שיחת משתמש:מי-נהר

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Sunset in Bat Yam, Israel 2011.jpg אני בחופשת ויקי
.


תודה[עריכת קוד מקור]

תודה רבה משתמש:Eldad תמיד יש פעם ראשונה.

טיוטה גנוזה[עריכת קוד מקור]

שלום מי-נהר, נראה שמספר דפים שבהם כתבת או ערכת בעבר עדיין נמצאים במצב טיוטה ולא נערכו זמן רב: טיוטה:מטבעות החשמונאים.

דפי טיוטה אינם נגישים כמו ערכים רגילים לכלל הקוראים, ולכן חשוב לנו לוודא שהם לא נשכחו ללא סיבה. נודה לך אם תקדיש מספר דקות מזמנך לטיפול בהם:

  • אם הטיוטה מוכנה להיות ערך של ממש בוויקיפדיה, אנא פנו לויקיפדיה:העברת דפי טיוטה ובקשו עזרה בהעברת הטיוטה, או העבירו אותה בעצמכם. כך כלל הקוראים יוכלו להנות מערך חדש!
  • אם הטיוטה בעבודה אתם מוזמנים להמשיך לשפר אותה. אם אתם זקוקים לעזרה בהשלמתה אנא פנו לדלפק הייעוץ לעזרה או לחממה לבקשת ליווי אישי. אל תתביישו לבקש עזרה, עורכים רבים ישמחו לסייע.
  • אם הטיוטה כבר עברה למרחב הערכים, רק בשם אחר, אנא בקשו בויקיפדיה:בקשות ממפעילים למזג או למחוק אותה. לא לשכוח לציין את שם הדף הקיים במרחב הערכים ושם הטיוטה.
  • אם ההחלטתם לוותר על כתיבת הדף אנא בקשו את מחיקתה בויקיפדיה:בקשות ממפעילים.
  • אם אינכם הכותבים העיקריים של הטיוטה, אנא הפנו את ההודעה לכותבה במידה ולא קיבל הודעה זו.

תודה, EranBot - שיחה 18:11, 23 ביוני 2017 (IDT)

אי קבלת מיילים ודיוני הבהרת חשיבות[עריכת קוד מקור]

למשתמש:אלי גודין ולמשתמש:bamir8 ועוד... מסיבה שאיננה ברורה איני מקבל מיילים של ויקיפדיה בדקתי גם בתיבת הספאם... עמכם הסליחה ולתשומת ליבכם. מי-נהר - שיחה 00:17, 3 ביולי 2017 (IDT)

