ויקיפדיה:בירורים

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
ארכיון

ארכיונים


1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11

דף זה משמש את הקהילה וחבריה לשם בירור נוסף של אירועי עימות בין משתמשים בוויקיפדיה, מסוג: הפרות של כללי ההתנהגות בין חברי הקהילה, מלחמות עריכה בניגוד לכללים, תקצירי עריכה פוגעניים, התבטאויות לא הולמות בדיונים ובדפי שיחה, התנהגות מאיימת, שימוש בלתי נאות בהרשאות מחיקה, שחזור מהיר, חסימה וכדומה.

הדף מיועד לטיפול בתלונות ממוקדות העוסקות באירוע אחד או יותר מן העבר הקרוב. בדרך כלל, הדיון שיתקיים בעקבות התלונה אינו מהווה הצבעה, אלא בירור בשאלה מהי דעתם של משתמשים ומפעילים אחרים על הדרך שבה נשוא התלונה פעל/ה והדרך שבה יושמה מדיניות ויקיפדיה במקרה המדובר. אם הדעה בדיון תטה לטובת עמדתם של מגישי התלונה, ימצאו אלו שיהיו מוכנים לתקן את המעוות או להציע פשרה הוגנת לפתרון המחלוקת בדרכי נועם; ואם לא, ניתן יהיה לקבל הסברים נוספים שיקלו על מגישי התלונה בעריכות הבאות. יוצא דופן לכלל זה: הצבעה המתקיימת לאחר חסימה ארוכה של משתמשים ותיקים, שתתקיים על פי הנוהל המתאים, ולא זה המפורט כאן.


אנא קראו בעיון את הנהלים הבאים לפני שתשטחו את טענותיכם.


טוען את הלשוניות...
 • על פותח הדיון להודיע לנילון על הבירור.
 • את הבירור יכולים לפתוח כל אלה המרגישים שנעשה להם עוול על ידי משתמשים אחרים או מי מטעמם, לרבות מפעילי מערכת.
 • ככלל, יש לפתוח בירור רק לאחר שמוצו האפשרויות האחרות (ובפרט פנייה לנילון).
 • הדיון יפתח ב־==כותרת== קצרה שאינה כוללת את שם המשתמש/ת, שם המתלונן/ת או כל שם אחר.
 • הדיווח חייב לכלול הפניות לעריכות ולדיונים המדוברים, במתכונת [[שם הדף]], [[שיחה:שם הערך]], ואל המשתמשים הקשורים בנוסח {{משתמש|שם משתמש}}.
  • במקרה של דיווחים על שחזור או שינויים ספציפיים, נא להציג קישור להשוואת הגרסאות.
  • לטענות על מחיקה יש לצרף קישור לערך המחוק (למפעילים יש גישה לגרסאות שנמחקו).
  • לטענות על חסימה יש לצרף קישור אל שם המשתמש, בנוסח [[שיחת משתמש:שם המשתמש|שם המשתמש]].
 • אפשר לאגד כמה מקרים הקשורים באותו עניין בתלונה אחת.
 • על כל המשתתפים בדיון לחתום על תגובתם באמצעות הרצף ~~~~.
 • מן הראוי, שהמשתמשים שהתלונה מתייחסת אליהם יגיבו באופן מפורט וברור, ויסבירו (אם גם בקיצור) את שיקוליהם.
 • גם משתמש חסום רשאי להגיב בדיון הנערך בעניינו בדף הבירורים.
 • הדיון פתוח בפני המשתמשים הרשומים שלהם ותק של חודש ולפחות מאה עריכות בדפי התוכן.
 • הודעות שאינן חתומות, או שהחותם עליהן אינו עומד בתנאי הסעיף הקודם, יימחקו.
 • המגיבים מתבקשים למקד את התייחסותם אל המקרה המדובר, אלא אם נטען שהפעולה מוצדקת בגלל אירועים קודמים.
 • המגיבים כולם מתבקשים לקצר, ולא להפוך דף זה לבימת דיונים. בפרט, אם מסתמן רוב ברור לצד אחד, אין צורך להמשיך ולנאום בזכות אותה עמדה.
 • אם הדיון עוסק באופן משמעותי בתוכן הערך, רצוי להעביר אותו לדף השיחה המתאים (ולהשאיר כאן קישור).
 • משתמשים ומפעילים שהחליטו להפוך את הפעולה העומדת לדיון (לבטל מחיקה, לשחרר חסימה, וכולי), יתעדו מעשיהם אלה בדף הדיון.
 • כשנערך דיון בעניינו של משתמש, המשתמש יכול לעצור את הדיון על ידי הודעה על פרישה. במקרה כזה המשתמש ייחסם ללא הגבלת זמן, והדיון ייעצר ויאורכב מיד. אם ירצה (אחרי יומיים, שבועיים או שנתיים), יוכל המשתמש לבקש לחדש את הדיון, והמשך הדברים ייקבעו לפי תוצאות הדיון המחודש.
 • דיונים יאורכבו מיד לאחר סיום הדיון לפי הוראות הסיום הנ"ל.
 • דיונים יאורכבו לדף השיחה של נושאם (ערך, מדיניות וכו'). אחרת, לדפי הארכיונים שמשמאל.
 • יש להשאיר אזכור לארכוב בצורת כותרת + הפניה בארכיון האחרון בצד שמאל.לפתיחת דיון חדש בדף זה, לחצו כאן


משתמש חסום ללא הגבלת זמן שחזר לפעול תחת שם משתמש חדש

הקדמה קצרה - משתמש:MA1988 (הידוע בקרב הוותיקים תחת השם "מקסים") נחסם ללא הגבלת זמן מעריכה בוויקיפדיה העברית. יש סיבות רבות לחסימה זו, אבל העיקרית היא כתיבת ערכים שגויים. הובלתי בזמנו אסם ענק (מעל ל-800 ערכים) לבדיקת ערכיו. במסגרת הבדיקה נמחקו הרבה מעל 100 ערכים ואחרים עברו קיצוץ נרחב, אם כי חלק נותרו ללא שינוי לאחר שלא נמצאו ליקויים עובדתיים חמורים. בגלל גודל האסם לא יכולנו להתמסר לעריכה יסודית יותר של החומר.

