שיחת משתמש:מי-נהר

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Sunset in Bat Yam, Israel 2011.jpg אני בחופשת ויקי
.
Sunset in Bat Yam, Israel 2011.jpg אני בחופשת ויקי
.


תודה[עריכת קוד מקור]

תודה רבה משתמש:Eldad תמיד יש פעם ראשונה.

טיוטה גנוזה[עריכת קוד מקור]

שלום מי-נהר, נראה שמספר דפים שבהם כתבת או ערכת בעבר עדיין נמצאים במצב טיוטה ולא נערכו זמן רב: טיוטה:מטבעות החשמונאים.

דפי טיוטה אינם נגישים כמו ערכים רגילים לכלל הקוראים, ולכן חשוב לנו לוודא שהם לא נשכחו ללא סיבה. נודה לך אם תקדיש מספר דקות מזמנך לטיפול בהם:

  • אם הטיוטה מוכנה להיות ערך של ממש בוויקיפדיה, אנא פנו לויקיפדיה:העברת דפי טיוטה ובקשו עזרה בהעברת הטיוטה, או העבירו אותה בעצמכם. כך כלל הקוראים יוכלו להנות מערך חדש!
  • אם הטיוטה בעבודה אתם מוזמנים להמשיך לשפר אותה. אם אתם זקוקים לעזרה בהשלמתה אנא פנו לדלפק הייעוץ לעזרה או לחממה לבקשת ליווי אישי. אל תתביישו לבקש עזרה, עורכים רבים ישמחו לסייע.
  • אם הטיוטה כבר עברה למרחב הערכים, רק בשם אחר, אנא בקשו בויקיפדיה:בקשות ממפעילים למזג או למחוק אותה. לא לשכוח לציין את שם הדף הקיים במרחב הערכים ושם הטיוטה.
  • אם ההחלטתם לוותר על כתיבת הדף אנא בקשו את מחיקתה בויקיפדיה:בקשות ממפעילים.
  • אם אינכם הכותבים העיקריים של הטיוטה, אנא הפנו את ההודעה לכותבה במידה ולא קיבל הודעה זו.

תודה, EranBot - שיחה 18:11, 23 ביוני 2017 (IDT)

אי קבלת מיילים ודיוני הבהרת חשיבות[עריכת קוד מקור]

למשתמש:אלי גודין ולמשתמש:bamir8 ועוד... מסיבה שאיננה ברורה איני מקבל מיילים של ויקיפדיה בדקתי גם בתיבת הספאם... עמכם הסליחה ולתשומת ליבכם. מי-נהר - שיחה 00:17, 3 ביולי 2017 (IDT)

