שיחת משתמש:Eldad

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Eldad ענה על ההודעה האחרונה בדף שיחתו בתאריך 22/2/2017 בשעה 19:02:46.


ויקיפדיה:ייעוץ לשוני
קריאה

דף הייעוץ בנושאי תעתיק, תרגום, לשון ודקדוק: ויקיפדיה:ייעוץ לשוני.

אירועי היום בקהילת ויקי

כ"ז בשבט ה'תשע"ז - 22 בפברואר 2017

  • יום נהדר לכולם
מחר, כ"ח בשבט - 23 בפברואר אופס, כבר עבר
הצבעות מחיקה : הבהרת חשיבות : הצבעות מחלוקת


ארכיון

ארכיונים


רשימת ארכיונים

כללי הכתיב חסר הניקוד - דף ההחלטות של האקדמיה

כללי התעתיק החדשים של האקדמיה

מילון איילון-שנער, ערבי-עברי, עברי-ערבי ברשת

קיצורים וראשי תיבות בעברית

החלטות האקדמיה ללשון העברית

"שאלות קבועות" באתר האקדמיה

תעתיק מלועזית לעברית - החלטות חדשות של האקדמיה קובץ PDF

כללי הפיסוק - מהחלטות האקדמיה

סוגיות בכתיב חסר הניקוד קובץ PDF


"מי שאינו בודק את שיניו של סוס שקיבל במתנה - אינו ויקיפד אמיתי!" - מילאגרו

שיחה נעימה! - !Agrablan diskuton

הנושאים האחרונים שנדונו בדף השיחה[עריכת קוד מקור]

דף השיחה אורכב. הנה קישור לארכיון האחרון שלי: שיחת משתמש:אלדד/ארכיון101. אלדדשיחה 23:42, 10 בפברואר 2017 (IST)

ביורוקרט:[עריכת קוד מקור]

זה ודאי לא סוד עבורך כי מחפשים כעת ביורוקרט חדש. ביורוקרט הוא מינוי הדורש מנושא התפקיד שיקול דעת, זהירות, מקצועיות, שמירת כבוד ופרטיות. מה שמקשה, ובצדק, על מציאת המתאים לכך. אני יושב וחושב האם אכן לא קיימים יחידי סגולה אלו. בעוד אני מהרהר, עולה דמותך לנגד עיני. אני חושב שאתה מתאים ביותר לתפקיד זה. מלבד המעלות הנ"ל, ניחנת בקלילות ובחוש הומור דק, הדיונים עמך ענייניים ונעימים, ואף הוותק הרב שצברת עומד לך למליץ. אנא, שקול את הדבר. אני אומר זאת בפרט בהתחשב בעובדה כי קיימת הנחה שניתן להגדיל את מספר הביורוקרטים מ-3, כך שאינך תופס את מקום ביורוקרט אחר שאף הוא מתאים לתפקיד. אשמח לתגובתך (החיובית). Face-smile.svg קובץ על ידשיחההצטרפו לבעלי הידע - עשרות כבר משובצים! 13:09, 9 בפברואר 2017 (IST)

