ויקיפדיה:בירורים

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש


1234567891011121314151617

דף זה משמש את הקהילה וחבריה לשם בירור נוסף של אירועי עימות בין משתמשים בוויקיפדיה, מסוג: הפרות של כללי ההתנהגות בין חברי הקהילה, מלחמות עריכה בניגוד לכללים, תקצירי עריכה פוגעניים, התבטאויות לא הולמות בדיונים ובדפי שיחה, התנהגות מאיימת, שימוש בלתי נאות בהרשאות מחיקה, שחזור מהיר, חסימה וכדומה. לטיפול במחלוקות מסוגים אחרים ראו ויקיפדיה:מנגנונים ליישוב מחלוקת.

הדף מיועד לטיפול בתלונות ממוקדות העוסקות באירוע אחד או יותר מן העבר הקרוב. בדרך כלל, הדיון שיתקיים בעקבות התלונה אינו מהווה הצבעה, אלא בירור בשאלה מהי דעתם של משתמשים ומפעילים אחרים על הדרך שבה נשוא התלונה פעל/ה והדרך שבה יושמה מדיניות ויקיפדיה במקרה המדובר. אם הדעה בדיון תטה לטובת עמדתם של מגישי התלונה, ימצאו אלו שיהיו מוכנים לתקן את המעוות או להציע פשרה הוגנת לפתרון המחלוקת בדרכי נועם; ואם לא, ניתן יהיה לקבל הסברים נוספים שיקלו על מגישי התלונה בעריכות הבאות. יוצא דופן לכלל זה: הצבעה המתקיימת לאחר חסימה ארוכה של משתמשים ותיקים, שתתקיים על פי הנוהל המתאים, ולא זה המפורט כאן.


אנא קראו בעיון את הנהלים הבאים לפני שתשטחו את טענותיכם.


טוען את הלשוניות...
 • על פותח הדיון להודיע לנילון על הבירור בדף שיחתו.
 • את הבירור יכולים לפתוח כל אלה המרגישים (לרבות אנונימיים) שנעשה להם עוול על ידי משתמשים אחרים או מי מטעמם, לרבות מפעילי מערכת.
 • ככלל, יש לפתוח בירור רק לאחר שמוצו האפשרויות האחרות, ובפרט פנייה לנילון.
 • הדיון יפתח ב־==כותרת== קצרה שאינה כוללת את שם המשתמש/ת, שם המתלונן/ת או כל שם אחר.
 • הדיווח חייב לכלול הפניות לעריכות ולדיונים המדוברים, במתכונת [[שם הדף]], [[שיחה:שם הערך]], ואל המשתמשים הקשורים בנוסח {{משתמש|שם משתמש}}.
  • במקרה של דיווחים על שחזור או שינויים ספציפיים, נא להציג קישור להשוואת הגרסאות.
  • לטענות על מחיקה יש לצרף קישור לערך המחוק (למפעילים יש גישה לגרסאות שנמחקו).
  • לטענות על חסימה יש לצרף קישור אל שם המשתמש, בנוסח [[שיחת משתמש:שם המשתמש|שם המשתמש]].
 • אפשר לאגד כמה מקרים הקשורים באותו עניין בתלונה אחת.
 • על כל המשתתפים בדיון לחתום על תגובתם באמצעות הרצף ~~~~.
 • מן הראוי, שהמשתמשים שהתלונה מתייחסת אליהם יגיבו באופן מפורט וברור, ויסבירו (אם גם בקיצור) את שיקוליהם.
 • גם משתמש חסום רשאי להגיב בדיון הנערך בעניינו בדף הבירורים.
 • הדיון פתוח בפני המשתמשים הרשומים שלהם ותק של חודש ולפחות מאה עריכות בדפי התוכן.
 • הודעות שאינן חתומות, או שהחותם עליהן אינו עומד בתנאי הסעיף הקודם, יימחקו.
 • המגיבים מתבקשים למקד את התייחסותם אל המקרה המדובר, אלא אם נטען שהפעולה מוצדקת בגלל אירועים קודמים.
 • המגיבים כולם מתבקשים לקצר, ולא להפוך דף זה לבימת דיונים. בפרט, אם מסתמן רוב ברור לצד אחד, אין צורך להמשיך ולנאום בזכות אותה עמדה.
 • אם הדיון עוסק באופן משמעותי בתוכן הערך, רצוי להעביר אותו לדף השיחה המתאים (ולהשאיר כאן קישור).
 • משתמשים ומפעילים שהחליטו להפוך את הפעולה העומדת לדיון (לבטל מחיקה, לשחרר חסימה, וכולי), יתעדו מעשיהם אלה בדף הדיון.
 • כשנערך דיון בעניינו של משתמש, המשתמש יכול לעצור את הדיון על ידי הודעה על פרישה. במקרה כזה המשתמש ייחסם ללא הגבלת זמן, והדיון ייעצר ויאורכב מיד. אם ירצה (אחרי יומיים, שבועיים או שנתיים), יוכל המשתמש לבקש לחדש את הדיון, והמשך הדברים ייקבעו לפי תוצאות הדיון המחודש.
 • דיונים יאורכבו מיד לאחר סיום הדיון לפי הוראות הסיום הנ"ל.
 • דיונים יאורכבו לדף השיחה של נושאם (ערך, מדיניות וכו'). אחרת, לדפי הארכיונים שמשמאל.
 • יש להשאיר אזכור לארכוב בצורת כותרת + הפניה בארכיון האחרון בצד שמאל.