סתם שאלה, מופיע לך ששלחתי מייל? eli - שיחה 00:21, 3 ביולי 2017 (IDT)
אכן זה הופיע , ככה ידעתי שאמור להיו אצלי מייל. מי-נהר - שיחה 00:27, 3 ביולי 2017 (IDT)
לeli בהתייחסות למשפט המקוטע שמופיע בהתראה אומר שמאחר וישנה מגמה (לאו דוווקא שלך) של יד קלה על ההדק בהצבת תבניות חשיבות במיזם ולאחר מכן בהזדרזות למחוק ערכים ללא מתן סיכוי להיווצרותם ההדרגתית, תוך רשלנות מכופלת בהליך הצבעות המחיקה, לכן נדרשת תשובת המשקל כמטולטלת לשם איזון המגמה על מנת שמציבי תבניות חשיבות, יחשבו 3 פעמים ויטרחו לבדוק לפני שהם מכניסים ערך לתבנית חשיבות. אם נפגעת אישית עמך הסליחה לא הייתה פניה אישית ואיזכור בדבריי. ואם זה חשוב לך אמור לי ואסיר את הרישא בתגובתי שם לאלתר, בברכה, מי-נהר - שיחה 01:04, 3 ביולי 2017 (IDT)
זה לגמרי בסדר. ביקורת זה דבר חשוב. אני רק זועם על היחס המביך שלהם זוכים מי שהעז להציב תבניות חשיבות. התפתח כאן בשנה האחרונה מין מערכת סיסטימלית שדוחה אוטומטית כל הגנה על מציבי תבניות חשיבות. eli - שיחה 01:10, 3 ביולי 2017 (IDT)
אכן כתפיך עבות eli ולכן הרשתי לעצמי להתבטא כך. ותודה על תגובתך עם זאת איני מסכים עם האופן שבו אתה מנתח את המצב בתגובתך האחרונה המצב הוא באמת חמור ולא בסדר (ללא קשר אליך ולמקרה הנ"ל). ולא בכדי כתב הבירוקרט ביקורת באחד הדיוני חשיבות האחרונים (שיחה:מאיר זלוטוביץ) ואני מצטט:
מצטרף להבהרה. לא יזיק להכין שיעורי בית לפני הנחת תבניות חשיבות. תבנית חשיבות לא נועדה כדי לברר משהו שאתה לא יודע, בשביל זה קיים "הכה את המומחה", תבנית חשיבות מונחת רק במקרה שבו המניח חושב שמכיר את הנושא ומשוכנע שאין חשיבות, למרות זאת נוצרה התבנית כדי לאפשר לאחרים לתקן אותו אם הוא טועה. אבל הנחה סיטונאית של תבניות עלולה לגרום עייפות לחברי הקהילה וכך יימחקו ערכים חשובים בהעדר התייחסות. ביקורת - שיחה 13:02, 29 ביוני 2017 (IDT)
או נתנאל ב(שיחה:דרכנו (תנועה חברתית)) ואני מצטט חלק ראשון מתגובתו - "איזו ספקולציה? כל עוד לא יכתב דף המדיניות המפורט ויקיפדיה: חשיבות אנציקלופדית לתנועת "דרכנו" אתה לא תשתכנע? די עם הפורמליזם המגוחך הזה. הבהרת חשיבות היא הבעת דעה אישית על בסיס נתונים וידע, ולא משחק-התאמה לפרשנות עורךדינית מצמצמת של סעיפי מדיניות כלליים." (סוף ציטוט)
זה רק ענין של זמן עד שזה יגיע לערכאות המיזם כי זה כבר מזמן ניהיה מוגזם.מי-נהר - שיחה 01:24, 3 ביולי 2017 (IDT)
מסכים איתך שצריך מדיניות ברורה וסופית למצבים אלו. אני מאוד מקווה שיפתח על זה דיון מסודר במזנון. מה שלא, אני לא מסכים עם נתנאל, המדיניות כן נתונה לפרשנות עורךדינית (מה זה הצירוף?:)) ועל פי שיקול דעתו של הויקיפד באותה שעה כמו שלא מצפים לפעול בדיוק לפי החוק היבש כאן בדברים הניתנים כמובן לפרשנות. זו חוק, זו לא חוקה. eli - שיחה 01:37, 3 ביולי 2017 (IDT)
דיון חשיבות נמשך שבוע, לכן אין חפזון מיוחד. כל דיון בוויקיפדיה נמשך בדרך כלל שבוע. בנוסף, לאחר מכן יש שבוע נוסף של הצבעה, כך שיש לכל הפחות שבועיים לדיון מחיקה. הצבתי אלפי תבניות הבהרת חשיבות ופתחתי אלפי הצבעות מחיקה. בכוונתי לנהוג כך גם בעתיד. אני לא מבין מדוע אתה טוען שיש חפזון מסוים בעניין זה. אם נדמה לך שהדיון קצר מדי אתה תמיד יכול לבקש להאריכו אבל אני מציע לא לעשות כן כי שבוע זה לא מעט כלל. גילגמש שיחה 12:44, 3 ביולי 2017 (IDT)
לגילגמש הנכבד, אין קשר בין הנוהל הקיים לבין היישום שלו על ידי המשתמשים. הביקורת היא כלפי אופי היישום שלו. ובמסגרת הנוהל וזמנו נאמרים דברים גם בנוגע לאופי זה, לגופם של אלו שעשו זאת בצורה ובהקשר שעשו זאת. השאלה היחידה היא מה מידת הקשב שיש לאנשים לזולתם.
ל-eli הנכבד, מה שאמרת זה מה שאמר נתנאל כשקוראים את תגובתו לצד הדיון מעליו. דבריו של נתנאל מתכתבים עם הפרקטיקה הקבועה לרוב על ידי יוניון ג'ק המציב תבניות אלו כחול אשר על שפת הים בטיעון הלא רלוונטי של - לא מצאתי שעונה על מדיניות כתובה כלשהיא. בשעה שאין מדיניות כתובה לרוב המצבים וגם לגבי אלו שיש מדיניות , היא לרוב כתובה בצורה כללית נוסף לעצם העיקרון של הפעלת שיקול הדעת שגם הוא קיים בכל מצב לגופו של מקרה.מי-נהר - שיחה 17:01, 3 ביולי 2017 (IDT)
אני מצטער, אבל לא הבנתי את דבריך. גילגמש שיחה 18:42, 4 ביולי 2017 (IDT)
אלו דברים לדיון מסודר של משתתפי המיזם במקום ייעודי בסבלנות הדדית. לכן בשלב זה ברצוני להתנצל על שלא הסברתי מספיק טוב. בין היתר מפני שאינני מצוי בקשב הדרוש כעת לכך במיזם. ומקווה שתסלח לי על כך. מי-נהר - שיחה 00:23, 5 ביולי 2017 (IDT)

