שיחה:הנוער ההיטלראי

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

ערך ירוד[עריכת קוד מקור]

רק רציתי לציין שזה ערך ירוד שדורש עיבוד דחוף כדי להעיף ממנו את כל הדעות (NPOV). במצבו הנוכחי הערך נראה כמו כתבה של ערוץ הילדים המזדיין. --טוסטי 20:18, 9 בפברואר 2007 (IST)

סגנון הכתיבה[עריכת קוד מקור]

המשפט "בדרך זו יצר היטלר מאגר של גרמנים ארים המאמינים בתורת הגזע, מוכנים למות למען גרמניה בקרב ולשמן את גלגלי מכונת ההשמדה של השואה. הנערים והנערות שיצאו משורות התנועה היו אלימים להחריד, שתלטנים ואכזריים במיוחד." הוא בהחלט לא אובייקטיבי, לא מביא מידע רלוונטי על ה"ארגון" ומנוסח בלשון מלאה טינה. ברשותכם אציב תבנית שכתוב לערך.

הרשות לא ניתנה, התבנית הוסרה. דוד שי 15:03, 14 באפריל 2007 (IDT)
הערך אינו זקוק לשינוי?
"הנערים...היו אלימים להחריד, שתלטנים ואכזריים במיוחד" זה משפט שלא ראוי להופיע באנציקלופדיה.
מדוע לא צריך להופיע? האם הוא שקרי? האם הנערים היו נחמדים ועזרו לזולת? גילגמש שיחה 15:16, 14 באפריל 2007 (IDT)
השאלה היא לא אם המשפט נכון או שגוי, השאלה היא האם הוא רלוונטי. הצבת משפט שכזה בערך לא תורמת רבות לידיעותיו של הקורא. המשפט כתוב בצורה של דיעה ולא בצורה של עובדה. במידה ויופיע בערך הסבר או סימוכין לכך שהמשפט נכון, לא רק שהוא יהיה נכון, הוא יהיה רלוונטי.
מוזר בעיני שאתה מכיר את התחביר הוויקיפדי ועורך מתוך IP. אחד מהשניים או שאתה משחית שנחסם או שאתה מתבייש בדעותיך ולכן את מציג אותן מחשבון אנונימי. אזכיר, לעמדתו של משתמש אנונימי יש משקל נמוך יותר וקולו לא נספר בהצבעות. גילגמש שיחה 15:23, 14 באפריל 2007 (IDT)
קראתי את הוראות ההפעלה.
תוכל להתייחס למה שכתבתי?
אני לא מאמין לך. לגופו של עניין - אני תומך בדעתו של דוד שי. גילגמש שיחה 15:26, 14 באפריל 2007 (IDT)
איזו דיעה?
הערך הזה מטיח בפרצוף של הקורא טענות ללא ביסוס. ספק אם הן נכונות, ובמידה והן כן - לא קיים הסבר למה. לא קיים הסבר על הערכים, על המטרות ועל דרכי ההגשמה.
גילגמש, יש לי כבוד רב כלפיך, אך אין זה ראוי לטעון טענות כאלו כלפי אדם המעביר ביקורת לגיטימית רק משום שהוא יודע כיצד להכניס תגובה לדף השיחה. לגופו של עניין - אכן נדמה שהמשפט מציג את העולם רק בשחור ולבן - הוא נראה לי פשטני וקונספירטיבי מידי. בכל שלטון לאומני היתה תנועת נוער אשר יצגה את השקפת העולם של השלטון והוציאנ משורותיה פטריוטים אשר היו מוכנים למות למען המדינה - גם תנועת הצופים התחילה כך, במלחמת הבורים. קרני שיחהמקטרת השלום 15:46, 14 באפריל 2007 (IDT)
המשפט שהטריד את האלמוני, זוכה לפירוט ולהוכחה בהמשך הערך, ובפרט בסעיף האחרון שלו. קביעתו "זה משפט שלא ראוי להופיע באנציקלופדיה" היא דעה לא מנומקת, והוא אינו אומר דבר על נכונות המשפט. בנסיבות אלה, אין טעם להתייחס לדבריו. דוד שי 15:51, 14 באפריל 2007 (IDT)
האנונימי הזה הוא לא אחר ממשתמש:ASL החסום לשלושה חודשים עקב פתיחת בובות קש...הידרו 15:54, 14 באפריל 2007 (IDT)
לגופו של עניין - אני לא חושב שהערך מנמק דיו את הניסוח הקונספרטיבי הזה, והוא גם נעדר מקורות בנושא. ברשותכם אנסה יותר מאוחר לנסח את הפסקה מחדש. קרני שיחהמקטרת השלום 15:58, 14 באפריל 2007 (IDT)

גיל האוכולוסייה בתנועה[עריכת קוד מקור]

ההתגייסות לתנועת הנוער הייתה מגיל חמש ועד 18, ולא מגיל 8 . 109.64.90.16 15:24, 5 באוקטובר 2016 (IDT)