפניות לעריכות ולדיונים המדוברים, במתכונת [[שם הדף]], [[שיחה:שם הערך]], ואל המשתמשים הקשורים בנוסח {{משתמש|שם משתמש}}.
  • במקרה של דיווחים על שחזור או שינויים ספציפיים, נא להציג קישור להשוואת הגרסאות.
  • לטענות על מחיקה יש לצרף קישור לערך המחוק (למפעילים יש גישה לגרסאות שנמחקו).
  • לטענות על חסימה יש לצרף קישור אל שם המשתמש, בנוסח [[שיחת משתמש:שם המשתמש|שם המשתמש]].
 • אפשר לאגד כמה מקרים הקשורים באותו עניין בתלונה אחת.
 • על כל המשתתפים בדיון לחתום על תגובתם באמצעות הרצף ~~~~.
 • מן הראוי, שהמשתמשים שהתלונה מתייחסת אליהם יגיבו באופן מפורט וברור, ויסבירו (אם גם בקיצור) את שיקוליהם.
 • גם משתמש חסום רשאי להגיב בדיון הנערך בעניינו בדף הבירורים.
 • הדיון פתוח בפני המשתמשים הרשומים שלהם ותק של חודש ולפחות מאה עריכות בדפי התוכן.
 • הודעות שאינן חתומות, או שהחותם עליהן אינו עומד בתנאי הסעיף הקודם, יימחקו.
 • המגיבים מתבקשים למקד את התייחסותם אל המקרה המדובר, אלא אם נטען שהפעולה מוצדקת בגלל אירועים קודמים.
 • המגיבים כולם מתבקשים לקצר, ולא להפוך דף זה לבימת דיונים. בפרט, אם מסתמן רוב ברור לצד אחד, אין צורך להמשיך ולנאום בזכות אותה עמדה.
 • אם הדיון עוסק באופן משמעותי בתוכן הערך, רצוי להעביר אותו לדף השיחה המתאים (ולהשאיר כאן קישור).
 • משתמשים ומפעילים שהחליטו להפוך את הפעולה העומדת לדיון (לבטל מחיקה, לשחרר חסימה, וכולי), יתעדו מעשיהם אלה בדף הדיון.
 • כשנערך דיון בעניינו של משתמש, המשתמש יכול לעצור את הדיון על ידי הודעה על פרישה. במקרה כזה המשתמש ייחסם ללא הגבלת זמן, והדיון ייעצר ויאורכב מיד. אם ירצה (אחרי יומיים, שבועיים או שנתיים), יוכל המשתמש לבקש לחדש את הדיון, והמשך הדברים ייקבעו לפי תוצאות הדיון המחודש.
 • דיונים יאורכבו מיד לאחר סיום הדיון לפי הוראות הסיום הנ"ל.
 • דיונים יאורכבו לדף השיחה של נושאם (ערך, מדיניות וכו'). אחרת, לדפי הארכיונים שמשמאל.
 • יש להשאיר אזכור לארכוב בצורת כותרת + הפניה בארכיון האחרון בצד שמאל.לפתיחת דיון חדש בדף זה, לחצו כאן