תודה רבה, קובץ על יד. אני לא פעם עסוק מאוד, בתרגומים דחופים ועניינים אחרים מחוץ לוויקיפדיה, ולכן חשבתי שאולי זה לא יתאים עבורי. אפשרי שאהיה ביורוקרט גם אם אני נעדר מדי פעם מוויקיפדיה, עקב עומס בעבודה? אלדדשיחה 13:20, 9 בפברואר 2017 (IST)
מה נקרא "מדי פעם"? מעבר לכך, עד לפה לא ראיתי שאתה נעדר. אתה לעתים מכריז על חופשות קצרות, אך עדיין עונה לפניות ותיוגים. כך שלא נראה לי שזו היעדרות (אולי הייתה תקלדה, והתכוונת ל"נהדר", אם כן, זה לא "מדי פעם", אלא תמיד קריצה). אם בכל אופן אתה מרגיש צפוף ומסופק אם זה מתאים על הקהילה, בוא נשאל את הקהילה עצמה מה היא אומרת על כך. קובץ על ידשיחההצטרפו לבעלי הידע - עשרות כבר משובצים! 13:49, 9 בפברואר 2017 (IST)
אני עכשיו עובר על דפי שיחה שלך, ומוצא כי זמן התגובה שלך עומד בממוצע על דקות בודדות (ונדיר למצוא שהוא עובר את החצי שעה). אז תגיד לי על מה בדיוק אתה מדבר? זה קצת אירוני שבדיוק אלו המתאימים לתפקיד, כשמציעים להם אותו, הם מתחילים להצטנע ולהתחמק. אולי זה חלק מהטריק... עזוב אותך, היה ישר וכנה. גם אם אתה לא בטוח בכך, אתה מתאים לתפקיד וכך אותו בתשואות חן. אנא, הצע מועמדות. אם כך תחליט הקהילה, הרי שעל דעתה פעלה, וטוב בחרה. קובץ על ידשיחההצטרפו לבעלי הידע - עשרות כבר משובצים! 13:54, 9 בפברואר 2017 (IST)
תודה :) היו אליי מספר פניות בימים האחרונים, והתלבטתי. הלבטים נובעים בעיקר מעומס שיש לי מדי פעם. אבל זה נכון שאני כן עונה לפניות ולתיוגים, גם כשאני עמוס. אלדדשיחה 14:17, 9 בפברואר 2017 (IST)
אני מצטרף לקובץ על יד. אלדד, זה לא תפקיד שדורש ממך להיות מחובר לויקיפדיה באינפוזיה לדעתי. ההיפך. אתה אחד הויקיפדים הותיקים, הנחמדים והשקולים שיש היום במיזם. אני חושב שאתה מתאים מאוד לתפקיד ולפי מה שאתה אומר יש עוד רבים שחושבים כך. יהיה זה חבל מאוד אם לא תסכים להציג את מועמדותך. יורי - שיחה 14:37, 9 בפברואר 2017 (IST)
תודה, יורי. בעקבות הפנייה שלכם, אני שוקל מחדש את העניין. אלדדשיחה 14:40, 9 בפברואר 2017 (IST)
גם אני חושב שאתה יכול להתאים אלדד. אומנם יש לך תקופות של עומס אבל זה אצל הרבה כך. למשל ערן עונה בשבועות האחרונים רק בלילות ובסופי שבוע למרות שהיו לו (ואני מקווה שיהיו לו) זמנים שהוא ענה מהר יותר. איני רואה בזה מניעה, השאלה היא האם אתה רוצה להתעסק יותר בויכוחים בין ויקיפדים, כי זה רוב העבודה של הביורוקרטים (לפחות לפי מה שנראה לי). אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 15:27, 9 בפברואר 2017 (IST)
יונה, אם זו רוב העבודה, אני לא רואה את עצמי מתאים לכניסה לוויכוחים האלה. בדרך כלל אני איש של קונסנזוס, ונמנע ממחלוקות. זו גם הייתה אחת הסיבות שהתלבטתי עד כה, וסירבתי בנימוס למי שפנו אליי בדיוק בעניין זה בשבוע האחרון. אלדדשיחה 16:24, 9 בפברואר 2017 (IST)
לא מדדתי במשורה אם זה רוב או מועט מהעבודה של הביורוקרטים, אך על פי המשנה הוויקיפדית, תפקידם של הביורוקרטים לאו בהכרח בשדה הקרב. מינויי מפעילים, דגלי בוט ועורכי ממשק, אין בהם כל ריח מחלוקת. כך גם בדיקת כתובות IP. הכרעות בקשר לעורך בתשלום, לא נראה לי שאמור להיות בזה קולות מריבה. נדרש רק הפעלת שיקול דעת מיושב. בקשר לחסימת משתמש ותיק, משנת החסימה (ויישומה) שבידי אלדד, מעולה היא לדעתי. אפשר לבדוק בהיסטוריה שלו כמה משתמשים חסם וכיצד פעל כאשר היה צריך לחסום. אם איני טועה, לאורך הדרך הוא הוכיח את עצמו כמפעיל שיקול דעת מיוחד בנושא. אחרון חביב, שימוש הביורוקרט כתפקיד בורר בעת מלחמת עריכה, אני חושב שכבר הרבה זמן לא נצפה כאן בנוף. וגם אם ייכנס לתוקף, יהיה לכך סיכויים גבוהים כשאלדד ישמש בתפקיד זה. הרבה ישמחו לקבל את דעתו כבורר. גישתו כבוחר בדרכי נועם הוכיחה את עצמה גם במחלוקות מסוימות. רק אם יתעקש אלדד, שאינו רוצה לדעת בכל מה שעלול אי פעם, ולוּ בצורה קלה, להתפרש אצל מי כקרוב למחלוקת, אז אסכים כי ייאלץ לוותר על הרשאה זו. אבל אם כך, גם הרשאתו כמפעיל מכילה סעיפים כאלו. כמו שצלח את תפקיד זה, כך ודאי יוכל לצלוח את תפקיד הביורוקרט. על כל פנים, אני חושב ששווה ניסוי. קובץ על ידשיחההצטרפו לבעלי הידע - עשרות כבר משובצים! 19:54, 9 בפברואר 2017 (IST)
אשתדל להתערב כשהתמונה תהיה לי ברורה, ואוכל לתרום ביישוב המחלוקת. אני בהחלט אשאף להשכין שלום בוויקיפדיה, ואפעל באותם מקרים שארגיש שיש לי אפשרות להשפיע ולשפר את המצב. אלדדשיחה 21:26, 9 בפברואר 2017 (IST)
אז מה יש עוד לשקול? קובץ על ידשיחההצטרפו לבעלי הידע - עשרות כבר משובצים! 21:49, 9 בפברואר 2017 (IST)
קיבלתי. אלדדשיחה 21:50, 9 בפברואר 2017 (IST)
כמה קל. Like Thumbup.svg. ביקורת - שיחה 21:54, 9 בפברואר 2017 (IST)
אלדד, באתי לבקש ממך "להיענות לדין התנועה" ואז הייתה לי כאן התנגשות עריכה. אז אם הבנתי נכון, אז כבר הסכמת וכבר אין צורך בבקשה שלי :) אגסי - שיחה 21:59, 9 בפברואר 2017 (IST)
אכן, בלחץ פיזי מתון, החברים הצליחו לשכנע אותי. הן מאחורי הקלעים, והן מעל דף השיחה. :) אלדדשיחה 22:01, 9 בפברואר 2017 (IST)
אין לך ברירה :) ויקיפדיה זקוקה לך כביורוקרט. ראינו שחשוב שביורוקרט יהיה מקובל על כולם, שישמש דוגמה ומופת לכול הויקיפדים, ושתהיה לו אג'נדה נכונה מכול הבחינות. שיהיה לך ולנו בהצלחה! אגסי - שיחה 22:06, 9 בפברואר 2017 (IST)
חן חן, אגסי וכל התומכים לעיל. בהצלחה לכולנו. אלדדשיחה 22:08, 9 בפברואר 2017 (IST)
בראבו אני ניגש להציע בוק:מנ. מאושר? קובץ על ידשיחההצטרפו לבעלי הידע - עשרות כבר משובצים! 22:19, 9 בפברואר 2017 (IST)
יש אור ירוק :) אלדדשיחה 22:20, 9 בפברואר 2017 (IST)
באתי קצת באיחור אבל אני לא חושב שקובץ על יד צודק בנושא זה. מינויי מפעילים, דגלי בוט ועורכי ממשק - אכן זה חלק מהתפקיד אבל דגלי בוט ועורכי ממשק זו הרשאה שלא מבקשים אותה הרבה ומפעילים ברוב המקרים יש רוב ברור בעד או נגד ולכן שיקול הדעת של הביורוקרטים נמוך יחסית. בדיקת כתובות IP - אני לא יודע למה הכוונה אך רק לבודק יש הרשאה לבדוק משתמשים ולא לביורוקרטים. כך שמה שנישאר זה חסימת משתמש ותיק, כפי שאתה יודע אני חושב שאתה נוקט ביד קשה מידי כלפי אנונימיים או עורכים חדשים, אבל לפחות יש לך דעה מוצקה בנוגע לחסימות. ולכן מה שנשאר זה דיוני מחלוקת (או בדף בירורים או כבורר, בסוף זה אותו דבר). אני מקווה שלפחות שאלת או התיעצת עם ביורוקרט, מכהן או לשעבר, בנוגע לרו עיסוקם כביורוקרטים. שיהיה בהצלחה ושבוע טוב, אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 12:08, 12 בפברואר 2017 (IST)
תודה רבה, יונה. אלדדשיחה 12:19, 12 בפברואר 2017 (IST)

כוכב בשבילך![עריכת קוד מקור]

Original Barnstar Hires.png הכוכב המקורי
תודה רבה לך על שהענקת לי את הרשאת חסין חסימות IP. אני מודה לך ותומך במועמדותך להתמנות לביורוקרט. אתה אכן ויקיפד ראוי. תמיר ~ דברו איתי! ~חברים של כולם בעולם 15:18, 10 בפברואר 2017 (IST)
תודה רבה, תמיר! :-) אלדדשיחה 15:35, 10 בפברואר 2017 (IST)

שתי בקשות Face-smile.svg[עריכת קוד מקור]

1. אני כעת מתרגם את חלק מספר 11 בערך האנגלי List of Prime Ministers of Poland במסגרת הערך החדש שאני עובד עליו ראש ממשלת פולין נמצא כעת בטיוטה:ראש ממשלת פולין. בערך האנגלי על ביאטה שידלו (אנ') מצוין כי היא ראשת ממשלת פולין ה-16 למניין. כשאני מסתכל בטבלת ראשי הממשלות של פולין בערך שכתבתי בשורה הראשונה אני רואה שבוויקי האנגלית ספרו גם את אלה שלא כיהנו בפועל כראש ממשלה. אני תוהה האם להכניס אותם גם לטבלה ואז ביאטה שידלו תופיע לפי הטבלה כראש ממשלת פולין ה-18 למניין ואז יהיה ניגוד בין הערך ר"מ פולין וביאטה שידלו. מה אתה מייעץ לי, לא לחשב את אלה שלא כיהנו בפועל למרות איך שכתוב בערך האנגלי או לחשב כמו בערך האנגלי. מחכה לעצתך.

2. אשלח לך עוד מספר דקות פנייה במייל. אשמח אם תענה.

ניב - שיחה 22:30, 10 בפברואר 2017 (IST)

