ויקיפדיה:בירורים

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית


1234567891011121314151617181920212223242526

דף זה משמש את הקהילה וחבריה לשם בירור נוסף של אירועי עימות בין משתמשים בוויקיפדיה, מסוג: הפרות של כללי ההתנהגות בין חברי הקהילה, מלחמות עריכה בניגוד לכללים, תקצירי עריכה פוגעניים, התבטאויות לא הולמות בדיונים ובדפי שיחה, התנהגות מאיימת, שימוש בלתי נאות בהרשאות מחיקה, שחזור מהיר, חסימה וכדומה. לטיפול במחלוקות מסוגים אחרים ראו ויקיפדיה:מנגנונים ליישוב מחלוקת.

הדף מיועד לטיפול בתלונות ממוקדות העוסקות באירוע אחד או יותר מן העבר הקרוב. בדרך כלל, הדיון שיתקיים בעקבות התלונה אינו מהווה הצבעה, אלא בירור בשאלה מהי דעתם של משתמשים ומפעילים אחרים על הדרך שבה נשוא התלונה פעל/ה והדרך שבה יושמה מדיניות ויקיפדיה במקרה המדובר. אם הדעה בדיון תטה לטובת עמדתם של מגישי התלונה, ימצאו אלו שיהיו מוכנים לתקן את המעוות או להציע פשרה הוגנת לפתרון המחלוקת בדרכי נועם; ואם לא, ניתן יהיה לקבל הסברים נוספים שיקלו על מגישי התלונה בעריכות הבאות. יוצא דופן לכלל זה: הצבעה המתקיימת לאחר חסימה ארוכה של משתמשים ותיקים, שתתקיים על פי הנוהל המתאים, ולא זה המפורט כאן.


אנא קראו בעיון את הנהלים הבאים לפני שתשטחו את טענותיכם.


טוען את הלשוניות...
 • על פותח הדיון להודיע לנילון על הבירור בדף שיחתו.
 • את הבירור יכולים לפתוח כל אלה המרגישים (לרבות אנונימיים) שנעשה להם עוול על ידי משתמשים אחרים או מי מטעמם, לרבות מפעילי מערכת.
 • ככלל, יש לפתוח בירור רק לאחר שמוצו האפשרויות האחרות, ובפרט פנייה לנילון.
 • הדיון יפתח ב־==כותרת== קצרה שאינה כוללת את שם המשתמש/ת, שם המתלונן/ת או כל שם אחר.
 • הדיווח חייב לכלול הפניות לעריכות ולדיונים המדוברים, במתכונת [[שם הדף]], [[שיחה:שם הדף]], ואל המשתמשים הקשורים בנוסח {{משתמש|שם משתמש}}.
  • במקרה של דיווחים על שחזור או שינויים ספציפיים, נא להציג קישור להשוואת הגרסאות.
  • לטענות על מחיקה יש לצרף קישור לערך המחוק (למפעילים יש גישה לגרסאות שנמחקו).
  • לטענות על חסימה יש לצרף קישור אל שם המשתמש, בנוסח [[שיחת משתמש:שם המשתמש|שם המשתמש]].
 • אפשר לאגד כמה מקרים הקשורים באותו עניין בתלונה אחת.
 • על כל המשתתפים בדיון לחתום על תגובתם באמצעות הרצף ~~~~.
 • מן הראוי, שהמשתמשים שהתלונה מתייחסת אליהם יגיבו באופן מפורט וברור, ויסבירו (אם גם בקיצור) את שיקוליהם.
 • גם משתמש חסום רשאי להגיב בדיון הנערך בעניינו בדף הבירורים.
 • הדיון פתוח בפני המשתמשים הרשומים שלהם ותק של חודש ולפחות מאה עריכות בדפי התוכן.
 • הודעות שאינן חתומות, או שהחותם עליהן אינו עומד בתנאי הסעיף הקודם, יימחקו.
 • המגיבים מתבקשים למקד את התייחסותם אל המקרה המדובר, אלא אם נטען שהפעולה מוצדקת בגלל אירועים קודמים.
 • המגיבים כולם מתבקשים לקצר, ולא להפוך דף זה לבימת דיונים. בפרט, אם מסתמן רוב ברור לצד אחד, אין צורך להמשיך ולנאום בזכות אותה עמדה.
 • אם הדיון עוסק באופן משמעותי בתוכן הערך, רצוי להעביר אותו לדף השיחה המתאים (ולהשאיר כאן קישור).
 • משתמשים ומפעילים שהחליטו להפוך את הפעולה העומדת לדיון (לבטל מחיקה, לשחרר חסימה, וכולי), יתעדו מעשיהם אלה בדף הדיון.
 • כשנערך דיון בעניינו של משתמש, המשתמש יכול לעצור את הדיון על ידי הודעה על פרישה. במקרה כזה המשתמש ייחסם ללא הגבלת זמן, והדיון ייעצר ויאורכב מיד. אם ירצה (אחרי יומיים, שבועיים או שנתיים), יוכל המשתמש לבקש לחדש את הדיון, והמשך הדברים ייקבעו לפי תוצאות הדיון המחודש.
 • דיונים יאורכבו מיד לאחר סיום הדיון לפי הוראות הסיום הנ"ל.
 • דיונים יאורכבו לדף השיחה של נושאם (ערך, מדיניות וכו'). אחרת, לדפי הארכיונים שמשמאל.
 • יש להשאיר אזכור לארכוב בצורת כותרת + הפניה בארכיון האחרון בצד שמאל.