שימוש בטיוטה של משתמש אחר ושחזור דף מחוק

מחיקת הטיוטה המשוחזרת

אתייג פה את משתמש:יונה בנדלאק שהוא החונך שלו ואת משתמש:גארפילד, אחראי החממה. גילגמש שיחה 12:44, 26 ביוני 2015 (IDT)
אני שחזרתי לבקשתו של נהוראיי. הייתי בטוח שתייגתי את ארימיס. נהוראיי לא יכול לערוך במרחב הרגיל. רק בדפי הטיוטה שהוא יוצר. כשהוא ביקש שחזור לטיוטות האלו, הנחתי שמדובר בפרויקטים שנזנחו מחוסר זמן/כוח. לכן שחזרתי את הטיוטות של ארימיס והעברתי אותן לשם המשתמש של נהוראיי. אם איני טועה בהיסטוריה של הגרסאות רשום שהן היו במקור הטיוטות של ארימיס. בכל מקרה אם אין אישור שלך, הם יימחקו. אבל אבקש ממך לשקול לחיוב, לתת לנהוראיי להשתמש בהן. גארפילד - שיחה - עזרו לנו במיזם האסם 13:18, 26 ביוני 2015 (IDT)
אכן יש שלוש טיוטות כאלו שנהוראיי ביקש את שחזורן למרחב שלו. כפי שניתן לראות לא מדובר על העתקה כי שמרנו את ההיסטוריה כך שכל המידע רשום כתרומה של ארימיס. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 14:59, 26 ביוני 2015 (IDT)
המשתמש הנ"ל לא ביקש את אישורי, והיה אם אז גם לא היה ניתן אישור. מחקתי לשיקוליי, ואחזיר את הערך משיקולים שלי, אם ארצה. מדובר בפלישה חמורה, ולא אקל בכך ראש. ארגז חול הוא פרטי, לשימוש המשתמש בלבד. ואם המשתמש בוחר למחוק, אז תמחקו. מעשה שכזה לא מקובל על הדעת. ארימיסשיחה 15:05, 26 ביוני 2015 (IDT)
האם קראת את שתי השורות שמעל לכפתור השמירה? ברגע ששמרת, אתה מאפשר שימוש במידע שהעלית תוך מתן קרדיט וזה בדיוק מה שקרה. הערכים לא הועתקו אלא שוחזרו ולכן בהיסטוריה יש את הקרדיט שלך. בגלל התנגדותך הוא ביקש את מחיקת הערכים עליהם הוא עד לא התחיל לעבוד. איני רואה סיבה למחיקת הטיוטה הזו שהוא כבר ערך. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 15:36, 26 ביוני 2015 (IDT)
אם אפשר הסבר וקישור לדפים ספציפיים. אני מסכים עם ארימיס שהעתקה בלי רשות מדף טיוטה בלי אישורו היא דבר לא ראוי כלל. ואם זה משתמש עם עבר בעייתי גם חסימה היא אופציה. אליסף · שיחה 15:43, 26 ביוני 2015 (IDT)
יונה, אל תסבן אותי עם מילים יפות. מדובר בארגז חול פרטי, שעד שאין אישור מהכותב, פסול להעביר את הטיוטה לארגז חול אחר. ארימיסשיחה 15:52, 26 ביוני 2015 (IDT)
אוקיי, הסתכלתי ועברתי קצת. אני חושב שנעשה כאן מעשה לא ראוי, גם אני חוויתי בעבר העתקה מדף טיוטה (אמנם אז הוא לא היה מחוק) - אבל עדיין זה כלל לא ראוי, יש לפנות למשתמש לפני. ועוד המשתמש שעשה זאת מנצל הסברים פורמליסטיים ולא מתנצל. ממש לא ראוי. לאור זאת אני תומך במחיקת הטיוטה, למרות שנעשתה עליה כבר עבודה. אליסף · שיחה 15:53, 26 ביוני 2015 (IDT)
תודה, אליסף, על קול ההגיון. ארימיסשיחה 16:01, 26 ביוני 2015 (IDT)
הוספתי לאחר התנגשות עריכה - Ely1 תכנס להיסטוריה של הדף המבקשים את מחיקתו ותבין. בקיצור, arimis ערך טיוטה לפני מספר חודשים וביקש את מחיקת הטיוטה באותו הזמן. לפני מספר ימים נהוראיי ביקש את שחזור הטיוטה אליו כדי שיוכל לערוך את הטיוטה, שחזור שבוצע על ידי גארפילד. נהוראיי לא עשה שום דבר לא חוקי הוא ביקש את שחזור הטיוטה ממפעילים וזה בוצע על ידי מפעיל. האם זה היה בסדר או לא? אני חושב שכן. האם היה ראוי לבקש מהמשתמש - כנראה שכן. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 15:59, 26 ביוני 2015 (IDT)