סתם שאלה, מופיע לך ששלחתי מייל? eli - שיחה 00:21, 3 ביולי 2017 (IDT)
אכן זה הופיע , ככה ידעתי שאמור להיו אצלי מייל. מי-נהר - שיחה 00:27, 3 ביולי 2017 (IDT)
לeli בהתייחסות למשפט המקוטע שמופיע בהתראה אומר שמאחר וישנה מגמה (לאו דוווקא שלך) של יד קלה על ההדק בהצבת תבניות חשיבות במיזם ולאחר מכן בהזדרזות למחוק ערכים ללא מתן סיכוי להיווצרותם ההדרגתית, תוך רשלנות מכופלת בהליך הצבעות המחיקה, לכן נדרשת תשובת המשקל כמטולטלת לשם איזון המגמה על מנת שמציבי תבניות חשיבות, יחשבו 3 פעמים ויטרחו לבדוק לפני שהם מכניסים ערך לתבנית חשיבות. אם נפגעת אישית עמך הסליחה לא הייתה פניה אישית ואיזכור בדבריי. ואם זה חשוב לך אמור לי ואסיר את הרישא בתגובתי שם לאלתר, בברכה, מי-נהר - שיחה 01:04, 3 ביולי 2017 (IDT)
זה לגמרי בסדר. ביקורת זה דבר חשוב. אני רק זועם על היחס המביך שלהם זוכים מי שהעז להציב תבניות חשיבות. התפתח כאן בשנה האחרונה מין מערכת סיסטימלית שדוחה אוטומטית כל הגנה על מציבי תבניות חשיבות. eli - שיחה 01:10, 3 ביולי 2017 (IDT)
אכן כתפיך עבות eli ולכן הרשתי לעצמי להתבטא כך. ותודה על תגובתך עם זאת איני מסכים עם האופן שבו אתה מנתח את המצב בתגובתך האחרונה המצב הוא באמת חמור ולא בסדר (ללא קשר אליך ולמקרה הנ"ל). ולא בכדי כתב הבירוקרט ביקורת באחד הדיוני חשיבות האחרונים (שיחה:מאיר זלוטוביץ) ואני מצטט:
מצטרף להבהרה. לא יזיק להכין שיעורי בית לפני הנחת תבניות חשיבות. תבנית חשיבות לא נועדה כדי לברר משהו שאתה לא יודע, בשביל זה קיים "הכה את המומחה", תבנית חשיבות מונחת רק במקרה שבו המניח חושב שמכיר את הנושא ומשוכנע שאין חשיבות, למרות זאת נוצרה התבנית כדי לאפשר לאחרים לתקן אותו אם הוא טועה. אבל הנחה סיטונאית של תבניות עלולה לגרום עייפות לחברי הקהילה וכך יימחקו ערכים חשובים בהעדר התייחסות. ביקורת - שיחה 13:02, 29 ביוני 2017 (IDT)
או נתנאל ב(שיחה:דרכנו (תנועה חברתית)) ואני מצטט חלק ראשון מתגובתו - "איזו ספקולציה? כל עוד לא יכתב דף המדיניות המפורט ויקיפדיה: חשיבות אנציקלופדית לתנועת "דרכנו" אתה לא תשתכנע? די עם הפורמליזם המגוחך הזה. הבהרת חשיבות היא הבעת דעה אישית על בסיס נתונים וידע, ולא משחק-התאמה לפרשנות עורךדינית מצמצמת של סעיפי מדיניות כלליים." (סוף ציטוט)
זה רק ענין של זמן עד שזה יגיע לערכאות המיזם כי זה כבר מזמן ניהיה מוגזם.מי-נהר - שיחה 01:24, 3 ביולי 2017 (IDT)
מסכים איתך שצריך מדיניות ברורה וסופית למצבים אלו. אני מאוד מקווה שיפתח על זה דיון מסודר במזנון. מה שלא, אני לא מסכים עם נתנאל, המדיניות כן נתונה לפרשנות עורךדינית (מה זה הצירוף?:)) ועל פי שיקול דעתו של הויקיפד באותה שעה כמו שלא מצפים לפעול בדיוק לפי החוק היבש כאן בדברים הניתנים כמובן לפרשנות. זו חוק, זו לא חוקה. eli - שיחה 01:37, 3 ביולי 2017 (IDT)
דיון חשיבות נמשך שבוע, לכן אין חפזון מיוחד. כל דיון בוויקיפדיה נמשך בדרך כלל שבוע. בנוסף, לאחר מכן יש שבוע נוסף של הצבעה, כך שיש לכל הפחות שבועיים לדיון מחיקה. הצבתי אלפי תבניות הבהרת חשיבות ופתחתי אלפי הצבעות מחיקה. בכוונתי לנהוג כך גם בעתיד. אני לא מבין מדוע אתה טוען שיש חפזון מסוים בעניין זה. אם נדמה לך שהדיון קצר מדי אתה תמיד יכול לבקש להאריכו אבל אני מציע לא לעשות כן כי שבוע זה לא מעט כלל. גילגמש שיחה 12:44, 3 ביולי 2017 (IDT)
לגילגמש הנכבד, אין קשר בין הנוהל הקיים לבין היישום שלו על ידי המשתמשים. הביקורת היא כלפי אופי היישום שלו. ובמסגרת הנוהל וזמנו נאמרים דברים גם בנוגע לאופי זה, לגופם של אלו שעשו זאת בצורה ובהקשר שעשו זאת. השאלה היחידה היא מה מידת הקשב שיש לאנשים לזולתם.
ל-eli הנכבד, מה שאמרת זה מה שאמר נתנאל כשקוראים את תגובתו לצד הדיון מעליו. דבריו של נתנאל מתכתבים עם הפרקטיקה הקבועה לרוב על ידי יוניון ג'ק המציב תבניות אלו כחול אשר על שפת הים בטיעון הלא רלוונטי של - לא מצאתי שעונה על מדיניות כתובה כלשהיא. בשעה שאין מדיניות כתובה לרוב המצבים וגם לגבי אלו שיש מדיניות , היא לרוב כתובה בצורה כללית נוסף לעצם העיקרון של הפעלת שיקול הדעת שגם הוא קיים בכל מצב לגופו של מקרה.מי-נהר - שיחה 17:01, 3 ביולי 2017 (IDT)
אני מצטער, אבל לא הבנתי את דבריך. גילגמש שיחה 18:42, 4 ביולי 2017 (IDT)
אלו דברים לדיון מסודר של משתתפי המיזם במקום ייעודי בסבלנות הדדית. לכן בשלב זה ברצוני להתנצל על שלא הסברתי מספיק טוב. בין היתר מפני שאינני מצוי בקשב הדרוש כעת לכך במיזם. ומקווה שתסלח לי על כך. מי-נהר - שיחה 00:23, 5 ביולי 2017 (IDT)

[[מי נהר אשמח לעזרה בפרסום הדף לוועד הגנים הארצי, זהו גוף המייצג את ההורים לילדי הגנים ומשום מה לא מקבלים את העריכה שלי....bamir8 8]]

הרגת אותי[עריכת קוד מקור]

בהתחלה ראיתי את התגובה שלך בלילה ולא הבנתי מרוב עייפות. רק בבוקר שמתי לב לכתם הגורבצ׳ובי שהשוקולד מייצר. Im-yahoo.svg Itzuvit - שיחה סדנה 07:48, 9 ביולי 2017 (IDT)

Itzuvit שלא תפסיקי לחייך :) מי-נהר - שיחה 22:07, 9 ביולי 2017 (IDT)

ערך דוקטור חולודנקו[עריכת קוד מקור]