 • לפתיחת דיון חדש בדף זה, לחצו כאן  סעד מפני משתמש שהולם בי[עריכת קוד מקור]

  בפעם הראשונה בחיי אני מבקש סעד מהמוסד הזה כאן. רציתי להמנע ופניתי תחילה לביורוקרט החדש משתמש:גארפילד. במקום לעזור לי הוא פטר אותי במשהו כמו "אתה אשם", אז אני מגיע לכאן.

  בדיון תמים שפתחתי בויקיפדיה:מזנון#קשה לי עם העברות הקטגוריות האלה על הצפת רשימת השינויים האחרונים בשינויי קטגוריות בערכים בכלי CAT-A-LOT, שאגב התומכים בדעתי זה משהו כמו 30-4 על היום הראשון, ומבלי להזכיר שום שם, קפץ עלי רוגזו, ללא סיבה, של החתרן הנצחי, משתמש:נעם דובב. להלן ציטוט "בעבר כשבורה בורה (שנחסם לצמיתות תחת שם אחר, כפי שכולם כאן יודעים, והיה ראוי שלא יתאפשר לו לחזור), מציע ההצעה הנואלת הזו, הפעיל פעם אחר פעם ללא אישור בוטים של קוץ שהיו אמורים ליצור העברה לפי שנת לידה ושנת פטירה, התוצאה הייתה הרסנית, ונדרשתי לתשומות רבות לתקן אחריו. נאסר עליו להפעיל את הבוטים הללו ועשרות אחרים על ידי ערן, מה שלא מנע בעדו תקופה ארוכה להפעילם. נעם דובב - שיחה 14:51, 11 באפריל 2021 (IDT)"

  הבה נספור כמה עבירות במשפט אחד:

  • אאוטינג
  • איום שלעולם לא היה עובר לסדר היום לאף אחד "והיה ראוי שלא יתאפשר לו לחזור". לגארפילד זה כנראה בסדר תמיהה
  • מדביק לי תארים כמו "מציע ההצעה הנואלת". וזאת כשההצעה זוכה לתמיכה של אולי 85%
  • שקרים בוטים נוסח נועם. נכון שבוט תאריכי הלידה אינו חף מבעיות אבל מי לדעתכם הכניס למעלה מ-100,000 תאריכים?? ודאי שלא אדון נעם שמעז לקרוא לפעולתו "הרסנית"
  • "נאסר עליו להפעיל את הבוטים" מה הקשקוש הזה. הייתה תקלה והבוטים היו בשיפוצים עד שחזרו. לא מאמינים? יש לוגים
  • והכי מדהים, הבוט שהפניתי אליו בכלל לא שלי או של קוץ. וכך כתב לו משתמש:דגש בדיון במזנון: "לשאלתך, נעם דובב, מדובר על וק:בוט/בוט קטגוריות. את הבוט מפעיל בכלל מתניה, אז כדאי שתחשוב טוב האם ההתקפה שלך על בורה בורה במקום. דגש - שיחה 15:04, 11 באפריל 2021 (IDT" ההערה של דגש ניתנה לפני כ-12 שעות ועד עכשיו לא ראיתי בדל התנצלות
  • נעם חזר לא מזמן מחסימת שיא של חודש. בידוע שהוא יורה בכל מה שזז. חשבתי שהוא נרגע מאז, אבל עיניכם הרואות. לא ניתן לו להמשיך בעלבונות הבלתי פוסקים מול משתמשים אחרים. הסט הנוכחי של גידופים, בצרוף העונש על תנאי מהחסימה הקודמת, דורש חסימה נוספת של חודש
  • תודה על שקילת העניין. בורה בורה - שיחה 00:32, 12 באפריל 2021 (IDT)
  זה נשמע לגמרי לא נעים ואני מניח שאם היו כותבים את זה עלי זה היה מבאס גם אותי. עם זאת, בהנחה שציטטת במדויק את האאוטינג - הוא לא ממש עושה אאוטינג ; המשפט "היה ראוי שלא יתאפשר לו לחזור" שקול לטעמי למשפטים כמו "ראוי לחסום את נועם לצמיתות" שנאמרו למשל בדיוני בירורים הקודמים ולטעמי כולם לגיטימיים (אם כי הפורום של המזנון לא ממש מתאים) ; ניכר שאר הדברים בהחלט לא חפים מטעויות אבל בסך הכל לדעתי הם לא ממש מכוונים לגופו של אדם אלא לפעולות שונות ולדעתי גם כשמחברים הכל ביחד זה בסך הכל גבולי - כן מצדיק את הנזיפה המדודה של דגש, יותר מזה? אני לא בטוח. כתבת שהוא "יורה בכל מה שזז" - אם יש דוגמאות נוספות מאז החסימה האחרונה, אני חושב שיהיה מוטב לספק אותן.
  בעקבות הדיונים הקודמים אנצל את זה שהגעתי לפה מוקדם כדי להביע תקווה/בקשה שהדיון יתמקד בנועם של אחרי החסימה. אני חושב שנאמר פחות או יותר כל מה שהיה אפשר על טרם החסימה ולדעתי הצפת משקעים ישנים (וכנראה ידועים) שכבר התקבלה החלטה משמעותית לאחריהם לא יועילו, וכן יזיקו להסית את הדיון ולגרום להאשמות הדדיות מיותרות. אם יש נימוקים טובים לאיזשהו צד, רצוי להתמקד בהם. איש השום (HaShumai) - כתבו לי הודעה - מחשבות על ייעול מחלוקות 01:19, 12 באפריל 2021 (IDT)
  אני לא הבאתי דבר ישן. רק את העובדה שבדיון זה, והציטוט מדויק אתה יכול לבדוק, הוא חזר לסורו עם מישהו שמעולם לא היה לו איתו דין ודברים, מלבד ויכוחים מקצועיים. גם לא תמצא את שמי באף דיון קודם, כאן, או בכל מקום אחר. אז לפני שהפיוז קופץ עוד פעם, לא ראוי לכבותו? עברנו כבר את שלב הנזיפות המדודות. זה כנראה לא עוזר. בורה בורה - שיחה 01:57, 12 באפריל 2021 (IDT)