היי ניב,
אני לא בטוח שהבנתי. לא ברור לי מה קורה עם ראשי הממשלה של פולין. אם יש כאלה שלא כיהנו בפועל, אז מדוע הם ברשימה? עד כמה שאני מבין, התבניות שלנו, והערכים המקבילים, עוסקים רק בראשי ממשלה שכיהנו בפועל.
אשמח אם תוכל להסביר. בשלב הזה, למיטב הבנתי, הערך שלנו אמור לכלול רק את ראשי ממשלת פולין שכיהנו בפועל. אבל עדיין, אשמח אם תוכל לפרט מה בדיוק קורה בערך האנגלי. אלדדשיחה 23:00, 10 בפברואר 2017 (IST)
בערך האנגלי הם ספרו ראשי ממשלה שניצחו בבחירות אך לא הצליחו בפועל להרכיב את הממשלה. זה כמו שאני אוסיף את ציפי לבני לערך ראש ממשלת ישראל, כי היא ניצחה בבחירות והוטל עליה להרכיב את הממשלה אף על פי שהיא כשלה בכך. השאלה העיקרית - אם אני לא מוסיף את אלה שלא כיהנו בפועל כראשי ממשלת פולין, ביאטה שידלו היא לא ר"מ פולין ה-16, אלא ה-14 או משהו כזה. אכן מסובך להסביר זאת Face-smile.svg. ניב - שיחה 10:27, 11 בפברואר 2017 (IST)
אתה יודע מה, זה באמת בעייתי... :) אבל בוא נכריע לטובת הנקודה הבאה: אם הם שימשו כראשי ממשלה בפועל, מגיע להם ערך, ואזכור בערך או בתבנית. אם לאו, הם אולי יוזכרו בערכים הרלוונטיים, אבל לא בערך על ראשי ממשלת פולין או בתבנית, אם תהיה. כמובן, במקרה כזה צריך לתקן את המספור. מה דעתך, fair enough? Face-smile.svg (בעניין המייל, אענה לך בקרוב, גם אם לא כרגע). אלדדשיחה 12:10, 11 בפברואר 2017 (IST)
עשיתי כמה תיקונים בפסקה הפותחת לעיל (ביאטה שילדו => ביאטה שידלו, ועוד). כתבתי לך מה דעתי בעניין. אני חושב שעדיף לנהוג כך, ולכתוב רק על מי שבאמת כיהנו בפועל. אז ננהג כך גם אם זה משנה את הסדר, ומפר את התאימות עם הערך האנגלי המקביל. אלדדשיחה 18:56, 11 בפברואר 2017 (IST)

התייעצות[עריכת קוד מקור]

חג אילנות שמח אלדד. קארל צייס ינה – כמדומני המגמה היא לכתוב שמות גרמניים בצורה "קרל", הלא כן? David.r.1929 - שיחה 09:37, 11 בפברואר 2017 (IST)

אכן, למיטב זכרוני. אלדדשיחה 09:39, 11 בפברואר 2017 (IST)
תודה. אז אפשר להעביר לשם מתוקן או שזה מצריך דיון? David.r.1929 - שיחה 09:41, 11 בפברואר 2017 (IST)
גיגלתי עכשיו. מסתבר שהכתיב "קרל צייס ינה" הוא המושל בכיפה בגוגל. אין בעיה להעביר (פשוט ציין בתקציר ההעברה: "קרל" הוא הכתיב המקובל). לא נראה לי שבמקרה כזה יש צורך בדיון העברה. אלדדשיחה 09:43, 11 בפברואר 2017 (IST)
תודה (: David.r.1929 - שיחה 09:45, 11 בפברואר 2017 (IST)
אלדד תוכל בבקשה למחוק את קרל צייס יינה כדי שאפשר יהיה להעביר. תודה. David.r.1929 - שיחה 09:50, 11 בפברואר 2017 (IST)
בוצע בוצע אלדדשיחה 09:51, 11 בפברואר 2017 (IST)
תודה אלדד, ובנוסף מבקש למחוק את ההפניה קרל צייס ינה ("ינה" זוהי שמה של העיר. טעיתי – זה מה שהייתי צריך לבקש). תודה. David.r.1929 - שיחה 10:00, 11 בפברואר 2017 (IST)
דוד, לא הבנתי, תוכל לחזור על הקישור הנוסף שאתה מעוניין שאמחק? משום מה, נראה לי שאתה מבקש שאמחק את הקישור הלא-נכון... אלדדשיחה 10:09, 11 בפברואר 2017 (IST)
אלדד, קרל צייס ינה הוא השם הנכון. שמה של העיר הוא ינה ולא יינה. צריך למחוק את ההפניה הזו. David.r.1929 - שיחה 10:13, 11 בפברואר 2017 (IST)
בוצע בוצע -- אני עוזב את המחשב לזמן מה, אז סליחה מראש אם יהיה עיכוב בתגובתי בפעם הבאה :) אלדדשיחה 10:16, 11 בפברואר 2017 (IST)
תודה רבה (: David.r.1929 - שיחה 11:44, 11 בפברואר 2017 (IST)

"שם"[עריכת קוד מקור]

היי אלדד, בערך שכתבתי איתמר פרת השתמשתי במקורות בצורה "שם", כך שמקור שהופיע לאחר הערה מס' 5 מפנה להערה מס' 4. אני זקוק לזה שוב אבל אין לי שמץ של זיכרון איך עשיתי זאת ולא מצאתי תבנית מתאימה שעובדת... בקוד המקור מופיע מספר קוד שאינני זוכר איך השגתי אותו. האם תוכל לעזור? Amikamraz - שיחה 10:26, 13 בפברואר 2017 (IST)

היי עמי, האמת היא שלא זכור לי. זה נושא שהתמצאתי בו פעם, אבל מזמן לא השתמשתי באמצעי הזה, ושכחתי את הפורמט. אנסה לחפש, ואני מקווה שגם שאר החברים יוכלו לעזור כאן. אלדדשיחה 10:57, 13 בפברואר 2017 (IST)
שלום עמי, זה די פשוט. אם תוכן ההערה הוא כך: {{הערה|תוכן הערה שאמור לשמש כמקור במקום נוסף}}, אתה בוחר לו מילה, איזה שבא לך, ומצמיד לה שם לפני כן, כשהיא נמצאת ב"מחיצה" נפרדת, באמצעות קו ניצב: {{הערה|שם=תוכן|תוכן הערה שאמור לשמש כמקור במקום נוסף}}. מכאן ואילך, כל הערה שתכתוב בה: {{הערה|שם=תוכן}}, תפנה לאותה הערה. אני בחרתי במילה "תוכן". אתה כמובן יכול לבחור איזו מילה שעדיפה עליך. כעת טיפלתי גם בהערה שהצבת בערך איתמר פרת כדי שתוכל לראות איך זה עובד. קובץ על ידשיחההצטרפו לבעלי הידע - עשרות כבר משובצים! 11:22, 13 בפברואר 2017 (IST)
תודה רבה, אליעד. אלדדשיחה 11:40, 13 בפברואר 2017 (IST)
תודה רבה לשניכם. Amikamraz - שיחה 12:16, 13 בפברואר 2017 (IST)

לידיעת העוקבים אחרי תבנית:אומנם[עריכת קוד מקור]

תיקנתי עכשיו חלק מנוסח התבנית, כדלהלן:

==לידיעת אלה מכם המעוניינים לתרום לוויקיפדיה==

חסמנו את אפשרות ההשחתה בפני אנונימים, לתקופה ארוכה.
עם זאת, שימו לב שלא חסמנו את יכולתכם לתרום לוויקיפדיה דרך הכתובת הנוכחית. אם ברצונכם לתרום, אתם מוזמנים להירשם לוויקיפדיה ממחשב אחר, לדוגמה, מן המחשב הביתי (ראו ויקיפדיה:הרשמה), ולהמשיך לתרום גם מכאן. בהצלחה!