אשמח ואודה על סיוע בשיחזור והצבעה מחודשת על ערך על דר אהרן חולודנקו (חלד) לאחר שיפור ועידכון הערך. ראוי כי רופא זה יקבל ערך ויקיפדיה כמו רבים אחרים. סיבות המחיקה תוקנו לדעתי באופן ראוי ומלא. רב תודות! Zo1896 - שיחה 09:39, 10 ביולי 2017 (IDT)

Zo1896 שלום וברכה. אני מודה לך שפנית אלי, ברם עלי לבקש סליחתך מפני שאינני מצוי מסיבות אישיות כעת בצורה מספקת בויקיפדיה על מנת לתת את הדעת כנדרש.
בכל זאת אנסה להסביר ולייעץ כמה דברים בנוגע לענין זה, כי מי שחדשים לא מכירים את התהליכים וכדאי לנהל אותם נכון.
צר לי על הקושי האישי שזה גורם למי שמבקשים להעלות ערך אבל כך הם הדברים.
אני מציע שתבקש לא לקיים כעת דיון על העלאת הערך מחדש אלא להחזיר אותו לטיוטה על מנת לבדוק כמה עניינים בנושא.
כלומר שתמתין עד לפחות אוקטובר בכדי שתעבור שנה מאז הצבעת המחיקה.
הסיבה לכך היא שבקשת שחזור לפני שעברה שנה מהמחיקה היא תהליך מסובך הרבה יותר ויפחית את הסיכויים להצליח בכך. בין היתר גם מפני שמקובל שלא לעשות זאת למעט במקרים חרגים במיוחד.
בקשת שחזור לאחר שעברה לפחות שנה מצריכה פחות תנאים.
כאשר תבחר מאוחר יותר להעלות בדף השיחה את הערך לשחזור ובמידה וימצאו באותו דיון 5 ויקיפדים בעלי זכות הצבעה שיתמכו בכך אז יפתחו הצבעת שחזור הדומה להצבעת מחיקה מלבד לכך שיידרש רוב של 60 אחוז תומכים.
והעיצה שלי בענין זה היא שהמבקשים להעלות את הערך יפנו במכתב לסופרים שכתבו את הספר על רופאי ארץ ישראל המוזכרים בערך ובדיון המחיקה, ויבקשו אם יאותו הם לכתוב חוות דעת שלהם על חשיבותו של האיש לאזכור אניצקלופדי, חוות דעת שתצוטט בדיון על כך בבקשת השחזור. אני חושב שחוות דעתם תיהיה כלי הסברה חשוב מול הקהילה ואף עילה נוספת לבקשת השחזור, מפני שהדנים על המחיקה עשו זאת בהיעדר ידע על הדמות כמו גם יכולת פרספקטיבה רלוונטית.
שיהיה בהצלחה ותודה לך על תרומותיך למיזם. בברכה, מי-נהר - שיחה 21:30, 10 ביולי 2017 (IDT)

רחובות חיפאיים[עריכת קוד מקור]

היי,
כאחד העוקבים (אני חושב) של הדף שלי, רציתי ליידע אותך שאני מעביר אותו לאט לאט לבלוג עם מעט יותר אסמכתאות. Shannen - שיחה 12:01, 12 ביולי 2017 (IDT)

תודה רבה Shannen, אכן, חזק וברוך ובהצלחה. מי-נהר - שיחה 21:26, 12 ביולי 2017 (IDT)

הגניוס היהודי[עריכת קוד מקור]

אשמח אם תכתוב את עמדתך בפסקה הרלוונטית--א.פ עריכות-שיחה 21:12, 16 ביולי 2017 (IDT)

נכבדי א.פ עריכות אם כוונתך שאהיה מי שיציג את טיעוני הצד הראשון על זה השיבותי שלא אוכל לעשות זאת.
באם כוונתך שאעביר את דבריי למקום ראוי, את זה תיקנתי בהפרדת תגובות מחטיבות הבעות העמדות של המשתתפים. בברכה, מי-נהר - שיחה 21:22, 16 ביולי 2017 (IDT)

מזל טוב![עריכת קוד מקור]

קצת באיחור... יום הולדת שמח! (תבנית "חופשת ויקי" למעלה קצת מיותרת...) נתנאל - שיחה - מומלצים 02:56, 9 באוגוסט 2017 (IDT)

חן חן והמברך יתברך ... מי-נהר - שיחה 02:58, 9 באוגוסט 2017 (IDT)

מבקש גם כאן[עריכת קוד מקור]

שלום רב. הורדת את בקשת המקור שלי מהערך יצחק חן, אבל לא ענית לי בדף השיחה של הערך היכן כתוב שנשא בתפקידים כלשהם בישיבת תורת אמת, והכוונה למספר עמוד מדויק. ברשותך, אני מחזיר את בקשת המקור. פשוט תביא מספרי עמודים שבהם זה כתוב - ואוריד (או שתוריד בעצמך). נרו יאירשיחה • ה' באלול ה'תשע"ז • 23:49, 27 באוגוסט 2017 (IDT)