יונה, לא רק "ראוי" אלא #חובה# לבקש ממנו רשות קודם - זה חוסר נימוס משווע. איזה עורך ירצה לערוך פה אם ככה מתייחסים לעריכות שלו? הרי לא מדובר במשתמש לא פעיל, ואין שום מניעה מלפנות אליו. בנוסף, אם התגובה של The Turtle Ninja בדף השיחה שלו הייתה התנצלות והבנה, הייתי שוקל אחרת, אבל התגובה שלו התנצחות (גם אם החליט למחוק את שאר הטיוטות). אליסף · שיחה 16:13, 26 ביוני 2015 (IDT)
לא מדובר על טיוטה לא פעילה אלא על טיוטה מחוקה - מה שאומר שהוא לה התכוון לערוך אותה יותר ולכן לדעתי אין עם זה בעיה. איני חושב שיש למחוק טיוטות או ערכים בגלל חוסר נימוס. ואני לא מבין את הטיעון שהוא לא התנצל. ארימיס כתב שהוא לא היה מסכים בכל מקרה, אז למה התנצלות של נהוראיי, שלא היתה מתקבלת על ידי ארימיס משנה את השארת הערך או לא. השאלה היחידה היא האם בקשת העברה טיוטה מחוקה היא חוקית - על אף שעדיף לבקש רשות או שהיא אסורה ללא רשות. זה, להבנתי, הדבר היחידי שצריך לעלות כאן. ההיסטוריה של נהוראיי יכולה להשפיע אולי על בקשת החסימה (עוד לא הגבת שם). אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 16:22, 26 ביוני 2015 (IDT)
תגיד לי, אתה שומע לאיזה פינות אתה נכנס בכלל? זו טיוטה מחוקה. מ-ח-ו-ק-ה!!!! למה לעזאזל בוצע שיחזור??? ארימיסשיחה 16:26, 26 ביוני 2015 (IDT)
יונה, בשם "החוקיות" ו"הפורמליות" אתה מוכן שמשתמש ותיק ותורם ירגיש זלזול כלפי תרומתו? אני מאמין ומקווה שלא. כדי לשים סוף לסאגה הזו, אני מתכוון למחוק את הטיוטה אם אין לך התנגדות נחרצת. במקביל אני סבור שלאור התנגדותך לחסימה אפשר גם להסיר את בקשת החסימה. אליסף · שיחה 16:27, 26 ביוני 2015 (IDT)
תודה. ארימיסשיחה 16:34, 26 ביוני 2015 (IDT)
כתבתי לפני התנגשות עריכה -אם מישהו היה שואל לדעתי, הייתי עונה, ומצטער אם אני פוגע במישהו, שנהוריי נהג כשורה כשביקש מהמפעילים לשחזר את הטיוטה. לבקש אפשר כל דבר, ולא תמיד זה יתבצע. בעניין האם היה אפשר לשחזר דף מהמרחב הפרטי של ארימיס ללא רשותו - לדעתי האישית בשום פנים ואופן, אבל ככל הידוע לי אין מדיניות מוסכמת בעניין שדרשה ממפעילים לבקש רשות קודם. אולי כדאי להעלות את זה במזנון. הוספתי לאחר התנגשות עריכה - לא נראה שיש קשר אם זה ותיק או חדש, מאף אחד אסור לקחת בלי רשות. וכן, גם אני נגד חסימה. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 16:31, 26 ביוני 2015 (IDT)
לאור התנגדותו לחסימה אפשר להסיר את בקשתו בכלל... לא את הבקשה לחסימה. ארימיסשיחה 16:30, 26 ביוני 2015 (IDT)
אני מקווה שאפשר לסגור את הדיון הזה. אליסף · שיחה 16:34, 26 ביוני 2015 (IDT)
הוספתי לאחר התנגשות עריכה - אליסף - אני מתנגד למחיקת הטיוטה מהטיעונים שהעלת. נהוראיי בכל מקרה לא יערוך את הערך ביום הקרוב בגלל סיבה שמסתבר שאסור להזכיר כי אז אני עוד הואשם כמנהל כת, כך שתן למפעילים אחרים לראות את המקרה ושיגיבו מה הם חושבים על מקרה כזה.
ארימיס - כבר הזהרתי אותך ואני עושה את זה שוב פעם. נפגעת - אני מוכן להבין את זה. אבל צורת ההתבטאות שלך צריכה להישאר עניינית. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 16:36, 26 ביוני 2015 (IDT)