 • לפתיחת דיון חדש בדף זה, לחצו כאן  ושוב המנגינה חוזרת[עריכת קוד מקור]

  רבות דיבור בדיון שנסגר בלא כלום, אודות התנהלותו של נעם דובב, ושוב הוא ממשיך במלחמות עריכה, והתנהגות כוחנית וללא הידברות שאינה מתאימה למיזם שיתופי. משום כך אני מבקש את חסימתו לצמיתות • חיים 7שיחה • 22:07, 21 במאי 2019 (IDT)

  אין גבול לחוצפה. להד"ם, כמו הבירור הקודם שנתפתח בתואנת שווא על מלחמת עריכה. התנכלות שערורייתית, המבוססת על התנכלות אישית חוזרת ונשנית ועל דברים שאינם נאמנים לאמת, ועל התנהגות בלתי הולמת שוב ושוב, החורגת מכל כללי הקהילה של חיים עצמו. ראו דיון מטה. נעם דובב - שיחה 22:32, 21 במאי 2019 (IDT)
  חיים 7, אתה מוחק קטגוריות ומרוקן קטגוריות ולא במקרה של נשים ולהט"ביות ואתה קורא לחסום את המשחזרים? מה זה צריך להיות? Carpatianlynx - שיחה 23:33, 21 במאי 2019 (IDT)
  חיים 7, קטגוריות רלוונטיות לחלוטין מרוקנות, מזה הדבר הזה? חוצפה! BAswim - שיחה 23:49, 21 במאי 2019 (IDT)
  כפי שניתן לראות בשיחת קטגוריה:ביסקסואליות ישראליות, פעילותו של חיים 7 בוויכוח זה תמוהה ביותר. לא ברור לי האם מסתתר מאחוריה ליקוי בשיקול הדעת או שימוש זדוני בכללי ויקיפדיה. אשמח לקבל הסבר מחיים 7 מדוע בחר לרוקן את קטגוריה:ביסקסואליות ישראליות, אף שכל בר דעת מבין שבקטגוריה זו הפרדה מגדרית ראויה הרבה יותר מאשר בכל קטגוריה אחרת שבה נעשתה הפרדה כזו (ויש רבות כאלה, כבר זמן רב).
  ועוד הערה לחיים 7: בדף המשתמש שלך נאמר "משתמש זה משתדל שלא לפגוע באף אדם. אם ח"ו נפגעתם ממני או ראיתם אדם שנפגע, אנא הודיעו לי ואתקן זאת בהקדם". ובכן, הנני מדווח לך שראיתי ויקיפדים אחדים שנפגעו ממך, את שמותיהם תוכל למצוא בדף זה, ואתה מוזמן לתקן זאת. דוד שי - שיחה 06:31, 22 במאי 2019 (IDT)
  במהלך דיון חשיבות על אחת הקטגוריות שפתח נעם, היו מספר משתמשים שהביעו את דעתם שאין חשיבות לקיטרוג הזה. חסר תקנה :-)שיחה • י"ז באייר ה'תשע"ט • 09:40, 22 במאי 2019 (IDT)
  זה רק רק מחזק את דבריי: באותו דיון חשיבות הרבה אחרים שהבהירו חשיבות (למרות שמספיק אחד בדיון חשיבות), והוכחה החשיבות ובזה זה הסתיים, ואף לא נפתחה הצבעת מחיקה. יתרה מכך: לאחר מכן, פתחתי עשרות קטגוריות דומות, בלא כל התנגדות. חיים היה מודע לכך היטב, ולמרות זאת נהג בניגוד לכל נוהל ולהתנהגות אנושית מקובלת. מעבר לכך שהיה מדובר על קטגוריה של נפטרות ישראליות וכאן מדובר בהרבה קטגוריות אחרות, שיש מאות מסוגן והן יציבות. נעם דובב - שיחה 09:50, 22 במאי 2019 (IDT)
  חיים 7, אמנם היום בערב זה ל"ג בעומר, אבל אין סיבה להדליק מדורות לא לצורך. מוטב לארכב את הדיון המיותר הזה במהרה. Eladti - שיחה 12:24, 22 במאי 2019 (IDT)
  במיוחד כשרב טפסר דדי שמחי אסר להדליק מדורות בלי אישור. david7031שיחה • י"ז באייר ה'תשע"ט • 12:28, 22 במאי 2019 (IDT)
  גם אני נתקלתי בהתנהגות כוחנית בלתי סבירה מצד חיים 7 כאשר שיחזר עריכה שלי. העריכה זכתה לתמיכה רחבה במזנון. חיים 7 לא השתתף כלל בדיון במזנון, וחיים 7 לא הביע שום נימוק עינייני המצדיק את השחזור. זו התנהגות פסולה המרחיקה עורכים שתורמים לויקיפדיה. מרווין האנדרואיד הפראנואיד - שיחה 14:29, 22 במאי 2019 (IDT)

