שיחה:החלקה על הקרח

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

לא הוסבר ההבדל בין החלקה אמנותית להחלקה בהוקי. יש הבדל ניכר בין סוגי המחלקיים וכו'. גילגמש שיחה 21:13, 5 מאי 2005 (UTC)

אני מתכננת לכתוב את הערכים שלהם כערכים נפרדים ושם לפרט, בהתאמה. אנסה להוסיף כאן הערה כללית על ההבדלים באופן יותר ברור.--אוריון אבידן (בת) 21:20, 5 מאי 2005 (UTC)
ראשית, ערך מאד יפה, כל הכבוד! הדבר הייחידי שלא הבנתי זה "מסיבות של אנטרופיה,...". Oril.pngאורי מוסנזון 11:47, 16 מאי 2005 (UTC)
תודה. בעיקרון אני יודעת להגיד על אנטרופיה 2 דברים (1- היא רק גדלה 2 -אני לא מבינה אותה) אבל במקרה הזה אני יודעת להסביר למה זה (המים מהווים תווך מקשר בין המבנה הגבישי הסדור של הקרח ללגז חסר המבנה שבאויר) לא הסברתי כי לא מצאתי בזמנו ניסוח פשוט....טוב שיש אותך....--אוריון אבידן (בת) 11:55, 16 מאי 2005 (UTC)
גם את ההסבר לא הבנתי, אבל הוא מקטין קצת את האנטרופיה שלי, תכניסי אותו. Oril.pngאורי מוסנזון 11:57, 16 מאי 2005 (UTC)

זה משהו אחר לגמרי, החלקה אומנותית זה יותר לראווה[עריכת קוד מקור]

החלקה אומנותית כמו שרשום לך תחת הנושא של החלקה על הקרח זה מעין הופעה על הקרח, זה מה שגלית חייט וטלי מישל בק עושים (רשום לך על זה בדף המרכזי בנושא) ואילו הוקי קרח זה ספורט שמטרתו הבקעת שערים (בדומה לכדורגל) רק עם מחבטים בזמן שמחליקים על הקרח.

עשיתי שיפוץ לערך[עריכת קוד מקור]

בעיקר הוספתי 2 פסקאות על סוגי ההחלקה השונים ועל ההחלקה בישראל.

שיניתי את האיות ממחלקיים ל-מחליקיים. האם זה נכון??

יש לי עוד 2 תהיות לשוניות:

1. האם נכון לכתוב "החלקה על קרח או הקרח? אני נוהג להשתמש בצורה ללא ה' הידיעה. צריך שתהיה פה אחידות כדי שהקישורים לא ילכו לאיבוד, או לחילופין ליצור דף הפניה (איך עושים את זה?)

2. מה נכון לכתוב? אמנותית או אומנותית? גם כאן יכולה להיות בעיה דומה של קישורים... (זה רלבנטי גם לעוד ענפי ספורט שבהם יש תחרויות אמנותיות/אומנותיות, כגון שחייה והתעמלות) Nitsansh 14:18, 3 דצמבר 2005 (UTC)

מחליקים בולטים[עריכת קוד מקור]

האם באמת יש צורך ברשימה של מחליקים בולטים? לא ברור מה הקריטריון להכללה ברשימה זו ולמחליקים המופיעים בה ממילא אין ערכים בויקיפדיה עברית. לדעתי עדיף לשלב בתוך הערך הקיים מספר מצומצם של שמות מחליקים שהגיעו להישגים יוצאי דופן, זכו במספר רב של תארים חשובים או קידמו את הענף באופן מיוחד (למשל טורויל ודין, מישל קוואן, גורדייבה וגרינקוב, קורט בראונינג), ובמקביל לבנות קטגוריה של מחליקים ידועים.--MagicOwl - שיחה 21:59, 4 במאי 2008 (IDT)