הרעיון הוא שכאשר יש כתובת שמבוצעות ממנה לא מעט השחתות, עדיף לא לאפשר למשחיתים להירשם מן הכתובת הזאת, ולאפשר לתורמים להירשם ממחשב אחר. מן הסיבה הזאת, כאשר אני חוסם עכשיו משחיתים מכתובת שמבוצעות בה השחתות כבר זמן רב, אני לא מאפשר יצירת חשבונות מן הכתובת הזאת. קרדיט לנרו יאיר על העלאת העניין לפני כשבועיים, ולבר הראל על העלאת העניין זמן מה לפני כן. טיפלתי בכך עכשיו. אלדדשיחה 12:30, 13 בפברואר 2017 (IST)

תודה רבה, זה מצוין. רק אתמול הייתה התקפה של משתמש:שני הדר שנרשם/ה רק כדי להשחית. נרו יאירשיחה • י"ז בשבט ה'תשע"ז • 12:35, 13 בפברואר 2017 (IST)
תבנית מעולה! תודה לכל מי שנטל בה חלק. מה עדיין יש לשפר בה? יש בה שלוש כותרות שרק באחרונה יש חתימה. עדיף שהכותרות יהיו כותרות משנה. כמו כן בפסקה הראשונה נראה שיש איזו בעיה בהופעת החתימה. מופיעים ארבעה סימני טילדה גולמיים. קובץ על ידשיחההצטרפו לבעלי הידע - עשרות כבר משובצים! 12:51, 13 בפברואר 2017 (IST)
התבנית היא חלק מסקריפט שאני משתמש בו לחסימת משחיתים. לכן היא בנויה כך. היא נתפרה באופן המרבי על פי דרישותיי, החתימות מופיעות במקום הנכון כשאני משתמש בה, כי הסקריפט שנמצא אצלי מיישם אותה באופן המיטבי. לכן גם הגנתי עליה, כי אין צורך לבצע בה שינויים כלשהם. אלדדשיחה 12:55, 13 בפברואר 2017 (IST)
סליחה הסמקה. כבר אמרנו מזמן כי הנהלים שלך אמורים להיות מודל חיקוי עבור אחרים קריצה, לכן צריך לאפשר את התבנית שנתפרה על פי דרישותיך גם עבור אחרים. אולי כדאי לציין זאת בדף התבנית כי כדאי להיעזר בסקריפט שיש לך כדי לקבל את האפקט המלא של התבנית. קובץ על ידשיחההצטרפו לבעלי הידע - עשרות כבר משובצים! 13:00, 13 בפברואר 2017 (IST)
יש לי הצעה טובה יותר Face-smile.svg. אפשר לקחת את התבנית, ליצור ממנה משהו יותר גנרי, שיתאים לכולם, עם חתימה וכו', לקרוא לזה בשם אחר, שיוחלט, ואז כל אחד יוכל להשתמש בה לפי צרכיו. אולי אפשר גם להתאים את הסקריפט האישי שלי לאחרים, אבל אני מעריך שזה יהיה אולי יותר מסובך, ולכן הצעתי להכין תבנית דומה, לשנות בה מה שצריך, וכל אחד יוכל לשתול אותה כרצונו בכל דף. גם בר הראל הכין תבנית דומה, והוא משתמש בה לחסימות. אלדדשיחה 14:24, 13 בפברואר 2017 (IST)
אז למה מחכים? קובץ על ידשיחההצטרפו לבעלי הידע - עשרות כבר משובצים! 14:56, 13 בפברואר 2017 (IST)
לא לי... Face-smile.svg תרגיש חופשי ליצור תבנית כראות עיניך, ולהשתמש בה. לי יש כבר תבנית מוכנה, שאני משתמש בה עם הסקריפט הקיים ;-) אלדדשיחה 15:17, 13 בפברואר 2017 (IST)
אני לא משתמש כלל בתבנית זו, כך שלא אוכל ליצור אותה, מחמת אי הכרתי המספקת בתחום. יבוא מישהו, ירצה, ייקח :) קובץ על ידשיחההצטרפו לבעלי הידע - עשרות כבר משובצים! 15:28, 13 בפברואר 2017 (IST)
בכיף. האמת היא שגם אני לא משתמש בתבניות :) רק באלה ששתלו לי בתוך הסקריפטים, ואז אני פשוט לוחץ על המילה המתאימה שמופיעה על המסך כחלק מהליך בדיקת הגרסאות השונות, והתבנית הרלוונטית נשתלת במקומה. אלדדשיחה 15:30, 13 בפברואר 2017 (IST)

אלדד, מה לגבי כתובות מסוג זה שחסמת בעבר? האם שם הם יכולים להירשם? מאז הדיון הקודם בינינו אני שם לב יותר ויותר למשחיתים שטורחים להירשם. נרו יאירשיחה • י"ט בשבט ה'תשע"ז • 11:36, 15 בפברואר 2017 (IST)

אכן, הם יכולים שם להירשם. אבל ננסה בהדרגה לאתר את הכתובות של גדולי המשחיתים, ולחסום שם את האפשרות לפתוח חשבונות. אלדדשיחה 11:38, 15 בפברואר 2017 (IST)
אלה שטורחים להירשם הם לאו דווקא מן הכתובות שנחסמו לאנונימים. לדעתי, הם טורחים להירשם כי בא להם להירשם. מצאת מקרה או יותר שבהם ברור שהם נרשמו מכתובות שנחסמה לאנונימים? אלדדשיחה 11:39, 15 בפברואר 2017 (IST)
איך נוכל לאתר? צריך בדיקה כדי לדעת מניין נרשמו. מאותה סיבה קשה להוכיח מי נרשם מכתובת חסומה. אתה הרי טענת, במידה מסוימת של צדק, שלמשחית אין כל כך סבלנות להירשם. אתה צודק שעדיף לו להשחית בלי להירשם, אבל כשזה חסום, והוא הרי משועמם, הוא יכול גם להירשם. על כל פנים, אנא בדוק את 82.80.196.44 (שיחה | תרומות | חסימה | יומן חסימות), לדעתי מוקד ההשחתות הפוטנציאלי מספר אחת. אגב, החסימה שם עומדת לפוג, כדאי לחסום ללא הגבלת זמן. האם אני יכול לדעת אם יש או אין אפשרות להירשם מכתובת חסומה מסוימת? נרו יאירשיחה • י"ט בשבט ה'תשע"ז • 11:44, 15 בפברואר 2017 (IST)
אני רואה עכשיו שאני יכול לראות ביומן החסימות ושיצירת החשבונות נחסמה שם. סליחה על בלבול המוח. נרו יאירשיחה • י"ט בשבט ה'תשע"ז • 11:46, 15 בפברואר 2017 (IST)
אוקיי, אנסה לחזור אל העבודה הדחופה. :) בהצלחה, ואם תמצא כתובות שצריך לחסום לטווח רחוק, תעדכן כרגיל. אין טעם לחסום ליום או לשבוע כתובת שצריך לחסום לחצי שנה או לשנה. אלדדשיחה 12:00, 15 בפברואר 2017 (IST)

Bash Tapia Castle[עריכת קוד מקור]

הי אלדד, ראה את הערך בוויקיפדיה האנגלית Bash Tapia Castle (אנ'). איך היית מתעתק לעברית? תודה חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 17:59, 14 בפברואר 2017 (IST)

היי חנה, לא פשוט להחליט כיצד לתעתק, ממספר סיבות. בכל אופן, נראה לי שכדאי לתעתק על פי הערבית: מצודת באשטאביא. כדאי להביא בחשבון (ואולי לכלול גם בערך, לא בטוח) את אפשרויות התעתיק הבאות: באשטאביה, באש טאפיה, באש טאביה, באש טאביא. אלדדשיחה 18:44, 14 בפברואר 2017 (IST)
תודה רבה. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 18:51, 14 בפברואר 2017 (IST)

Request to translate an article into hebrew[עריכת קוד מקור]

שלום!
I'm AMPERIO, an user from Galician Wikipedia. I write this message to you because I saw that you can speak English fluently (also a bit of Spanish, I'm native speaker of Spanish, but in order to understand I'll write in English). By the way, I would like to ask you to translate into hebrew the article en:Rosalia de Castro if it's possible to you. Thank you very much, I've visisted Israel last summer and really enjoyed it! :) --AMPERIO - שיחה 22:11, 14 בפברואר 2017 (IST)

Hi, thanks for your request. I'll have to decline, as I'm quite busy these days. Maybe someone else will accept the challenge. אלדדשיחה 22:19, 14 בפברואר 2017 (IST)

כוכב לכבאי![עריכת קוד מקור]

Antiflame Barnstar Hires.png כוכב הכבאים
תודה ענקית לך על השקטת המהומות ברוח עדינה ואצילית (אשתדל לא לספק לך עבודה ;-)...). קובץ על ידשיחההצטרפו לבעלי הידע - עשרות כבר משובצים! 22:30, 15 בפברואר 2017 (IST)
חן חן, יקירי. מעריך את זה מאוד! SMirC-thumbsup.svg תודה רבה! אלדדשיחה 22:39, 15 בפברואר 2017 (IST)