  נראה שכפי שכתבו כאן כמה וכמה משתמשים, ההתנהלות של חיים היא תמוהה, ופתיחת בירור זה לא הייתה במקום. בשלב הזה תגובתי היא מעין יהודה ועוד לקרא, אלא שברצוני להפנות את דעת המשתמשים לכך שבראש דף זה מופיע הכלל הבא: "הדיווח חייב לכלול הפניות לעריכות ולדיונים המדוברים, במתכונת [[שם הדף]], [[שיחה:שם הערך]], ואל המשתמשים הקשורים בנוסח {{משתמש|שם משתמש}}". נראה שהבירור הנוכחי אינו עומד בכלל זה, ולכן אני בספק האם יש הצדקה להשאירו. דוד שי, מה דעתך? ישראל - שיחה 23:00, 23 במאי 2019 (IDT)

  אכן, ובשעה הקרובה - אם לא תסופק לי עילה סבירה באשר לפתיחת הדיון, אמחוק את הדיון.--eli - שיחה 23:29, 23 במאי 2019 (IDT)

  חריגה מכל כללי התנהגות תקינים[עריכת קוד מקור]

  חיים 7 מטריד אותי באופן אישי ומתנכל לי זמן רב, מאיים כל שני וחמישי בחסימות ובירורי שווא, ואכן עושה זאת באופן סיטונאי בלי שום סיבה, נהפוך הוא, הוא זה שמפר את כל כללי הקהילה. הוא ביטל העברות מרובות בקטגוריות חדשות שפתחתי, בהתאם למקובל בעץ הקטגוריות ללא כל דיון וללא הסבר בתקציר העריכה. בניגוד לדבריו הוא זה שנכנס למלחמות עריכה בלתי פוסקות, מטיל רפש ומוציא דיבה רעה. אבקש לחסום אותו לצמיתות. ניתן לראות את פעילותו, בניגוד לכללים, בין היתר, בהיסטוריית הדפים קטגוריה:ביסקסואליות, קטגוריה:ביסקסואליות ישראליות (ונתקל שם בהתנגדות של Dorian Gray Wild), קטגוריה:אמניות פלסטיניות, קטגוריה:ילידות 1841, קטגוריה:ילידות 1842, קטגוריה:ילידות 1843, קטגוריה:ילידות 1844, קטגוריה:ילידות 1845, שרוקן את כולן (עשרות עריכות בהן השקעתי במיפוי ובהשלמת עץ הקטגוריות עליו אני עמל זמן רב) ללא כל דיון וללא הסבר בתקציר עריכה, והוסיף עליהן תבנית עריכה מהירה. אציין שהקטגוריות הללו הן קטגוריות מקובלות של נשים, שעץ הקטגוריות מלא במאות כאלו, כולל עשרות קטגוריות על ילידות שנים אחרות במאה ה-20, כולל תתי קטגוריות של אמריקאיות וישראליות שחלקן קיים כבר זמן לא מבוטל. זאת ועוד: בעבר היה כבר דיון חשיבות על ערכי נשים לפי שנת לידה (ועוד בתת קטגוריה של ישראליות) והובהרה בו חשיבות: שיחת קטגוריה:ישראליות לפי שנת לידה. ניתן לראות גם בהיסטוריית הערך מריאל פרנקו את מלחמת העריכה שלו לא רק מולי אלא גם מול Carpatianlynx. במקביל לבירור השווא הזה הוא גם פתח בדף המפעילים, אחרי ששלח לי אזהרות והודעות מאיימות מרובות (בדיוק כמו שעשה בפעם קודמת) בדף שיחת המשתמש שלי (שאת חלקן הוא הסיר בינתיים) בקשת חסימת שווא. גם בקשת הבירור והחסימה הקודמת שלו על מלחמת עריכה (אז ונעזר באנונימי - שצץ לפתע ובעריכה יחידה בודדת במיזם - ביקש לחסום אותי, לאחר בקשת החסימה של חיים עצמו, וחיים הביא את בקשת האנונימי, שלא יכול לפתוח בירור בדף הבירורים. אז גם איים עלי בדף השיחה ובתקציר העריכה של שיחה:רזאן א-נג'אר) הייתה שווא, והיא שימשה במה להשתלחות בי, מה שאני מניח שהוא מעוניין שיקרה שוב גם כאן הפעם. אבקש לשחזר את העריכות הפסולות שלו (כולל בשיחה בדף המשתמש שלי), ולאור כל הדברים הללו מבקש את חסימתו לצמיתות ואת הגנתם המיידית מפניו של הביוקרטים ערן, eldad, ביקורת, בריאן. נעם דובב - שיחה 22:32, 21 במאי 2019 (IDT)
  באתי לחזק את נעם דובב. מחיקה של נשים מהקטגוריות המתאימות וריקון קטגוריות של להט"ביות זה לא רק השחתה של ערכים אלא בפירוש סימן (נוסף) לאג'נדה אנטי להט"בית Carpatianlynx - שיחה 23:31, 21 במאי 2019 (IDT)
  גם אני בא לעמוד לצידו של נעם דובב. BAswim - שיחה 23:50, 21 במאי 2019 (IDT)
  בתור אחד שהוא מהקהילה!! אני חושב שזה די זלזול באנשים וזה לא מכבד לבוא ולהסיר ככה את המידע ולשים תבנית למחיקה מהירה ? על סמך מה ? איפה דיון לגבי מחיקה ? אם בויקיפדיה כל אחד יכל לשים תבנית ככה ללא דיון אז לא היה כמעט דברים רלוונטיים בויקיפדיה. זה פשוט זלזלו באנשים ובקהילה שלמה זו דעתי. King G.A - נא הקלד לשיחה
  אם מתנגדים לקטגוריה, לגיטימי לשחזר את הערכים ששויכו אליה לגרסה היציבה במקביל לפתיחת הליכי מחיקה, אך ראוי לפני כן להעתיק לדף השיחה את רשימת הערכים, לצורך הדיון. אני סבור שיש לקבוע זאת כחובה, אך בעבר היו שהתנגדו לכך. בברכה, גנדלף - 00:45, 22/05/19
  עקרונית יש טעם בדבריך. במקרה שלפנינו, להיכנס לוויכוח על הפרדה מגדרית בקטגוריות, לאחר תקופה ארוכה שבה נעם דובב עוסק בכך ללא הפרעה, ולמקד את הוויכוח דווקא בקטגוריה שבה הפרדה זו מתבקשת יותר מאשר בכל קטגוריה אחרת (ראה דברי לעיל), זה לפחות שיקול דעת לקוי. דוד שי - שיחה 06:37, 22 במאי 2019 (IDT)
  אין בדבריי משום הבעת הסכמה לדעותיו של נעם,ואני אף תומך ב"לאג'נדה אנטי להט"בית", אבל במקרה הזה ודאי שנעם צודק. אם לחיים יש התנגדות לאחת הקטגוריות, או לכולן, הוא מוזמן לפנות לנעם בדף שיחתו, ולדון איתו כמו בן אדם. אין שום כלל שאוסר על יצירת קטגוריות, בפרט כששיטתו של נעם ליצור קטגוריות נפרדות לערכי נשים כבר שרדה דיון חשיבות כלשהוא (גם אם לא רשמי). אם לחיים יש התנגדות מערכתית לקטגוריות נפרדות, הוא מוזמן לדון על כך המזנון. david7031שיחה • י"ז באייר ה'תשע"ט • 10:32, 22 במאי 2019 (IDT)
  לא חושבת שצריך להוסיף נימוקים על הפירוט של נעם. אני מסכימה בהחלט - אם חיים לא יחדול מהתנהגות זו, יש להרחיק אותו. //מי אני: YuvalNehemia - מה עשיתי - בואו נדבר// 12:21, 22 במאי 2019 (IDT)
  מסכים עם דוד שי.--א 158 - שיחה 12:24, 22 במאי 2019 (IDT)
  כפי שכתבתי בפיסקה למעלה, גם אני נתקלתי בהתנהגות כוחנית בלתי סבירה מצד חיים 7 כאשר שיחזר עריכה שלי. העריכה זכתה לתמיכה רחבה במזנון. חיים 7 לא השתתף כלל בדיון במזנון, וחיים 7 לא הביע שום נימוק עינייני המצדיק את השחזור. זו התנהגות פסולה המרחיקה עורכים שתורמים לויקיפדיה. מרווין האנדרואיד הפראנואיד - שיחה 14:31, 22 במאי 2019 (IDT)