[[מי נהר אשמח לעזרה בפרסום הדף לוועד הגנים הארצי, זהו גוף המייצג את ההורים לילדי הגנים ומשום מה לא מקבלים את העריכה שלי....bamir8 8]]

הרגת אותי[עריכת קוד מקור]

בהתחלה ראיתי את התגובה שלך בלילה ולא הבנתי מרוב עייפות. רק בבוקר שמתי לב לכתם הגורבצ׳ובי שהשוקולד מייצר. Im-yahoo.svg Itzuvit - שיחה סדנה 07:48, 9 ביולי 2017 (IDT)

Itzuvit שלא תפסיקי לחייך :) מי-נהר - שיחה 22:07, 9 ביולי 2017 (IDT)

ערך דוקטור חולודנקו[עריכת קוד מקור]

אשמח ואודה על סיוע בשיחזור והצבעה מחודשת על ערך על דר אהרן חולודנקו (חלד) לאחר שיפור ועידכון הערך. ראוי כי רופא זה יקבל ערך ויקיפדיה כמו רבים אחרים. סיבות המחיקה תוקנו לדעתי באופן ראוי ומלא. רב תודות! Zo1896 - שיחה 09:39, 10 ביולי 2017 (IDT)

Zo1896 שלום וברכה. אני מודה לך שפנית אלי, ברם עלי לבקש סליחתך מפני שאינני מצוי מסיבות אישיות כעת בצורה מספקת בויקיפדיה על מנת לתת את הדעת כנדרש.
בכל זאת אנסה להסביר ולייעץ כמה דברים בנוגע לענין זה, כי מי שחדשים לא מכירים את התהליכים וכדאי לנהל אותם נכון.
צר לי על הקושי האישי שזה גורם למי שמבקשים להעלות ערך אבל כך הם הדברים.
אני מציע שתבקש לא לקיים כעת דיון על העלאת הערך מחדש אלא להחזיר אותו לטיוטה על מנת לבדוק כמה עניינים בנושא.
כלומר שתמתין עד לפחות אוקטובר בכדי שתעבור שנה מאז הצבעת המחיקה.
הסיבה לכך היא שבקשת שחזור לפני שעברה שנה מהמחיקה היא תהליך מסובך הרבה יותר ויפחית את הסיכויים להצליח בכך. בין היתר גם מפני שמקובל שלא לעשות זאת למעט במקרים חרגים במיוחד.
בקשת שחזור לאחר שעברה לפחות שנה מצריכה פחות תנאים.
כאשר תבחר מאוחר יותר להעלות בדף השיחה את הערך לשחזור ובמידה וימצאו באותו דיון 5 ויקיפדים בעלי זכות הצבעה שיתמכו בכך אז יפתחו הצבעת שחזור הדומה להצבעת מחיקה מלבד לכך שיידרש רוב של 60 אחוז תומכים.
והעיצה שלי בענין זה היא שהמבקשים להעלות את הערך יפנו במכתב לסופרים שכתבו את הספר על רופאי ארץ ישראל המוזכרים בערך ובדיון המחיקה, ויבקשו אם יאותו הם לכתוב חוות דעת שלהם על חשיבותו של האיש לאזכור אניצקלופדי, חוות דעת שתצוטט בדיון על כך בבקשת השחזור. אני חושב שחוות דעתם תיהיה כלי הסברה חשוב מול הקהילה ואף עילה נוספת לבקשת השחזור, מפני שהדנים על המחיקה עשו זאת בהיעדר ידע על הדמות כמו גם יכולת פרספקטיבה רלוונטית.
שיהיה בהצלחה ותודה לך על תרומותיך למיזם. בברכה, מי-נהר - שיחה 21:30, 10 ביולי 2017 (IDT)