היי נרו , אני מצטער לוקח לי זמן. השבתי בדף השיחה כפי שהצלחתי, לדאבוני כעת היו בעיות ברשת וגם במחשב לכן התעקבתי אף יותר. סליחה שהמתנת. מי-נהר - שיחה 00:11, 28 באוגוסט 2017 (IDT)
אין לי בעיה להמתין, אבל כשמורידים בקשת מקור זה צריך להיות עם סימוכין מוצקים. אם יש בעיות כלשהן בדרך - ראוי להשאיר בינתיים את בקשת המקור. נרו יאירשיחה • ו' באלול ה'תשע"ז • 00:35, 28 באוגוסט 2017 (IDT)

רבי יצחק אלגאזי[עריכת קוד מקור]

למה ביטלת את הערתך המחכימה מדף השיחה? העורך היהודישיחה • י"ח בתשרי ה'תשע"ח • ה' הוא הא-להים 01:43, 8 באוקטובר 2017 (IDT)

מפני שהערתי נכתבה לפי הגרסה האחרונה של היום ולא לפי הגרסה שהייתה בעיניו של מציב התבנית. ואף על פי שמבחינה מתודית כשם שראוי שלא להצביע על מחיקה לפי המידע הקיים בערך באשר הוא, אלא לפי המידע הקיים במציאות המדעית-היסטורית בערך מוחלט, עדיין קיימת אסכולה במיזם הבוחרת את הפרקטיקה היישומית שלה בהבעת עמדותיה ופעולותיה, לפי המידע המוצג בפניהם באותה שעה. ואף על פי שהתרעתי רבות על כך שפרקטיקה זו אינה ראויה שבעתיים לאחר שהשחיתו מערכתית את האיזונים הדרושים להליכי הופעת המידע בהדרגה, בכל זאת הערתי שנכתבה למכותב מסויים במרומז, לא יכלה להישאר במתכונתה. ואין חשש שהערך יימחק. ובהזדמנות זו הרשה לי לומר לך יישר כח על תרומותיך החשובות והברוכות למיזם, כה לחי. מי-נהר - שיחה 03:39, 8 באוקטובר 2017 (IDT)
תודה לך. לא כ"כ הבנתי למה בעיניו של מציב התבנית היה הגיוני להציב תבנית כזו, גם אז נכתב ששימש כרב בכיאו ובאיזמיר, חיבר ספר שאלות ותשובות ספר דרשות וגם היה תלמידו של הכנה"ג. אבל לא משנה חג שמח. העורך היהודישיחה • י"ח בתשרי ה'תשע"ח • ה' הוא הא-להים

קובץ:Yeshivat hakneset 261.jpg[עריכת קוד מקור]

Control copyright icon.svg
שלום,

העלית לוויקיפדיה תמונה שרישיונה הוא, על-פי הגדרתך, "שימוש הוגן", למרות שעל פי כללי ויקיפדיה העברית, התמונה לא יכולה להיות מוצגת בסטטוס זה. ניתן לעשות בה שימוש במיזם רק אם היא תמונה חופשית. לפיכך, אם התמונה אכן מתאימה להגדרה "חופשית", יש לתקן את הרישיון שנלווה לתמונה ולהחליפו ברישיון חופשי.
אם אינך בעל זכויות היוצרים, יש לשלוח את אישורו של בעל הזכויות המתיר להעלות את התמונה ברישיון מתאים לוויקיפדיה, על פי הנוסח המופיע בדף ויקיפדיה:OTRS תחת הכותרת "הצהרת הסכמה לכל הבקשות", לכתובת: permissions-he@wikimedia.org, שכן ללא אישורו התמונה תימחק.
לסיוע נוסף, ניתן להמשיך את השיחה כאן, בדף שיחתי או בדלפק ייעוץ זכויות יוצרים.

תודה, Geagea - שיחה 15:42, 7 בנובמבר 2017 (IST)

שלום Geagea אם אני מבין את הערתך נכון הרי שהיה עלי להשתמש ברישיון של תמונה חופשית ?
אינני מבין את זה לאשורו. סלח לי. מדובר בדף שהוא לשימוש הציבור ושמישהו סרק אותו ופרסם אותו ברשת לכל מאן דבעי. אין כאן יצירה כלל. אך אני אינני המצלם/סורק/יוצר שלה. יש להניח שהיא גם זמינה היכן שהוא להדפסה. האם, אם כך אני יכול להעלות אותה תחת רישיון חופשי ? תודה לך! וסליחה אני רואה כבר כפול אז ייתכן ואענה ביום אחר. מי-נהר - שיחה 15:49, 7 בנובמבר 2017 (IST)
הקובץ לא חופשי. זכויות היוצרים הן של מדינת ישראל. העלית בשימוש הוגן ויש משתמש שסבור כי הקובץ אינו בשימוש הוגן בערך ראה דף השיחה של הקובץ. Geagea - שיחה 15:51, 7 בנובמבר 2017 (IST)
אינני מבין יש חוק שקיפות מידע למדינה אין זכויות על המידע ואף לא על הפקתו להפך היא מחוייבת לשחרר אותו לציבור וכך עשתה ? אגיב גם שם. מי-נהר - שיחה 15:56, 7 בנובמבר 2017 (IST)