אני רק הערה[עריכת קוד מקור]

[1]. יואב ר. - שיחה 13:54, 16 בפברואר 2017 (IST)

קיבלתי. יש גם צדדים שכנגד. אבל קיבלתי. אלדדשיחה 14:25, 16 בפברואר 2017 (IST)
תודה. יואב ר. - שיחה 14:38, 16 בפברואר 2017 (IST)

כתובות אנונימיות שכדאי לחסום ליצירת חשבונות[עריכת קוד מקור]

שלום אלדד. אני ממליץ שתחסום את אפשרות יצירת החשבונות מהכתובות האלה, שחסמת לאחרונה לפרקי זמן ארוכים: 80.246.136.174 (שיחה | תרומות | חסימה | יומן חסימות) 37.26.147.151 (שיחה | תרומות | חסימה | יומן חסימות) 192.117.173.62 (שיחה | תרומות | חסימה | יומן חסימות) 82.80.160.196 (שיחה | תרומות | חסימה | יומן חסימות) 217.194.206.8 (שיחה | תרומות | חסימה | יומן חסימות) 37.26.148.130 (שיחה | תרומות | חסימה | יומן חסימות) 62.0.213.1 (שיחה | תרומות | חסימה | יומן חסימות) 37.26.147.168 (שיחה | תרומות | חסימה | יומן חסימות) 213.151.48.6 (שיחה | תרומות | חסימה | יומן חסימות) 31.154.12.22 (שיחה | תרומות | חסימה | יומן חסימות) 213.151.48.6 (שיחה | תרומות | חסימה | יומן חסימות) 62.0.215.129 (שיחה | תרומות | חסימה | יומן חסימות). סליחה שאני מייצר לך עבודה, אבל זה יחסית כלום להספק המרשים שלך בתחום זה ובכלל... אין לי ספק שזה ימנע השחתות. תודה, נרו יאירשיחה • כ"א בשבט ה'תשע"ז • 12:52, 17 בפברואר 2017 (IST)

שלום נרו יאיר, ראשית, המון המון תודה! שנית, שום עבודה. ובכן, עבודה בהחלט, אבל מסוג הדברים שנרתמתי כבר מזמן לבצע למען ויקיפדיה, כך שאתה רק מסייע לי להמשיך בכך. יישר כוח! אטפל בכך פרה-פרה, בהמשך. שבת שלום, ושוב, רוב תודות! אלדדשיחה 14:38, 17 בפברואר 2017 (IST)
תודה, שוב. התחלתי לטפל. נמשיך בקרוב. שבת שלום, וסופשבוע רגוע! אלדדשיחה 14:43, 17 בפברואר 2017 (IST)

מעבר לקו הירוק[עריכת קוד מקור]

אני לא מתכוון להתווכח או לריב בנושא זה, רק להעיר: מחקת דף הפניה שיצרתי בטענה שאיננו תקין, כשעה בלבד אחרי שיצרתי אותו. לדעתי אין שום בעיה של תקינות/מדיניות ביצירת הערך ולטעמי, נהגת בנושא בחופזה, שכן לא היה נגרם לויקיפדיה שום נזק אם היית ממתין עוד שעה/יום/שבוע, מאפשר למשתמשים נוספים להביע את דעתכם בנושא, ורק אז מחליט אם למחוק או לא. לטעמי, זו דרך ראויה יותר להתנהגות במיזם שיתופי. בברכה, יוניון ג'ק - שיחה 14:28, 18 בפברואר 2017 (IST)

הפניה היא משהו שמפנה באופן חד-חד-ערכי. ברגע שהפניה מסוימת אינה חד-משמעית, ואינה משהו שמתקבל על דעת כולם, הרי שיש בה טעם לפגם. מעבר לכך, אם מדברים על התנהגות במיזם שיתופי, נראה לי שפעלת בשעה אחרונה לפחות באופן אחד שאינו מתאים להתנהגות במיזם שיתופי, אבל בחרתי לא לכתוב לך דבר על כך בדף השיחה שלך, ולהבליג. כאשר מאשימים חבר ותיק בקהילה בכך שהוא בובת קש של משתמש אחר, זוהי אחת הפעולות היותר בעייתיות במיזם. עם זאת, חשבתי שעדיף למחוק את העניין ולכבות את השריפה, במקום ללבות את האש. אלדדשיחה 14:38, 18 בפברואר 2017 (IST)
אינך יודע מהי דעת כולם, כי לא טרחת להמתין ולברר. שים נא לב לכך שבעוד שאתה טוען שההפנייה איננה חד-משמעית, יש הסבורים אחרת. כמו כן, המחיקה עצמה - נעשתה בניגוד למדיניות ויקיפדיה. יוניון ג'ק - שיחה 15:28, 18 בפברואר 2017 (IST)
ואני לתומי חשבתי שהפניות בוויקיפדיה אמורות להיות מקובלות על דעת כולם, ולא על דעת חלק מהוויקיפדים. אם אתה סבור שההפניה נכונה, ויש צורך לפתוח אותה מחדש ולפתוח מריבות ומחלוקות חדשות, לא אמנע זאת בעדך. אלדדשיחה 15:35, 18 בפברואר 2017 (IST)
אינני מטיל ספק בכך שפעלת בתום לב, אך אני סבור שאתה טועה: אנא קרא את סעיף 6 שנמצא כאן. אני אותו מישהו שאומר שההפניה הזו שימושית. יוניון ג'ק - שיחה 15:40, 18 בפברואר 2017 (IST)
ולכן כתבתי שלא אמנע בעדך יצירה מחדש של ההפניה. אלדדשיחה 15:47, 18 בפברואר 2017 (IST)
בדיעבד, ולאחר שקלול מכלול השיקולים, נראה לי שפעלתי מצוין בנסיבות הקיימות. שיקול הדעת שלי היה מוצדק. אלדדשיחה 21:19, 18 בפברואר 2017 (IST)

זיהוי קברים[עריכת קוד מקור]

בתמונת קברו של פייסל חוסייני בערך עליו, יש שני קברים נוספים מימינו. אני מנחש שמדובר בקברים של אביו וסבו: עבד אל-קאדר אל-חוסייני ומוסא כאט'ם אל-חוסייני. האם אתה מצליח לזהות את שמותיהם שם? Liad Malone - שיחה 16:58, 18 בפברואר 2017 (IST)

לצערי, לא הצלחתי לזהות את הכתובות שם. אלדדשיחה 18:59, 18 בפברואר 2017 (IST)

עזרה בתעתיק[עריכת קוד מקור]

הי אלדד, בוויקיפדיה האנגלית קיים הערך הקצר Tall Hujayrat Al-Ghuzlan (אנ'), הוא קיים גם בוויקיפדיה הגרמנית Tall Hujayrat al-Ghuzlan (גר'). לא נתקלתי בתעתיק מקובל בעברית לשם אתר זה. אין ערך בוויקיפדיה הערבית, אבל בוויקיפדיה הגרמנית מופיע גם שם בערבית. האם תוכל להציע תעתיק בעברית לשם האתר? תודה חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 19:10, 18 בפברואר 2017 (IST)

תל חוג'יירת אל-ע'וזלאן. אלדדשיחה 19:27, 18 בפברואר 2017 (IST)
Like Thumbup.svg חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 19:27, 18 בפברואר 2017 (IST)
דרך אגב, ע'וזלאן כאן זו צורת הרבים של Gazelle, כלומר, "צבאים". אלדדשיחה 21:14, 18 בפברואר 2017 (IST)

ביורוקרט[עריכת קוד מקור]

שלום רב, מונית זה עתה לביורוקרט. ברכות על האמון הרב שזכית לו, והצלחה רבה בתפקיד החדש. דוד שי - שיחה 21:28, 19 בפברואר 2017 (IST)