רחובות חיפאיים[עריכת קוד מקור]

היי,
כאחד העוקבים (אני חושב) של הדף שלי, רציתי ליידע אותך שאני מעביר אותו לאט לאט לבלוג עם מעט יותר אסמכתאות. Shannen - שיחה 12:01, 12 ביולי 2017 (IDT)

תודה רבה Shannen, אכן, חזק וברוך ובהצלחה. מי-נהר - שיחה 21:26, 12 ביולי 2017 (IDT)

הגניוס היהודי[עריכת קוד מקור]

אשמח אם תכתוב את עמדתך בפסקה הרלוונטית--א.פ עריכות-שיחה 21:12, 16 ביולי 2017 (IDT)

נכבדי א.פ עריכות אם כוונתך שאהיה מי שיציג את טיעוני הצד הראשון על זה השיבותי שלא אוכל לעשות זאת.
באם כוונתך שאעביר את דבריי למקום ראוי, את זה תיקנתי בהפרדת תגובות מחטיבות הבעות העמדות של המשתתפים. בברכה, מי-נהר - שיחה 21:22, 16 ביולי 2017 (IDT)

מזל טוב![עריכת קוד מקור]

קצת באיחור... יום הולדת שמח! (תבנית "חופשת ויקי" למעלה קצת מיותרת...) נתנאל - שיחה - מומלצים 02:56, 9 באוגוסט 2017 (IDT)

חן חן והמברך יתברך ... מי-נהר - שיחה 02:58, 9 באוגוסט 2017 (IDT)

מבקש גם כאן[עריכת קוד מקור]

שלום רב. הורדת את בקשת המקור שלי מהערך יצחק חן, אבל לא ענית לי בדף השיחה של הערך היכן כתוב שנשא בתפקידים כלשהם בישיבת תורת אמת, והכוונה למספר עמוד מדויק. ברשותך, אני מחזיר את בקשת המקור. פשוט תביא מספרי עמודים שבהם זה כתוב - ואוריד (או שתוריד בעצמך). נרו יאירשיחה • ה' באלול ה'תשע"ז • 23:49, 27 באוגוסט 2017 (IDT)

היי נרו , אני מצטער לוקח לי זמן. השבתי בדף השיחה כפי שהצלחתי, לדאבוני כעת היו בעיות ברשת וגם במחשב לכן התעקבתי אף יותר. סליחה שהמתנת. מי-נהר - שיחה 00:11, 28 באוגוסט 2017 (IDT)
אין לי בעיה להמתין, אבל כשמורידים בקשת מקור זה צריך להיות עם סימוכין מוצקים. אם יש בעיות כלשהן בדרך - ראוי להשאיר בינתיים את בקשת המקור. נרו יאירשיחה • ו' באלול ה'תשע"ז • 00:35, 28 באוגוסט 2017 (IDT)

רבי יצחק אלגאזי[עריכת קוד מקור]

למה ביטלת את הערתך המחכימה מדף השיחה? העורך היהודישיחה • י"ח בתשרי ה'תשע"ח • ה' הוא הא-להים 01:43, 8 באוקטובר 2017 (IDT)