──────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────── אני מתנגד בתוקף למחיקת הטיוטה הזאת. כתיבת התוכן בטיוטה לא הופכת אותו לפרטי או לאישי. אני אזכיר כאן דף מדיניות מסודר שלנו בנושא זה: ויקיפדיה:דף משתמש שמפרט שדף משתמש אינו רכוש פרטי אלא הוא כפוף לנהלים. אין בעלות על ערכים או על תוכן בוויקיפדיה. לא חשוב אם התוכן נכתב בדף משתמש, בארגז חול או במרחב כללי. מי שרוצה שהתוכן יהיה פרטי, יכתוב את התוכן באתר אחר. גילגמש שיחה 16:40, 26 ביוני 2015 (IDT)

ואני מציע שתיתן לפרשה לגווע. שלא יהיו יותר פרשות השבוע. מספיק לי משבוע לשבוע בחיי היומיום. ארימיסשיחה 16:44, 26 ביוני 2015 (IDT)
כנראה שלא הבנת אז אסביר שוב - הטיוטות לא ימחקו ומה שימחק ישוחזר גם אם אתה לא תרצה בכך. גילגמש שיחה 16:45, 26 ביוני 2015 (IDT)
צר לי שבחרת לענות כך, כי זה רק מראה על בריונות. ראה את הערתו של יגאל בבקשה לחסימה. ארימיסשיחה 16:53, 26 ביוני 2015 (IDT)
בס"ד או שיכתוב את זה בוורד. ליאתשיחה • (מישהי שאיכפת לה) 16:41, 26 ביוני 2015 (IDT)
אני מתנצל אני אשמע טיפה חוצפן, אבל לדעתי דיון הזה מקומו בדף שיחה של אחד המשתמשים ולא כאן. דיון ארוך שנערך בעמוד זה מפריע לעבודת המנטרים והמפעילים. Corvus,(שיחה) 16:48, 26 ביוני 2015 (IDT)
Corvus עלתה פה שאלה עקרונית שכדי שתתן דעתך עליה. אם האורך ממש מפריע לך, אתה מוזמן להעביר את הדיון למזנון. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 16:52, 26 ביוני 2015 (IDT)
אני סבור שטיוטה שנמחקה לבקשת הכותב לא שייכת לו עוד. בריאן - שיחה 17:08, 26 ביוני 2015 (IDT)