המשתמש מקסים חזר לוויקיפדיה העברית תחת הכינוי משתמש:DimaLevin. מספר משתמשים ותיקים, ואני בכללם, שמנו לב לחזרתו עוד לפני זמן רב, אבל לא פעלנו לחסימתו כי נראה היה ששינה את דרכיו והוא מנסה לתקן את ערכיו הישנים וגם העריכות החדשות היו על פניו טובות יותר. כל זה השתנה כשיצר ערך שגוי (קרב מירה) שנמחק על ידי אלדד. בעקבות חשיפת הערך השגוי התנהלה התייעצות בין מספר מפעילי מערכת ובירוקרטים לגבי אופן הטיפול הראוי במשתמש זה. בדיון לקחו חלק משתמש:גארפילד, משתמש:Botend, משתמש:Eldad משתמש:דוד שי, משתמש:ערן, משתמש:Slav4 ואני.

עמדתנו היא שיש לאפשר למקסים לפעול בוויקיפדיה ולא להפעיל נגדו את נוהל הטרולים שלנו, אבל להטיל עליו חונכות מנדטורית קפדנית ביותר על ידי משתמש ותיק דובר רוסית. הוצע שמו של משתמש מסוים אבל טרם הייתה פנייה אל המשתמש הזה. בכל אופן, אם לא ימצא אף מתנדב, אקח את זה על עצמי (אני דובר רוסית). נדרש ויקיפד דובר רוסית כי מקסים נוהג לתרגם ערכים מהוויקיפדיה הרוסית.

אנו חושבים שיש לאפשר למקסים לפעול כי, כאמור, רוב העריכות הנוכחיות שלו הן תקינות (נבדקו עריכות רבות). אנו ממליצים שלא לבצע שחזור גורף ומחיקה גורפת לערכיו (כן תבוצע מחיקה סלקטיבית במקרה הצורך והערך קרב מירה נמחק כבר מהשרת). אציין שזה לא המקרה הראשון שבו הרשינו למשתמש חסום לחזור לערוך בקרבנו. אזכיר את המקרה של בורה בורה שגם הוא נחסם, אבל אפשרנו את חזרתו. הבעיה כאן היא בפן אחר של העבודה הוויקיפדית שלנו (כתיבת תוכן שגוי) ולכן לטעמנו נדרש ליווי צמוד. מטרת הפנייה לקהילה היא קודם כל כדי לחשוף את ההתנהלות שלנו וגם כדי לשמוע את עמדת הקהילה בנושא זה. כמובן שכל חריגה משיתוף הפעולה עם מוסד החונכות, פתיחת בובות קש ועוד תגרור חסימה. גילגמש שיחה 19:24, 26 בספטמבר 2016 (IDT)

בעד, בפרט שמדובר בחניכה קפדנית. נרו יאירשיחה • כ"ג באלול ה'תשע"ו • 19:29, 26 בספטמבר 2016 (IDT)
אני רוצה להבהיר כאן את המושג "חונכות קפדנית" - מקסים יכתוב אך ורק באישור חונך. קודם התוכן יעלה לארגז חול, יעבור בדיקה על ידי החונך ויוסף לערך רק עם קבלת האישור. כנ"ל ערכים חדשים - קודם כל יכתב הערך אך ורק בארגז חול ורק עם קבלת האישור יעבור הערך למרחב הערכים. גילגמש שיחה 19:30, 26 בספטמבר 2016 (IDT)
גם אני בעד, המשתמש הוכיח שיש ביכלתו לכתוב ערכים ממש טובים. ביקורת - שיחה 19:32, 26 בספטמבר 2016 (IDT)
בעד, כמובן. אני עקבתי מאחורי הקלעים, ולטעמי, ערכים רבים היו כתובים באופן איכותי. מלבד זאת - שיתוף הפעולה עם הקהילה, עם הערות, השגות וכו' היה ממש טוב, ואפשר עבודה פורייה. תחת חונכות נוכל לוודא שהמשך התרומה יהיה על פי הסטנדרטים הנדרשים בוויקיפדיה. אלדדשיחה 19:41, 26 בספטמבר 2016 (IDT)
בעד. שמח לראות שמדיניות "חסום זה חסום" נזנחת אט אט. לא ברור לי למה אותו הנוהל לא הופעל על משתמש:Delta739 (המוכר גם כבראבו) אבל זה כבר בעבר. טוב לראות שכאן לא נעשתה אותה טעות. יורי - שיחה 19:48, 26 בספטמבר 2016 (IDT)
 1. ואו. בחיים לא הייתי מאמין.
 2. גילגמש, איך זיהיתם (במידה ומותר לספר) במי מדובר, אם לא היו לכם הפעם עריכות שגויות להשוואה?
 3. כמה זמן עבר מהעבירה האחרונה?
 4. איך מוסברת יצירת ערך שגוי?
 5. אם התשובות לשתי השאלות האחרונות יספקו אותי, אצביע בעד. אתם יודעים את דעתי על כך שצריך לסלוח לאחר מספיק זמן.
תודה, יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 20:02, 26 בספטמבר 2016 (IDT)
לגבי אופן זיהוי בובת הקש - אני מוכן לענות במייל אם זה מעניין. לגבי פרק הזמן שחלף מחשיפת בובת הקש הקודמת (מקסים פתח עשרות בובות קש ופעל גם באופן אנונימי) אני לא זוכר. אני מודע לפעילותו תחת הזהות הנוכחית מזה זמן רב. לא שאלתי לגבי הסיבות ליצירת הערך השגוי, אני מניח שפשוט לא הקפיד לבדוק את הפרטים, זאת בעיה שהייתה נפוצה בכתיבתו בעבר. גילגמש שיחה 20:05, 26 בספטמבר 2016 (IDT)
[נוסף לאחר התנגשות עריכה]
אבן הבוחן היא מעשים ולא מילים וכפי שעשיתי עד כה תחת שם המשתמש הזה אני משתדל לפרט כמה שניתן ולכתוב כמה שיותר מפורט ומדויק ולדעתי זה מה שחשוב: מידע אמין ומלא לקוראי האתר הזה.
בהזדמנות זו אני רוצה להודות לכל מי מהעורכים שסייעו בידי עד כה, אך בייחוד לאלדד וגילגמש שהיו סבלנים איתי. מרבית התנהלותי תחת שמות משתמש קודמים הייתה מתחת לכל ביקורת בלשון המעטה ואני מצר על כך DimaLevin - שיחה 20:06, 26 בספטמבר 2016 (IDT)