  האם טענותיו של נעם דובב צודקות? אין לי מושג. ברור לי שהוא היה צריך להיחסם רק על הכותרת של הבירור הזה, ואחר שכבר הוזהר על הסגנון התוקפני שלו. שהוא יתלונן על כללי התנהגות?! והאם קבוצת ה"מחזקים" סבורה שזהו סגנון מקובל? מותר לדבר כך גם אל נועם ואליהם, או שזה אמור להיות חד סיטרי? נרו יאירשיחה • י"ז באייר ה'תשע"ט • 14:35, 22 במאי 2019 (IDT)

  אמת דיברתי, וזה תיאור עובדתי וסגנון מאוד מתון לעומת מה שהוא עשה, שמשקף בדיוק של כמעט אחד לאחד גם את מה שאתה עושה, מראשית ימי במיזם כאן. נעם דובב - שיחה 16:00, 22 במאי 2019 (IDT)
  הנה, על הסגנון הזה אני מדבר, ולדעתך זה עוד "מאוד מתון". לדעתי אין לך זכות להתלונן על סגנונם אחרים. נרו יאירשיחה • י"ז באייר ה'תשע"ט • 16:21, 22 במאי 2019 (IDT)
  לאור הערתו של נרו יאיר, אינני מקבל את סגנונו של נעם, וייטב לכולנו אם יירגע קצת וייעדן אותו. תמיכתי הנה רק בתוכן טענתו. david7031שיחה • י"ז באייר ה'תשע"ט • 16:36, 22 במאי 2019 (IDT)
  אתה שאמרת בדיון זה ובדיונים אחרים, כולל בדף של עורכת טרנסג'נדרית, ומול עורכים נוספים מהמקהילה, שהומופוביה רצויה ואתה תומך בה, במקומך לא הייתי פוצה פה ומצייץ. אני חושב שעל כך אתה צריך להיות מורחק מהמיזם, כמו גם נרו יאיר שמזמן היה צריך להיחסם מזמן לצמיתות ופלא בעיניי שזה לא קרה. הקהילה תרוויח מזה מאוד. לא אתה תטיף לי מוסר. הדברים שכתבתי אני הן העובדות לאשורן ואני עומד מאחוריהן. בכל מקרה, שניכם מנסים להסיט את הדיון שעוסק בהתנהלותו של חיים. נרו יאיר עושה זאת בכל דיון ודיון. במקום שיפריע לכם מה שחיים עשה, שזה בדיוק מה שתיארתי, מפריע לכם השיקוף של זה. אתם הופכים את היוצרות. גם את זה נרו יאיר עושה כל הזמן. נעם דובב - שיחה 16:52, 22 במאי 2019 (IDT)
  מבחינתך אף אחד לא יטיף לך מוסר, כי אין על מה. אולי באמת תוכיח היכן ביצע חיים "הטלת רפש ודיבה, והתנכלות אישית". זה הרי מה שטענת אתה, לא אנחנו, בכותרת של הדיון הנוכחי. נרו יאירשיחה • י"ז באייר ה'תשע"ט • 17:02, 22 במאי 2019 (IDT)
  קיצרתי את הכותרת, די במה שנותר. דוד שי - שיחה 17:40, 22 במאי 2019 (IDT)
  ועד שלא התרעתי על כך גם לך זה לא הפריע. נרו יאירשיחה • י"ז באייר ה'תשע"ט • 17:44, 22 במאי 2019 (IDT)
  חבל ומצער מאוד ששעית לדברי נרו יאיר. לא היה מקום לפעולה שעשית. הדברים שכתבתי הם אמת לאמיתה ומה שכתבתי בכותרת משקף את פעולתו של חיים ואת תלונתי כאן. נעם דובב - שיחה 17:53, 22 במאי 2019 (IDT)
  לי מפריע לראות עורכים נבונים ותורמים מתכתשים ללא תכלית. אני לא רואה איך ההתכתבות פה משפרת את האנציקלופדיה, ומציע לפני שממשיכים את הויכוח הזה, לנסות לראות איך להפוך אותו לקונסרקטיבי יותר. לירן (שיחה,תרומות) 17:47, 22 במאי 2019 (IDT)
  אין פה סימטריה, יש פה צד אחד בלבד שמתנהג באופן קבוע בבריונות ורומס דרך קבע את כל הכללים של המיזם ופוגע בי ובעורכים אחרים. ולשאלתך - אני סבור שאם חיים 7 יורחק לאלתר ולצמיתות עקב התנהלותו זה ישפר מאוד את המיזם ותרומתו המזיקה תיעלם כלא הייתה והאווירה תשתפר מאוד. נעם דובב - שיחה 17:51, 22 במאי 2019 (IDT)
