שיחה:החזית הדמוקרטית לשחרור פלסטין

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

אני ממש בורה בעניין ויכול להיות שזו הערה מטומטמת ממש אבל יכול להיות שהם לא כל כך שונים מהלחי והאצל? יכול להיות שיש להם עוד פנים חוץ מטרור?

בתור בן לחבר אצ"ל אני מוחה על צל-צילה של ההשוואה. לא האצ"ל ולא הלח"י שאפו להשמיד (כן כך באמנה הפלסטינית) מדינה של עם שלם, כאשר יש להם (אולי למרבה הפלא של הרבה אנשים) מדינה יותר גדולה משלהם (ירדן גולה מישראל פי 3 כמעט, והיא מדינה שרוב אוכלוסייתה פלסטינית - עובדה. זה שהם עושים רושם שהם אינם יכולים או אינם רוצים מספיק לשלוט בה - זה יותר מחשיד מאשר מצדיק את מלחמתם העקובה מדם נגד כל קיום יהודי ריבוני). נלביא - שיחה 14:06, 21 במרץ 2008 (IST)
אני יודע שעבר זמן רב מאז פרסום ההודעה הזו, אבל חשוב לי להגיב. האצ"ל והלח"י אולי לא שאפו להשמיד באופן פעיל עם שלם (וגם הפלסטינים לא, אלא אם כן מבחינתך מי שקורא לשחרור מאיפריאליזם ו"ציונות" מעודד השמדה של יהודים - אף שהוא כותב מספר פעמים באותו המסמך ממש שליהודים צריכה להיות זכות הכרה במדינה פלסטינית... וזה מתוך התעלמות מההכרה דה-פקטו בישראל ב-1993), אבל הם בהחלט ביצעו פעולות טרור כנגד אזרחים ערבים. רבאק, אפילו הלוגו של האצ"ל מראה רצון לשלוט בכל השטחים שהיום תחת שלטון ישראלי וירדני, ועוד להשיג זאת בכוח הזרוע - ואתה עוד מביא את המדינה הירדנית כדוגמה ל"מדינה הפלסטינית" (אותה ירדן שטבחה בהם ללא רחמים ורדפה את ארגוניהם לא פחות מישראל). רק השיר "שתי גדות לירדן זו שלנו זו גם כן" והסיסמה "בדם ואש יהודיה נפלה - בדם ואש יהודה תקום" לבדם צריכים לעורר תהיות לגבי מהותם של ארגונים אלה. Pelegs - שיחה 14:29, 8 במרץ 2010 (IST)
אני אתחיל בכך שאני חושב שזה לא יאה שאתה פתאום פותח נושא זה כעבור שנתיים. על דברים אלו אתה מוזמן להגיב בדפי שיחות אחרים או לדבר עם כותב התגובה שהגבת עליו. אבל לאור זה שהתחלת לכתוב ועכשיו אני מצטרף לעבירה, האצ"ל הייתה תנועה שהתמקדה בדרך צבאית להגשמת הציונות ויצירת מדינת ישראל הם האמינו כי דרכו של בן גוריון אינה מתאימה לחזון שלהם וכאשר הוקם האירגון מטרתו לא הייתה להרוג כמה שיותר אזרחים חפים מפשע אלא להתנגד לאירגונים הפלסטינים - שכבר אז ניהלו טבחים פה בארץ ובבריטים שלפי רבים עשו "מוות" ליהודים פה. ובוא לא נשכח שראש האצ"ל - מנחם בגין שלימים הפך לראש הממשלה הוא הראשון שעשה הסכם שלום עם מדינת אויב, ולא הוא לא שינה את גישתו או אמונתו הוא פשוט השיג את מטרות המאבק העיקריות שלו. Arno - שיחה 20:02, 8 במרץ 2010 (IST)

זה קישקוש[עריכת קוד מקור]

הארגון הזה רחוק מלהיות ארגון טרור. זהו אחד הארגונים הפלסטינים המתונים ביותר, שרבים ממחנה השלום הפלסטיני מגיעים ממנו.

אוי לנו אם לטבוח בילדים, לבצע פיגועי ירי נגד אזרחים, להניח מטעני חבלה ולהתקיף חיילים זה "מתון". דגש על לטבוח בילדים. "...טבחו המחבלים ב-22 ילדים (בהם אח ואחות) ו-3 מבוגרים מקרב בני הערובה, וכן פצעו 68" - אסון מעלות.