תודה, גילגמש. אולי אשלח לך מייל, נראה איך יתקדם הדיון. חבל שאתה לא זוכר, כי זה חשוב האם עברו חודש, שנה , או חמש. אולי מישהו אחר זוכר? בעניין הסיבה, הייתי שמח לדעת את התשובה. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 20:16, 26 בספטמבר 2016 (IDT)
לגבי הערך קרב מירה, הוא נוצר לאחר שקראתי על הארוע באיזה מקום וחשבתי שיהיה נחמד לכתוב עליו אך לא השלמתי את הכתיבה ולפני ששמתי לב כבר נמחק. לא כתבתי זאת לשם הכתיבה בלבד. מלכתחילה היה ניתן פשוט לשכתב קלות אך בדיעבד משנמחק הערך, עדיף בלעדיו • DimaLevin - שיחה 20:35, 26 בספטמבר 2016 (IDT)
אז היו שם דברים לא נכונים או לא? יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 20:39, 26 בספטמבר 2016 (IDT)
הערך נכתב בצורה לא טובה. הפרטים היו נכונים ° DimaLevin - שיחה 20:47, 26 בספטמבר 2016 (IDT)
אז למה גילגמש קרא לו "ערך שגוי"? יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 20:49, 26 בספטמבר 2016 (IDT)
כי הוא אכן היה שגוי במידה שהיה צורך במחיקתו. במידת הצורך יבוצעו כמו שאמרתי מחיקות סלקטיביות נוספות. כמו כן בהמשך אבקש לערוך בדיקה לחשיפת בובות קש. משתמש תחת חונכות מנדטורית לא צריך להפעיל בובות קש. גילגמש שיחה 20:56, 26 בספטמבר 2016 (IDT)
הםםם. מה שאני רואה כאן זה התנגשות גרסאות בין גלגמש לדימה. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 21:19, 26 בספטמבר 2016 (IDT)
אני די במקרה נתקלתי במשתמש הזה בעיקר כאשר ערך ערכים ישנים של מקסים ועד כמה שיכולתי לראות העריכות שלו היו טובות. אם הוא מסכים לחניכה מנדטורית כמו כן, אני סבור שהוא צריך לנדב מרצונו, עוד בטרם הבדיקה, שמות משתמש נוספים שהוא מפעיל או הפעיל ולא נחסמו. IKhitronבדף המשתמש שלו יש רשימה ארוכה של בבק"ש שהוא הפעיל האחרונה ממאי 2015. הרשימה של חלקית. לאור הנהלותו בעבר אני סבור שבין מאי 2015 לאפריל 2016, בה הוא יצר את החשבון הנוכחי, הוא הפעיל לפחות שתי בבק"ש אחרות, זו ההנחה שלי, הלוואי והתבדה. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 08:35, 27 בספטמבר 2016 (IDT)
אני לא פועל מחשבונות משתמש נוספים ואתם יותר ממוזמנים לבדוק זאת. שוב: אני מוכן לשיתוף פעולה מלא בכל מה שיידרש • DimaLevin - שיחה 09:37, 27 בספטמבר 2016 (IDT)
תודה, יונה. אם כך, לא אצביע כאן בעד, כי לדעתי זמן מספיק במקרה כזה הוא שלוש שנים ללא בעיות. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 12:38, 27 בספטמבר 2016 (IDT)
@DimaLevin: מאז היית בוויקיפדיה, התרחשו מספר שינויים, שאחד מהם יכול להיות שימושי כאן, במידה ותסכים: הרעיון הוא שתימנע מיצירת ערכים במרחב הערכים באופן מוחלט, ובמקום זאת תייצר ערכים חדשים במרחב הטיוטה (זה פשוט מאד: למשל, במקום ליצור קרב מירה, צור טיוטה:קרב מירה). בסיום העבודה על הערך בדף הטיוטה, תבקש מהחונך להעבירו למרחב הערכים. ברגע שהערך יועבר על ידי החונך למרחב הערכים, כל עריכותיך (שבוצעו בטיוטה) תיספרנה כעריכות במרחב הערכים (כולל זקיפת "יצירת הערך" לזכותך), כך שדברים כמו סטטיסטיקות ו"זכות הצבעה" לא יושפעו (אחרי ההעברה). אם תסכים לנוהל עבודה כזה, כלומר להימנע מיצירת ערכים חדשים במרחב הראשי, לדעתי זה מספק את הדרישה ל"חניכה קפדנית", בהנחה שהחונך יבדוק כל דף בקפדנות (כולל בדיקה של הז"י, נכונות, השוואה לוויקיפדית המקור, וכן הלאה) לפני העברתו למרחב הראשי. משתמש:Gilgamesh: האם לדעתך נוהל כזה מספיק? שים לב גם שהמשמעות היא שמקסים יוכל לתקן ערכים שכבר עברו למרחב הראשי בלי "לעבור דרך" החונך - החניכה תכסה יצירת ערכים חדשים בלבד. כמובן שאם יתברר שהמשתמש מנצל לרעה את הנוהל, יהיה צורך לשנותו. קיפודנחש 18:32, 27 בספטמבר 2016 (IDT)
לא. נדרש ליווי צמוד גם לתוספות משמעותיות. אין הכווונה לתיקוני ניסוח, אלא לעריכות משמעותיות שיש בהן תוספת טקסט משמעותית. כנ"ל במקרה של מחיקה גדולה. ככה פועל תמיד נוהל החונכות המנדטורית. גילגמש שיחה 19:15, 27 בספטמבר 2016 (IDT)
עם משתמש אחר, אנחנו עובדים כך במקרה של עידכן ערך. הוא מעתיק את הערך לדף משנה במרחב המשתמש שם הוא עושה את כל השינויים ואז הוא מבקש ממני לבדוק. בסיום הבדיקה אני ממזג את שני הדפים. בעיות שקורות זה עם הערך מתעדכן על ידי משתמש אחר ואז יש צורך לבדוק את השינויים החדשים לפני המיזוג אך בערכים שאינם אקטואליים אם העריכות והמיזוג קורות תוך פחות משבועיים, זה לא צפוי להוות בעיה. וכמובן שלצורך המיזוג צריך הרשאות מפעיל כך שזה קצת עבודה נוספת למפעילים אולם אני סבור כמו גילגמש לפחות בהתחלה כל עריכה צריכה להיות מאושרת. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 08:03, 28 בספטמבר 2016 (IDT)