מפני שהערתי נכתבה לפי הגרסה האחרונה של היום ולא לפי הגרסה שהייתה בעיניו של מציב התבנית. ואף על פי שמבחינה מתודית כשם שראוי שלא להצביע על מחיקה לפי המידע הקיים בערך באשר הוא, אלא לפי המידע הקיים במציאות המדעית-היסטורית בערך מוחלט, עדיין קיימת אסכולה במיזם הבוחרת את הפרקטיקה היישומית שלה בהבעת עמדותיה ופעולותיה, לפי המידע המוצג בפניהם באותה שעה. ואף על פי שהתרעתי רבות על כך שפרקטיקה זו אינה ראויה שבעתיים לאחר שהשחיתו מערכתית את האיזונים הדרושים להליכי הופעת המידע בהדרגה, בכל זאת הערתי שנכתבה למכותב מסויים במרומז, לא יכלה להישאר במתכונתה. ואין חשש שהערך יימחק. ובהזדמנות זו הרשה לי לומר לך יישר כח על תרומותיך החשובות והברוכות למיזם, כה לחי. מי-נהר - שיחה 03:39, 8 באוקטובר 2017 (IDT)
תודה לך. לא כ"כ הבנתי למה בעיניו של מציב התבנית היה הגיוני להציב תבנית כזו, גם אז נכתב ששימש כרב בכיאו ובאיזמיר, חיבר ספר שאלות ותשובות ספר דרשות וגם היה תלמידו של הכנה"ג. אבל לא משנה חג שמח. העורך היהודישיחה • י"ח בתשרי ה'תשע"ח • ה' הוא הא-להים

קובץ:Yeshivat hakneset 261.jpg[עריכת קוד מקור]

Control copyright icon.svg
שלום,

העלית לוויקיפדיה תמונה שרישיונה הוא, על-פי הגדרתך, "שימוש הוגן", למרות שעל פי כללי ויקיפדיה העברית, התמונה לא יכולה להיות מוצגת בסטטוס זה. ניתן לעשות בה שימוש במיזם רק אם היא תמונה חופשית. לפיכך, אם התמונה אכן מתאימה להגדרה "חופשית", יש לתקן את הרישיון שנלווה לתמונה ולהחליפו ברישיון חופשי.
אם אינך בעל זכויות היוצרים, יש לשלוח את אישורו של בעל הזכויות המתיר להעלות את התמונה ברישיון מתאים לוויקיפדיה, על פי הנוסח המופיע בדף ויקיפדיה:OTRS תחת הכותרת "הצהרת הסכמה לכל הבקשות", לכתובת: permissions-he@wikimedia.org, שכן ללא אישורו התמונה תימחק.
לסיוע נוסף, ניתן להמשיך את השיחה כאן, בדף שיחתי או בדלפק ייעוץ זכויות יוצרים.

תודה, Geagea - שיחה 15:42, 7 בנובמבר 2017 (IST)

שלום Geagea אם אני מבין את הערתך נכון הרי שהיה עלי להשתמש ברישיון של תמונה חופשית ?
אינני מבין את זה לאשורו. סלח לי. מדובר בדף שהוא לשימוש הציבור ושמישהו סרק אותו ופרסם אותו ברשת לכל מאן דבעי. אין כאן יצירה כלל. אך אני אינני המצלם/סורק/יוצר שלה. יש להניח שהיא גם זמינה היכן שהוא להדפסה. האם, אם כך אני יכול להעלות אותה תחת רישיון חופשי ? תודה לך! וסליחה אני רואה כבר כפול אז ייתכן ואענה ביום אחר. מי-נהר - שיחה 15:49, 7 בנובמבר 2017 (IST)
הקובץ לא חופשי. זכויות היוצרים הן של מדינת ישראל. העלית בשימוש הוגן ויש משתמש שסבור כי הקובץ אינו בשימוש הוגן בערך ראה דף השיחה של הקובץ. Geagea - שיחה 15:51, 7 בנובמבר 2017 (IST)
אינני מבין יש חוק שקיפות מידע למדינה אין זכויות על המידע ואף לא על הפקתו להפך היא מחוייבת לשחרר אותו לציבור וכך עשתה ? אגיב גם שם. מי-נהר - שיחה 15:56, 7 בנובמבר 2017 (IST)

הטילדה הרביעית גיליון 30[עריכת קוד מקור]

שלום רב, לאחר שלוש שנות הפסקה, יצא גיליון חדש של הטילדה הרביעית. אתם מוזמנים לעיין בגליון החדש בויקיפדיה:הטילדה הרביעית. MediaWiki message delivery - שיחה 10:58, 25 בדצמבר 2017 (IST)