  אני חושב שבורה בורה הביע עמדה של ויקיפדים לא מעטים כשפתח את הדיון הזה במזנון. גם לי קשה עם מה שמתחולל במרחב הקטגוריות, קל וחומר כשלא התקיימה הצבעה בפרלמנט והכל נעשה בחופזה עם קונצנזוס דמיוני. כשראיתי שנעם דובב כתב כי "בורה בורה הציע הצעה נואלת", הלכתי למילון עברי-עברי לבדוק מה זה "נואלת", וגיליתי שזה "טיפשי, שטותי, אווילי". אפשר לדבר גבוהה גבוהה אבל בסופו של דבר בבורה בורה הוטח עלבון מיותר שאין הוא במקום. נעם דובב גם טרח לציין שבורה בורה "נחסם לצמיתות תחת שם אחר, כפי שכולם כאן יודעים". וואלה, לא ידעתי שבורה בורה נחסם בעבר לצמיתות תחת שם אחר ואין לי מושג מדוע ומה הוביל לחסימה שכזו, ועכשיו עברו של בורה בורה נחשף בעל כורחו ומי יודע איזה נזק נגרם למוניטין שלו. אני חושב שלבורה בורה מגיעה התנצלות. ניב - שיחה 02:18, 12 באפריל 2021 (IDT)
  בלי קשר לבירור, ברצוני למחות על הדברים "קל וחומר כשלא התקיימה הצבעה בפרלמנט והכל נעשה בחופזה עם קונצנזוס דמיוני". הקונצנזוס לא "דמיוני", והדיבורים על פרלמנט זה brain damage שוויקיפדיה בעברית סובלת ממנו, בהעדפת הצבעות מזיקות על הסכמה. הדרך הנכונה לנהל מיזם שיתופי היא בעזרת הסכמה, והצבעה (פרט לנושאים אישיים כמו מינוי מפעילים, בודקים וביורוקרטים) היא המוצא האחרון שאנחנו נדרשים אליו כאשר הקהילה חלוקה, ולא ניתן להגיע להסכמה. ויקיפדיה בעברית התאהבה בפרלמנט והצבעות, אולי תמונת מראה של העם היושב בציון שהתאהב בבחירות ועורך כאלו פעמיים בשנה. חזור אחרי: "קונצנזוס – טוב, הצבעה – רע" (או אם אתה מעדיף את המקור, "ארבע רגליים – טוב, שתי רגליים – רע").
  לגבי הבירור: למרות שעניינית בקשר לקטגוריות אני עם נעם, לא מצאתי בדברי בורה במזנון הצדקה לבירור הזה. זכותו של בורה לבקש שהמלאכה תיעשה באופן נוח יותר למנטרים, ותאפשר עבודה קלה יותר עם "שינויים אחרונים". נעם לא ציטט כאן התבטאות כלשהי של בורה ממנה אפשר להסיק שבורה "הולם בו". קל להבין את התסכול של מי שמיישם החלטה של הקהילה, ובמקום שבחים ותודות מקבל ביקורת, אבל לא מצאתי בדיון במזנון "הלימה", ולמעשה, עד כמה שראיתי בורה כלל לא הזכיר בדיון הזה את נעם באופן אישי. קיפודנחש 04:28, 12 באפריל 2021 (IDT)
  נראה שהפכת את היוצרות. זה בורה בורה שפתח הבירור נגד נעם והתלונן "שהלם בו", לא להפך. Liad Malone - שיחה 13:23, 12 באפריל 2021 (IDT)
  בורה לא צריך להיות שק החבטות של משתמש נעם דובב. הוא צריך להתנצל בפניו על כל הדברים שציין בורה. לא צריך לאפשר לו להתבטא לגופו של אדם. ההגזמה בשימוש בכלי ה-cat-a-lot לצורך ניפוח עריכות מפריע משמעותית. אם עריכות הבוט האלה לא יכללו במסגרת העריכות של המשתמש זה יצמצם באופן פילאי את המוטיבציה לעשות שימוש בכלי.
  רק לסבר את האוזן. כבר בדיון בו נחסם נעם דובב לחודש ציינו כמה מתומכיו שהוא "תורם פורה". זו הייתה ההצדקה שלהם לתמיכה בו, כבר אז ציינתי כי יש ניפוח של העריכות, אבל אף אחד לא הגיב. באותו דיון הגדיל נעם דובב והראה מספרית למה בדיוק הוא "תורם פורה". בדף ויקיפדיה:בירורים/ארכיון 24#הצבעה לקציבת חסימה ממש לפני פרק ההצבעה ישנו פירוט והשוואה של נעם דובב לאחרים. במסגרת אותו פירוט הוא מתאר:
  • "נעם דובב - 282,481, מקום 3 בתרומת עריכות כוללת"
  • "נעם דובב - ‏12,770, מקום ראשון בטבלת התורמים בחודש זה"
  • "אחוז תרומות כולל במרחב הערכים:" "נעם דובב - 81%"
  העניין הוא שאני עשיתי בדיקה של העריכות של נעם דובב בחודשיים שקדמו לאותו דיון. וגיליתי שהרבה מעל ל-60% מהעריכות שלו היו בעזרת כלי ה-cat-a-lot.‏ Geagea - שיחה 04:36, 12 באפריל 2021 (IDT
  מסכים גם גיאה, ובכל מקרה עריכות רבות אינן מקנות זכות לעבור בקביעות על כללי ההתנהגות. נעם דובב נחסם לא מזמן לחודש בגלל הסגנון החמור שלו, ובכל זאת הוא ממשיך. נרו יאירשיחה • ל' בניסן ה'תשפ"א • 12:29, 12 באפריל 2021 (IDT)