אני סבור כי מן הראוי להפעיל את אותה מידה של סלחנות גם כלפי אחד מגדולי התורמים לויקיפדיה העברית - חגי אדלר. חגי אדלר קיבל את פניי בסבר פנים יפות כשהגעתי לפה וזמן קצר לאחר מכן נחסם לצמיתות. זה אירע לפני שנים רבות מאוד. יש לאפשר לו לשוב לפעול בשמו כחבר שווה זכויות בקהילה. הוא הוכיח מעל לכל ספק שהוא ראוי לכך. Dvh - שיחה 22:32, 30 בספטמבר 2016 (IDT)

חגי אדלר שוחרר לפני שנים כבר ופועל תחת הכינוי בורה בורה. גילגמש שיחה 22:35, 30 בספטמבר 2016 (IDT)
הוא חסום זה יותר משבע שנים. משתמשים אחרים מעולם לא קושרו אליו באופן רשמי. Dvh - שיחה 22:36, 30 בספטמבר 2016 (IDT)
כנראה שפספסת את דיון השחרור שלו. גילגמש שיחה 22:38, 30 בספטמבר 2016 (IDT)
גילגמש, ייתכן שאתה צודק. אני זכרתי שני דיוני שחרור שנכשלו. Dvh - שיחה 22:48, 30 בספטמבר 2016 (IDT)
אני לא יודע על איזה שני דיונים אתה מדבר, אבל היה דיון מסודר והוחלט להניח לו לפעול ללא הגבלות כלשהן. גילגמש שיחה 22:49, 30 בספטמבר 2016 (IDT)
אתה בטוח שזה קרה באופן רשמי? הוא הזדהה כחגי אדלר באותו דיון? כי פעם בחצי שנה כשמישהו מחליט "להאשים" את בורה בורה בהיותו חגי אדלר, הוא בוחר בזכות השתיקה, כדי לא "להפליל" את עצמו. אולי הוא נוהג כך כדי לא לספוג תגובות מזדמנות בסגנון "החסום הנצחי" ו"פעם חסום, תמיד חסום". Liad Malone - שיחה 23:10, 30 בספטמבר 2016 (IDT)
זה לא היה רשמי רק במובן הזה שלא הייתה הודאה, אבל הייתה שם אמירה ברורה שלמרות שחושבים שזה הוא, הוא תיקן את דרכיו ותורם דגול וכו' וכו'. זה שזה לא היה רשמי, מנע את איחוד סטטיסטיקת התרומות... ביקורת - שיחה 21:50, 1 באוקטובר 2016 (IDT)
אז מה פשר הסטטוס קוו? אנחנו גן פעוטות? אם אנחנו מסכימים שהוא חזר למוטב והוכיח זאת לאורך תקופה ארוכה - מדוע לשחק משחקים ולא לאפשר לו לכתוב בשמו? Dvh - שיחה 23:21, 2 באוקטובר 2016 (IDT)
זה עניין שולי וזניח כבר. כולה שם משתמש. כולם מכירים את חגי תחת הכינוי החדש שבחר לעצמו ואפשר להמשיך עם זה להבא. אני חושב שהדיון הקודם כן היה רשמי. אולי הוא לא הודה, אבל זה כבר פרט טכני משני. אני מציע להניח לעניינו של חגי. גילגמש שיחה 23:27, 2 באוקטובר 2016 (IDT)

הדבקת סטיגמות ופניה במילים רעות

היי לכולם, לצערי אני רוצה להתלונן על המשתמש אליסף. זה כבר כמה זמן שאני פשוט שותק, אבל אני חושב שזה כבר לא יכול להימשך. אפרט את טענותיי:

1. בדף ישו שיחה אליסף משתמש באמירות כלליות ופוגעניות כלפי העריכות שלי, מבלי להסביר את עצמו כלל. אמירות כגון:

Cquote2.svg

העריכות שלך בערך ישו (יהדות) היו עוד יותר בעייתיות, מכלילות, לא נייטרליות וללא אסמכתאות

Cquote3.svg

וכל זאת כאשר אני מקפיד מאד להסביר את טענותיי, לפרט אותן ולהוכיח אותן עפ"י מקורות. ואילו הוא פשוט בא, מדביק עלי סטיגמות, וסוגר ענין.

2. בנוסף לכך, אליסף כותב עלי דברים שאינם נכונים, כגון: "העריכה ששוחזרה פה בכלל לא הזכירה את הרמב"ם, אלא הוסיפה טענות ומטעמים משלו" - אתם יכולים להיכנס לדף, ולראות בעצמיכם שהעריכה היתה אחד לאחד דברי הרמב"ם.

3. בנוסף לכך, אליסף מכפיש את שמי בפני משתמשים אחרים, וכל זאת מבלי להזכיר את שם המשתמש שלי, ככל הנראה בעבור שאני לא אשים לב שהוא מדבר עלי מאחורי הגב. כגון:

Cquote2.svg

העריכה הזו של המשתמש בערך על ישו (יהדות) מראה את הבעייתיות בעריכותיו

Cquote3.svg

למה שם המשתמש שלי, או בכלל השם שלי לא מוזכר? אני צריך ללכת לדף לבדי, ולגלות שהוא מדבר עלי לשון הרע עם משתמשים אחרים מאחורי הגב? ומה גם שאם באמת ישנה "בעייתיות", אז למה הוא לא מפרט אותה??

4. השיא הגיע בדף היהדות המשיחית, כאשר הוא ביטל את העריכה שלי וכתב עליה "פלספנית". אני הייתי מתבייש לפנות ככה למשתמש אחר, אבל הוא מרשה לעצמו. וכך הם דבריו:

Cquote2.svg

שיחזרתי את כל התוספת הפלספנית שלך. אתה לא מבין כנראה מה זו אנציקלופדיה ומה מטרתה, וברור מהדברים שאתה כותב שאתה פועל מנקודת מבט לא נייטרלית לחלוטין. התוספת הפלספנית הזו מיותרת

Cquote3.svg

5. בין לבין הוא אמר לי שאני נכנס איתו למלחמת עריכה, וכל זאת כאשר שחזרתי את העריכה שלו רק פעם אחת, וגם אז - השארתי לו הודעה מפורטת למה שחזרתי לו את העריכה. אז אני נכנס למלחמת עריכה?