  אין ספק. צד אחד תמיד בריון וצריך לחסום את כל חבריו לצמיתות, וצד שני אף פעם לא בריון ותמיד צודק. נעם, למי שזה לא ברור לו, בצד של הצודקים. גם לא בסדר שדוד שי צנזר את דבריו הצודקים. נרו יאירשיחה • י"ז באייר ה'תשע"ט • 17:56, 22 במאי 2019 (IDT)
  כהרגלך בקודש אתה מסלף את דבריי, פעם אחר פעם, שכללת את זה לדרגת אומנות. לא, לא צריך לחסום את כל הצד שלך. לעומת זאת, את חיים 7 ואותך אין ספק שצריך לחסום, ויפה שעה אחת קודם. נעם דובב - שיחה 18:02, 22 במאי 2019 (IDT)
  נעם, הצגת את עמדתך באופן ברור. כיוון שעל חסימה מחליטים מפעילי המערכת, אני מציע לתת להם להגיב ולא להמשיך להגיב ללא תכלית. הרי מטרת הדיון לדבריך היא לחסום משתמש. אין טעם להאריך בדיון בלי די. ירצו מפעילי המערכת, ינקטו עמדה. לירן (שיחה,תרומות) 18:04, 22 במאי 2019 (IDT)
  אני רק אעיר בשולי שני הדיונים, שהריטואל הקבוע שבו רצים שני אנשים יחד לבקשות ממפעילים או לדף הנוכחי ו"מנטרלים" זה את טענותיו של זה, הוא פגע רע שמקשה מאד את העבודה ההתנדבותית במיזם. ובאופן כללי: יריבות אישית שחוזרת שוב ושוב ונראית כבלתי פתירה תביא לכפיית בורר, ולהשעיית שני הצדדים לפי הצורך אם לא ירסנו את עצמם. לא מדובר כאן על תחום אפור כלשהו, אלא על מריבה סטנדרטית (אולי בתחום אמוציונלי אבל לא תמיד) ואין כל הצדקה לנפח הפעילות שהמריבות הללו גוזלות מהקהילה. כפי שאתם שמים לב (אולי אני משלה את עצמי) בשל דברים דחופים בחיים האישיים, ולמרות שלא לקחתי "חופשת ויקי" מיום שנרשמתי למיזם, בחודשים האחרונים נפח הפעילות שלי ירד ממשית, אני עדיין משקיע שעות בקריאת הדיונים, ובשיחה עם ויקיפדים, אך המריבות הללו מלוות כל יום את רשימת המעקב. זה לא מצב תקין ובימים כתיקונם זה לא היה קורה. אני מציע לכל מי שמוצא עצמו מעורב במריבות הללו לבדוק את עצמו היטב ולהיות בצד החכם, באנציקלופדיה נייטרלית החכם הוא הצודק. יש לנו אנציקלופדיה לכתוב, ויש מספיק פורומים שבהם ניתן להתכתש על עמדותיהם העקרוניות של ניק פלוני או אלמוני בשאלות של אתיקה ומוסר ושאר דברים העומדים ברומו של עולם הדיבייט. ביקורת - שיחה 18:18, 22 במאי 2019 (IDT)
  דבריך מעוררים, לכל הפחות, תמיהה. אין פה סימטריה, לא לא שני צדדים, ולא יריבות אישית כי אם התנכלות אישית ומעבר על כל הכללים על ידי צד אחד בלבד. לא עשיתי דבר שאינו בסדר, נהפוך הוא: פעלתי על פי כל הכללים וזמן רב שמרתי על קור רוח ואיפוק מרבי מול התנהלותו הבריונית של חיים, שהוכחתי אותה באותות ובמופתים ואני המשכתי להתמקד בערכים ולהוביל בתרומות למיזם. אך באמת שהגיעו מים עד נפש. הוא עושה ככל העולה על רוחו, וכפי שניתן לראות יש הסכמה רחבה שפעולתו של חיים חרגה מהכללים. מצער שאתה בוחר להתעלם מכך ולא מתייחס למהות ולעיקר. בתור התחלה, בהתאם להנחייתו של אלי גודין הייתי צריך לבזבז זמן יקר לשחזר עשרות עריכות מזיקות של חיים, שבעיניי הם השחתה לכל דבר ועניין. גם אלי כתב שהדבר חורג מהתנהגות סבירה ומצריך התייחסות. וגם על בקשת החסימה ופתיחת הבירור מצד חיים יש הסכמה שהיא לשווא, וזה חלק מהדפוס הפוגעני בהתנהלותו שחוזר על עצמו פעם אחר פעם. אז הוא תוקף ותוקף, מזהיר, מאיים, משחית ערכים ופוגע בפעילות שעשיתי, פותח במקביל בקשת חסימה ובירור (בתואנת שווא כמו לפני חודש והוא מטריד את הקהילה, תוך תקווה שאחרים יצטרפו לשיסוי כנגדי, כפי שקרה בפעם שעברה) ולי אסור לפתוח בירור כנגדו כי זה "מנטרל זה את זה" ו"פגע רע"?! תמהני. נעם דובב - שיחה 18:32, 22 במאי 2019 (IDT)
