שיחה:חיים מחוץ לכדור הארץ

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

ברונו כפר במרכזיותו של כדור הארץ, לא במרכזיותה של האדמה. באנגלית זו אמנם אותה מילה, Earth, אך בעברית יש הבדל, ולא מקובל לרוב לכנות את כדור הארץ "האדמה". אני מרשה לעצמי לתקן. אם מישהו חולק עלי אשמח לשמוע. אותו מינוח שגוי נמצא לדעתי גם במשפט "ומחיים שלא בהכרח מוצאם מהאדמה". את זה אני משאירה בינתיים בכל זאת, רק מחמת הספק אם הכוונה אינה באמת לחיים שנוצרו מאדמה (במובן העברי). Taliw 12:19, 7 אוג' 2004 (UTC)

למה צריך גם ערך חיים מחוץ לכדור הארץ וגם חוצנים?[עריכת קוד מקור]

מה צריך להיות שם ולא כאן, או להפך? טל שחר 11:57, 3 ינואר 2006 (UTC)

אם את חושבת שיש פה כפילות השתמשי בבקשה בתבנית איחוד - {{לאחד|"שם הערך שאיתו יש לאחד"}} לדוגמה - {{לאחד|חוצנים}}. את התבנית צריך לשים בראש הערך. אם תוך פרק זמן סביר (כמה ימים עד שבוע) אין התנגדות, את יכולה להעביר גילגמש שיחה 12:01, 3 ינואר 2006 (UTC)
אינני יודעת אם יש כאן כפילות. אני לא מבינה בנושא אך נתקלתי בשני הערכים וראיתי מקום לשאלה. גם אם אציע איחוד ולא תהיה התנגדות, לא אדע איך לאחד כך שהמידע החשוב יישמר. רציתי לדעת אם זאת חלוקה מכוונת או חוסר תשומת לב, ואם יש כאן חוסר תשומת לב- להסב את תשומת לבם של האנשים שערך זה קרוב אליהם. תודה על ההדרכה הסבלנית גילגמש. טל שחר 12:12, 3 ינואר 2006 (UTC)
בבקשה. לגבי שאלתך - במקרה כזה את צריכה לגשת ל"גרסאות קודמות" ולבדוק מי כתב את הערכים ולהסב את תשומת ליבם לדיון. כמובן שיש עורכים רבים לכל ערך, ולכן צריך לבדוק מי תרם את עיקר המלל של הערך. אם אין מישהו כזה, אז די בפניה כללית בדף שיחת הערך. גילגמש שיחה 12:15, 3 ינואר 2006 (UTC)

לדעתי יש מקום לשני ערכים נפרדים: חיים מחוץ לכדור הארץ עוסק בהיבט המדעי של סוגיה זו, ואילו חוצנים עוסק בהתייחסות באמנות (ספרות, קולנוע וכו') ובתרבות הפופולרית לסוגיה זו. בעוד שהמדע עוסק בחיפוש, אך טרם מצא, הרי מבחינת האמנות והתרבות הפופולרית מדובר ביצורים שכבר נמצאו (בדמיון או במציאות), ניתן לתאר אותם ואת חייהם וחלקם אף היו או ישנם על פני כדור הארץ. ראוי להפריד היטב בין שני עולמות אלה, ולתת לכל עולם ערך משלו. דוד שי 18:55, 3 ינואר 2006 (UTC)

הדיסקית[עריכת קוד מקור]

מישהו יכול לפרש את כל הציורים על הדיסקית? אני הצלחתי להבין את תמונות הזכר והנקבה, וכן את התמונה שממחישה את מסע החללית מכדור הארץ (ואת מיקום הפלנטה שלה על פני מערכת השמש). לא כך לגבי שאר הסימנים. רצוי לדעתי שהפירושים יוצגו במקומות הרלוונטיים. --יונתן לזר 16:36, 14 יוני 2006 (IDT)

ראה en:Pioneer plaque דלמוזיאן - שיחה 16:55, 14 יוני 2006 (IDT)

קשר רדיו עם חיים מחוץ לכדור הארץ[עריכת קוד מקור]

לפי דעתי אפשר לאחד בין שני ערכים אלו. הערך "קשר רדיו.." הוא בעל פיסקא אחת קצרה שיכולה להיות פיסקא תחת כותרת המשנה "חיפוש חיים מחוץ לכדור הארץ". חוו את דעתם Almighty 00:45, 3 בינואר 2007 (IST)

