שיחה:ההפיכה באיראן (1953)

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

הבהרה למתכננים לערוך בערך זה[עריכת קוד מקור]

מדובר בערך רגיש מאוד מבחינת המעורבים והסיבות לכל פעולה, כזו או אחרת, שהתבצעה במהלך תקופה זו - לכן נדרש לבסס כל טיעון או תוספת עם מקורות. הערך באנגלית מלא בפרטים מיותרים ולא רלוונטיים ולכן לא צריך לנסות להוסיף כל דבר שקיים שם - מעבר לזה שהוא גם לא רשום בצורה כ"כ נטרלית.--סתארה - שיחה 19:06, 1 ביולי 2015 (IDT)

סלידת מוסדאק מהשלטון המונרכי[עריכת קוד מקור]

היי אלדד יש לך מקורות תומכים לעריכה האחרונה? כי יש גם מקורות אחרים שטוענים כי מוסדאק היה תומך נלהב של מוחמד פהלווי ועשה את שעשה (הלאמת הנפט) תחת פקודת השאה, ומאוחר יותר הופל תחת גלגלי האוטובוס על ידי השאה עצמו, ולקח על עצמו את כל האשמה, כדי לאפשר ולמנוע את כלל הפלת שלטון המלוכה על ידי המערב. מעבר לזה למרות שאני לא כ"כ מסכימה עם התוכן במקרה ובאמת יש מקורות, אני קצת חושבת שזה לא כ"כ רלוונטי לערך הזה, אולי כדאי לפצל את העריכה הזו ולהוסיף את התוכן לערכים: רזא ח'אן ומוחמד מוסאדק.--סתארה - שיחה 18:29, 1 ביולי 2015 (IDT)

היי, לא שיניתי את הטקסט הקיים, רק תיקנתי מעט את הניסוח בעברית. אם משהו בטקסט שערכתי לא נכון עובדתית, כך היה כתוב לפני העריכה שלי. את מוזמנת לתקן. אלדדשיחה 18:54, 1 ביולי 2015 (IDT)
טוב, תודה. נראה לי שפשוט אכתוב הבהרה לגבי הצורך במקורות בדף השיחה ואסמן על הצורך מקורות בתוכן הערך. עברתי עכשיו קצת על הערך הארוך באנגלית ויש כמה קטעים משם --סתארה - שיחה 19:06, 1 ביולי 2015 (IDT)