  לא דיברתי רק על הפעם הזו, זה דפוס פעולה שחוזר על עצמו, ולא רק על ידך. אני שב ואומר: ברור לי שמנקודת מבטך אתה מתכוון לטוב, אבל אתה לא חי לבד, ובכל אחד מהדיונים הללו אתה שומע גם קולות של כאלה שלא רואים אתך עין בעין את פני הדברים. לתקוף את כולם זו דרך מעניינת, אבל לא יעילה. לא אכנס אתך כעת לוויכוח, אבל המנדט שקיבלתי/קיבלנו מהקהילה נועד בדיוק בשביל הדברים הללו: שמירה על השקט ועל סביבת עבודה מכילה ורגועה. ויקיפדיה אינה במה למלחמות תרבות או למלחמות בכלל. ויכוחים מקומיים ייפתרו מקומית, ובאופן כללי כשמדובר ב"עשרות עריכות" והסכמה לשחזור, אמורים להיות כלים לשחזור מסיבי ואתה לא צריך לבזבז זמן יקר. ביקורת - שיחה 23:10, 22 במאי 2019 (IDT)
  זה פשוט לא נכון - אף לא אחד טען בדיון זה או בזה שמעליו שחיים פעל כמו שצריך ויש הסכמה רחבה (הכוללת גם מפעילים) שהוא עבר על הכללים. אדרבא, פעל לפי המנדט שקיבלת מהקהילה כדי למנוע הישנות מקרים כאלו על ידי חיים 7. איני תוקף אף אחד, אתה הופך את היוצרות - תמיד יש את אלה שתוקפים אותי מסיבות ברורות ושקופות, ובמאה אחוז מהמקרים זה נרו יאיר, אבל אתה כנראה מסרב לראות זאת (אז אסור לי אני מבין להגיב, אני אמור לספוג ולספוג לשיטתך, ותגובה שלי היא אוטומטית תקיפה בעיניך גם שאני שומר על מתינות). יש גם רוב שאומר שפעלתי כמו שצריך (ואתה עדיין בא אליי בטענות ועושה סימטריה פסולה). אז זה ממש לא (רק) נקודת המבט שלי כפי שאתה טוען. ואתה מדבר בהכללה ("לא רק על הפעם הזו") - אך ברשותך יש כאן דיון ספציפי ודבריך חורגים ממנו. לגבי אמורים להיות כלים, אף מפעיל או ביוקרט או כל ויקיפד אחר לא דיבר על כלים כאלו. אם אתה מכיר, אנא פקח את עין הקהילה. אזכיר לך שגם בנדנד היו לא מעט שתמכו ובכל זאת הוחלט , למרות הימנעות שלך, בדעת מיעוט (וגם אז דיברת על שני הצדדים, דבר שלא היה לא מקום) לחסום אותו לצמיתות (ורבים מהצד השני בחרו לעשות אנלוגיה בינינו, כמובן שלא היה לאנלוגיה זו שמץ של ביסוס). דפוס הפעולה ההרסני של חיים, החובק כל, מזכיר מאוד את זה של נדנד, ולכן מן הראוי לחסום גם אותו לצמיתות, ויפה שעה אחת קודם. זהמנדט כאמור בידיים (גם) שלך. לדאבון ליבי נראה לי עד כה שאתה לא פועל בצורה אובייקטיבית ונטולת פניות. הלוואי שאתבדה. נעם דובב - שיחה 23:36, 22 במאי 2019 (IDT)
  לגבי המחלוקת האישית או הבין אישית, אני לא רואה טעם להמשיך לכתוב עשרות תגובות לפני שהנילון (שכנגד) הספיק להציג את עמדתו אפילו בתגובה אחת משלו, וראוי להמתין זמן סביר לשם כך לפני שדורשים החלטה מיידית מהביורוקרטים. (אם כי לצערי לאחרונה הטקטיקה הזו דווקא עבדה יפה מאוד.) באופן כללי לגבי המגדור (הגורף) של הקטגוריות, אני חושב שהגיע הזמן שהקהילה תצביע האם היא מעוניינת או לא מעוניינת בו. אין הכרח לגבש נוסח מדיניות בעניין. מספיקה הצבעת מחיקה אחת לכל מאות הקטגוריות שאין רציונל מיוחד להפרדתן לפי מגדר, והיא תבהיר את עמדת הקהילה בנושא. בברכה, גנדלף - 23:52, 22/05/19
