שיחה:העלייה הראשונה/בוררות/שיחה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

למה זה תחת מרחב "ויקיפדיה"? זה צריך להיות בדף השיחה של הערך. דורית 11:26, 13 ביוני 2011 (IDT)

לדעתי, הבוררות בויקיפדיה צריכה להתמסד ולהתנהל בצורה מסודרת, על פי כללים קבועים. התנהלות זאת צריכה להיות במנותק מדפי הערכים ו/או השיחות שלהם. ברכות אריאל פ. (slav4)דף שיחה 15:57, 13 ביוני 2011 (IDT)
לדעתי לא. אין סיבה לנתק את הבוררות מהקשרה - הערך. מה עוד שפעמים רבות בשיחת הערך יש מידע רב ורלוונטי וה"בוררות" תלך לאיבוד במנותק ממנה והדבר גם מקשה על מציאתה. למיטב ידיעתי אין תקדים ליצירת דף כזה, ואין שום סיבה שיהיה. דורית 19:42, 13 ביוני 2011 (IDT)
ראשית הבוררות אינה מנותקת מהקשרה, יש קישור מדף הבוררות לערך. שנית מותר לנו להיות חלוקים ושלישית איני מפחד מתקדימים. ברכות אריאל פ. (slav4)דף שיחה 19:49, 13 ביוני 2011 (IDT)
נכון, מותר לנו להיות חלוקים, ואני עדיין בדעה שאין שמץ של סיבה ליצור פתאום מרחב של "בוררויות". יש היגיון רב בבוררות בדף שיחת הערך, מהסיבות שמניתי לעיל. אין שום צורך ביצירת "תקדים" שמנתק את הבוררות מהקשרה הרחב. דורית 20:16, 13 ביוני 2011 (IDT)
אני מסכים עם דורית. הדף הזה רלוונטי יותר לשיחה: העלייה הראשונה מאשר לויקיפדיה: בוררות. האנשים העורכים את הערך (לא רק עכשיו, גם עוד 3 שנים), צריכים לדעת למצוא אותו בקלות, כדי להבין למה נכתב כך או למה נכתב אחרת. מקומה של הבוררות הזו שם, וזה לא רלוונטי לעניין של "מיסוד" כזה או אחר. זה עניין של סדר והתמצאות. עידושיחה 07:57, 14 ביוני 2011 (IDT)
שני אנשים שאני מכבד חושבים אחרת ממני, זה מביא אותי לשנות את דעתי. ברכות אריאל פ. (slav4)דף שיחה 08:54, 14 ביוני 2011 (IDT)


בוררות לא מקובלת[עריכת קוד מקור]

"הבוררות" שלפנינו אינה מתנהלת כראוי והיא אינה מקובלת עלי. זו גרסתי. דרך - שיחה 01:04, 14 ביוני 2011 (IDT)

דרך, אני נשבעת לך שאיני מבינה את התייחסותך לאריאל בנושא הבוררות הזאת, אני לא מבינה מדוע כתבת בהעלייה הראשונה את מה שכתבת, הערך באמת לא שייך למי נהר וליעל, וכמובן הוא לא שייך גם לך. שני ויקיפדים שהייתה ביניהם מחלוקת מזה זמן רב, ניסו ללכת להליך של בוררות, בתחילה ניסה את כוחו זהר דרוקמן, הוא נשבר ופרש, לאחר מכן הבוררות עברה לדורית שהשקיעה בה מאמצים רבים מאד, ועל כך תבורך, ראה שיחה:העלייה הראשונה/ארכיון 4. בשיחה:העלייה הראשונה יש המשך להליך הנ"ל ובסופו הודיעה דורית ב-12 ביוני על פרישתה מהליך הבוררות, ראה גם שיחת משתמש:דורית#לוא"ד. אתה יכול לקרוא פניות רבות בנושא גם בשיחת משתמש:דורית/ארכיון92.
מעבר על כל הדפים האלה מראה שהבוררות התנהלה לאורך זמן בין יעל ומי נהר, ומידי פעם נכנסו תגובות בעיקר של ALC, קצת שלך, גם Ranbar ניסה את כוחו בסיוע ויש גם תגובה של ליש. אני לא מבינה מדוע אתה מנסה לרפות את ידיו של אריאל ולגרום לו לפרוש מהבוררות הזאת. אני לא רואה ויקיפדים אחרים מתייצבים ומוכנים להשקיע מזמנם וממרצם בהליך שברור שהוא לא פשוט. אתה מצהיר שהבוררות אינה מתנהלת כראוי למרות שהיא נפתחה על פי דף ויקיפדיה:בוררות, מבלי להסביר בברור מה לא בסדר בהליך הזה. אתה רוצה להיכנס לתוך ההליך ושדעותיך גם תשמענה? אז כתוב זאת בברור ותבקש להיות צד שלישי בהליך הבוררות הזה שנפתח על דעת שני הצדדים, אבל מכיוון שהם הסכימו ביניהם על התהליך ועל הבורר, אינך יכול לשלול את זכותם להליך בוררות זה.
אני באמת לא מבינה מה אתה מנסה להשיג במה שכתבת לעיל. ואם אריאל יחליט לפרוש בעקבות מה שכתבת, איך הבעיה תיפתר? מה הרעיון שלך? מה אתה חוזה שיקרה לאחר מכן? Hanay שיחה 07:49, 14 ביוני 2011 (IDT)
חנה, אני מכבד אותך וגם את אריאל, יעל ומי נהר. איני חושב שהתבטאות נוספת שלי כרגע תתרום. אני עומד מאחורי הדברים שכתבתי ובכל מקרה מבקש להתייחס לגרסה שהעליתי לארגז החול כבר לפני זמן רב (אין בדברי האחרונים הסכמה להליך עצמו). אני מקווה שכוונותיכם הטובות יביאו גם לתוצאות טובות. דרך - שיחה 19:25, 14 ביוני 2011 (IDT)
האם ניתן לבצע בוררות גם בשלושה ? אם כן מדוע לא יצטרף דרך ויביע עמדותיו ? הרי אין מונים פה לפי הרוב. מי-נהר - שיחה 21:00, 14 ביוני 2011 (IDT)
דרך! הנה גם מי נהר מזמין אותך, ואני בטוח שגם יעל לא תתנגד, אנא הצטרף אלינו. ברכות אריאל פ. (slav4)דף שיחה 21:03, 14 ביוני 2011 (IDT)