הטילדה הרביעית גיליון 30[עריכת קוד מקור]

שלום רב, לאחר שלוש שנות הפסקה, יצא גיליון חדש של הטילדה הרביעית. אתם מוזמנים לעיין בגליון החדש בויקיפדיה:הטילדה הרביעית. MediaWiki message delivery - שיחה 10:58, 25 בדצמבר 2017 (IST)

עריכות בדף צבי ישראל טאו[עריכת קוד מקור]

שלום. נא הסבר לי מדוע איני רשאי לשחזר? Biegel - שיחה 21:36, 20 בינואר 2018 (IST)

שלום לך. משתמש:Biegel, נכבדי.
כאשר עורך מבצע פעולת עריכה וישנה התנגדות לעריכתו עליו לדון על כך בדף שיחה.
ללא הסכמה בדף השיחה או רוב ניכר , איננו יכול לבצע עריכתו בוודאי כאשר מדובר בגרסה יציבה. ההיבט של גרסה יציבה איננו רק עניין טכני אבל גם מצד הטכניות של הדבר זה אחד הכללים המרכזיים של העריכה השיתופית שבגינה מי שמבצע מלחמת עריכה מקבל אזהרה וחסימה במידה והוא מתעלם ומבצע עריכות חוזרות.
לעתים גם נדרשת הצבעת מחלוקת קהילתית מול התנגדות משמעותית.
במקרה הנידון יש רק שלושה ויקיפדים שנדרשו לנושא בדף השיחה.
מלבד מה שמחובתך היה להמתין שבוע לפחות לקיום הדיון והשתתפות של הקהילה בו, הרי שבכל מקרה אין לצדך שום דבר המאפשר לך לבצע העריכות. הנך בדעת יחיד. מול התנגדות של שניים. והגרסה היציבה איננה כפי עריכותיך החדשות.
אין זה משנה אם הבנת או השתכנעת מהתשובות שניתנו בדיון. ובוודאי כשאר קיבלת משוב חוזר על דבריך בדיון.
אין חובה על מביעי עמדתם להסביר הסברה אישית ובפרט נרחבת לכל אחד אלא אם כן רצונם לשכנע את המתדיינים באשר הם.
ואף על פי כן לפחות משתמש אחד גם הסביר לך במידת מה את נימוקיו לעמדתו. ורואה אני את דבריו נכוחים גם כן.
אחת הסיבות שאני בחרתי שלא להשיב שם בצורה מנומקת היא מפני שכפי שאתה רואה תשובותיי מצריכות מהכותב והקורא תשומת לב...
וחלילה לא מתוך זלזול בך אישית.
בברכה , מי-נהר - שיחה 23:37, 20 בינואר 2018 (IST)

הצבעתך בערך ציפי לוין[עריכת קוד מקור]

סליחה שאני לא משתתף בקרקס הזה, אבל תבדוק טוב מה גילגמש הצביע. • בקרה וייעוץשיחה • כ"ב בשבט ה'תשע"ח • 14:47, 7 בפברואר 2018 (IST)

אכן קרקס שגילגמש נכבידנו הוא "הליצן" הראשי בו, ועוד ידובר על כך רבות בתולדות ויקיפדיה והמשחקים של הבריונים בה בהצבעות הקהיליות. מי-נהר - שיחה 14:53, 7 בפברואר 2018 (IST)
לא הבנת. אתה הצבעת בעד וכתבת "כמו גילגמש". גילגמש הצביע נגד. ביאור? • בקרה וייעוץשיחה • כ"ב בשבט ה'תשע"ח • 14:55, 7 בפברואר 2018 (IST)
הבנתי היטב חבר, אתה זה שלא הבנת ובמחילה מכבודך אני מעדיף לטובת כולנו שלא אגיב על כך באר היטב. המבין יבין. מי-נהר - שיחה 15:07, 7 בפברואר 2018 (IST)

הפניה סימה רלב"ג[עריכת קוד מקור]

תינתי לך את ההפניה, אבל ממתי יוצרים הפניה משם של אישה לבעלה? ביקשתי את מחיקתה בדף בקשות ממפעילים. • בקרה וייעוץשיחה • י"ב באדר ה'תשע"ח • 16:51, 27 בפברואר 2018 (IST)