  חיים 7 היה כבר מזמן יכול להגיב אם היה רוצה, כנראה שהוא בחר מטעמיו שלו לא להגיב (ייתכן שהוא יודע היטב שהוא פעל כנגד כל הכללים ואין לו מה להגיד לטובת עצמו, אז הוא מעדיף לשתוק). במקרה של נדנד נטען על ידך ואחרים שהיה חג (מעבר לכך, שדבריו לא היו משנים גם אם היו נאמרים ישר, לאור היקף וחומרת מעשיו). כאן אפילו חג לא היה. לגבי המגדור של הקטגוריות אתה מסיט את הדיון, ועשית זאת מספר פעמים באותו עניין וכנגדי. הבהרת את דעתך, שברור שהיא דעת מיעוט שאינה מייצגת את הקהילה, הבהר היטב. היית יכול, כמו כל אחד מחבריך למחנה, ליזום אלף פעם הצבעת מחיקה מיום שהקטגוריות האלו קיימות (וחלקן קיים שנים ורובן קיימים לפחות מספר חודשים), אך בחרתם ממניעיכם שלכם לא לעשות זאת (נראה שאתם יודעים היטב שתפסידו בהצבעה כזו, ואתם לא רוצים להתבזות). כאמור זה לא הדיון ואבקש ממך לא להסיט אותו. כל עוד הפרקטיקה קיימת ויש מאות קטגוריות מסוג זה, ויתרה מכך אף הובהרה חשיבות על ידי מספר עורכים בדיון חשיבות דומה, חיים 7 פעל כנגד כל הכללים בעניין - ריקון הקטגוריות וביטול עשרות עריכות ללא דיון וללא הסבר בתקצירי עריכה, הצבת תבנית מחיקה מהירה, מלחמת עריכה איתי ועם עורכים אחרים, אזהרה ואיומים כלפיי, שחזורים גורפים, בקשת חסימת שווא שלי מהמפעילים ובירור שווא כאן. מעניין שלכל זה היה לו זמן. נעם דובב - שיחה 00:05, 23 במאי 2019 (IDT)
  אתה אולי חבר של חיים 7 מחוץ לוויקיפדיה ויודע במה הוא היה עסוק היום. אני לא. ומגדור הקטגוריות הוא נושא המחלוקת כאן. הנושא היחיד, למיטב ידיעתי. אני לא יזמתי הצבעה כי הנושא אינו חשוב מספיק בעיני. למעשה אני לא נוהג לפתוח הצבעות מחיקה או דיוני חשיבות בכלל. אבל למי שזה כן מפריע לו, אני מציע לפעול בדרך שהצעתי במקום להיכנס למלחמת עריכה איתך. אני סבור שרוב הקהילה מתנגדת להפרדה מגדרית גורפת (או שרירותית) בקטגוריות. בברכה, גנדלף - 03:49, 23/05/19
  אתה יכול לשער שאיני חבר שלו מחוץ לוויקיפדיה. אהבתי את הבדיחה. מגדור הקטגוריות הוא לא נושא המחלוקת, אלא פעילות תוקפנית ורמיסת כללים רבים של הקהילה. היו לחיים כמה אפשרויות פרודוקטיביות לפעול (שכל עורך הגון עושה): ליזום דיון מחיקה, לפתוח דיון בדף השיחה, לפנות אלי בצורה מכובדת בדף שיחתי וכו'. תחת זאת הוא בחר לרוקן את הקטגוריות בניגוד לנהלים (ולמרות יש מאות מאותו סוג ואף היה דיון חשיבות דומה לא פעם שעבר בקלות), להיכנס למלחמת עריכה איתי ועם עורכים אחרים, לשחזר ללא כל נימוק בתקציר העריכה, לאיים, לשלוח לי אזהרות, לתקוף בשפה בוטה, לפתוח במקביל בירור שווא כאן מולי ובקשת חסימת שווא בדף המפעילים וכל זה בתוך דקות ספורות (נהג בצורה דומה מאוד בבירור הקודם שפתח מולי אך לפני חודש, ששימש במה לכל המחנה שלו - שגם אתה נמנה עליו - להשתלח בי). אם יש רוב, לטענתך והקטגוריות מונחות חודשים ושנים, מדוע אף אחד לא יזם הצבעת מחיקה, כאשר על נושאים הרבה פחות משמעותיים יש דיוני מחיקה לרוב? תמהני. נראה לי שאתה מיתמם בדברייך. נעם דובב - שיחה 04:05, 23 במאי 2019 (IDT)
  אתה באמת חושב שאם תחזור על עצמך ועל ההתקפות האישיות זו הדרך לשכנע כמה אתה צודק? אם זה לא עבד עד עכשיו לא יעזור שתחזור על זה, אפילו אלף פעמים. נרו יאירשיחה • י"ח באייר ה'תשע"ט • 10:58, 23 במאי 2019 (IDT)