הם כבר לא מוגדרים כארגון טרור (ראה את הערך עצמו). זה לא דיון על אם העורך אוהב אותם או לא, אלא דיון על הגדרה אינצקלופדית. גם הפת"ח לא מוגדר כארגון טרור, ויש לו היסטוריה הרבה יותר עקובה מדם. הם קראו להסדר והכירו בישראל הרבה לפני שישראל הכירה באש"ף, ויש גם כאלה שיגדירו את פעילויות צה"ל בשטחים כ"פעילויות טרור", אז במקום להכנס לוויכוח ערכי ושיפוטי תקרא להם ארגון מיליטנטי ותסתפק. הם התפצלו מהחזית העממית בגלל פיגועים כמו מעלות, וזה מגוחך כי זה בהמשך של אותו משפט - "...היא ארגון--נקודת המחלוקת --שהתפצל מהחזית העממית ב-22 בפברואר 1969, בין השאר משום שהתנגדה לביצוע פיגועי ראווה המוניים, שכן אלה עלולים ליצור דעת קהל שלילית כלפי המאבק הפלסטיני."

הערך בצרפתית[עריכת קוד מקור]

הגירסה הצרפתית לערך הזה מבחילה. כתוב שם שזה ארגון פוליטי-צבאי שמאלני שחותר לבנות מדינה שבה יהודים וערבים חיים זה לצד זה בשלום. לא מוזכר כל קשר לטרור. אף לא מילה על עשרות הילדים התמימים שרצח הארגון באוטובוס הילדים באביבים ובבית הספר התיכון במעלות בשנות השבעים. כתבתי שם בדף השיחה אך הצרפתית שלי היא לא כמו שהיתה פעם, אני מציע שמישהו שיודע צרפתית יתרגם כמה שורות על פעילות הטרור של הארגון וישים שם. ~~

אולי במקום לעשות ספקולציות על מטרות הארגון תנצלו את ההזדמנות ותחפשו קצת חומר עליו? בטח יש לו איזו אמנה עם פירוט המטרות שלו, בטח יש חומר על אופי הפעילות שלו בעבר ובהווה. אולי בעבר היה ארגון טרור וכיום שינה את דרכו? זה קורה. לגבי מנהיג הארגון נאיף חוואתמה, כתוב בערך עליו שהוא החל לשנות את דעתו לגבי הסכסוך הישראלי-פלסטיני מ-1973 ואילך, וכיום הוא נחשב מתון. האם השינוי הזה חל על הארגון כולו? האם מאז 1973 היו פעולות טרור שמיוחסות לארגון? במקום להתנגח, חפשו נתונים כדי לשפר את הערך. ‏DrorK‏ • ‏שיחה‏ 17:07, 21 במרץ 2008 (IST)

לא רק שהעמדה של חוואתמה היא העמדה הרשמית של הארגון, אלא שהם גם מילאו תפקיד מרכזי בשינוי האג'נדה באש"ף וקבלת הרעיון של מדינה פלסטינית לצד מדינת ישראל - מה שישראל עדיין לא לגמרי מקבלת ובכל מקרה הם הביאו את זה לקונצנזוס באש"ף הרבה לפני שמישהו פה העז לדבר על זה בכנסת. ראה "תכנית עשר הנקודות".

תרגמתי כמיטב יכולתי - אבקש ממומחי צרפתית לבדוק את שכתבתי (חלפו כ-40 שנים מאז שכתבתי צרפתית שוטפת). --Yoavd - שיחה 07:54, 7 באוקטובר 2008 (IST)


קישור שבור[עריכת קוד מקור]

במהלך מספר ריצות אוטומטיות של הבוט, נמצא שהקישור החיצוני הבא אינו זמין. אנא בדקו אם הקישור אכן שבור, ותקנו אותו או הסירו אותו במקרה זה!

--Matanyabot - שיחה 02:49, 4 במאי 2013 (IDT)


קישור שבור 2[עריכת קוד מקור]

במהלך מספר ריצות אוטומטיות של הבוט, נמצא שהקישור החיצוני הבא אינו זמין. אנא בדקו אם הקישור אכן שבור, ותקנו אותו או הסירו אותו במקרה זה!

--Matanyabot - שיחה 19:25, 14 במאי 2013 (IDT)


קישור שבור 3[עריכת קוד מקור]

במהלך מספר ריצות אוטומטיות של הבוט, נמצא שהקישור החיצוני הבא אינו זמין. אנא בדקו אם הקישור אכן שבור, ותקנו אותו או הסירו אותו במקרה זה!

--Matanyabot - שיחה 02:00, 25 בספטמבר 2013 (IDT)