המשך

 • The Turtle Ninja (שיחה | תרומות | חסימה | יומן חסימות) - מה שהתחיל בכוונה טובה נגמר בחוסר טעם ובחוצפה ארימיסשיחה 15:11, 26 ביוני 2015 (IDT)
  אפשר הפניה לטענה שלך?
  בגלל השבת הקרבה, אני לא ממתין לתגובתו של ארימיס כי אני חושב שאני יודע על מה הוא מדבר (אם מדובר על משהו אחר, אתה מוזמן לרט). אני מתנגד לחסימתו של The Turtle Ninja לכאורה בטענה של העתקה. הוא ביקש שחזור טיוטות שנמחקו, לפי כללי האתר כל המידע שמועלה הוא ברישיון המאשר לאחרים להשתמש בו תוך נתינת קרדיט (למי שלא מאמין או לא יודע את זה שיקרה את שתי השורות שמעל לכפתור שמירה) וזה בדיוק מה שקרה, הערכים שוחזרו עם ההיסטוריה ולא הועתקו ללא שמירת ההיסטוריה, כך שכולם יכולים לראות מי ערך את העריכות הראשונות של אותם ערכים ולכן לא היתה פה שום הפרת כללים. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 15:34, 26 ביוני 2015 (IDT)
  לא מעניינת אותי השבת הקרובה או כבודו של המשתמש הנ"ל. לחסום אותו במיידי בגלל העברת טיוטות מארגז החול שלי שנמחקו כבר אל שלו על דעת עצמו בלי מתן אישורי. הילדון הזה חצה את הגבולות מזמן. ארימיסשיחה 15:37, 26 ביוני 2015 (IDT)
  בגלל השבת לא חיכיתי לתגובתך כי לא כתבת למה יש לחסום אותו. צריך לקרוא את הדיון למעלה (שימחק מתישהו בין אם יוחלט למחוק את הטיוטה או לא) בשביל להבין למה. בלי קשר לשבת או לא - אני מתנגד לחסימה מהסיבה שכתבתי. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 16:12, 26 ביוני 2015 (IDT)
  אבקש התייחסות ממשתמשים שאינם בעלי צביון דתי, כי כל הנעשה כאן עכשיו הוא עליהום של שני משתמשים חובשי כיפה על טהרת "הכל מותר". ארימיסשיחה 16:21, 26 ביוני 2015 (IDT)
אני רואה בחומרה יתרה את דבריו של ארימיס. לא נעשה שום עליהום של שני חובשי כיפה. עצם ההתייחסות הזאת לחבר בקהילה היא פסולה, בזויה ומיותרת. היה ראוי שארימיס היה מניח למחלוקות העבר שלו עם נהוראיי ולא חוזר עליהן כאן ובוודאי שהקשר הפסול שעשה בין חבישת הכיפה ל"עליהום" שלא היה ולא נברא. בוודאי שאין לחסום את נהוראיי שפעל כשורה. אם יש מישהו שצריך לחסום זה רק את ארימיס עצמו על התקיפה האישית המכוערת כלפי חברים בקהילה. גילגמש שיחה 16:37, 26 ביוני 2015 (IDT)
יאלה, בוא נפתח שולחן. יש עוד שלוש שעות. ארימיסשיחה 16:40, 26 ביוני 2015 (IDT)
ארימיס, בבקשה אל תעבור לפסים אישיים. זה שנפגעת, לא אומר שאתה צריך לפגוע בחזרה. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 16:42, 26 ביוני 2015 (IDT)
אני לא יודע על איזה שלוש שעות אתה מדבר, ראוי שתחזור בך כמה שיותר מהר. לא יודע ממה נפגעת. מכך שמישהו ביקש לשחזר את הטיוטה שמחקת? אפשר לחשוב. אתה לא רוצה שישחזרו טיוטות שמחקת? אל תכתוב אותן בשרת. גילגמש שיחה 16:43, 26 ביוני 2015 (IDT)
אני מסכים עם יונה בעניין בזה ואין סיבה לחסימת המשתמש. מעבר לזה ארימיס, אין מקום להאשמות שיורדות לפסים אישיים וראוי שתתנצל עליהן.ערן - שיחה 16:46, 26 ביוני 2015 (IDT)
הרשו לי לא להסכים בעניין הספציפי הזה. הטיוטה פתוחה לכולם כל עוד היא מפורסמת בשרת. אם זה היה דף קיים, לא הייתה לי שום בעיה אם התוכן שלה היה נלקח על ידי משתמש אחר ונעשה בו כל העולה על רוחו. אבל ארימיס ביקש למחוק את זה פעם, מזמן, ומרגע שבקשתו בוצעה הטיוטה לא מופיעה יותר בשרת, ואין גישה של כולם אליה, רק של מפעילים. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 16:49, 26 ביוני 2015 (IDT)
יפה אמרת. ארימיסשיחה 16:51, 26 ביוני 2015 (IDT)
לאמירותיו של ארימיס אין מקום בויקיפדיה או בכל מקום אחר. אני מאמין שהן נאמרו בלהט הויכוח, וראוי שיתנצל עליהן. אני מסכים עם יונה לגבי החסימה ומתנגד לחסימתו של נהוראיי--ד.אלון - שיחה 16:53, 26 ביוני 2015 (IDT)
לא חשוב אם היא מחוקה או לא מחוקה. גם תוכן מחוק נמצא בשרת - זה מה שמאפשר את שחזורו. כל מי שכותב בוויקיפדיה מודע לכך (או אמור להיות מודע לכך) והדבר מופיע ברשיון המשפטי שלנו. ברגע שכתבת ושמרת - העברת את הדבר הזה לרשות הכלל. מי שלא מעוניין בכך מכל סיבה בעולם לא צריך לכתוב דווקא בוויקיפדיה - שיכתוב באתר אחר או במחשב האישי שלו. גילגמש שיחה 16:52, 26 ביוני 2015 (IDT)
הוספתי לאחר התנגשות עריכה - פרט טכני קטן: מחיקת דף היא פעולה שגורמת למידע לא להופיע אלא רק למפעילים (וביורוקרטים ועוד כמה בעלי הרשאות מתאימות). אך הערך עדין נמצא על השרת ולכן מפעיל יכול לראות אותו וגם ניתן לשחזר אותו. לסיכום: מידע שעלה לוויקיפדיה הוא מידע שקיים בשרתים, גם אם לא ניתן לצפות בו, וכפוף לכל הכללים של המידע שמועלה לשרתי ויקימדיה. 16:57, 26 ביוני 2015 (IDT)
ארימיס, אני רואה שאתה משבח את מה שאמרתי, וגם מתייחס לזה כשמדבר עם אחרים. אבל יש גם דברים אחרים שאמרתי. בהחלט כדאי לך להתנצל על דבריך. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 16:58, 26 ביוני 2015 (IDT)