  כולכם יודעים שהדיון הזה לא יוביל לשום מקום טוב. במרחב הערכים נחוצה עבודה רבה, וכולכם יכולים לתרום לשיפורו. אנא, חידלו מדיון זה והקדישו את זמנכם היקר למרחב הערכים. דוד שי - שיחה 11:37, 23 במאי 2019 (IDT)

  ריקון קטגוריות זו התנהגות בריונית. המשתמשים בה מקווים כנראה לנצח באמצעות מלחמת התשה ולא באמצעות ההליכים המקובלים. אני מבקשת לטפל במקרה הזה בחומרה ובכך להעביר מסר לעורכים שהבריונות בוויקיפדיה לא מקובלת. דוג'רית - שיחה 20:21, 23 במאי 2019 (IDT)

  אין לי כוונה להכביר במילים, כפי שכתבתי לעיל, נראה שההתנהלות של חיים לא הייתה מוצדקת. אני רק רוצה למחות על הפרובוקציה שנעשתה כאן בתגובתו של נרו יאיר, שעושה שימוש שקוף באד הומינם. אם אתה רוצה להביע את דעתך בעד או נגד הנושא הנידון, הדבר בהחלט לגיטימי. הוא הדין למתיחת ביקורת עניינית על שימוש בניסוח מסוים (מבלי להיכנס לשאלה שכעת היא כבר לא רלוונטית). אבל, לא היה שום מקום להפנות את הדיון לאן שהוא הופנה. ישראל - שיחה 23:07, 23 במאי 2019 (IDT)

  חשבתי לתומי שהנושא הנידון הוא כללי ההתנהגות, ושלנעם דובב אין זכות לדבר עליהם בגלל סגנונו. לא רק סגנונו הקבוע, שבגינו כבר נחסם כמה פעמים והוזהר כמה פעמים והכל לשווא, גם הסגנון שבו נקט בכותרת שבה בחר ממש כאן (אזכיר את הלשון המדויקת, לפני הצנזורה: "חריגה מכל כללי התנהגות תקינים, הטלת רפש ודיבה, והתנכלות אישית"). כל זה מלבד מה שכתב ביקורת למעלה, שדובב פתח מלכתחילה את הדיון כתגובה לדיון שפתח נגדו חיים. אני מניח שבעיניך כן היה לגיטימי להפנות כך את הדיון, כי העיקר שיופנה נגד האדם הנכון. או שכרגיל, לדובב מותר מה שלאחרים אסור. נרו יאירשיחה • י"ט באייר ה'תשע"ט • 01:16, 24 במאי 2019 (IDT)