כב' הביורוקרט אלדד, ברכות על המינוי ובהצלחה! אגסי - שיחה 21:44, 19 בפברואר 2017 (IST)
שיהיה לך במזל טוב ובהצלחה. פרח חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 21:46, 19 בפברואר 2017 (IST)
תודה רבה! אלדדשיחה 21:56, 19 בפברואר 2017 (IST)
ברכות! בהצלחה. ביקורת - שיחה 22:00, 19 בפברואר 2017 (IST)
חן חן! אלדדשיחה 22:01, 19 בפברואר 2017 (IST)
הוספתי לאחר התנגשות עריכה - בהצלחה אלדד, בגלל שאתה ויקיפד חביב עליי אני חושב שתמיד תצליח בדיונים כמו שניסית בעבר לגרום להסכמה בין הצדדים אם יש אי הסכמה. איתי - שיחה 22:03, 19 בפברואר 2017 (IST)
תודה רבה, איתי. אלדדשיחה 22:04, 19 בפברואר 2017 (IST)
מזל טוב, והמון בהצלחה Face-smile.svg גארפילד - שיחה - עזרו לנו במיזם האסם 22:05, 19 בפברואר 2017 (IST)
חן חן, גארפילד! Face-smile.svg אלדדשיחה 22:06, 19 בפברואר 2017 (IST)
מזל טוב ובהצלחה.Geagea - שיחה 22:13, 19 בפברואר 2017 (IST)
תודה רבה, Geagea. אלדדשיחה 22:44, 19 בפברואר 2017 (IST)
מזל טוב אלדד ובהצלחה בתפקיד החדש! אורשיחה • 22:44, 19 בפברואר 2017 (IST)
תודה רבה, אור. אלדדשיחה 22:46, 19 בפברואר 2017 (IST)
מזל טוב אלדדי יאצקין52 - שיחה 23:46, 19 בפברואר 2017 (IST)
חן חן, יאצקין52. אלדדשיחה 23:47, 19 בפברואר 2017 (IST)
מזל טוב! עלה והצלח! יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 00:10, 20 בפברואר 2017 (IST)
תודה רבה, יגאל. אלדדשיחה 00:11, 20 בפברואר 2017 (IST)
ברכות! ותודה על עזרתך תמיד. סאבעלוטודו - שיחה 00:28, 20 בפברואר 2017 (IST)
חן חן, סאבעלוטודו, ובכיף! אלדדשיחה 00:31, 20 בפברואר 2017 (IST)
לֵ֚ךְ בְּכֹחֲךָ֣ זֶ֔ה וְהוֹשַׁעְתָּ֥ אֶת־יִשְׂרָאֵ֖ל. בורה בורה - שיחה 01:06, 20 בפברואר 2017 (IST)
חן חן, ואמן, בורה בורה. אלדדשיחה 01:15, 20 בפברואר 2017 (IST)
מצטרף לאיחולים. מזל טוב והמון הצלחה. פרח בשבילך. Motyshif - שיחה 01:30, 20 בפברואר 2017 (IST)
תודה רבה, מוטי. אלדדשיחה 01:33, 20 בפברואר 2017 (IST)
ואוו. המון מזל טוב! אשלח ברכה מפורטת יותר במייל שיקנאו כולם, מגיע לך. Face-smile.svg בר הראלשיחה 02:53, 20 בפברואר 2017 (IST)
אתחיל בזה שלדעתי אין אדם המתאים ממך לתפקיד.
אתה אדם מסור, מוסרי, סבלן, סובלן, אכפתי, שקדן ובעל מספר לא מועט של תכונות נוספות בספקטרום החיובי.
רק היום שמתי לב לפעילות בוק:מנ ועכשיו פתאום נתקלתי בעובדה שכבר נבחרת! מה זה פה? צריך להאריך את ההצבעה לשבועיים.
בכל מקרה, העובדה שנבחרת לא כל כך מפתיעה אותי ורציתי להביע את שמחתי בנושא. אז הנה -> שמחה
אני מודה לך אישית על שהסכמת לקחת את התפקיד למרות עיסוקיך הרבים. זה רק מראה על כמות ההשקעה שלך במיזם.
ויקיפדיה בלי אלדד לא הייתה אותה ויקיפדיה, ואני באמת חושב כך.
לגבי הפעילות שלך והדאגה שלך שאתה "לא פעם עסוק מאוד", אז תהיה עסוק. את תרומתך לאורך העשור האחרון כבר ביצעת, והיא לא תברח לשום מקום.
לגבי פעילות בירוקרטית נוספת? בדקות אחדות אתה מספיק לכרות כאן הררי זהב בכל התחומים. מניטור ועד בלשנות, מכתיבת ערכים ועד כיבוי שריפות. תאמין לי, לא צריך יותר מזה.
אני סמוך ובטוח שהתפקיד והאחריות שהוטלה בידיך תהיה פוריה הן לעצמך והן לקהילה ולמיזם.
אסיים בהמון מזל טוב, שלל ברכות ואיחולים, ומקווה לראותך שוב במפגשים עתידיים Face-smile.svg
בר הראלשיחה 03:33, 20 בפברואר 2017 (IST)
בר, אין מילים בפי... המון המון תודה! פרח אלדדשיחה 05:20, 20 בפברואר 2017 (IST)
מזל טוב ובהצלחה! בריאן - שיחה 07:57, 20 בפברואר 2017 (IST)
ברכות חמות, אלדד. השילוב של מקצועיות ונועם הוא חיוני לויקיפדיה. מחיאות כפיים. בהצלחה! Tmima5 - שיחה 08:41, 20 בפברואר 2017 (IST)
בהצלחה אילי - שיחה 08:45, 20 בפברואר 2017 (IST)
תודה רבה, בריאן, תמימה, ואילי! אלדדשיחה 10:12, 20 בפברואר 2017 (IST)
חוכמת ההמונים בחרה את האדם הנכון לתפקיד הנכון. בהצלחה • איקס איקס - שיחה 10:18, 20 בפברואר 2017 (IST)
חן חן, איקס איקס. אלדדשיחה 11:01, 20 בפברואר 2017 (IST)
מ ז ל Nuvola apps cookie.svg ט ו ב ! ובהצלחה רבה עורך-בורוכוב - שיחה 14:56, 20 בפברואר 2017 (IST)
תודה רבה, עורך-בורוכוב. אלדדשיחה 15:40, 20 בפברואר 2017 (IST)
מ ז ל Nuvola apps cookie.svg ט ו ב ! אני בטוח שכולנו נרוויח ממינוי זה. אקווה שעדיין תמשיך להקדיש אליי מזמנך. ניב - שיחה 15:26, 20 בפברואר 2017 (IST)
כמובן, ניב, יש לך ספק בכך?! Face-smile.svg אלדדשיחה 15:40, 20 בפברואר 2017 (IST)
מברוכ וסחתיין אלדד! חזק ואמץ Face-smile.svg סיון ל - שיחה 15:37, 20 בפברואר 2017 (IST)
مرسی, סיון קריצה אלדדשיחה 15:40, 20 בפברואר 2017 (IST)
קולולולולו. מזל טוב על הבחירה. הרווח הוא שלנו. בהצלחה! פרח דני Danny-wשיחה 18:54, 20 בפברואר 2017 (IST)
תודה רבה, Danny-w. אלדדשיחה 22:40, 20 בפברואר 2017 (IST)
אלדד היקר, מינויך לביורוקרט הוא פשוט ברכה לוויקיפדיה העברית! אין לי מילים לתאר את הערכתי כלפיך ואת האושר שלי מהמינוי הראוי הזה. המון המון בהצלחה ותודה על כל מה שאתה עושה במיזם! ‏Guycn2 · ☎‏‏ 19:46, 20 בפברואר 2017 (IST)
תודה רבה רבה, גיא. אלדדשיחה 22:41, 20 בפברואר 2017 (IST)