  תגובה[עריכת קוד מקור]

  ‏בורה בורה פתח דיון במזנון בשם "חלאאאאס עם העברות הקטגוריות האלה". בעיניי השם אינו הולם ואף יש בו מן התוקפנות, והדבר מאפיין את סגנונו של בורה בורה. הדבר מצטרף לכך שזמן קצר קודם לכן קיפודנחש ביקש ממני במזנון ליישם החלטה שהתקבלה בדבר העתקת קטגוריות נשים לקטגוריות כלליות. כך עשיתי, ובעקבות הפעילות שלי ושל אחרים, כמו Ovedc, Barak a, ספסף, 123banba גרמה לתחושה של הצפה. ואז בא בורה ולאחר הכותרת התוקפנית, מציע הצעה שהיא כפויית טובה מהמעלה הראשונה בעיניי, שמי שמסייע ליישם את החלטת הקהילה (ואף התבקש לעשות זאת) ייענש בכך שעריכותיו אלו לא תיספרנה (וכל עריכותיו הדומות גם רטרואקטיבית!), כמקובל מאז ומעולם. זה מאוד מקומם בעיניי. עם זאת, לא היה מקום לדברים שכתבתי. מחקתי אותם מהדיון ואני מצר עליהם. על דברי הבלע שמוטחים בדיון זה כנגדי על ידי בורה בורה ואחרים - אין מכבודי להגיב. נעם דובב - שיחה 06:54, 12 באפריל 2021 (IDT)

  אציין עוד שהשם התוקפני בדיון שפתח בורה בורה במזנון שונה על ידי Hanay, שזכתה מצידה לקיתונות של שופכין בתגובות אלימות מצד בורה בורה. נעם דובב - שיחה 06:57, 12 באפריל 2021 (IDT)
  חנה היא בעלת דין קבועה איתי. זה בקטנה כל פעם, אבל זה מצטבר. לשם מה בדיון תמים על קטגוריות היא צריכה להזכיר מה היה לה אתי לפני 12 שנה? אני בכלל הזכרתי אותה? אז מי שנכנס לאתר בנייה, שלא ישכח לשים כובע מגן. אני לא הפרייר התורן. בורה בורה - שיחה 10:18, 12 באפריל 2021 (IDT)

  אכן שגיתי בהבנת הבירור. הציטוט בתחילתו בלבל אותי, וחשבתי שדברי נעם שמצוטטים בתחילת הדיון הם פתיחת הבירור ולא עילתו. סליחה. קיפודנחש 16:08, 12 באפריל 2021 (IDT)

  ────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

  לו היה מתאפשר לי הייתי פותח אני בבירור נגד בורה בורה (אך פעם קודמת שפתחתי בבירור נחסמתי בעקבות זאת על ידי בירוקרט לחודש), שהפך כאן את היוצרות, ומתנהג כקוזאק הנגזל. הוא חצה את כל הקווים האדומים, בפרץ התוקפנות הנוכחי שלו - לכן היה רלוונטי מאוד להזכיר שהוא נחסם לצמיתות בשם אחר (בהעלמת עין של המפעלים והבירוקרטים), ולמעשה בורה בורה הוא בובת קש של המשתמש שנחסם לצמיתות עקב תוקפנות מהדרגה הגבוהה ביותר. בניגוד לכזב הגמור שלו במסכת כזביו הארוכה מני ים שבפתח דיון זה, לא עשיתי לו שום אאוטינג ולא חשפתי את שם המשתמש הקודם שלו (למרות שאחוז נכבד מהקהילה יודע). מנגד כמה וכמה עבירות שהוא עשה על כללי ההתנהגות במיזם:

  1. פתח בירור עם שמי באופן תוקפני ובמעבר על הכללים, שמופיעים בראש דף זה, כפי שניתן לראות כאן. רק בעקבות פנייה של דגש בדף שיחתו של בורה בורה הוא שינה את הכותרת.
  2. בבירור זה הוא קורא לי "החתרן הנצחי"
  3. הוא הוסיף וכינה אותי כאן: "אדון נעם"
  4. עוד "פנינה" שלו מהבירור: "שקרים בוטים נוסח נועם" (הוא גם כותב כאן את שמי באופן שגוי, ולא לראשונה)
  5. עוד "אימרת כנף" שלו כאן: ביחס לדבריי: "קשקוש"
  6. "מרגלית נוספת בדף זה: לפיה אני "יורה בכל מה שזז"
  7. ועוד אבן חן פה: "גידופים בלתי פוסקים... סט של גידופים"
  8. ולקינוח כאן (עד לפעם הבאה, נראה שידו נטויה): "הפיוז קופץ עוד פעם"
  9. נוסף על כך הוא לאחת המשתמשות הותיקות והתורמות ביותר במיזם: "מחרחרת ריב קבועה. באופן קבוע מרעילה דיונים"
   כאן הוא ניסה להעלים ראיות
  10. במזנון הוא כתב לה: "חרטה (הטעות במקור, התכוון לחארטה - נ.ד.) אטומית"
  11. וגם: "בחלומות הלילה"
  12. וגם: "גיכי, גיכי, גיכי Face-smile.svg"
  13. וקינח (בינתיים): "ויקיפדיה היתה מקום פי עשרה יותר נעים כשלא היית כאן. רק באת התחילו רעש וצעקות כי דחפת את האג'נדה שלך בכל חור ועוררת כעס ומדנים. כמה צעקות ודיונים היו על גיבור ישראל? מי צריך את זה? למה להעביר לכאן את אי שביעות רצונך מהמדינה וממנהיגה. בהחלט אני מתכוון להעלות את הפרובוקציה הזו שלך להצבעה חוזרת. לא אכפת לי שתרטני עלי בלילות. כן אכפת לי שוויקיפדיה תהיה נקיה מזוהמה פוליטית".
   כאן שוב ניסה להעלים ראיות.
  14. מה היה "חטאה" של העורכת בה השתלח בורה בורה ללא מעצורים? היא תיקנה אחרי זמן את השם המלבב של הדיון שהוא פתח במזנון "חלאאאאס עם העברות הקטגוריות האלה"
  15. בורה בורה מגדיל לעשות ופונה לגארפילד בדף שיחתו במתקפה פראית ושקרית כנגדי: "דיון ענייני שפתחתי בעקבות ההצפות של נעם דובב וחבריו (בלי שמות) הפך למתקפה שלוחת רסן של נעם, כולל אאוטינג". גארפילד (שלא ניתן לחשוד בו שהוא נמנה על אוהדיי) משיב לו בהגינות רבה: "...זה נראה מהדיון הגלוי כרגע במזנון שמי שצריך ניעור זה דווקא אתה ולא נעם דובב. שפתך מתגרה, הצעותיך מנוסחות באופן מעורר אנטיגוניזם, ולא לחינם 3 עורכים נעלבו מדבריך. אני לא מתכוון להגן על תוקפנים מפני אלו אותם הם תקפו. זה לא עובד ככה. אם חשובה לך אווירה נאותה בוויקיפדיה - תתחיל בשינוי הניסוחים שלך, עם דגש על כל מה שאתה מנסח באופן מתגרה (כמו לרשום "גיכי גיכי" למשל)"
  16. בורה בורה בתגובה משיב לו: "נתת לי אור ירוק להכנס באם-אמא שלו". אני סבור ש"רק" על אמירה זו, קל וחומר על רצף האמירות שהבאתי כאן, ראוי לחסום אותו שוב לצמיתות, ולא לאפשר לו יותר לחזור בתור בובות קש.

  אציין שפרץ האלימות והשופכין הנ"ל הזה הוא מקבץ של יממה אחת בלבד (ממה שאיתרתי בגלוי במיפוי לא מעמיק - לא אתפלא אם יש עוד), והוא דפוס חוזר ונשנה של העורך הנ"ל מזה שנים על גבי שנים. לא בכדי כאמור הוא נחסם לצמיתות בטרם חזר כבובת קש "תמימה". גארפילד בתשובתו האחרונה לבורה בורה כתב:"השפה הבוטה שלך פה לא עוזרת לך. אני מעדכן אותך שאם תתקיף כל עורך שהוא באתר הזה בין אם ישירות או בשימוש בשפה לא נאותה - אתה תחסם". עם זאת, את דבריו הנלוזים בסעיפים 1-9 לעיל בורה בורה כתב אחרי הודעה זו של גארפילד. נעם דובב - שיחה 01:02, 13 באפריל 2021 (IDT)