למי שייכת הטיוטה?

הפרדתי את הדיון העקרוני לויקיפדיה:מזנון#למי שייכת הטיוטה? כשהטרייגר אליו הוא שחזור של דף שנמחק בדצמבר (משתמש:Arimis/באמבלבי) והעברתו למשתמש:The Turtle Ninja/באמבלבי על מנת שThe Turtle Ninja ימשיך את העבודה על הטיוטה מהמקום שבו הופסקה על ידי Arimis (לפרטים ראו את הדיון לעיל) ערן - שיחה 17:28, 26 ביוני 2015 (IDT)

זו בעיה. כי עד שלא תהיה תשובה עקרונית, אי אפשר יהיה להכריע בדיון המדובר. אני ממליץ להקפיא אותו בינתיים עד שיסתיים הדיון העקרוני. בינתיים הטיוטות בלאו הכי נמחקו, אני לא רואה טעם בהמשך הדיון, כי לא ניתן להכריעו. גארפילד - שיחה - עזרו לנו במיזם האסם 11:56, 30 ביוני 2015 (IDT)
אינני חושב שיש כאן דיון. אם יוחלט בדיון העקרוני שאין בעיה - ניתן יהיה לשחזר את הטיוטה. אם יוחלט שיש בעיה - הטיוטה לא תשוחזר. איני חושב שבמקרה זה יש ענין נוסף כך שטיוטה זו תהיה יוצאת מן הכלל. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 13:32, 30 ביוני 2015 (IDT)

──────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────── אם אדם משליך לפח האשפה בחצרו או במקום דומה חפץ כלשהו ואחר בא ולוקח אותו, החוק אינו רואה בכך גניבה - מי שהשליך הכריז בכך על ויתור מוחלט על זכויות הבעלות. כך גם במקרה דנן, מי שביקש מחיקה אינו יכול לתבוע בעלות. בברכה. ליש - שיחה 14:27, 30 ביוני 2015 (IDT)

חבר'ה, תגידו את זה במזנון, הדיון עבר לשם. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 14:30, 30 ביוני 2015 (IDT)