6. הוא גם השאיר לי הודעה בדף השיחה האישי שלי, שבה הוא איים עלי שויקיפדיה תרחיק אותי. בדף השיחה הוא שוב כינה את העריכה שלי "פלספנית". ראוי לציין שרק אליסף נכנס איתי לנימות אישיות שכאלו, עם כל המשתמשים האחרים תמיד נשמרת נימה מקצועית ומפורטת, שמסבירה את העמדה אחד של השני. איתו זה אחרת...

7. אח"כ הוא פשוט ביטל את כל שאר העריכה בדף היהדות משיחית, ואם נפרט: ביטל את כל דעת הנצרות ואת דעת היהדות המסורתית על היהדות המשיחית. אמנם אני משתמש צעיר בויקיפדיה, אבל לדעתי מדובר בברוטליות עריכתית. הוא כמובן לא טרח להשאיר הודעה בדף השיחה המסביר את עריכתו, ורק כתב בשורת העריכה: שחזור כל התוספת הפלספנית והמיותרת הזו. במילים אחרות, כל דעת הנצרות ודעת היהדות המסורתית - הן "תוספת פלספנית ומיותרת".


לסיכום הדברים: אליסף מדביק עלי סטיגמות ללא היכר, נוהג כלפי בנקמנות, מדבר כלפי בהכללות מבלי להסביר את עצמו, וכל הזמן מאשים אותי בהאשמות שהן כלל לא נכונות. אני מנגד מאד מאד משתדל תמיד להסביר את עצמי, וגם לנהוג בנימוס כלפיו, אבל זה כבר בלתי נסבל.

אליסף כל הזמן מאשים אותי בדעותיי, ובפרט מאשים אותי בחוסר נייטרליות. אבל אני תמיד נצמד למקורות, וגם תמיד דואג להסביר את עצמי היטב, ולא כותב דברים על דעת עצמי. אפשר לראות את כל זאת בדפי השיחה. ובפרט, שאליסף כל הזמן מאשים אותי בחוסר נייטרליות, אבל בעקבות עריכותיו דוקא הוא זה שגורם לחוסר נייטרליות, על ידי הדגשת צד אחד, והנמכת צד שני. לפעמים הוא פשוט משתיק את כל הצד השני, כמו שהוא עשה בערך של היהדות המשיחית, כאשר הוא פשוט השתיק את קול הנצרות והיהדות המסורתית.

אני מבין שהשקפת העולם שלו שונה משלי, אבל לא יכול להיות שהוא יתקיף אותי אישית בצורה שכזאת, ויבטל כל עריכה שלי שהוא רק יכול. לדעתי הוא פשוט "נעול" עלי, בין אם זה אומר להוציא אותי מויקיפדיה, ובין אם זה אומר לבטל את כל העריכות שהוא רק יכול Yarivo - שיחה 23:14, 10 באוקטובר 2016 (IDT)