אלדד, אתה מן הראויים ביותר לתפקידך החדש. מלא הערכה רבה (מאוד...) כלפיך, ומאחל לך הטוב ביותר בתפקיד. שמזן#שיחהערכי בראבו • 20:44, 20 בפברואר 2017 (IST)
חן חן, שמזן. אלדדשיחה 22:40, 20 בפברואר 2017 (IST)
גם אני מצטרף לברכות, אתה ראוי לתפקיד. בהצלחה רבה. יואב ר. - שיחה 21:17, 20 בפברואר 2017 (IST)
תודה רבה, יואב. אלדדשיחה 22:40, 20 בפברואר 2017 (IST)
ממש לא היה לי ספק, נשארת נחמד ואהוב כמו שהיית. רק ביקשתי היום את עזרתך בשיחה:פני פריצקר, שיחת טיוטה:בארון וואקה וחיכיתי Face-smile.svg. אני מבין את העומס שקיבלת כביוקרט, לכן אני אצטרך להתרגל שאתה לא תענה לי תוך שעה שעתיים, כמו אז. Face-smile.svg ניב - שיחה 21:42, 20 בפברואר 2017 (IST)
תודה רבה, ניב Face-smile.svg לא, פשוט לא הייתי היום בבית במשך רוב היום... :) חזרתי רק לפני כמה דקות, ולכן עוד לא הספקתי לטפל בהמון דברים. אז אין לזה קשר לבירוקרטיה קריצה אלדדשיחה 22:40, 20 בפברואר 2017 (IST)
דרך אגב, ניב, לא קיבלתי ממך שום חיוויים שהיית צריך את עזרתי בנושאים שהזכרת לעיל. אולי לא חתמת אחרי כתיבת שמי, ולכן החיווי לא הגיע אליי. אם אתה מעוניין, תוכל לתייג אותי מחדש (צריך גם לחתום בארבע טילדות כדי שאקבל חיווי), או שתכתוב לי בחטיבת שיחה חדשה כאן, מה הנושאים שאתה צריך שאבדוק, וכו'. בינתיים, לילה טוב, והמשך הנאה בעריכותיך. Face-smile.svg אלדדשיחה 23:29, 20 בפברואר 2017 (IST)
ניב, זה בוודאי בגלל שתייגת את השם "אלדד". שים לב ששם המשתמש האמיתי הוא Eldads Eldad. משתמש:אלדד זה רק דף הפניה, אלדד לא עורך בפועל מהחשבון הזה. ראובן מ. - שיחה 23:39, 20 בפברואר 2017 (IST)
אני חושב שמדובר בסיבה אחרת: כנראה, לא היו ארבע טילדות. אפשר לכתב אותי או על ידי השימוש ב- Eldad (לא Eldads, עד כמה שזכור לי, זה היה שם שהשתמשתי בו בתקופה המוקדמת שלי בוויקיפדיה, וחדלתי כבר מזמן להשתמש בו), או על ידי "אלדד" (אני חושב שגם שימוש ב"אלדד" ישלח לי חיווי). אלדדשיחה 23:43, 20 בפברואר 2017 (IST)
ראובן, נסה לשלוח לי חיווי כשאתה מתייג את "אלדד", נראה אם אקבל את החיווי. אלדדשיחה 23:44, 20 בפברואר 2017 (IST)
אכן תקלדתי Eldads (הרגל ישן...) במקום Eldad מחוסר תשומת לב. לגבי אלדד, זה פשוט חשבון נפרד לכל דבר (ולא פעיל), בלי קשר לעובדה שגם הוא בבעלותך (זה הרי לא מעניין את התוכנה). אם הגדרת בו את אותו מייל תקבל גם דרכו חיווי במייל, אבל בוודאי שלא תוכל קבל חיווי רגיל (של מערכת ההתראות) מהחשבון "אלדד" לחשבון "Eldad". בדיוק כמו שלא תוכל לתייג אותי בשם Nevuer - זה פשוט יתייג את החשבון Nevuer (שהוא כבר לא פעיל אבל בבעלותי, ודף המשתמש שלו מפנה אליי).ראובן מ. - שיחה 23:55, 20 בפברואר 2017 (IST)
אה, שכחתי שאני בדף השיחה שלך... אני אנסה לתייג את "אלדד" מדף אחר. ראובן מ. - שיחה 00:02, 21 בפברואר 2017 (IST)
מעניין, מעניין מאוד... ראובן, אתה צדקת :) קיבלתי עכשיו למייל הודעה שתייגת אותי, ואחר כך תייגת שוב, עם חתימה, ליתר ביטחון. נכנסתי לוויקיפדיה, ואני לא רואה שום תיוג. אז צדקת לגמרי. "אלדד" הוא כנראה חשבון אחר, והייתי מקבל את התיוג בוויקיפדיה רק אילו הייתי נמצא בחשבון "אלדד" במקום בחשבון של "Eldad". יוצא שאפשר לתייג אותי בוויקיפדיה רק אם משתמשים בכתיב שמי באותיות לטיניות Face-smile.svg אלדדשיחה 00:09, 21 בפברואר 2017 (IST)
לצדוק זה התחביב האהוב עליי, אני אפילו מצליח בזה מדי פעם ;)
וברכות על התברקרטותך! פרח ראובן מ. - שיחה 00:14, 21 בפברואר 2017 (IST)
חן חן על ברכתך, ראובן! מקווה שזה לא יוסיף לי בירוקרטיה מיותרת... קריצה אלדדשיחה 00:17, 21 בפברואר 2017 (IST)
מצטרף לברכות , בשעה טובה. שיהיה בהצלחה. מי-נהר - שיחה 05:32, 21 בפברואר 2017 (IST)
תודה רבה, מי-נהר. אלדדשיחה 05:33, 21 בפברואר 2017 (IST)
ברכות ובהצלחה--היידן 06:02, 21 בפברואר 2017 (IST)
חן חן, היידן. אלדדשיחה 06:03, 21 בפברואר 2017 (IST)
המון ברכות ותודות על נטילת התפקיד. כעת נזכה ליהנות מזווית נוספת ממנעד כישוריך האינסופיים. גישתך האצילית, העדינה ועם זאת הסמכותית - כאן מקומה. גאים בך, אלדד! המשך הצלחה מרובה - כאן ובכל מקום. Face-smile.svg קובץ על ידשיחההצטרפו לבעלי הידע בתחומכם - סוגרים את המאה 16:42, 21 בפברואר 2017 (IST)
תודה רבה, יקירי פרח אלדדשיחה 17:00, 21 בפברואר 2017 (IST)
בהצלחה. רק אל תנטוש לגמרי את הייעוץ הלשוני. בברכה, מלא כל הארץ כבודישלח הודעה ל-013-28143 • כ"ו בשבט ה'תשע"ז • 14:53, 22 בפברואר 2017 (IST)
תודה Face-smile.svg. אין סיכוי, הכל ממשיך כמו קודם. אלדדשיחה 14:59, 22 בפברואר 2017 (IST)
ספציפית בעניין הזה - אין קשר לתפקיד החדש שנוסף לי. אם מישהו מעוניין להתייעץ אתי, בשמחה. אבל אני לא יכול להישאר בתבנית הזאת, כי אני מקבל כל הזמן, ללא הפסק, חיוויים... אז לא הייתה לי ברירה אלא לצאת ממנה. אלדדשיחה 15:00, 22 בפברואר 2017 (IST)
ברכות לביורוקרט החדש. אין לי ספק שתצליח בתפקידך זה כמו בכל דבר שעשית עד כה בוויקיפדיה - בחוכמה, בטקט וברגישות. בהצלחה! פרחזר פרחים בשבילךפרחשלומית קדם - שיחה 19:00, 22 בפברואר 2017 (IST)
חן חן, שלומית פרח אלדדשיחה 19:02, 22 בפברואר 2017 (IST)

