שיחה:הקולוניזציה היוונית

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

מה הטעם ברשימת קולוניות יווניות? אולי די בציון המרכזים החשובים כמו סירקוזי וטרנטום במערב, כמה ערי איוניה במזרח, וקירני בדרום? כמובן להדגיש את החשיבות של מפעל ההתישבות ולהצביע על מקורות הדגן של אתונה בים השחור. בנוסף לכך, למשתמש הרגיל לא ברור היכן היא אותה חלקיס ומה הקשר שלה לכל הענין. גילגמש 14:39, 1 יוני 2004 (UTC)

השתמרות שמות עתיקים בסיציליה[עריכת קוד מקור]

נדמה לי שגם קטניה שימרה את שמה.

למה יחודית?[עריכת קוד מקור]

הערך מתחיל בשורה הבאה"'בשם הקולוניזציה היוונית מכונה התופעה הייחודית של התיישבות היוונים מחוץ ליוון". למה יחודית? ממתי התיישבות והנתחלויות היא תופעה יחודית?--יום טוב 17:34, 12 מרץ 2005 (UTC)

באמת כדאי למחוק את זה. גילגמש שיחה
וכך עשיתי--יום טוב 18:30, 12 מרץ 2005 (UTC)

סיבות לקולוניזציה[עריכת קוד מקור]

אולי כדאי להוסיף בסיבות את נפילת האימפריות הגדולות? אני בספק אם היוונים היו יכולים להתנחל איפה שבא להם אילו הייתה קיימת אימפריה חזקה באזורים אלו. גילגמש שיחה 10:12, 28 באוקטובר 2006 (IST)

טעות בקישור בתת הכותרת.[עריכת קוד מקור]

בתת הכותרת: "יש להבדיל בין הגירה זו לבין גלי הפלישה של השבטים ההלניים ליוון גופא שהתרחשו עד ארבע מאות שנה קודם לכן, והיוו הבסיס להתפתחות התרבות ההלנית ביוון". אני מניח שכשנאמר "התרבות ההלנית" מדובר בתרבות היוונית הקלאסית או ארכאית, או בכלל לכל התרבויות שמקורן ביוון? בכל מקרה, ב"התרבות ההלנית" לא צריך להיות קישור לערך "התרבות ההלניסטית" - תרבות שונה ומאוחרת לתרבות ההלנית, שבכלל התאפשרה על ידי כיבושי אלכסנדר מוקדון, כמה מאות שנים מאוחר יותר. הייתי מציע לשנות את הלינק לערך "יוון הקלאסית", "יוון הארכאית" או פשוט לערך הכללי "יוון העתיקה", או פשוט לסיים את המשפט לאחר "קודם לכן", מאחר שהערך הזה לא עוסק בפלישות אלה ועל כן השפעותיהן על תרבות יוון אינן רלוונטיות והמשפט במצבו הנוכחי בעיקר יכול לבלבל. 62.219.137.5 19:23, 9 במאי 2018 (IDT)