אליסף הוא אחד המשתמשים הכי נעימים וענייניים כאן. יש לכם מחלוקת עניינית, בירורים הוא לא הדף המתאים לפתור אותה. • צִבְיָהשיחה • ח' בתשרי ה'תשע"ז 23:58, 10 באוקטובר 2016 (IDT)
יריב מצטט את דברי באופן חלקי ומוציא אתם חלקם מהקשר. עריכותיו אינן נייטרליות ולמרות הפניות אליו להימנע מכך הוא ממשיך בהתנהגות זו. להלן אסביר למה אני חושב כך ואתייחס גם לטענותיו לעיל:
 1. יריב הכניס[1] בערך ישו את המשפט הלא נייטרלי, הלא מבוסס והמכליל הבא: "ישו נתפס כאדם שלילי ושנוא על ידי היהודים, שרואים בו משיח שקר שהמיט מוות וחורבן על העם היהודי לאורך השנים: שנאה אנטישמית, כפיה בכח להמרת הדת, עלילות דם, ופוגרומים."
 2. הוא טוען למעלה שהוא מקפיד על עריכות שמבוססות על מקורות, ובדף השיחה לא סיפק אף מקור שמצטט טענה כזו, מכיוון שאין מקור שיכול להסביר את העריכה הלא-נייטרלית הזו והמכלילה הזו. הוא טוען ששיקרתי כשטענתי בדף השיחה שהעריכה לא הזכירה את הרמב"ם, כפי שכל אחד יכול להיווכח בעצמו (הנה הקישור שוב[2]). בדף השיחה הוא ניסה לטעון שהרמב"ם מוכיח את דבריו, אבל זה לא מה שהרמב"ם אמר ולא מה שהעריכה אומרת.
 3. הוא טוען שהכפשתי את שמו בסתר, דבר שאינו נכון. הוא מצטט אותי באופן חלקי והנה העריכה המלאה של דברי[3], בדף השיחה שבו גם הוא השתתף, כך שזה לא היה בסתר, ועובדה שהמשתמש ראה את העריכה שלי והגיב עליה.
 4. הוא מתלונן על כך שקראתי לעריכה שלו בערך יהדות משיחית "פלספנית" - היא אכן פלספנית. העריכה שלו שאותה הסרתי מהערך[4] מדברת על דעת "הכנסייה הנוצרית" - כבר טעות בוטה כי אין דבר כזה "הכנסייה הנוצרית", איזה כנסייה בדיוק? בפסקה השנייה שהסרתי שם, שעוסקת ב"יחס של היהדות המסורתית" גם שם התוכן "פלספני", שבמקור[5] (לפני שחשבתי שאפשר רק להסירה באופן חלקי) מסביר לקורא למה בגלל שהיהודים המשיחיים מאמינים בישו הם עובדי עבודה זרה ולמה הם משומדים (למרות שרובם לא יהודים במקור) - מה הקשר ליהדות המשיחית דווקא? בנוסף, כשאני מדבר על "פלספנות", אפשר להציץ בעריכה הזו[6] שלו בדף השיחה של הערך ישו, בה הוא מנסה להוכיח את עריכתו בערך, תוך כדי ביצוע מחקר מקורי (במיוחד בפסקה השלישית מהסוף של דבריו).
 5. הוא מתלונן על איך שפניתי אליו בדף השיחה, ומביא ציטוט חלקי בלבד של מה שכתבתי לו[7]. בהמשך אני גם מסביר לו מדוע שיחזרתי את העריכה.
 6. לגבי היחס שלי כלפיו, אני לא נהנה בכלל מלהיות בסיטואציות כאלו של עימות, וזה מוציא לי את החשק להיות במקום הזה. יכול להיות שהייתי יכול להיות נעים יותר, אבל התחושה שלי היא שהוא מתווכח בלי הפסקה בניסיון להכניס את העריכות הלא-נייטרליות שלו בכל מחיר. אם יריב חושב שאני עושה את זה בגלל שאני מוטה, אז הוא טועה. המטרה שלי היא כתיבת אנציקלופדיה נייטרלית, וכעורך וכמפעיל אני פועל להגן עליה מפני הטיות לא משנה מהיכן הן מגיעות.
מכיוון שההאשמה שהוא לא-נייטרלי היא מאד חמורה, אני חושב שכדאי שאסביר את עצמי עוד קצת:
 1. בעריכה הזו[8] בערך ישו (יהדות) המשתמש הוסיף עוד פעם תיאור מכליל ובעייתי מאד עבור אנציקלופדיה נייטרלית, ולא ממוסמך כמובן: "ישו מתואר כאיש רשע ועובד עבודה זרה: ממזר, מכשף ומסית, שניסה לעשות מעצמו אלוהים, ולהדיח את עם ישראל שיעבדו אותו כאליל."
 2. בעריכה הזו[9] בערך יהדות משיחית, יש שני דברים שצצים לעין - קודם כל הקישורים החיצוניים הלא-נייטרליים שהוסיף, לדפי תעמולה של ארגונים שמטרתם להילחם בזרם היהדות המשיחית. העריכה השנייה היא השינוי ה"זוטר" שהכניס בין "האמונה המשיחית" ל"אמונה הנוצרית", עריכה שנראית תמימה אולי, אבל לדעתי מצביעה על ניסיון להטות את הערך.
 3. בדף השיחה שלו, אחרי שפנו אליו בקשר לנייטרליות בויקיפדיה, הוא הסביר את משנתו הלא אנציקלופדית שמראה על ההטייה שלו[10]: לגישתו יש "ערכים סובייקטיביים" ו"ערכים אובייקטיביים", וככל הנראה לפי גישתו אם זה ערך סובייקטיבי הוא לא צריך להיות כתוב באופן אנציקלופדי אלא כמו באתר תעמולה.
לדעתי המשתמש הוכיח שאי אפשר לסמוך עליו בתחום הספציפי הזה של הנצרות בעריכה אנציקלופדית ולא מוטה, שלא לדבר על בעלת מקורות איכותיים (למרות שאודה שחלק מההערות שלו אכן היו ענייניות, אבל העריכות שלו עצמן פשוט בלתי מתקבלות).
אני חושב שיריב יכול להיות משתמש תורם וטוב, ולכן אני לא רוצה לבקש את חסימתו, מה גם שאני לא יזמתי את הדיון הזה ועוד בערב יום כיפור. אני כן חושב אבל שיהיה טוב יותר לכולנו ולאנציקלופדיה שאנחנו כותבים אם הוא יתרחק מהתחום הספציפי הזה. אליסף · שיחה 01:08, 11 באוקטובר 2016 (IDT)
אני חייב להודות שכאן בדף השיחה אתה נשמע הרבה יותר מנומס מאשר איך שאתה מדבר אלי בדפי השיחה. שכן בעוד שבדפי השיחה אתה פונה אלי באיומים, מדביק עלי סטיגמות, ולא טורח אפילו לנמק את עצמך כלל, קורא לעריכות שלי "פלספניות" - כאן אתה דוקא מנומס, וגם מנמק את עצמך היטב.
הייתי רוצה לענות לך, אך תחילה אגיד שמי שבאמת מוציא את הדברים מהקשרם לגמרי - זה אך ורק אתה. בנוסף לכך אגיד, שגם אם יש לך הערה בנוגע לעריכה שלי, זה עדיין לא נותן לך את הזכות לבזות אותי או את העריכה שלי, לקרוא לה "פלספנית", להוציא עלי שם רע כאילו אני עושה מלחמת עריכה בעוד שלא עשיתי, וכל הזמן להמשיך ולפנות אלי בהכללות מבלי להסביר את עצמך כלל.
עובדה קיימת היא שמאז שהכרנו, עברת על הערך של התרומות שלי - ופשוט ביטלת את כל העריכות שלי אחת אחרי השניה. כל זאת כאשר על הדרך אתה מעיר שוב ושוב שהעריכה היא "פלספנית", כאשר בדיוק ההיפך הוא הנכון - העריכה חשובה ביותר לערך, וכעת לאחר שהורדת את העריכה הפכת את הערך לסובייקטיבי ולמוטה. אתה טוען שאתה לא מתנקם בי לכאורה, אבל בדיוק ההיפך הוא הנכון.
גם על הטיעונים שלי כלפיך - לא ענית! ואני אסביר את עצמי:

1+2. כתבתי לך שהאמירות שלך כלפי העריכות שלי כלליות ופוגעניות, מבלי שהסברת את עצמך כלל. אז מה עשית? הסברת את עצמך כאן. נהדר. אבל בדף השיחה כאשר דיברנו - לא התנהגת כך, אלא פשוט זרקת עלי הערות כלליות ופוגעניות, מבלי להסביר את עצמך כלל. מה עוזר שעכשיו אתה מסביר את עצמך??

דבר נוסף, דברי הרמב"ם על ישו הם אלו:

Cquote2.svg

אף ישוע הנוצרי, שדמה שיהיה משיח ונהרג בבית דין, כבר נתנבא בו דניאל, שנאמר: "ובני פריצי עמך ינשאו להעמיד חזון ונכשלו" (דניאל יא יד). וכי יש מכשול גדול מזה? שכל הנביאים דיברו שמשיח גואל ישראל ומושיעם, ומקבץ נדחיהם ומחזק מצוָתן; וזה גרם לאבד ישראל בחרב, ולפזר שאריתם ולהשפילם, ולהחליף התורה, ולהטעות רוב העולם לעבוד אלוה מבלעדי יי

Cquote3.svg
משנה תורה להרמב"ם, הלכות מלכים, פרק יא הלכה ד

אני כתבתי: ישו הוא משיח שקר - והרמב"ם כתב: "אף ישוע הנוצרי, שדמה שיהיה משיח ונהרג בבית דין". אני כתבתי: ישו המיט מוות וחורבן על העם היהודי לאורך השנים - והרמב"ם כתב: "וזה גרם לאבד ישראל בחרב, ולפזר שאריתם ולהשפילם".