בעיניי, רשימה זו אך ורק תורמת להבנה יותר מעמיקה של הענף.
  • הייתי רוצה להדגיש שזאת לא רשימה של מחליקים ידועים, אלא אך ורק של מחליקים בולטים! ולדעתי היא הכי מצומצמת גם כך. אבל אם כבר, נראה לי שאפשר להוציא מתוכה את האמריקאים בלבין ואגוסטו. שאר המחליקים - שוב, בעיניי - כל כך חשובים להבנת ההחלקה כפי שהיא כיום, שפשוט אסור לוותר עליהם.
  • ואני דווקא לא חושבת שצריך לעשות קטגוריה או רשימה של מחליקים ידועים - הרי יש כל כך הרבה!!!
  • הקריטוריון לפיו בחרתי את המחליקים הוא תרומתם להתפתחות ההחלקה האמנותית - כספורט וכאמנות. כל מחליק שנבחר לרשימה, קידם את ההחלקה באופן מיוחד! כל אחד הפך אותה, בצורה זו או אחרת, למורכבת יותר, לעמוקה יותר, מגוונת יותר וחדשנית יותר.
לגבי המדליות - לא נראה לי נכון להגדיר מחליק כיוצא דופן רק משום שהוא עתיר תארים. אחרי הכל, החלקה אמנותית היא ספורט סובייקטיבי ומושחת, וכמות המדליות לאו דווקא משקפת את איכות המחליק.
  • אני גם רוצה להדגיש שהרשימה נוגעת רק לריקוד על הקרח. רשימות של זוגות, נשים וגברים יבואו בהמשך ואז קוואן, בראונינג וגורדייבה וגרינקוב יתפסו את המקום הראוי להם. אגב, אני לא מספיק בקיאה בהחלקה של גברים ונשים, לכן אם מישהו אחר רוצה להרכיב רשימה של מחליקים בולטים בקטגוריות הללו זה יהיה נהדר!
  • לגבי הערכים הלא קיימים בעברית - הם לא קיימים היות ואף אחד עדיין לא כתב אותם. אני בהחלט מתכוונת לתקן את המצב הזה, ואני מקווה שיהיו עוד אנשים שירצו לעשות זאת.
  • לגבי יצירת קטגוריה נפרדת - זה רעיון מעולה. הערך "החלקה על הקרח" קצת מבולגן, ולדעתי צריך להפריד אותו לכמה ערכים. למשל, אני חושבת שקודם כל "החלקה אמנותית על הקרח" צריך להיות ערך נפרד, ואז אפשר יהיה לראות הרבה יותר טוב איזה מידע כדאי לרשום תחתו, ואיזה להפוך לערך בפני עצמו. 33cows - שיחה 20:09, 5 במאי 2008 (IDT)
הסרתי את הפסקה. זה לא נייטרלי וגם די לא אנציקלופדי. הפתרון הנכון הוא קטגוריה מתאימה. ‏odedee שיחה 01:29, 6 במאי 2008 (IDT)


- למה לא אנציקלופדי? כי הערכים עדיין לא קיימים בעברית?
- מה כן היה הופך את זה לנייטרלי?
- קטגוריה מתאימה למה בדיוק? 89.0.133.95 18:17, 6 במאי 2008 (IDT)

כותרות[עריכת קוד מקור]

שתי כותרות שלא מצאו חן בעיני ונראות לי לא אנציקלופדיות הן "איך מחליקים" ו"כיצד זה עובד". איתי פ - שיחה 19:33, 7 ביולי 2009 (IDT)

יובל סימן-טוב בהוקי?[עריכת קוד מקור]

מי זה יובל סימן-טוב ולאילו הישגים בינלאומיים הוא הגיע בהוקי (אני מניח שמדובר בהוקי קרח)? אני מתעניין כבד בענף, כתבתי את רוב ערכי ההוקי קרח בוויקיפדיה, ומעולם לא שמעתי את שמו. הוא גם לא עולה בשום חיפוש בגוגל. לדעתי יש למחוק את אזכורו ללא מקור. Tdunskyדברו אליהמשחק הכי cool בעולם - עכשיו בערך מומלץ! 18:12, 31 ביולי 2012 (IDT)

מתקני ההחלקה על קרח בישראל.[עריכת קוד מקור]

תפסיקו למחוק כל הזמן את הפרטים על המתקנים שהיו בתכנון או נמצאים בתכנון. עובדה שבאילת הוקמה בפארק זירה בגודל אולימפי והערך אפילו נערך מחדש כדי לא ליצור שם פרסום מסחרי מידיי, שבחולון בדף הבית של פארק פרס נכתב על התכנון לבנות עד סוף 2012 אולם עם זירת קרח של 1600 מ"ר ושגם עובדת ההקמה של זירת קרח תחת אולם הארנה בירושלים כנראה ב2013 היא תוכנית קיימת. גם לגבי אולמות שתוכננו בעבר בהוד השרון או נתניה/ראשל"צ/בת-ים בינתיים נמצאים בעיקוב אבל לא בוטלו לחלוטין וחשוב לתעד את ההיסטוריה ההתפתחותית של ענף הקרח בישראל לפי האולמות שתוכננו ורק חלקם נבנה. ואגב קיימת עמותה בשם זמן קרח שרשומה ברמת גן וגם בנהריה שב2008 בחנה הצעה לבנות אולם של 2000 מקומות.