תיוגים[עריכת קוד מקור]

שלום אלדד הנכבד. (החרוז מחייב).

בהמשך לדברי, משתמש:ראובן מ. למעלה, ייתכן וזה מסביר כנראה מדוע לא התקבלה התייחסותך לאחרונה לתיוגים חשובים של חברים כאן ולא ידעתי כיצד לפרש זאת. אני שמתי לב לשניים מהם. האחד בשאלות לבירוקרטים המועמדים והשני ב-דף שיחה:דפנה מאיר בפנייתה של משתמשת:Tmima5 המופיע כעת גם בסיום הדף שם. בברכה, מי-נהר - שיחה 05:39, 21 בפברואר 2017 (IST)

כלומר אני מבקש לשאול מה עושים כדי לתייג אליך, בברכה מי-נהר - שיחה 05:42, 21 בפברואר 2017 (IST)
שלום מי-נהר,
ראשית, כדי שאקבל חיווי יש צורך לתייג את Eldad, ולא את אלדד. נרשמתי בעבר גם בתור "אלדד", אבל מדובר במשתמש נפרד, כך שאם מתייגים אותו, לא יופיע אצלי חיווי בוויקיפדיה (אלא אם כן אחליף משתמש למשתמש אלדד).
שנית, לפעמים אני לא נמצא בבית יותר מחצי יום, ולפעמים גם ביום הבא, עקב עבודה, ולכן לא תמיד אני יכול לענות מיד (זאת גם הייתה אחת הסיבות שכתבתי בדף השיחה שלי, בתשובה לפונים אליי להציג את מועמדותי להיות ביורוקרט, שלא תמיד יש לי זמן לענות באופן מיידי). ושלישית, לא תמיד אני יכול לענות על תיוג כלשהו, כי לא תמיד התשובה ברורה לי. במקרה כזה אני לא עונה מיד, ואולי גם לא אענה, אלא אם כן תהיה לי תשובה. צריך להביא בחשבון, כמובן, שכדי לענות על שאלה כלשהי יש צורך לקרוא את הדיון, ואם טרם הייתה לי אפשרות לקרוא את הדיון, התשובה שלי תתעכב בהכרח (הרי אין טעם להגיע למקום ולכתוב "עוד לא קראתי את הדיון, ולכן טרם עניתי" :-)). אלדדשיחה 06:00, 21 בפברואר 2017 (IST)
אתה צודק בהחלט ותודה על התייחסותך. וגם אינך חייב להגיב כמובן בכל מקום רק בגלל שתוייגת. אך שאלתי על מנת להיות בטוח מאחר והנושא עלה ושישימו לב גם אחרים. ושיבורך זמנך. תודה :) מי-נהר - שיחה 06:03, 21 בפברואר 2017 (IST)
חן חן :) ותודה לך על השאלות, כי עזרת לי להעמיד דברים על דיוקם: חשוב לזכור לתייג אותי על ידי כתיבת שם המשתמש שלי באותיות לטיניות, ולא עבריות (כלומר, לא "אלדד"), וגם להבין שלא תמיד תהיה לי תשובה מיידית, ולכן לא תמיד אוכל לענות מיד. Face-smile.svg אלדדשיחה 06:06, 21 בפברואר 2017 (IST)

חסימה מראש[עריכת קוד מקור]

בהתאם למשנתך הייחודית, במקרי השחתה מוחלטת על ידי אנונימי, האם כדאי ישר לבקש חסימה? אחרי הכל, יש למפעילים עדיין את אפשרות השיקול כיצד לנהוג במשחית זה. (ראה כאן לדוגמה) קובץ על ידשיחההצטרפו לבעלי הידע בתחומכם - סוגרים את המאה 16:59, 21 בפברואר 2017 (IST)

כן, ודאי. לבקש ישר חסימה בהחלט אתה יכול. למפעיל שייענה לבקשתך יש שיקול הדעת אם לחסום מיד, או רק להזהיר. במקרה הזה היה ברור שיש צורך לחסום, לאחר ארבע השחתות. אלדדשיחה 17:01, 21 בפברואר 2017 (IST)
אדוני הביורוקרט, אני מבין מדבריך שבמקרה כזה אין צורך להזהיר כלל בדף השיחה. המפעיל - יחסום או יזהיר. לא הבנתי למה? מה אפסיד עם אזהיר? זה בקליק אחד. יש בכך גם כמה שני יתרונות: 1. בהשחתה הבאה שבעוד שבוע ימים יהיה קל לזהות שצריך חסימה נוספת (ארוכת טווח). 2. אם המפעיל יחליט שבכל אופן די באזהרה, זה ייקח לו זמן לכתוב אזהרה (עם הפניה לערך שהושחת). כשאני עומד על ההשחתה, זה אוטומט. קובץ על ידשיחההצטרפו לבעלי הידע בתחומכם - סוגרים את המאה 17:09, 21 בפברואר 2017 (IST)
לגמרי. מסתבר שלא הבנתי את השאלה שלך לעיל. כן, בדיוק כמו שכתבת. :-) חשבתי ששאלת משהו אחר. אלדדשיחה 17:45, 21 בפברואר 2017 (IST)
אתה הבנת מצוין, אך היה משתמע ממך דבר שעורר בי קצת תמיהה. כעת, כפי שאני מבין, במקרה כמו הנ"ל, יש להציב אזהרה ובמקביל לפנות גם לבקש חסימה. נכון? קובץ על ידשיחההצטרפו לבעלי הידע בתחומכם - סוגרים את המאה 17:49, 21 בפברואר 2017 (IST)
בכל מקרה תחליט לגופו של עניין. סביר שדי באזהרה שלך. אם האנונימי ימשיך להשחית, ממילא מישהו יחסום אותו (מהירות החסימה תלויה במצבת המפעילים באותו זמן). אלדדשיחה 17:53, 21 בפברואר 2017 (IST)
כפי שכתב אלדד, כל מקרה לגופו. במקרים של אנונימיים שכל תרומותיהם בפרק זמן קצר הן השחתה, או שמדובר בתוכן פוגעני במיוחד או חשיפת פרטים רגישים (אאוטינג למיניהם), ניתן לחסום מידית. במקרים אחרים, עדיף להשאיר הודעה בדף השיחה ולהמתין. בכל מקרה, המפעיל נדרש להפעיל שיקול דעת, ולהחליט האם די באזהרה או שיש לחסום (יש גם דעות שונות בקרב מפעילים) ‏Lionster‏ • שיחה 17:57, 21 בפברואר 2017 (IST)

כישרון ומיומנות[עריכת קוד מקור]

האם אלו 2 מושגים שונים, או 2 מילים המתארות מושג אחד? אני חשבתי שכישרון הוא משהו מולד, בעוד שמימנות היא משהו נרכש. בויקיפדיה כישרון מפנה למיומנות. מה דעתך? ברכות אריאל פ. (slav4)דף שיחה 22:35, 21 בפברואר 2017 (IST)

אם "כישרון" מפנה אצלנו ל"מיומנות", זו נשמעת לי הפניה לא תקינה. מיומנות זה משהו נרכש, שאפשר להגיע אליו באימון. כישרון זה משהו מולד. כן, אני מסכים לאפיונים שציינת לעיל. אלדדשיחה 22:40, 21 בפברואר 2017 (IST)

התייעצות באשר לשם ניגרי[עריכת קוד מקור]

הי אלדד, איך היית מתעתק לעברית את השם הניגרי Flora Nwapa (אנ'), תיעתקתי "פלורה נוואפה", מה דעתך? חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 12:30, 22 בפברואר 2017 (IST)

היי חנה,
התעתיק שלך מקובל עליי. אלדדשיחה 12:38, 22 בפברואר 2017 (IST)
👍 תודה חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 12:50, 22 בפברואר 2017 (IST)