אז בבקשה אל תגיד לי שדברי הם חסרי מקור. ואני אדגיש שוב שהנושא עדיין נמצא בדיון, ועדיין לא הוכרע.

3. טענתי עליך שהכפשת את שמי בפני משתמשים אחרים, וכל זאת מבלי להזכיר את שם המשתמש שלי, ועכשיו פשוט ענית שזה "דבר שאינו נכון". לא נכון?? לא הכפשת את שמי מבלי להזכיר את שם המשתמש שלי? לא כתבת עלי:

Cquote2.svg

העריכה הזו של המשתמש בערך על ישו (יהדות) מראה את הבעייתיות בעריכותיו

Cquote3.svg

למה שם המשתמש שלי, או בכלל השם שלי לא מוזכר? אני צריך ללכת לדף לבדי, ולגלות שאתה מדבר עלי לשון הרע עם משתמשים אחרים מאחורי הגב? ומה גם שאם באמת ישנה "בעייתיות", אז למה לא פירטת אותה?? ובבקשה תענה לי על השאלות.

4. גם אם העריכה היא "פלספנית" כדבריך (והיא לא), זה פשוט ביזיון לפנות ככה כלפי משתמש אחר. אתה מדבר על יום כיפור מצד אחד, מצד שני - איך אתה מדבר??

ובנוסף לכך, אתה מוציא את הדברים מהקשרם. כי לקחת מילה אחת - "הכנסיה הנוצרית", ועל זה פשוט הורדת את כל העריכה!!! ככה - על מילה אחת - פשוט הורדת את כל העריכה!

וכמו שאמרתי ממקודם, על ידי כך שהורדת את דעת היהדות המסורתית ואת דעת הנצרות על היהדות המשיחית - יצרת ערך סובייקטיבי, מכיון שאין נייטרליות בין שני הצדדים. עכשיו השתקת את קול המתנגדים, ובכך ביטלת את הנייטרליות מהערך.

ובנוגע לענין המשומדים - הסברתי לך את זה באריכות שם בדף השיחה. כאן אתה מסביר את עצמך, אבל שם פשוט כתבת לי שהעריכה היא "פלספנית" - וסגרת ענין. ולגוף הדבר, רק חלק גדול מהיהודים המשיחיים הם גוים, אבל חלק אחר הם יהודים לגמרי. ואם כן, חשוב מאד לציין את ענין המשומדים.

אבל אתה אפילו לא הורדת רק ענין המשומדים - אלא שהורדת בכלל את כל הקטע. כל הביקורת שיש ליהדות המסורתית על היהדות המשיחית - את הכל הורדת לגמרי.

5. כתבת לי בדף השיחה שלי שאני נכנס איתך למלחמת עריכה? בבקשה תענה על השאלה. ואם כן, בבקשה תסביר לי למה, והרי שחזרתי לך את העריכה שלך רק פעם אחת, וגם אז השארתי לך הודעה בדף השיחה.

6. כתבת לי איום בדף השיחה שלי שויקיפדיה תרחיק אותי? כן או לא? ולמה התעלמת מכל השאלות האלו בתגובה הקודמת שלך?

7. אני אציין שוב אליסף, שרק איתך יש לי את הקטעים האלו. רק אתה נכנס איתי לפסים אישיים, וזה מהיום הראשון שאני מכיר אותך. אתה מתגרה בי בלא הרף, מאיים עלי, מוציא עלי שם רע בקרב המשתמשים, וכל הזמן מדביק עלי סטיגמות. הלכת לדף התרומות שלי ודאגת לבטל את כל העריכות שלי אחת אחרי השניה - נכון או לא נכון??

וכך גם בקישורים החיצוניים של היהדות המשיחית - קודם כל הורדת את מה שערכתי. ורק אחרי שהערתי לך על החוסר נייטרליות שעשית בערך - אז איזנת את הקישורים.

היו לך עוד כמה טענות שהייתי רוצה להתייחס גם אליהם ברשותך:

1. לטענתך, דבריי אלו הם חסרי מקור: "ישו מתואר כאיש רשע ועובד עבודה זרה: ממזר, מכשף ומסית, שניסה לעשות מעצמו אלוהים, ולהדיח את עם ישראל שיעבדו אותו כאליל". אבל זה שקר, וגם כתבתי לך את המקורות של המשפט הזה בדף השיחה של ישו (יהדות). ברשותך אביא אותם שוב: שנאמר במסכת סנהדרין:

Cquote2.svg

והתניא בערב הפסח תלאוהו לישו והכרוז יוצא לפניו מ' יום קודם שהוא יוצא ליסקל על שכישף והסית והדיח את ישראל

Cquote3.svg
– מסכת סנהדרין, דף מג, עמוד ב

ועוד נאמר במסכת סנהדרין:

Cquote2.svg

אזל זקף לבינתא והשתחוה לה

Cquote3.svg
– מסכת סנהדרין, דף קו, עמוד ב

(בתרגום לעברית: הלך וזקף לבנה, והשתחווה לה).

וזה בדיוק מה שאני כתבתי: "ישו מתואר כאיש רשע ועובד עבודה זרה: ממזר, מכשף ומסית, שניסה לעשות מעצמו אלוהים, ולהדיח את עם ישראל שיעבדו אותו כאליל".

כתבתי לך את הדברים האלו במפורשות גם בערך עצמו, כתבתי לך את המקורות בערך עצמו, השתדלתי לרשום אותם בתוך מסגרת כדי שהם יהיו נוחים לקריאה, אבל אתה התעלמת מהכל, ואף העללת עלי ואמרת שאין מקור לדברים. ואילו כאן שוב אתה מעליל עלי ואומר שאין מקור לדברים.


2. אתה שוב נצמד למילה אחת, ובונה עליה בנין שלם. אני גם לא מסכים איתך בנוגע למילה, ואני יכול להסביר את טענתי היטב. אבל זה מראה לדעתי שוב על הגישה שלך כלפי שאתה לוקח מילים בודדות, ומשתמש בהן כתירוצים על מנת לפסול את כל העריכה שלי.

לדעתי השיטתיות שלך בכך שביטלת את כל העריכות שלי מראה על סוג של נקמנות שלך כלפי. זה גם מתחבר לדפי השיחה שם אתה תוקף אותי אישית, והערתי לך כמה פעמים שתפסיק לתקוף אותי אישית. זה ממשיך עם לשון הרע שאתה מוציא עלי מאחורי הגב, ואח"כ עם מילים פוגעניות וחסרות כל הסבר, שאתה פשוט זורק לי וסוגר ענין.