מידע על כל מיני תוכניות עתידיות וכו' אינו רלוונטי לערך אנציקלופדי אלא אם מדובר במיזם מהותי שיש סיקור נרחב לעצם הליך הבנייה (כביש 6 בזמנו לדוגמא). גם כל מיני מגרשים קטנים אינם ראויים לאזכור. ויקיפדיה היא לא דפי זהב שצריכה להביא מידע על כל משטח החלקרח. קוריצהלול התרנגולותאהמהמורשת העולמית. פשוט עולמית! 06:58, 3 בספטמבר 2012 (IDT)

אוקיי אם יש לכם בעיה בתוכנית לא ממשיות כמו האולמות שתוכננו בהוד השרון או המגעים לאולם באזור המרכז עדיין יש תוכניות ממשיות שהזכרתי לגבי ירושלים וחולון שאני רוצה שיופיעו בערך וגם תפסיקו להוריד את זירת הקרח שנפתחה הקיץ באילת.

בפעם האחרונה בהחלט: ויקיפדיה היא לא במה לאזכור של כל מיני זירות החלקה קיקיוניות/זמניות/מתוכננות. אני לא המשתמש הראשון שמשחזר את העריכה המיותרת הזאת שלך. אנא הימנע מהוספת המידע הטפל הזה, כי אינני רוצה לערב את המפעילים. קוריצהלול התרנגולותאהמהמורשת העולמית. פשוט עולמית! 13:16, 3 בספטמבר 2012 (IDT)

זירת הקרח באילת היא קיימת ולא רק מתוכננת והיא בגודל אולימפי וממש לא קקיונית.

והמקור לכך הוא? קוריצהלול התרנגולותאהמהמורשת העולמית. פשוט עולמית! 20:31, 3 בספטמבר 2012 (IDT)

בפברואר 2013 נפתח משטח החלקה חצי אולימפי בחולון. צריך לציין את זה.

כאן זה לא דפי זהב למציאת משטח ההחלקה הקרוב. אין שום הצדקה לציין כל משטח ומשטח, ממש כמו שבערך כדורגל בישראל לא מצוין כל אצטדיון שיש בארץ. קוריצהלול התרנגולותאהמהמורשת העולמית. פשוט עולמית! 00:08, 7 במרץ 2013 (IST)

אני חושב שאפשר לציין את המשטחים החצי אולימפיים בחולון ובמעלות תרשיחא ובשנה הבאה בירושלים. ומה לגבי מופעי בידור של החלקה על הקרח? 1300 מקומות במופע שמוצג בעיר הקרח ירושלים. 1700 מקומות במופע שמוצג קבוע בפארק הקרח באילת וכמובן המופע שהתקיים כמה שנים ברציפות בהיכל נוקיה בת"א.

ערך ממש בעייתי[עריכת קוד מקור]

"יש המחשיבים" את ההחלקה המהירה וההחלקה האמנותית כענפים נפרדים? וואו. באמת? לא רק ששני ענפים אלו נפרדים באופן רשמי, גם בתוך ההחלקה האמנותית עצמה יש חלוקה ל-2 סוגים, ריקודים והחלקה ספורטיבית. כמובן שזו לא חוכמה מצידי להעביר ביקורת בלי להיות זה שמתקן, אבל כרגע אין ברשותי הזמן הנחוץ וגם לא מממש הנסיון. לדעתי צריך להוסיף לערך כל עוד הוא במצב שכזה הגדרת "קצרמר", גם אם הוא לא הכי קצר. האורך בו אופטי בלבד ומהווה אחוז קטן מהאורך הסופי הרצוי. The red king - שיחה 19:15, 11 בפברואר 2014 (IST)