לבקרה וייעוץ נכבדי, חבל שנחפזת ליצור בקשת מפעילים בטרם שיחה על ענין כזה. וחבל שאינך נותן שהות לעורך לתקן בעצמו ולסדר את עבודתו. הגבת בעודי עורך ללא המתנה של שניות אפילו. לשאלתך-
אין יוצרים הפניה משם אישה לערך בעלה.
כן כותבים לעתים על אדם ואשתו בערך אחד במקום שניים ראה למשל דוד ורוזה מזרחי
לעתים כן כותבים תת פרקים על בן הזוג במקום ערך מלא במיוחד כאשר הביוגרפיות שלהם קשורות זו בזו מה שיצור ערכים דומים.
לעתים כן מפנים לתתי פרקים בנושאים שונים
יש לנו ערכים על בני משפחת סלונים ומפעלם בארץ ישראל
איני סבור שיש בעיה עם הפניה לטובת סיוע בחיפוש וניווט במיוחד לאור זאת ששם הנעורים שלה שהוא שם משפחתה הבולט מד אביה החשוב ומשפחה זו, כבר תפוס בערך של סימה סלונים. בברכה, מי-נהר - שיחה 17:01, 27 בפברואר 2018 (IST)
אם היתה פסקה או תת פסקה בערך, או אפילו פירוט יוצא דופן, ניחא. אבל למה זה במקרה שלנו? • בקרה וייעוץשיחה • י"ב באדר ה'תשע"ח • 17:03, 27 בפברואר 2018 (IST)
ראשית בעוד השיחה מתקיימת ראוי שלא תהיה בקשה פתוחה בבקשות מפעילים מה פה הדחיפות ? מדוע לא לברר בקצב סביר של תקשורת בין עורכים את הדבר ?
לשאלתך אינני מבין אתכם. זה מיזם שיתופי צומח הערך "בן יומו" העורך שלו כתב 2K בשת עריכות והסתלק. המידע נכתב בהדרגה. מדובר על אישים שפעולותיהם היו עשרות שנים לפני שהמציאו את האינטרנט כלומר לא מתועד ברשת במיוחד. נראה גם שאין להם ילדים. אין זה אומר שאם טרם כתבו/סידרו תת פרק אז שזה לא המקום לכך כאשר זה יקרה בעתיד. לכן מופיעה הפנייה. מכלול הערך על מקורותיו מכיל מידע מוטמע עליה בו במתכונת ראשונית. מי-נהר - שיחה 17:14, 27 בפברואר 2018 (IST)

אני לא מתכוון במקרה זה להתעקש על כך, זה לא מהותי מספיק כדי שאכלה על כך זמן, אני לא בחרתי לעסוק בנושא זה כעת אלא בשל שהוא העולה למרחב הערכים כך. אבקש שתקבלו בנושא החלטה בהקדם ותסיימו עם זה מבלי שנהפוך את זה לענין מהותי שצריך להידרש בו לשאלות של האם צריכים חשיבות מובהקת במקרה של הפניה. מי-נהר - שיחה 17:13, 27 בפברואר 2018 (IST)

לבקרה וייעוץ אם הסבריי לא שיכנעו אותך אני מבקש שתשים בדף ההפניה תבנית למחיקה מהירה בשמי. ונסיים את הנושא. לפי איך שהדברים קורים כאן זה עוד יביא למחיקה של הערך הראשי. כך או כך אין צורך בפניה לבקשות למפעילים. תודה לך. מי-נהר - שיחה 17:21, 27 בפברואר 2018 (IST)

שמא אינך מודע לדבר אך יש לנו כאן קטגוריות על משפחות שוורץ, סלונים, רלב"ג משפחות אלו קשורות זו בזו רק חלק קטן מכך בשלב זה מובע בערך. סביבת האישים והמעשים של אישים אלה קשורים זה בזה ויש לאפיק הניווט חשיבות בהקשר זה. מי-נהר - שיחה 17:40, 27 בפברואר 2018 (IST)

כלי השחזור המהיר[עריכת קוד מקור]

מי נהר היקר שיחזרת את עריכותי ב-2010 ו2009 בישראל. תקרא בבקשה בדף זה הנחיות לגבי השיחזור המהיר. ✭ עט הזמיר ✭ - שיחה 01:38, 5 באפריל 2018 (IDT)

לא ברורה לי הערתך שיחזרתי היכן שעריכתך אחרונה. נ.ב. ראה מה שכתבתי בדף שיחתך אודות מה שהסרת בשוגג את תבנית ניווט השנים מאותם ערכים. וראה מה שכתבתי בשיחת ההצבעה אודות סיום המצב. תבנית המחלוקת יורדת עד לפתיחת דף המחלוקת מסודר. וגם אז תוצג בערך אחד בלבד. מי-נהר - שיחה 01:41, 5 באפריל 2018 (IDT)
אם קראת את ההנחיות ואתה פועל לפיהם אז מצויין. ✭ עט הזמיר ✭ - שיחה 01:43, 5 באפריל 2018 (IDT)
עט הזמיר, שחזור מהיר??? אין לו בכלל הרשאת מנטר, אז איפה הוא השתמש בכלי הזה וכיצד??? • בקרה וייעוץשיחה • כ"ג בניסן ה'תשע"ח -ח' למט-מונים • 03:50, 8 באפריל 2018 (IDT)
בקרה וייעוץ קיבלתי הודעות שהעריכות שלי שוחזרו, אז חשבתי שזה היה מהשיחזור המהיר. ✭ עט הזמיר ✭ - שיחה 04:40, 8 באפריל 2018 (IDT)

הצבעת אישים[עריכת קוד מקור]

ראשית תודה רבה לך על הקמת דף ההצבעה.

הכנסתי כאן תבנית הצבעה כדי שכולם ידעו ויוכלו להשתתף.