אני רואה שאין כל התנגדות לאיחוד (או בכלל התייחסות לעניין). אז אולי תענו לי על השאלה הזו: איך מאחדים שני ערכים? ‏Almighty ~ שיחה 00:44, 14 בינואר 2007 (IST)
אני מתנגד לאיחוד. לא צריך לרוץ ולאחד כל קצרמר, חכה בסבלנות לערך הזה עוד יש פוטנציאל. בברכה, דניאלשיחה 21:42, 14 בינואר 2007 (IST)
לא הצעתי איחוד בין שני הערכים הללו בגלל שאחד מהם קצרמר והם "נראים" עוסקים באותו נושא. לדעתי באמת שני נושאים (כביכול) אלו לא רואיים לקבל 2 ערכים, אלא, רק אחד. בברכה, ‏Almighty ~ שיחה 22:33, 14 בינואר 2007 (IST)
ערך זה מהווה הרחבה של כמה משפטים בערך "חיים מחוץ לכדור הארץ" עדיף שלא להעמיס על ערך אחד. בברכה, דניאלשיחה 07:04, 15 בינואר 2007 (IST)
נכון, רק שההרחבה היא בעצמה פיסקא יחידה (ולא ארוכה במיוחד). השאלה שיש לשאול היא - עד כמה אפשר למתוח ולהוסיף להרחבה על מנת שהיא תהפוך לערך בסדר גודל של ערך עצמאי ומלא לכל דבר. אם אי אפשר לעשות זאת, הרי שההרחבה מקומה בערך המקורי ולא בערך עצמאי משלה. ‏Almighty ~ שיחה 18:02, 15 בינואר 2007 (IST)
הכל הפיך. בינתיים אפשר לאחד ואם בעתיד הפרק יגדל יהיה אפשר לפצל בחזרה. אני בעד איחוד. קרני שיחהזה הזמן ל... 22:16, 15 בינואר 2007 (IST)
מסכים עם דעתו של קרני. לפי ויקיפדיה:מדיניות איחוד ערכים: "לשם איחוד ערכים אין צורך בהצבעה, למעט מקרים שבהם יש התנגדות של ויקיפד; אם כעבור שבוע ימים אין התנגדות לאיחוד הערכים, ניתן לאחדם. אם יש טעם לשקול איחוד, יתנהל דיון מקדים בדף שיחת הערך ללא הגבלת זמן מוגדרת. אם הצדדים אינם מוכנים להתפשר, וישנם לפחות שני מתנגדים, יוכלו הצדדים לפתוח הצבעת איחוד באמצעות תבנית מחלוקת, הצבעה שתמשך שבוע כמקובל בהצבעות. אם לאחר דין ודברים אין שני מתנגדים, ניתן לבצע האיחוד". אז מה עושים? מחכים עוד שבוע בשביל לראות שאין עוד מתנגדים חוץ מדניאל או מנסים להגיע להסכמה? בברכה, ‏Almighty ~ שיחה 14:43, 16 בינואר 2007 (IST)
את תבנית האיחוד מוסיפים לערך שאותו רוצים לאחד, ומקשרים ממנה אל הערך שרוצים לאחד אליו - זאת אומרת שצריך לשים את תבנית האיחוד לא פה, אלא בערך על קשר רדיו עם חיים מחוץ לכדה"א. בכל מקרה גם אני תומך באיחוד, קשר רדיו עם חיים מחוץ לכדה"א הוא תת נושא של חיפוש חיים תבוניים מחוץ לכדה"א (שהוא תת נושא של חיפוש חיים מחוץ לכדה"א באופן כללי). תוסיף את התבנית האיחוד במקום המתאים ותמתין שבוע, אם לא תהיה התנגדות חריפה לאיחוד ותהיה כמעט הסכמה כללית (כפי שיש עכשיו) אין בעיה לאחד את הערכים. ערן 14:52, 16 בינואר 2007 (IST)
כשאני מוסיף את תבנית האיחוד לערך "קשר רדיו..", בערך זה להשאיר את התבנית או להורידה? ושאלה שניה - זה באמת משנה באיזה ערך מבין השניים תבנית האיחוד נמצאת? בברכה, ‏Almighty ~ שיחה 15:16, 16 בינואר 2007 (IST)
אפשר להורידה מכאן. זה בהחלט משנה איפה נמצאת התבנית, כי ייתכן למשל שכותב הערך "קשר רדיו..." כלל לא מודע לדיון פה, אבל הערך על קשר רדיו נמצא אצלו ברשימת המעקב. ערן 18:02, 16 בינואר 2007 (IST)
באותה מידה, אם נוריד את התבנית מערך זה, עורכים ועוברי אורח לא ידעו על הדיון המתקיים בקשר לאיחוד. שנית, אם העורך לא יִדע על הדיון המתקיים בקשר לאיחוד, זה לא יגרום נזק, הרי שהמידע שהוא מוסיף לא יורד בעת ביצוע האיחוד וכנראה שגם לא יצור עוד עבודה (לפחות לא הרבה) כי בכל מקרה יהיה צריך לערוך מחדש את המידע הקיים בערך שאוחד. אז מה הבעיה לשים את התבנית בשני הערכים? נ.ב - אני אשים קישור לדיון בעניין האיחוד לשיחה של ערך זה, בתבנית האיחוד בערך "קשר רדיו..". בברכה, ‏Almighty ~ שיחה 21:34, 16 בינואר 2007 (IST)
אין בעיה שבמקרה הזה תשאיר את תבנית האיחוד גם כאן, אבל באופן כללי עדיף לשים אותה רק בדף שאותו רוצים לאחד - וזה כדי לא לבלבל את מי שיעבור על הערכים ברשימת הערכים לאיחוד ועלול להתבלבל ולאחד בכיוון ההפוך (למרות שבמקרה הזה ברור לחלוטין באיזה כיוון לאחד). חשוב שהעורך המקורי כן ידע על הדיון שמתקיים, כי אם הוא כתב ערך בנושא, או בנושא קרוב, כנראה שיש לו ידע בנושא ודעתו חשובה בעניין. ערן 21:37, 16 בינואר 2007 (IST)
תומך באיחוד. מגיסטר 22:29, 16 בינואר 2007 (IST)
הוספתי את תבנית האיחוד לערך "קשר רדיו.." והפניתי את הדיון לכאן. ‏Almighty ~ שיחה 23:24, 16 בינואר 2007 (IST)

אני מאחד. ‏Almighty ~ שיחה 12:08, 22 בינואר 2007 (IST)

המשימה הושלמה בהצלחה :-) ‏Almighty ~ שיחה 12:47, 22 בינואר 2007 (IST)