אתה משתמש בכוחניות שלך כלפי, לא מסביר את עצמך, מבטל לי את כל העריכות, ועוד מכנה אותי בשמות רעים ומוציא לעז על העריכות שלי. וככה לא מתנהגים.


3. כתבתי לך בדף השיחה שלי על ההבדל בין ערכים אוביקטיבים ולבין ערכים סובייקטיבים. חבל שאתה מוציא לי את הדברים מהקשרם, ומוסיף פרשנות שלך. מה שמדהים בנוסף לכך הוא שבדף השיחה - שוב - כלל לא ענית לי. ומתי אתה עונה לי? כאן, כאשר אני כותב עליך תלונה.

האם כל עוד אני לא כותב עליך תלונה, אז אני לא זכאי להסברים?

ומה עוד שאני עדיין עומד מאחורי המילים שלי. אם יש ערך בויקיפדיה על הליכוד למשל - אז הוא צריך להציג את השקפת העולם של הליכוד מתוך העמדה הסובייקטיבית שלו.

אשמח לתשובות, ואני מתכוון לתשובות על השאלות ששאלתי כאן. לפי דעתי אתה פשוט רודף אותי על מנת להוציא אותי מויקיפדיה בדרך כזאת או אחרת. הלכת לדף התרומות שלי וביטלת את כל העריכות שלי אחת אחרי השניה בשביל שאני אתייאש. אם כל זה היה קורה למשתמש אחר שלא היה מתלונן עליך, אז כל המילים והפעולות שלך כלל לא היו עולות לדיון, והמשתמש פשוט היה מתיאש ועוזב את ויקיפדיה, וכל זאת מבלי שאף ויקיפד היה יודע שנעשה כאן עוול.

אני אומר שוב: גם אם יש לך השקפת עולם עולם שונה משלי, עדיין זה לא אומר שהעריכות שלי הן לא נייטרליות. מי שנלחם כאן בכל מחיר זה אתה שפשוט החרמת אותי, ואתה נלחם בי מלחמת חורמה. לדעתי, זה בכלל לא משנה עבורך מה אני כותב, או מה אני אומר - כי כל הדברים שאני אומר או כותבת אתה פשוט פוסל מראש. בנוסף אתה לא טורח אפילו להסביר את עצמך, ועל הדרך עוד מבזה אותי במילים שלך. ואני מצטער על המילים הקשות, אבל פשוט אין דרך אחרת להגיד את הדברים Yarivo - שיחה 09:42, 11 באוקטובר 2016 (IDT)

אתה ממשיך להתעקש על העריכות שלך למרות שהן בעייתיות ומכלילות, וגם המקורות שאתה כביכול מביא להם לא יכולים להצדיק עריכות כל כך בעייתיות, ואני לא מתכוןן להתווכח איתך ספציפית פה על כך, עובדה שהיא שהן לא התקבלו בדיונים בדפי שיחה, ולדעתי עוד היו נחמדים איתך שם (אחד אף קרא לעריכתך "דברי שטנה" בשיחה:ישו).
אני מבין שאתה פגוע ממני ואני מתנצל על כך, אבל מטרתי לא לגרום לכך לברוח, אלא להבין את האופן הפסול של התנהגותך ולהימנע ממנה. לא רק אני פניתי אליך בסוגייה הזו ולא רק אני שיחזרתי את עריכותיך, אבל אני בינתיים היחיד שנכנסתי לעומק הסוגייה וראיתי שהעריכות שלך בתחום הזה אינן קבילות ולכן שוחזרו. פניתי אליך מספר פעמים להימנע מכך ואתה ממשיך להתעקש, להתווכח בלי סוף, לכתוב הרים של מילים, ואף פעם אינך מנסה להבין את הבעייתיות הרבה של עריכותיך. אליסף · שיחה 10:05, 11 באוקטובר 2016 (IDT)

כפי שכבר כתבה צביה, זה בהחלט לא שייך לבירורים. אני מבקש שאחד המפעילים או הבירוקרטים ילמד את הסוגיה ויכריע מה צריך לעשות. נרו יאירשיחה • ט' בתשרי ה'תשע"ז • 11:04, 11 באוקטובר 2016 (IDT)

אף אני שיחזרתי עריכות שלך מהסיבה של חוסר נייטרליות כמו למשל הכללת כל היהודים בשנאתם לישו. במקרה זה אני מחזקת את ידיו של אליסף שניסה בסבלנות להסביר לך את כללי המיזם. אילי - שיחה 11:19, 11 באוקטובר 2016 (IDT)
מצוין. אני סומך על אילילה ומציע לארכב את הדף הזה. מחלוקת בין שני משתמשים אינה סיבה לפתוח בירור. נרו יאירשיחה • ט' בתשרי ה'תשע"ז • 11:29, 11 באוקטובר 2016 (IDT)
מציע להגן על דף זה (בירורים) ולחסום אותו לעריכה, גם לא ע"י מפעילים, ביורוקרטים ודיילים – ל־48 שעות. ולארכב קודם. חזרתישיחה 13:02, 11 באוקטובר 2016 (IDT)
השחזורים של אליסף נראים לי מוצדקים בהחלט. אם לא הוא, מישהו אחר היה צריך לשחזר את העריכות הלא-אנציקלופדיות הללו. הן מראות על חוסר הבנה מהותי, שמדובר בערכים אנציקלופדיים ולא מניפסטים מטעם. Liad Malone - שיחה 13:15, 11 באוקטובר 2016 (IDT)
גם אני ראיתי את העריכות שלך בערכים ישו וכו' והן היו מוטות ובלתי-תורמות בעליל. יש לשבח את אליסף על ששחזר מהר; יש הבדל גדול בין מתקפות אישיות שאתה טוען להן לקביעת עובדות, גם אם לא נעימות, על פעילות משתמש. התיאור שלו את עריכותיך אולי לא נעם לך, אבל מדויק. AddMore-III - שיחה 15:27, 11 באוקטובר 2016 (IDT)
השתתפתי בדיון ההוא ואני תומך בעריכה של אליסף. הטיפול שלו בסוגיה זו הוא מעולה. גילגמש שיחה 19:18, 11 באוקטובר 2016 (IDT)