לא ראיתי שציינת בדף עד מתי אפשר להכניס רשימות חדשות. כדאי לרשום בראשית הדף כדי שידעו. בברכה ✭ עט הזמיר ✭ - שיחה 13:49, 5 באפריל 2018 (IDT)

✭ עט הזמיר ✭ תודה לך. מי-נהר - שיחה 16:59, 5 באפריל 2018 (IDT)

מרדכי איש-שלום, תל אביב[עריכת קוד מקור]

למי-נהר, שלום רב, בהיותי לא מנוסה דיו, אבקשך לסייע לי ולהוסיף לערך "מרדכי איש שלום תל-אביב" כי היה איש העליה השניה, והסימוכין: ספר העליה השניה – אלבום, הוצאת 'תרבות וחינוך', וועדת המפקד לעליה השניה, 1967, עמ' 28. ניסיתי להוסיף ל 'הערות שוליים', ונמחקו ההערות שהיו כבר ברשימה, ולכן לא סיימתי את ההוספה. תודה רבה, OritN

משתמש:OritN שלום וברכה.
תודה לך על פנייתך. הוספתי את המידע שציינת כאן בפרק בשם "לקריאה נוספת" אותו אנו נוהגים לשים עבור מקורות שאין להם הנגשה דרך האינטרנט. עם זאת לא מצאתי לעת עתה את הדרך לאזכר זאת במפורש בערך בין היתר מפני שהוא עלה לקראת סופה והיה אז עדיין תלמיד. אך כמובן שהוא שייך לקבוצת עלייה זו ולכן קוטלגתי אותו בקט' עבור האישים של העלייה השנייה.
בהזדמנות זאת הרשי לי נא להסביר כי מקובל לחתום בסוף כל תגובה שהינך כותבת באמצעות השארה של 4 טילדות רצופות בסוף תגובתך. טילדה הינה הסימון ~ והיא מצוינת במקלדת המחשב הרגילה משמאל לספרה אחת. כאשר את משאירה 4 טילדות ושומרת אזי אוטומאטית מתווספת חתימה של שם המשתמשת שלך וזמן העריכה.
בברכה ובברכת ברוכה הבאה , מי-נהר - שיחה 00:53, 15 באפריל 2018 (IDT)

תבנית:לטיפול דחוף[עריכת קוד מקור]

תודה רבה על התוספת לתבנית:לטיפול דחוף. אנא הוסף מקורות מהם יוכל להיכתב הערך אשר הצעת. תודה, ‏עמיחישיחה 17:50, 25 באפריל 2018 (IDT)

תודה על תגובתך עמיחי הנכבד. במקרה זה איני חושב שניתן להביא קישור מויקי זרה או מאמר כתבה שמוקדשים לשם תיאור הנושא. אלא המידע נמצא במקומות רבים באופן חלקי ולכן לא הבאתי מקור. והדבר מסור ליוזמתם של הכותבים ללקט. בברכה, מי-נהר - שיחה 17:58, 25 באפריל 2018 (IDT)
עם זאת לאור 3 הערכים המבוקשים הדומים זה לזה על אירועי העשור של ... ולאור הבקשה לא מזמן לכתיבת ערך על טקס הזיכרון הממלכתי ביד ושם וכד', שמא ראוי להקדיש לכל אלה ושכמותם לא את ה-לטיפול דחוף אלא את המקבץ השבועי. מי-נהר - שיחה 17:58, 25 באפריל 2018 (IDT)
רעיון מצוין! ‏עמיחישיחה
תודה עמיחי, ברם אני רואה כעת שבעמוד הראשי של מיזם המקבץ השבוע נכתב כך:
  • "מיזם המקבץ השבועי יצא לחופשה עד 27 באוקטובר 2018.
    קבלת הצעות למקבצים חדשים ושיבוצן יתחדשו במהלך שנת 2019. יואב ר.."
ומאחר שטרם הייתה לי היכרות עם המיזם הנכבד הנ"ל ולאור ההודעה האחרונה אינני רואה שדבר זה צפוי להתבצע ולכן לאור קרבת האירועים סבורני שכדאי לכל הפחות להשאיר את האירוע השנתי הנ"ל לאפשרות הטיפול דחוף. בברכה, מי-נהר - שיחה 01:54, 27 באפריל 2018 (IDT)
או שמא התכוונת שניתן לצרפם ל-ויקיפדיה:המקבץ השבועי/ישראל שמתוכנן להיות המקבץ של 5-11 במאי ? מי-נהר - שיחה 01:58, 27 באפריל 2018 (IDT)
כאמור מיזם המקבץ השבועי הוא כעת בחופשה. המקבץ הנ"ל ייערך במאי 2019. יואב ר. - שיחה - מכרז לנופי חלונות 10 07:37, 27 באפריל 2018 (IDT)
אשמח להוסיף אותו, אבל צריך מקורות לכתיבת הערך. זה יקל על הכותבים. (או שתגלה שאין מקורות, ואי אפשר לכתוב אותו...) ‏עמיחישיחה 10:25, 27 באפריל 2018 (IDT)
אני מודה לכם נכבדי על התגובות. לעמיחי לא ראיתי בשלב זה מקורות נגישים מלבד מקורות גולמיים המצריכים עיבוד. אם אתה סבור שערך כזה שלא הציעו לכותבים מקורות בנייה ממצים, שאינו יכול לעלות לתבנית, אני סומך על שיקול דעתך להסירו. בברכה.מי-נהר - שיחה 17:21, 27 באפריל 2018 (IDT)

נאום הגרעין של נתניהו[עריכת קוד מקור]

מחילה ממעכ״ת, אבל זה לא הנאום היחידי של נתניהו בענייני הגרעין. למעשה אני מסופק האם זה פתרון כל כך מוצלח. • דגש חזק (מלפנים בקרה וייעוץ)שיחה • י"ז באייר ה'תשע"ח -לב' למט-מונים • 22:34, 1 במאי 2018 (IDT)

שלום לך,
אמנם בשלב זה לא עסקו בהרחבה בהביטים הייחודיים לנאום נתנייהו זה אך אם ישקיעו בכך יוכלו להרחיב בכמה וכמה אופנים.
לגבי השם כך ראיתי שנפוץ במבחן גוגל - שם זה אינו קדוש ניתן לבחור שם הולם אחר.
לגבי ההכללה בנאומים ישראלים התלבטתי, מאחר ולענ"ד הראויים לאיזכור שם הם נאומים שערכם התוכני הוא לדורות ולא רק אלו שהשפיעו בשעתם השפעה רבה כאירוע בולט במיוחד. אך בפועל נראה שבחרו לשים שם גם את אלו בעלי ההסיבה השנייה.
סבורני שבכל הנוגע לנתניהו מדובר בנאום ייחודי וודאי גם העוסקים בתורת הרטוריקה יעסקו בו יותר מבנאומים אחרים. כך גם ההיסטוריונים. שהרי רוב נאומיו בישראל ואף בשפה זרה לא זוכים לכזו חשיפה בולטת מיד לאחר נאומו בראש הכותרות של העיתונות הביןלאומית. בברכה, מי-נהר - שיחה 22:52, 1 במאי 2018 (IDT)

ערך חדש: חמודה איש-שלום[עריכת קוד מקור]

למי-נהר, שלום רב, העליתי היום ערך חדש "חמודה איש-שלום", ואודה לך אם תואיל לעיין ולשפר אותו (זהו רק הערך השני שאני מעלה). בתודה OritN - שיחה 00:40, 8 במאי 2018 (IDT)

שלום לך, תודה אך אינני פנוי לכך עמך הסליחה, בהצלחה. מי-נהר - שיחה 23:18, 11 במאי 2018 (IDT)

בקשת עזרה[עריכת קוד מקור]

היי, תוכללעזור לי למצוא את הטקסט המלא באנגלית של הברכה המצולמת של טראמפ לטקס חנוכת השגרירות בירושלים? תודה מראש. --בן נחום - שיחה 08:34, 16 במאי 2018 (IDT)

ניסיתי לחפש באתר הבית הלבן וברשתות אך לא מצאתי , אולי עצתו של נרו תעזור. בהצלחה. ואם לא יהיה מנוס אלא לתמלל את הנאום אזי אולי ניתן להיעזר בתמלול אוטמוטי של יוטיוב קרי הכתוביות לסרטון זה מדקה 36:15 מי-נהר - שיחה 11:35, 16 במאי 2018 (IDT)
התחלתי להעתיק משם לערך את המשפטים שלהלן:
" exactly 70 years ago the United States under President Harry Truman became the pirst nation to recognize the state of Israel"
"today we officially ofeneD United States Embassy in Jerusalem"
"congratulations, i'ts been elong time coming"
אבל משתמש:Dovno מחק וטען שיש בהם שגיאות.
אשמח לשמוע עמדתך, האם נכון להציב את המשפטים הנ"ל וההמשך להם בערך, בהעדר חלופה טובה יותר. --בן נחום - שיחה 20:43, 16 במאי 2018 (IDT)
אכן יש בהם שגיאות כתיב חמורות ולא לכך הייתה כוונתי. ולא שיערתי שיהיו בתמלול מאנגלית לאנגלית כאלו שגיאות חמורות ולכן צדקו מי שאמרו שלא להשתמש בציטוטים אלה. אני מתנצל שנתתי לך עצה לא טובה.
אינני יכול לעסוק בכך עמכם הסליחה. מי-נהר - שיחה 20:47, 16 במאי 2018 (IDT)

ארץ נהדרת[עריכת קוד מקור]

היי, שיניתי את הניסוח שלך בפסקת ביקורת לתסרוקת מהניסוח צמות, כי לא מדובר בצמות אלא בגולגולים בשיערNirvadel - שיחה 00:24, 20 במאי 2018 (IDT)

בקשת עזרה באימות מקור[עריכת קוד מקור]

היי מי-נהר,
בהנחה שהמקור הזה אמין, תוכל לסייע לאתר את ההודעה הרשמית של השגרירות ושל הקונסוליה? תודה --בן נחום - שיחה 08:21, 21 במאי 2018 (IDT)